atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Jautājumi Ateistiem
Mulders
Iesūtīts: 2007.07.13 11:49:42
Noasveidīgā un Chultu ierosinātā tēma!
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.07.13 11:50:29
Mana pirmais jautājums kā Ctulhu izprot (definē) Dieva jēdzienu, kā viņs to ir sapratis no Kristiešiem!
Tb Ctulhu viedoklis apr Kristiešu viedokli par Dievu kā būtni.

Labi, ja tiktu iekļautas būtiskās lietas. Piemēram Dievs ir a,b,c,d... un viss kas ir a,b,c,d ir Dievs. Tb nepieciešamie un pietiekamie nosacījumi pēc Ctulhu izpratnes par to ko viņš ir sapratis no Kristiešu teiktā!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.13 12:19:10
Ctulhu, piedāvāju tev vienkāršot modeli, tb -dzīvs izriet no -saprātīgs manuprāt. Ne? Tb -saprātīgs ne obligāti izriet no -dzīvs, bet otrādi gan. Tb vai varam vienoties, ka viss kas ir saprātīgs ir dzīvs, bet ne viss, kas ir dzīvs ir saprātīgs. Tādējādi pēdējais punkts ir lieks, jeb tu tajā ietver kaut ko, kas nav izsakāms ar pārejiem?
Savukārt -bezgalīgs ir hmmm... baigi slidenais. Drīzāk varētu to teikt, ka trascendē laiku un telpu. Tad būs bik precīzāk formulēts, nezinu gan vai saprotamāk, jo vismaz es pac nespēju apjēgt "kas ir ārpus telpas" vai "kas bij pirms laiks bij", jo domāju un dzīvoju laikā un telpā!
Pārējais vismaz ir skaidrs!
Tad pārveidojot tavu un precizējot, vai tu piekritīsi šādam!

-viens
-nemateriāls
-transcendentāls
-sapraātīgs
-pilnīgs
-konstruktīvs

?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.13 14:44:03
Ctulhu, labi sapratu, tev "dzīvs" skaitās kaut kas visai šaurs!
Savukārt par Trascendē laiku un Telpu ir pietiekošs apraksts... šī bezgalīgā ķēde arī saskan ar tevis oriģināli pausto "bezgalīgs", tamdēļ es ieviesu "trascendē" kas sevī ietver šo bezgalību! Acīmredzot, tev "trascendēt" nozīmē kādu īpašu ierobežotu galīgu exitences formu, tad mums jāatgriežas pie ne visai skaistā, bet acīmredzot tev daudz saprotamākā "bezgalīgs" punkta. Kā tu to sauc... par Blavatskas bezgalības ķēdi, Multiversu... nav svarīgi! Svarīgi, ka Dievs ir realitātes konteksts, bezgalīgs un mūžīgs!
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.07.13 14:44:14
Draugi, jūs runājat par filosofu (arī kristīgo filosofu) Dievu, kura neesamība ir jau sen pārliecinoši pierādīta.
Dievs neeksistē, Dieva nav - šī vārda klasiskajā izpratnē.
Definīcija "yyy ir zzz" balstās apsvērumā, ka katru objektu kopā "ir" vai "eksistē" var atrast, nosaucot vienu vai vairākas apakškopas, kuram tas pieder. Šo apakškopu pārklāšanās punktā "atrodas" meklējamais jeb definējamais objekts.
Šādu definīciju nav iespējams pielietot, runājot par Dievu.
Jūs sākāt runāt par Dieva īpašībām, bet aizmirsāt līdz galam atbildēt uz jautājumu, kas Viņš ir. Vai pareizāk sakot - kas Viņš nav.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.07.13 14:49:22
Man diemžēl šobrīd nav daudz laika.
Tikai iemetīšu domu, ka Dievu "redzēt" vai konstatēt var vienīgi un tikai cilvēkā (vēlāk parunāsim, kad un kādā veidā), bet viss pārējais (proti, visa racionālā, zinātniski pētāmā pasaule) ir vienīgi un tikai Dieva darbs, kurā Dievu "noķert aiz astes" nav iespējams.
Kristietības centrā ir inkarnācijas noslēpums. Par to arī jārunā, meklējot atbildi par Dieva esību un klātesību pasaulē.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.07.13 14:52:27
Matērija ir tikai sabiezināta enerģijas forma. Savukārt enerģija ir tikai un vienīgi telplaika deformācijas rezultāts. Par to visu turpināšu vakarā. Sorre.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.13 14:52:54
Noasveidīgais, es tev piekrītu, tak uz to arī gāju!
Ctulhu, redzi, mums jau vēl ir jāvienojas par ontoloģiju! Ko nozīmē "existēt"... un šeit manuprāt daudz var šķēpus lauzt.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.13 15:03:45
Ctulhu, tev ir paplašināta matērijas izpratne!
Redz Ctulhu, nevaram sarunāties, jo pat jēdzieni "matērija" "realitāte" "existence" mums atšķiras! Mēs runājam dažādās valodās!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.07.13 15:24:54
Ctulhu, es jau teicu... mani apmierina Fiziķu dotā matērijas definīcija. Matērijai ir divas fundamentālas īpašības - miera masa + tā aizņem telpu, jeb citiem vārdiem matērijas divas daļiņas nevar atrasties vienā kvantu stāvoklī vienlaicīgi!

Fotoni piemēram savu masu ņem no frekvences, kas ir proporcionāla fotona enerģijai, vari pavērot sistēmas pilnas enerģijas formulu! Tur tādiem prikolīgiem fermioniem kā fotons (vai kas tur viņš skaitās) miera masas daļā ir 0
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.13 15:46:12
Ctulhu, nav dzirdēts ka Kazimira efekts radītu matēriju! Un jā bozoni un virtuālās daļiņas nav matērija, tās ir matemātiskas konstrukcijas, formulas, kas apraksta matērijas mijiedarbību!
Tb informācija! Tāpat kā ja mums ir divi materiāli punkti, mēs varam runāt par (tātad plašā nozīmē novērot) nemateriālu attālumu starp šiem punktiem... t.i. informāciju, jeb "virtuālu daļīņu"

Dod man citu matērijas definīciju un uzrādi, kas izņemot tevi vēl to lieto praksē! Labprāt aplūkošu citas matērijas definīcijas... Jo Kristieši runājot par Garīgām lietām tieši nošķir to kam ir masa, apjoms no tā kam tas nav!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.13 16:24:29
Ctulhu, jā fotons nav matērija saskaņā ar matērijas definīciju. Fotons ir fotons... tā sauc šo fenomenu, tb bozons... !
Tas tikai parāda ka pasaule nav tik vienkārša kā tu to centies panākt.
Un trīs rindiņā salikti āboli ir kaut kas cits nekā 3stūra formā salikti tie paši āboli! Masa sistēmā nav mainījusies, tomēr tā ir kaut kas cits nekā sākotnējā... Matērija nav tikai tas kas tas ir, bet arī matērijas attiecība var būt kaut kas pac par sevīm! Tā ir informācija... Un varbūt matērija ir tikai informācijas un šīs īstās sistēmas un būtības līdzeklis... Ka būtiski nav molekulas, bet gan attiecība kurās tās ir izvietotas.
Būtiski nav atomi un to īpašības, bet attiecības kādā atomi stāv! Tātad būtiskais šai pasaulē ir informācija ne matērija! Informācija definē matēriju un tās īpašības! Informācija dod matērijai pat masu, ja pieņemam, ka hipotēze par Higgsa Bozonu ir pareiza, bet kvantu standarta modelis sevi pagaidām ir pierādījis kā precīzs modelis!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.13 16:38:08
Ctulhu, par informācijas neatkarību no matērijas jau esam runājuši un tas ir pierādīts. Disks ar datiem ir kas vairāk nekā tikai pliks disks. Lai arī matērija ir mainījusi tikai savu stāvokli attiecībā pati pret sevi.
Attiecība ir kas ir svarīgi, kas šo attiecību veido ir nebūtiski, vai tā ir reāla matērija vai hipotētiski matēmatiski konstrukti... informācija no tā necieš. Tamdēļ matemātika var operēt ar 253 dimensionāliem 8 kārtas Lī grupām... jo šo informāciju veido matemātiskas konstrukcijas, nevis rēala matērija!
Message is not medium!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.13 16:38:42
Ja informācija ir primāra, tad mums pietiek ar šo informāciju, nesējs var būt dajebkas...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.13 17:29:25
Ctulhu, nepareizi... bez matērijas tu nespēj informāciju uztvert.
Bet kā jau teicu... informāciju var aprakstīt arī ar hipotētiskām nemateriālām koncepcijām. Ar matemātisku punktu palīdzību var aprakstīt praktiski visu!
Pietiek lai ir viens bits, un tu spēj aprakstīt arī visumu!
Piemēram ir tāds softs LSD (smiekīgs nosaukums) ar kuru zinātnieki simulē fizikālus procesus.

http://en.wikipedia.org/wiki/Lawrence_Livermore_National_Lab.. oratory

Šie sadzinuši tur iekšā fizikas likumus un matērijas īpašības! Bet pac saproti, ka Softs galu beigās noreducējas uz 0/1 attiecībām. Tādējādi ar 0/1 var aprakstīt pat vienu lielu daļu reālo fizikas likumu un mijiedarbības un nav vajadzīga matērija... pietiek ar matemātisku punktu!
Protams, tā kā tu uztver matērijas iedarbību, tad lai tu uztvertu informāciju, tā tev ir jāpasniedz caur materiālu nesēju! Bet nesēja daba nav būtiska... Tas var būt arī Leibnica Monādes, kapeika vai vienalga kas!
Piekam LSD simulātors pierāda, ka teorijā ir iespējams, ka mūsu visums ir tāda pati simulācija... ka matērijas īpašības ir dizainētas, radītas, predefinētas no ārpuses tieši ar mērķi lai radītu šādu visumu kādu mēs novērojam.
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2007.07.13 20:25:14
Ctulhu,
kāpēc Tev dievišķais asociējas ar mistisko? Tāpēc jau ir divi dažādi vārdi, ka tas nav viens un tas pats.
Par matēriju - godīgi sakot, man liekas dīvaina definīcija matērija = realitāte. "Realitāte" ir filosofisks koncepts. Tu gribi sacīt, ka matērija pastāv tikai tavā prātā? Ja nē, tad šādai vienādībai nav īsta pamata. Tāpēc jautājums paliek: ko tieši Tu saproti ar matēriju?
Man ir aizdomas, ka Tavā lietojumā šis vārds ir apmēram tas pats, kas kristīgajā teoloģijā "dievišķā enerģija" (nejaukt ar austrumu misticismu, sk. Palamas Gregoriju).
Sakot, ka tā ir sabiezināta enerģija, es slēpjos aiz Einšteina muguras, izmantojot viņa slavenāko formulu.
Apgalvot, ka matērija ir vienīgais eksistences veids, ir aplami. Vienkāršākais piemērs ir Mandelbrota kopa. Saki - vai tā "sāka eksistēt" tikai tad, kad mēs to ieraudzījām, pirmo reizi uzzīmējām? Jeb patiesībā tā ir vienmēr pastāvējusi? Un kādā veidā?

Bet patiesībā šī visa ir tikai prāta vingrināšana.
Dievišķo var ieraudzīt. Bet vispirms jātiek skaidrībā par to, kas ir "dabisks". Ir kādas idejas, definīcijas?
Uldis
# Iesūtīts: 2007.07.13 20:37:59
Noasveidīgais. REdzu, ka tev ir mīļš viss, kas sasitīts ar ateismu. Vai tā nav nostaļģija pēc aizvadītiem laikiem kaut kur pagātnē? [man šodien ironisks noskaņojums]
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.07.13 20:44:49
Uldi,
protams! Kā gan ar KLB cilvēkiem runājot, var neuznākt nostaļģija pēc laikiem, kad visus, kuri nepiederēja "pareizajai" ideoloģijai represēja. Jūs tikai nez kāpēc šādu boļševiku pieeju gribat piedēvēt Kristus Garam, par ko jums nāksies atbildēt Dieva Tiesas un sirdsapziņas priekšā.

Man šodien, savukārt, prāts nenesas uz jokiem, piedod.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.07.13 20:57:01
Noasveidīgais. Tu kļūdies. Ctulhu nav KLB cilvēks. Lai gan ar viņu caur internetu esmu pazīstams jau labu laiku, tomēr domāju, ka Ctulhu man piekritīs. Kas attiecas uz boļševiku peieju, mēs to neattiecinām vis uz Kristus Garu, bet gan uz LELB garu.
Bet pirms gulētiešanas iesaku noskatīties kādu komēdiju.
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2007.07.13 21:15:42
Uldi,
noteikti vēlreiz noskatīšos "JESUS CAMP", par to, kā sektanti kristieši skalo smadzenes saviem bērniem! Iesaku Tev arī, noteikti varēsi pamanīt, cik dziļi un patiesi šie cilvēki tic tam, ko viņi dara. Un cik tālu viņi ir no Kristus Gara!
Tavuprāt boļševisma pazīme ir demokrātija un iecietība?
Uldis
# Iesūtīts: 2007.07.13 22:16:18
Noasveidīgais. Es ateisma sludinātājus pazīstu pēc smakas. Cik tu gan esi ļauns un cietsirdīgs!
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 40 , pavisam kopa bijuši: 33064