atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Jautājumi Ateistiem
Mulders
Iesūtīts: 2007.07.13 11:49:42
Noasveidīgā un Chultu ierosinātā tēma!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
AutorsZiņas teksts
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:33:06
Ctulhu,

Iepriekšējais citāts ir no Vecās Derības, kur runāts par mesiānisko laikmetu. Mūžība protams ir mūžīga, bet pravieša valoda ir tēlaina. Viņš runā kā dzejnieks. Tāpat kā bērni saka tūkstotis, kad runā par kaut ko neidomājami lielu, tā Raksti dažreiz min kādu skaitli ar tādu pašu nodomu.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:36:09
Tas tiesa, Dievs to respektē un mēs varam būt draugi, bet neakarība no Dieva nozīmē atkarību no velna un tas nenovēršami nozīmē mocības.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:38:35
Ctulhu,

Kalpošana Dievam nozīmē draudzīgu līdzstrādāšanu nevis verdzisku pakļaušanos. Velns verdziski kalpina cilvēkus, bet Dievas tiem ļauj kalpot, piemēram, ar izcilu darbu zinātnes jomā, kur Viņš Tev dod talantu, bet Tu to attīsti un piepildi. Viņš arī dod Tev to, ko pētīt. Bez Viņa tas nebūtu iespējams.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:39:52
Ctulhu, Bībeli saprotu nevis pēc vajadzības, bet pēc konteksta. Ja tur sacīts, redz, kur tas suns aprkats, tad es nemeklēju suņa kapu.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:42:12
Ctulhu,

Dievs nesarīkoja holokaustu, bet to darīja velns un ļauni cilvēki, izmantojot Dieva piešķirto brīvību. Mīlestība bez brīvības nav iespējama. Dievs negrib, lai Viņu mīl roboti, bet dzīvi cilvēki. Tev arī patiktu meteine, kas Tevi mīl, bet var arī nemīlēt, bet nepatiktu lelle, kas pavisam noteikti būtu Tava.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:43:46
Velnu padarīs nekaitīgu, tikai drusku jāpaciešas. Dievs ir taisnīgs! Viņš ļauj visām lietām nostāties savās vietās. Ja Dievas iznīcinātu visu ļauno, tad nebūtu ne Tevis, nedz manis. Dievs pacieš pagaidām ļaunumu, lai mūs glābtu.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:50:17
Dievs sadarbojas ar tādiem, ka Viņam netic un Viņus kritizē. Viņš dod tiem ēst un dzert, liek saulei spīdēt pār viņiem un dara daudz laba. Bet Viņš arī zina, ka mēs nevaram būt laimīgi bez Viņa. Tādus mūs Viņš ir radījis, proti, savstarpējai mīlestībai. Ja Tu savai drauzdenei teiksi - labs ir, varam palikt draugi, tad varbūt sagaidīsi pliķi, jo mīlestība sagaida tikai pretmīlestību.

Kalpošana ir satura ziņā bagāts vārds. Nevajag tam piešķirt šauru, izkropļotu nozīmi. Varam lūgšanas vietā sacīt saruna, bet Dievs tomēr ir un paliek Dievs. Viņš nevar būt līdzvērtīgs mums, bet Viņš mums piešķir ļoti augstu stāvokli, ka esam Viņam ļoti, ļoti tuvi.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:50:26
Ctulhu, šo kalpošanu Dievam un Velnam var salīdzināt mazliet šādi.
Kā tu domā, kura Valsts vairāk iegūst, vai Despotiska valsts, kurā visa zeme pieder karalim un viņš to iznomā zemniekiem, kas tur strādā un maksā nodevas. Vai valsts, kas balstīta uz brīvo tirgu, kur zeme zemniekam pieder tik cik viņš pats var pavilkt un maksā nodokļus par Valstiskiem pakalpojumiem?

Redzi, Dievs dāvā saviem cilvēkiem brīvību, bet pirms tam viņš viņus izārstē, lai tie prot šo brīvību vērst uz pilnīgo un labo! Daudz lielāku ieguvumu iegūst valsts, kas dod saviem pilsoņiem brīvību nekā tā, kas atņem viņiem un izmanto viņus kā robotus! Cilvēkā ir preinstallēta tieksme pēc brīvības, pietam pēc brīvības no tirānijas un apspiešanas. Kalpot Dievam nozīmē neko citu kā būt absolūti brīvam no visa tā, kas mūs kalpina uz nelaimi!
Miesīgās atkarības ir tikai pats zemākais līmenis, ir daudzas garīgas atkarības... un visbriesmīgākā ir grēka atkarība, kura saindē pat mūsu spriešanas spējas. Tu taču zini, kā tie, kas apreibinās kļūst savas atkarības vergi, viņu spriedumi un pat ļoti racionālie prātojumi ir pakļauti un vērsti uz šīs atkarības piepildīšanu, bet long-termā tas viņus noved nāvē vai pie pilnīga sabrukuma!
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:52:52
Ja Dievs sodītu visus pirms 30 gadiem, tad es būtu pagalam. Ja Dievs sodītu visu ļauno šodien, tad arī Tu būtu pagalam. Viņš pieļauj ļaunumu, lai varētu mūs izglābt.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:55:16
Vai Tavai sievai, lai mīlētu Tevi, būtu jābūt no Tevis PILNĪGI neatkarīgai. Taču nē! Bet viņa varētu arī nebūt Tava sieva, bet tad tam būtu noteiktas konsekvences. Tu arī vari būt no Viņa neatkarīgs, bet tad Tu zaudēsi to, ko Viņš Tev piešķīris, dzīvību ieskaitot.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:58:15
Ctulhu,

Ir nozīme reliģijai, ir! Tā problēma ir tāda, ka mēs neesam pietiekami ētiski, lai būtu Dieva tuvumā mūžīgi. Patiesību sakot mēs esam Viņa ienaidnieki pēc savas kritušās dabas. Viņš grib mūs padarīt par draugiem un tad dzīvot kopā un īpaši rūpēties par mums. Bet mīl mūs Viņš pat tad, kad esam ienaidnieki un gādā par mūsu dzīvi. Ja Viņš grib būt patiesi labs, tad Viņš nevar garantēt mums tādu brīvību, kas pārvērš mūsu dzīvi par elli, tas ir mūžīgām ciešanām.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 14:00:12
Muldera piemērs par atkarību šķiet ir labs.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 14:04:59
Ctulhu,

Dievs nav ļauns. Tieši sodīdams mūs, Viņš parāda savu mīlestību pret mums. Vienladzība, nevis mīlestība būtu tad, ja Viņš neliktos par mums zinis. Augstākais sods ir nāve. Ar to Dievs liek mums domāt un tiekties pēc Viņa - Dzīvības Valdnieka. Ja mums nebūtu baiļu no nāves, mēs droži vien visi ietu pazušanā.

Šāda attieksme - brīdināt ar sodu, ir raksturīga arī cilvēku dzīvei. Soda mērķis ir pasargāt no lielākas nelaimes.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.24 14:09:49
Ctulhu, arī betons tevi sodīs, ja tu ignorēsi gravitācijas likumu! Cilvēki "Dieva Sodu" parasti saprot kā tā, ka Dievs kā tāds dusmīgs paps norauj tev bixas un sadot ar siksnu.
Tas ir nepareizs spriedums. Dieva Sods būtībā ir elementāras sekas tam, kad mēs ignorējam Dieva radītaās realitātes likumus. Pārkāpt mēs tos nevaram, bet mēs varam tos ignorēt. Kas notiek, ja cilvēks ignorē būtiskus realitātes likumus, gan jau tu zini!
Bet Kristietība māca ka realitāte nebeidzas šajā pasaulē, tādējādi ir arī trascendentāli likumi, kurus arī var ignorēt... un izbaudīt šīs ignorances sekas.
Un tauriņa efektu arī tu pazīsti. Tad šādā kontekstā mūžigs sods nešķiet nedz netaisnīgs nedz nereāls, jo elle ir tas, kur cilvēks pats sevi nogādā, kad neklausa Dievu!

Redzi mūsdienās cilvēki putro maķenīt brīvības jēdzienu. Cilvēki grib brīvību izvēlēties gan rīcību gan brīvību izvēlēties šīs rīcības sekas. Bet tas ir nonsenss... Tu vari izvēlēties vai nu tikai rīcību un tad ar sekām ir jāsadzīvo neatkarīgi no izvēles, vai arī tu vari izvēlēties galamērķi, tad vilciena perons būs determinēts! Tu nevari izvēlēties abus, bez konsekvencēm!
Ilārs Plūme
# Labojis Ilārs Plūme: 2007.07.24 14:10:20
Jā, zini, es drusku nozogu laiku citām lietām, bet kas to zina, kas nu katru reizi ir svarīgāks. Dievs saka, ka grēcinieka glābšana rada vislielāko prieku debesīs un viens glābts grēcinieks ir labāks par 99 taisnajiem.

Sabojāšanās notika tādēļ ka gan eņģeļiem gan pirmajiem cilvēkiem bija piešķirta brīvība arī sabojāties. Citādi būtu roboti. Mums vairs tādas brīvības nav. Mēs varam tikai sabojāties. Tādēļ Dievs pats izcieta elles mokas mūsu vietā un piedāvā mums glābšanu bez darbiem, paļāvībā uz Viņa nopelnu. Tā ir amnestija.

Sabojātie eņģeļi jau cieš mū``zīgas mokas. Viņiem nav dots glābties, jo tie atkrita no Dieva pilnīgi pēc savas gribas. Cilvēks tapa pievilts. Viņam Dievs piedāvā glābšanās iespēju.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 14:11:54
Mulder,

Paldies par papildinājumiem. Tie ir labi.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.24 14:18:27
Ctulhu, izlasi manu atbildi. Dievs nav sadists bet Radītājs!
Ilārs Plūme
# Labojis Ilārs Plūme: 2007.07.24 14:19:36
Ctulhu,

Grēks ir drausmīgs. Tā sekas ir briesmīgas. Un tomēr, kaut Dievs visu to ļauj mums piedzīvot, mēs no tā nebīstamies. Arī tas liecina, cik drausmīgi sabojāta ir mūsu daba. Ir vajadzīgs mūs baisi biedināt, pirms sākam domāt. Dievs ļauj notikt dažām lietām, kas ir mūsu rīcības sekas. Piemēram Tevis pieminētā onkoloģija. Vain tās nav sekas mūsu nepareizai attieksmei pret apkārtējo vidi utt.? Vai Dievs te vainīgs, ka mēs visu sabojājam? Kā redzi tehnoloģiju attīstība bez vajadzīgās ētikas laimi nenes.
Ilārs Plūme
# Labojis Ilārs Plūme: 2007.07.24 14:22:14
Ctulhu,

Daļa eņģeļu nošķīrās no Dieva un tagad cieš nenovēršamas konsekvences.

Ja es Tev tagad teikšu - Ctulhu, es lecu ārā pa logu, bet Tu man teiksi nelec, jo sasitīsies, bet es tomēr izlēktu, kas būtu vainīgs? Vai Ctulhu vai arī es?
Ilārs Plūme
# Labojis Ilārs Plūme: 2007.07.24 14:24:14
Ctulhu,

Nu gan man jābeidz. Izsatās, ka tagad saņemšu sodu Tevis dēļ. Mana sieva kļūst dusmīga, kad ierauga mani piedalāmies intrneta diskusijās.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 156 , pavisam kopa bijuši: 2568