atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu anglikāņu konsekrētājs luterāņu vidū
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.04.13 22:57:58
lasu aprakstu par G.Dimanta konsekrāciju:
"Bīskapa Guntara Dimanta konsekrācijā ar roku uzlikšanu piedalījās Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, LELB bīskapi Pāvils Brūvers un Einārs Alpe, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas bīskaps Elmārs Ernsts Rozītis, Igaunijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Andress Poders (Andres Põder), Lietuvas Evaņģēliski luteriskās baznīcas bīskaps Mindaugs Sabutis (Mindaugas Sabutis), kā arī Solsberijas diecēzes bīskaps Deivids Stanklifs (David S. Stancliffe)."
Vai tad Solsberijas bīskaps ir luterānis? Kāpēc tik konfesionāli nozīmīgā dievkalpojumā un bīskapa konsekrācijā te ir arī ne-luterānis?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 15 . 16 . >>
AutorsZiņas teksts
zobenbracka(Deus Vult!)
# Iesūtīts: 2010.04.15 17:26:17
Atis Grīnbergshm,intresanti man gan lielākosties ir gadijies dzirdēt apzīmējumu herēzija-cik noprotu zem tā paša ko kas domāts zem jūsu vārdiem
Atis Grīnbergs
# Iesūtīts: 2010.04.15 17:35:30
Voldemārs
vini brauka rinki pa svarigiem starptautiskiem pasakumiem.
Atis Grīnbergs
# Iesūtīts: 2010.04.15 17:43:27
zobenbracka(Deus Vult!)
nē, ķecerība, kas ir ģermānisms - lūk ir tradicionālais vārds.
bet herēzija ir katoļu lokāldarinājums. ... ja dumaju ...
Kristofers
# Iesūtīts: 2010.04.15 17:57:59
zobenbracka(Deus Vult!) zobenbracka(Deus Vult!) Svētīgs tu esi, ka neapliecini 2. Vatikāna koncila universālisma maldus, ka labu darbu darītāji var tikt pestīti bez Kristus ticības.
Bet tuvāk patiesībai Tu būsi, ja pamanīsi, ka 2. Vatikāna koncila mācība organiski izriet no Tridentes koncila mācības. Šis koncils nolādēja evaņģēlisko mācību, ka mūsu pestīšanas pamats ir vienīgi Jēzus Kristus krusta upuris, un mūsu ticība uz Jēzu Kristu, ka vienīgi Viņa upura dēļ mūsu grēki top piedoti.
Tridente pasludināja formulu: pestīšana=Kristus ticība+labie darbi . Vatikāna otrais koncils spēra nākamo soli doktrinārajā attīstībā: pestīšana=labie darbi . Kristus ticība vairs nav obligāta.
indriķis
# Iesūtīts: 2010.04.15 18:57:52
Tad jau trešajā koncilā pāri paliks vien = pestīšana.
Arī labos darbus vairs nevajadzēs.

godwit
# Iesūtīts: 2010.04.15 20:45:45
Voldemārs
"ja jau "Ne nu tie biskapi ar rokam uzliek to, kas ir viniem pasiem, bet to, ko Svetais Gars grib uzlikt", kāpēc viņi vispār jāaicina?"
Tas ir jādara pirmkārt par liecību pārējām baznīcām, un otrkārt par liecību pasaulei. Tas ir publisks atzīšanas akts. To baznīcu bīskapi, kas ieradās uz konsekrāciju, atzīst G. Dimantu par apustuļu pēcteci.
jautājums [83.241.7.2]
# Iesūtīts: 2010.04.15 21:08:01
jūs te runājat par viskautko, bet kādas tad ir kristīgās baznīcas raksturīgākās iezīmes
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.04.15 22:43:52
godwit!
Man tomēr nav skaidrs, kāpēc luteriskam bīskapam ir jāmeklē atzīšana no bīskapa, kura baznīcā:
1. Raksti nav īpašā autoritātē?
2. Notiek sieviešu ordinācija?
3. Tiek aktīvi praktizēta sieviešu ordinacija? (es vēl varu turpināt, bet pagaidām pielikšu punktu)
No tās baznīcas kristieši pat uz Romu bēg!!!
Tad jau būtu jāpiekrīt vienam otram, kas runā par ķeceru atzīšanas meklēsanu.
Un kas tā būtu par "liecību"?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.16 00:16:40
Te tik tādas pārdomas. Savulaik tiešām bija radies iespaids, ka ir kādi, kas tai roku uzlikšanai piedēvē tīri maģiskas īpašības. Pāris iepriekšējas diskusijas par šo tēmu lika domāt, ka vismaz oficiāli neviena oficiāla persona to neuztver nopietnāk kā salūtu valsts svētkos. Ir pamatotas aizdomas, ka normāls draudzes loceklis tam vispār vērību nepiegriež. (Tiesa gan, oficiāli statistikas dati, cik pagājušā svētdienā draudžu locekļi izteica jautājumus par Stanklifa, Jepsenas vai jebkura cita bīskapa klātbūtni manā rīcībā nav) G. Dimantu esmu ievērojis kā gauži normālu luterāņu piparu. Vai tiešām ir tik lielas bažas, ka ceremonija, kurā piedalās anglikāņu bīskaps, var ieviest katastrofālas pārmaiņas LELB?
Saguaro
# Iesūtīts: 2010.04.16 08:30:20
Aivars

Droši vien bažas ir tiem, kas "roku uzlikšanai piedēvē tīri maģiskas īpašības".
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.04.16 08:51:46
Es redzu, ka katrs šo jauko tradīciju uzlikt rokas konsekrējamam bīskapam skaidro tā, kā viņš to saprot saskaņā ar savu personisko teoloģiju.

Lai gan , esmu pārliecināts, lai saprastu luterāņu bīskapa + Guntara amata aicinājuma un uzdevuma teoloģisko aspektu, pietiek rūpīgi iepazīties ar luteriskajām ticības apliecībām, proti, Vienprātības grāmatu, zem kurām viņš parakstījies savā ordinācijā.
Praktiskie aspekti droši vien atrodami Satversmē.

Voldemār , diez vai , aicinot solsberieti, ar to bija domāts - meklēt viņa atzīšanu.
Drīzāk, tas bija liels gods solsberietim un labs pamudinājums un uzmundrinājums anglikāņiem nesekot nesvētīgiem piemēriem.
zobenbracka(Deus Vult!)
# Iesūtīts: 2010.04.16 09:42:59
Atis Grīnbergsvarbūt ka tā
godwit
# Iesūtīts: 2010.04.16 10:38:04
Voldemārs
1. „Raksti nav īpašā autoritātē?” Vai nav mazliet par „skaļu” apgalvojums? Anglikāņi ir tikpat dažādi, kā luterāņi. Tur ir gan tradicionāli gan liberāļi. Jau reizi Tev ieteicu papētīt solsberieša ticības apliecību. Izdari to, un mums būs pamats tālākai diskusijai.
2. Par sieviešu ordināciju arī jau izteicos, ka tā nav herēze, bet pārprasta Kristus pavēle.
3. „No tās baznīcas kristieši pat uz Romu bēg!!!” Nav slikta izvēle.
4. „Un kas tā būtu par "liecību"?” Tā ir liecība, ka mēs nopietni ņemam par pilnu Kristus pavēli – esiet viens!

Indriķis
„diez vai , aicinot solsberieti, ar to bija domāts - meklēt viņa atzīšanu.
Drīzāk, tas bija liels gods solsberietim”
Gods ir tam, kuru iesvētī augstāka amatpersona, nevis otrādi. Tā man šķiet.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.16 10:59:11
godwit
Kurš no konsekrācijā klātbijušajiem bīskapiem bija tas pats augstākais?
godwit
# Iesūtīts: 2010.04.16 11:24:58
Precīzi nevarēšu Tev pateikt, jo diemžēl nebija iespējams būt klāt. Šoreiz uzsvars ir uz G. Dimantu, kas pirms konsekrācijas bija zemākā amatā par Solsberijas bīskapu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.16 11:28:36
godwit
Vai tad G. Dimants bija Solsberijas bīskapa pakļautībā?
godwit
# Iesūtīts: 2010.04.16 11:32:49
Aivars, ak... lasi taču rūpīgāk diskusiju. Galīgi neseko līdzi kontekstam!
archīvs [95.68.65.80]
# Iesūtīts: 2010.04.16 11:47:21
Voldemārs

Tu nosauci atgādinājumu par 1938. gada vienošanos par labu atgādinājumu, bet tālāk runā par Porvo de iure un de facto, it kā nekas nebūtu atgādināts. LELB īsteno tikai to, ko parakstīja archibīskaps Grīnbergs - liekas ka Tavs mīļākais latviešu archibīskaps. Nevajag tiekties pāri tam, kas parakstīts.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.04.17 09:18:01
Godwit ,
Gods ir tam, kuru iesvētī augstāka amatpersona, nevis otrādi. Tā man šķiet.
Padomā pats labi, kāda gan augstāka amatpersona luterāņu baznīcā bīskapa konsekrācijā var būt anglikāņu Solsberijas bīskaps?
Iedomājies - kas notiktu, ja viņu neuzaicinātu? Anglikāņi apvainotos.
(Anglikāņi ir krustcelēs, tāpēc ir labi viņus uzmundrināt uz labo. )
Un ja arī nebūtu uzaicināts, vai Guntars tad būtu mazāk bīskaps?





Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.04.18 15:26:03
Aivar!
Ir tādi, kas piedēvē maģiskas lietas ordinācijai, pat mēģina to par sakramentu uztiept (pat kļūdaini uz Vienprātības grāmatu pamatojoties).
Tomēr, kopīga liturģiskā kalpošana sūta nepārprotamus signālus, tāpat kā to dara zīdaiņu kristīšana vai nekristīšana. Un tukšiem vārdiem te ir tikai otršķirīga nozīme

indriķi!
"diez vai , aicinot solsberieti, ar to bija domāts - meklēt viņa atzīšanu"
šīs diskusijas rašanās iemesls ir nesapratne par to, kas "ar to bija domāts"

godwit!
Interesanti, kāda atšķirība ir starp "herēzi"un "pārprastu Kristus pavēli"?

archīv! [95.68.65.80]
no nepazīstama nika tik ļoti pazīstami teksti un argumenti
Man, tomēr nav eklezioloģiski skaidrs - baznīcu sadraudzes pamatā ir līgums vai vienprātība bibliskā Kristus pasludinājumā?
Līdz šim man nebija LELB arhibīskapu tops un arī turpmāk negrasos tādu veidot, bet, ja nu Tevi tas tik ļoti interesē, manās acīs vislielāko cieņu ir iemantojis G.Tūrs.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 15 . 16 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 149 , pavisam kopa bijuši: 10260