atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu anglikāņu konsekrētājs luterāņu vidū
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.04.13 22:57:58
lasu aprakstu par G.Dimanta konsekrāciju:
"Bīskapa Guntara Dimanta konsekrācijā ar roku uzlikšanu piedalījās Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, LELB bīskapi Pāvils Brūvers un Einārs Alpe, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas bīskaps Elmārs Ernsts Rozītis, Igaunijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Andress Poders (Andres Põder), Lietuvas Evaņģēliski luteriskās baznīcas bīskaps Mindaugs Sabutis (Mindaugas Sabutis), kā arī Solsberijas diecēzes bīskaps Deivids Stanklifs (David S. Stancliffe)."
Vai tad Solsberijas bīskaps ir luterānis? Kāpēc tik konfesionāli nozīmīgā dievkalpojumā un bīskapa konsekrācijā te ir arī ne-luterānis?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . >>
AutorsZiņas teksts
Atis Grīnbergs
# Iesūtīts: 2010.04.26 20:29:44
komentārs [86.173.188.202]
vai varu lūgt tuvāku izskaidrojumu - neesmu par šo dzirdējis
komentārs
# Labojis vilks: 2010.04.26 20:39:39
Atis Grīnbergs
Kautkur agrāk šajā diskusijā arī tika pieminēts. 1938.g. LELB un Anglijas anglikāņu baznīca parakstīja līgumu par altāra un kanceles sadraudzību, arī ierosinot bīskapiem piedalīties ordinācijas u tml. Pilnu līguma tekstu latv.val. neesmu redzējis, bet angļu valodā var atrast šeit - http://anglicanhistory.org/lutherania/scand1951.html
Atis Grīnbergs
# Iesūtīts: 2010.04.26 20:45:14
komentārs
paldies, bet links mani aizved uz 404
es ari it ka atceros pieminetu ligumu, bet neesmu parliecināts, ka tā ir korekta informācija, jo Porvoo, kas ir anglikāņu un luterāņu čupa, mēs neesam dalībnieki - tikai novērotāji. Ja būtu pilns līgums ar anglikāņiem, tad Porvoo būtu automāts - ar luterāņiem tak jau esam. Vo, kāpēc brīnos. Kaut arī īpaši nebrīnos.
raganāmurs [213.226.141.110]
# Iesūtīts: 2010.04.26 20:50:00
ctulhu, kopš kura laika bezdievim spriest par kristiešiem, glāb vien pats savu pakaļu no pazušanas
jajaja [94.246.126.226]
# Iesūtīts: 2010.04.26 20:59:34
ja spriest pec bildem, jauna biskapa konsekracija nebija nemaz interesants notikums baznicenu vidu, jo Dievkalpojums maz apmeklets.
vilks
# Iesūtīts: 2010.04.26 20:59:45
Atis Grīnbergs
es salaboju saiti, tagad darbojas
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.04.26 21:23:19
komentār! [86.173.188.202]

"Caur 1938.g. līgumu, kuru ne viena, ne otra puse nav atsaukusi."

Jautāšu atkārtoti:
"Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.04.18 15:26:03
Man, tomēr nav eklezioloģiski skaidrs - baznīcu sadraudzes pamatā ir līgums vai vienprātība bibliskā Kristus pasludinājumā?"

Jau norādīju, ka anglikāņus no LELB šķir mūsdienu dzimumlietu izpratne, kā arī "niecīgas" teoloģiskas atšķirības jautājumā par Rakstu autoritāti, Evaņģēliju un Vakarēdienu.
Atis Grīnbergs
# Iesūtīts: 2010.04.26 21:28:01
vilks
paldies, jau pac ielauzos caur ķēķi

komentārs
izlasīju - tur nav līguma un nav pilnas altāra un kanceles kopības - ir tikai rekomendācijas un taisīšanās

kā jau minēju kaukur agrāk - man ir stipra nojausma, ka tieši Rīgas un Solsberijas diecēžu sadraudzības (whatever) attiecības/līgums ir par pamatu tai aicināšanai. ja uzrastos kāds dekāns Godiņš vai kāds no Rīgas 2 bīskapiem, kazi nokomentētu un vai nu beatificētu manu viedokli, vai konfutētu - eh, skan labi: konfutēt
Atis Grīnbergs
# Labojis Atis Grīnbergs: 2010.04.26 21:33:48
Voldemārs
Man, tomēr nav eklezioloģiski skaidrs ...

Ja tu esi tas Voldemārs, kura seju redz bildē, tad kā pēc visas Lutera Akadēmijas un vēl tālākās izglītības tev tik daudz nav skaidrs?

Ja tu esi piesavinājies Voldemāra identitāti - tad lai eņģeļi tev stāv klāt

Īstais Voldemārs tevi atradīs un ...
Atis Grīnbergs
# Labojis Atis Grīnbergs: 2010.04.26 21:44:21
Un ja es neesmu tas Atis Grīnbergs, kura seju redz manā bildē, tad kas es tāds esmu?

... cik dīvaina un noslēpumaina pasaule ir forums ...
komentārs
# Iesūtīts: 2010.04.26 22:17:55
Atis Grīnbergs
hmmm - members of the Churches of Latvia and Estonia may be admitted to Communion in the Church of England in accordance with the terms of Resolution 2 man tomēr liekas vismaz kā altāra kopība (lai gan nezinu, kas ir Resolution2)! Un tur ir skaidri arī teikts, ka bīskapi tiek aicināti uz konsekrācijām.
Atis Grīnbergs
# Labojis Atis Grīnbergs: 2010.04.26 22:23:19
komentārs
bet tas viss kopā nosaukts par recomendations - tapēc es domāju un arī no pārējā (Porvooainā) spriežu, ka ir gribēts, bet nav.
Bet var arī būt, un tad ir nelāgi. Nelāgi ir tik un tā, jo esam Loijenbergas "komūnijā" - altāra kopībā ar tiem, kuriem uz altāra nekā nav, izņemot maizi un vīnu, kamēr Kristus miesa un asinis ir tikai debesīs. Nelāgi ir maigais vārds.
komentārs
# Iesūtīts: 2010.04.26 22:32:59
Kāpēc nelāgi? Anglikāņiem nekas nekaiš - visādā ziņā ļoti līdzīgi luterāņiem (pēc Rīgas anglikāņu baznīcas nav jāspriež). Daudzviet pasaulē lut/ang cieši vien sadarbojas. Mums Latvijā, kur esam hermētiski no pasaules baznīcām un ekumēniskās sadraudzības noslēgti, liekas savādi, citur esot normāli.
Vērotājs
# Iesūtīts: 2010.04.26 22:41:31
Atis Grīnbergs: Man gan vairāk jautājumu rada tā neapvaldāmā vajadzība vai varbūt pienākuma izjūta saraut attiecības, pārtraukt sadraudzības, izraidīt no kopības, noslēgties no kontaktiem, kā tik rodas kāds iegansts. Tā ir ilūzija, ka ar to mēs topam labāki luterāņi un tīrāki kristieši. Smagi iemesli var novest pie attiecību saraušanas, taču pirms tam ir jābūt ne mazāk nopietnām sarunām ar pamācīšanu un brīdināšanu, kādas parasti ir pirms attiecību uzsākšanas.
Āmen, āmen, ā-ā-men!




Atis Grīnbergs: tapēc es domāju un arī no pārējā (Porvooainā) spriežu, ka ir gribēts, bet nav.
Bet var arī būt, un tad ir nelāgi. Nelāgi ir tik un tā, jo esam Loijenbergas "komūnijā" - altāra kopībā ar tiem, kuriem uz altāra nekā nav, izņemot maizi un vīnu, kamēr Kristus miesa un asinis ir tikai debesīs. Nelāgi ir maigais vārds.



?????????
??????
???
?

Atis Grīnbergs
# Iesūtīts: 2010.04.26 22:55:39
Vērotājs
tai pirmā gadījumā ir runa par dibināšanu/saraušanu vienādi ticošu un Vakarēdiena realitāti apliecinošu kristiešu/luterāņu vidū

tai otrā šīs kopības nekad nav bijis, jo ticam par Kristus miesas un asiņu klātbūtni tieši pretējas savstarpēji izslēdzošas lietas, bet tā padomju gados, lai vairāk kontaktētos ar rietumiem uz urrā noslēgta - tā tā bēdīgā

vai tā skaidrāx?
komentārs
# Iesūtīts: 2010.04.26 22:58:12
Atis Grīnbergs
1938.g. nav padomju gadi. un ne tāpēc, lai ar rietumiem, bet tāpēc, ka vienotība starp baznīcām ir svētīga un Dievam tīkama lieta.
Atis Grīnbergs
# Labojis Atis Grīnbergs: 2010.04.26 23:04:01
komentārs
komentārs

ta nē tak! te viss sajucis.

1938. gada kaukas ir (vai mēģināja būt) starp latvijas luterāņiem un anglikāņiem
Loijenberga ir tā, kas padomju laikā starp luterāņiem un reformētajiem
Porvoo ir starp ziemeļu luterāņiem un anglikāņiem

Un vienotība ir un ir un ir Dievam tīkama lieta un tāpēc ir laba sadraudzība un vēl labāka pilnīga altāra un kanceles kopība, bet tā pirmā ir vieglāka, bet otrā prasa lielu vienprātību vismaz galvenajās lietās
+Jean [89.207.243.23]
# Iesūtīts: 2010.04.26 23:18:40
Kā var spriest no Ata atbildēm - no cilvēka, kas redzēts uz vienas bildes kopā ar pašu pāvestu, tātad cilvēka, kas noteikti daudz ko zin - tad vienkāršais jautājums nav tik vienkāršs. Tā kā būtu, bet tā kā neesot nekur tas rakstīts. Ir tikai rekomendācijas. Un sekojot šīm rekomendācijām vai kam citam tomēr anglikāņu bīskapi tiek aicināti ordinēt latvju bīskapus. Tomēr pateikt "jā" arī nevarot, jo tas jāpajautā kādam gudrākam un zinošākam, jo iespējams, ka kāds ir gudrāks un zinošāks šajos jautājumos. Kurš? To pagaidām vēl neviens droši nevarot pateikt, bet kādam ir jābūt zinošākam.

Tomēr esot pavisam droši, ka ar tiem anglikāņiem ir nelāgas lietas un mācības vienprātības neesot, tad arī ārējo sadraudzību nevajadzētu piekopt, bet kaut kā tas notiek. Neviens nezin kāpēc. Un tā īsti neviens nav drošs, ka tas anglikāņu bīskaps ir kāda aicināts. Bet varbūt ka ir..


Savukārt, kad viņš i
+Jean [89.207.243.23]
# Iesūtīts: 2010.04.26 23:26:38
Savukārt, kad viņš ieradās, tad neviens nezināja, ko darīt, bet katrā ziņā visi redzēja, ka viņš droši un saštātējies iet un uzliek rokas jaunajam bīskapam. Tagad var spriest vai tas esot ko kaitējis Dimantam. Šķiet, ka tomēr neesot kaitējis, tad neesot vairs ko uztraukties.

Puiši, beidziet blēņoties ap teoloģiju. Valdemārs pareizi saka: ārējā sadraudzība ir balstīta mācības vienprātībā. Kur ir vienprātība, tur ir sadraudzība. Ja vienprātības nav, tad sadraudzība vai nu pajūk, vai arī tā var tikt baznīcpolitiski -- de facto , vai de jure -- saturēta kopā , kaut patiesībā kristīgas sadraudzības tur vairs nav.
Atis Grīnbergs
# Labojis Atis Grīnbergs: 2010.04.26 23:32:32
+Jean [89.207.243.23]
tā arī ir - tie, kas mēs te runājam, līdz galam neko tā īsti nezinām, tāpēc es saucu pēc dekāna vai veiskupa, kuri tad nu točna zina. A pie pāvesta bildē nevis gudrības dēļ esmu, bet dēļ uzprasīšanās.
dēļ gudrības mani tikai kaķis ņem pie sevis bildē un arī dēļ tā, ka es baroju viņu.
Bet beigās sanāk tā, kā tu saki beigās.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 144 , pavisam kopa bijuši: 5379