atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu anglikāņu konsekrētājs luterāņu vidū
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.04.13 22:57:58
lasu aprakstu par G.Dimanta konsekrāciju:
"Bīskapa Guntara Dimanta konsekrācijā ar roku uzlikšanu piedalījās Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, LELB bīskapi Pāvils Brūvers un Einārs Alpe, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas bīskaps Elmārs Ernsts Rozītis, Igaunijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Andress Poders (Andres Põder), Lietuvas Evaņģēliski luteriskās baznīcas bīskaps Mindaugs Sabutis (Mindaugas Sabutis), kā arī Solsberijas diecēzes bīskaps Deivids Stanklifs (David S. Stancliffe)."
Vai tad Solsberijas bīskaps ir luterānis? Kāpēc tik konfesionāli nozīmīgā dievkalpojumā un bīskapa konsekrācijā te ir arī ne-luterānis?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.04.24 23:12:28
+Jean [89.207.243.23]

Būs tomēr jānodala. Konfesionālie mācītāji? Vai Jēzus Vārda mācītāji?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.04.24 23:17:42
indriķis

no kura mēs esam atteikušies par labu konstruktīvai sadraudzībai.

Šāds paziņojums man vieš ticību par pārmaiņām.
Seko jautājums= vai tie mēs esiet divi , divu ģimeņu sadraudzības pārrunu rezultātā , vai ...tie mēs esam visa konfesija , kura ļoti ilgojās pēc šāda paziņojuma. Man tas vieš atvieglojuma, pateicības un laba turpinājuma mirkļus. Pateicība no manis būs. Apsolu.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.04.25 01:09:02
Aivar Lapšān!
"esi audzis"
Tā saka arī mani onkuļi un tantes. Atšķirībā no Tevis, viņi vēl mēģina iekniebt vaigā
Melanhtons, Aivar, bija vīrs, līdz kura Kristus mācības skaidrībai vēl Tev un man augt un augt Viņš, protams, nav un nekad nebūs Kristus vietnieks/aizvietotājs, bet, ja Tev ir kas pret Melanhtonu, tam vajadzētu būt labi pamatotam, jo citādi Tu, vērsdamies pret Melanhtona nesto Kristus vēsti, esi pret Kristu pašu. Vai Tu to gribi?
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.04.25 01:26:58
Voldemārs

Pietiekami daudz esmu izteicies par Melanhtonu šajā forumā. Es gan rakstīju = melanhtonu piesaukšana, nepārproti. Evaņģēlijs to skaidro kā pieminkeļu celšana taisnajiem , bet viņu Dieva piesmiešana , par ko taisnie gājuši un cīnījušies. Un šitādas muļķības Tu izbeidz. Ne es esmu vērsies pret Melanhtonu , ne pret Indriķi , ne Tevi , bet pret sātana darbiem. Manas sirds ilgas ir lai Merlins un Indriķis savās diskusijās sāktu runāt par evaņģēliju, lasīt to un priecāties par tā diženumu. Nevis ar cilvēku paskaitli 6 mācīt Dievu , ka 7 nav vērtīgs.
Kāds kalpo taisnībā par pamatu ņemot Dieva vārdu. Kāds visādu mācību taisnībā. Tak esi sēdējis lekcijās? Tas , ka kāds Tevi māca , vēl nenozīmē , ka viņš Tevi māca pareiz. Jo vielai, tēmai ir cita būtība. Tu ar acīm piekrīti līdz laikam , kad tev ir jāraksta kursa darbs priekš atzīmes, nerēķinoties= kādu atzīmi Tev dos tava paša sirdsapziņa. Kur nu vēl dievs.....
Tik pat agresīvi , Tava jautājuma kontekstā pret mani , ka esmu pret melanhtonu, varu uzdot jautājumu Tev - ja esi pret mani , tad esi pret Kristu/! utt.... Ta , brāl , nav nopietni.
Kā lai Tev to pasaka? ...Labi, sadomāju. - saproti , cilvēki , kuriem ir laiks nodarboties ar teoloģiju , reizēm , teoloģija viņus paņem. Un viņi nonāk pretrunās. Tā par ar Melanhtonu. Vai Tev ir zināms , ko viņš domāja , kad mācījās pie Lutera? Ne Tev , ne man , ..bet es saredzu nepareizu pieminekli Melanhtonam. Pats teici , ka svētums ir evaņģēlijs. Ne konfesionālas fiksācijas, akcenti ap to no cilvēku puses. Jā , tas izdaiļo pastāvošās baznīcas , bet ved grēkā visu rietumu pasauli.
Lai Dievs Tevi svētī saprast arī šo. Jo es paceļu latiņu Tev. Tu esi tā vērts!
code_ah [212.93.100.153]
# Iesūtīts: 2010.04.25 01:42:27
Aivars Lapšāns taure izdod neskaidru skaņu...
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.04.25 02:04:38
code_ah [212.93.100.153]
Munštuks ir ? Pārbaudīji?
+Jean [89.207.243.23]
# Iesūtīts: 2010.04.25 11:19:23
Skaidrs, Indriķi. Prasīt, kur tas ir rakstīts Rakstos ir out of date , ja reiz visa pasaule tā dara, vai ne tā?

Aivar, ko Tu man gribēji pateikt ar saviem jautājumiem??
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.25 12:39:14
Mjā, te mājienu valoda vienam par otru smalkāka! Cits teiktu `iepūt`, bet mūziķis piedāvā pārbaudīt munštuku.
Nez, kā Pāvils to komentētu?
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2010.04.25 17:19:30
Pāvils brāļiem Romā reiz rakstīja šādus vārdus: "Nenovērsieties no tiem, kas ticībā vēl vāji,lai nekļūtu par viņu domu tiesnešiem... Tāpēc netiesāsim vairs cits citu, bet labāk spriediet, ka netopiet brālim par piedauzību vai par iemeslu viņa krišanai." (Rom. 14: 1, 13)
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.04.25 17:25:39
Jean, pasaki man, no kurienes tev tā pārmērīgā (ne) sadraudzības un nošķiršanās kāre? No Rakstiem?
(Tikai, lūdzu, bez tās vecās dziesmas par Beliālu un tumsu, attiecinot to uz kristīgiem brāļiem un māsām.)
Vai tomēr no vecā ( out of date ) KLB rauga?
Redzi, ja tu a priori pieņem, ka ar mums (ne)sadraudzēsies, jo mēs sadraudzējāmies ar LELB ( kuras vārdu dzirdot krusts taču jāmet un jāmūk ) , tad nav vērts muti dzesēt, tevi pamācot.
Ja tomēr gribi (sa)draudzēties, tad - laipni lūdzam.
+Jean [89.207.243.23]
# Iesūtīts: 2010.04.25 21:06:57
Indriķi, par kādu gan nesadraudzību un nošķiršanos tu runā? Esmu Kristū un caur Viņu esmu sadraudzībā ar visiem Kristum ticīgajiem . Tā ir patiesā sadraudzība . A ko nozīmē tevis minētā - konstruktīvā sadraudzība , to nezinu....

Atbildi uz manu jautājumu: kāpēc luterāņi nevar būt altāra sadraudzībā ar katoļiem, baptistiem vai pravoslaviem untmldz., kas līdz ar to šķiet nozīmētu, ka luterāņiem būtu no viņiem jānosķiras? Un tad es tev atbildēšu uz tavu jautājumu par "nošķiršanās kāri"? Tur nekas nav a priori , bet gan a posteriori ...
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.04.25 21:42:52
Jean, interesanti būtu zināt, vai apustulis Pāvils atradās sadraudzībā pats ar sevi un padsmit kristiešiem un sauca to par patiesu sadraudzību.
Vai Pāvils šādu sadraudzību sauktu par - Kristū.
Kas ir konstruktīva sadraudzība?
Tā ir patiesa sadraudzība bez matu skaldīšanas un fantazēšanas par aizvien jauniem iemesliem, kāpēc nebūt sadraudzībā.
Vai Latvijas luterāņi atrodas altāra sadraudzībā ar tevis pieminētiem citu konfesiju kristiešiem?
Lai gan, tev visur rēgojas luterāņu sazvērestības ar Romas pāvestu, varbūt būsi nosapņojis arī augšminēto.
Apsēstība ar sadraudzību teoriju, pazaudējot sadraudzības jēgu, tā var nosaukt tavu nodarbi.
Jo, de facto tu neesi sadraudzībā ar visiem Kristum ticīgajiem, bet ilūzijā.
+Jean [89.207.243.23]
# Iesūtīts: 2010.04.26 11:22:30
Jūsu eminence bīskap Indriķi, atkal nezinu kā ir ar de facto , vai de jure , bet ticībā caur Kristu esmu sadraudzībā ar visiem Kristum ticīgajiem. Ja tev ticība un Sakraments ir ilūzija, tad skumji....

P.S. Tu neatbildēji uz manu jautājumu. Es nejautāju: VAI luterāņi ir sadraudzībā ar citu konfesiju baznīcām, bet gan KĀPĒC nevar būt sadraudzībā... Tātad, nevis VAI, bet gan KĀPĒC?
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.04.26 13:19:37
Jean , tu man sāc atgādināt tos jautātājus, kas vaicā - no kurienes Kainam varēja rasties sieva.

Pasaki man tomēr, no kurienes tev patvaļīga sadraudzības un nošķiršanās kāre?
No Rakstiem?
Vai apustulis Pāvils atradās sadraudzībā pats ar sevi un padsmit kristiešiem un sauca to par patiesu sadraudzību.
Vai Pāvils šādu sadraudzību sauktu par - Kristū?
Vai tomēr esi pārāk dziļi iegrābies vecās Klb raugā?

+Jean [89.207.243.23]
# Iesūtīts: 2010.04.26 16:41:57
Jūsu eminence bīskap Indriķi, kā saprotu, uz manu iepriekšējo jautājumu: "KĀPĒC luterāņi nevar būt altāra sadraudzībā ar katoļiem, baptistiem vai pravoslaviem untmldz."? vairs neesi spējīgs atbildēt. Pirms pusgada vēl biji spējīgs. Tipiski eminenciski. Labi mācies. Malacis!

Tomēr, bīskapa Indriķa kungs, atbildēšu jums uz jūsu jautājumu vēlreiz. Esmu sadraudzībā nevis ar padsmit kristiešiem, bet ar visiem Kristum ticīgajiem visā pasaulē un visos laikos.

Kristus saka: Es esmu vīna koks, jūs tie zari... Tikai Kristū visi ticīgie ir viens vesels. Un te nav nozīmes ne de facto , ne de jure ... Kā? Ticībā un Sakramentā.

Tomēr, ja nespēj atbildēt uz manu iepriekšējo jautājumu, tad varbūt spēsi atbildēt uz vienkāršāku jautājumu: Vai LELB ir altāra un kanceles sadraudzībā ar Anglikāņu baznīcu? Arī uz šo jautājumu neviens tā arī tolkam nav atbildējis Voldemāram, kaut visa šī diskusija
+Jean [89.207.243.23]
# Iesūtīts: 2010.04.26 16:42:20
kaut visa šī diskusija ir par to. Kaut Voldemāram, manuprāt, pašam viss ir skaidrs...
indriķis
# Iesūtīts: 2010.04.26 17:05:26
Jean,
Janka, runa nav par katoļiem, baptistiem vai pravoslaviem , arī ne par Anglikāņu baznīcu, runa ir par tevi.
Es tev nesniedzu jūdu retorikas - jautājums un pretjautājums, meistarklasi, es tev pasaku skaidri - tu esi garīgā grāvī .
Kā tu vari būt (sa)draudzībā ar visā pasaulē un visos laikos , ja tu nespēj būt (sa)draudzībā ar - te un tagad , un vienas ticības biedriem?
komentārs [86.173.188.202]
# Iesūtīts: 2010.04.26 20:03:53


+Jean [89.207.243.23]
Tomēr, ja nespēj atbildēt uz manu iepriekšējo jautājumu, tad varbūt spēsi atbildēt uz vienkāršāku jautājumu: Vai LELB ir altāra un kanceles sadraudzībā ar Anglikāņu baznīcu?
Atbilde ir vienkārša - jā.
Atis Grīnbergs
# Iesūtīts: 2010.04.26 20:05:34
komentārs [86.173.188.202]
caur ko?
komentārs [86.173.188.202]
# Iesūtīts: 2010.04.26 20:24:46
Caur 1938.g. līgumu, kuru ne viena, ne otra puse nav atsaukusi.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 107 , pavisam kopa bijuši: 10638