atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Mūžīgās ciešanas, vēlreiz
EzītisMiglā
Iesūtīts: 2010.04.13 12:52:39
Jautājums ir par to, kāpēc tiem, kas netic, ir mūžīgi jāmokās.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.04.13 12:52:54
Vēlreiz par mūžīgajām ciešanām, kas pienākas tiem, kuri netic vai tic nepareizi.

Cik man ir izdevies saprast no kristiešiem, tad ir sekojoši varianti:

A. Ciešanas ir, jo bez tām nekādi nevar. Tas ir saistīts ar būtnes brīvo izvēli. Būtne pati vainīga, ka cieš, pati sevi ieciklē ciešanās, no kurām netiek ārā.
B. Ir mūžīgās ciešanas, un, tā kā tās ir paša Dieva akceptētas, tad tur viss ir kārtībā. Nav ko galvu lauzīt, labāk lai katrs ezītis domā par sava paša kažoka glābšanu.
C. Mūžīgo ciešanu nav, bet ir šķīstītava vienā vai otrā veidā. Nu, ja nu sevišķi pataloģiski ļaunām dvēselēm un velnam.

Caurumi A variantā:
1. Ir nesaprotams laika ierobežojums, šī viena dzīve uz zemes. Citam tā ir garāka, citam īsāka. Notiek katastrofas un nelaimes gadījumi, kari, kur visur iet bojā jauni cilvēki. Aiz kāda pārbīļa pieņemt, ka viņiem visiem pietika laika? Un kā te ierakstās mirušie mazie bērni?
2. Nav saprotams, kāpēc pēc nāves vairs neko nevar labot.
3. Nav skaidrs, kāpēc bez mūžīgām ciešanām „nekādi nevar”. Kāpēc Dievs nevar piestrādāt individuāli, rūpīgi pie katra cilvēka?
4. Kāpēc vispār ir jārada tādas būtnes, kas var iecikloties savā ļaunumā un nekad netikt no tā ārā? Kā tas ierobežo izvēles brīvību vai vēl ko citu?

Caurumi B variantā:
1. Tas ir nežēlīgi, netaisnīgi. Nesaistās kopā ar mīlestību, piedošanu, žēlastību
2. Paver ceļu, lai tādā pat veidā atbildētu uz jautājumiem citām reliģijām. Piem, upurēt bērnus Baalam, utml.

Caurumi C variantā: vajadzētu varēt arī tās pataloģiskās ļaunās dvēseles izlabot.
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.04.13 12:53:35
EzītisMiglā Kas Tev liek mocīties?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.04.13 12:56:24
jancis [195.8.115.229]
Pēc kristiešu mācības, mani pēc manas nāves mocīs vai nu Dievs, vai es pats kaut kādā veidā.
Par neticēšanu.
Tad nu es prasu, kāda tam visam jēga.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.13 13:00:41
jo viņi netic!

Tāpat kā tie, kas iedzen sev galvā naglu, mūžīgi cietīs migrēnu!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.04.13 13:14:05
Jošs Mulders
Tāpat kā tie, kas iedzen sev galvā naglu, mūžīgi cietīs migrēnu!
Piemērs garām kasei - par ticības/neticības pareizību var tikai pēc nāves pārliecināties. Kāds tur sakars ar naglas dzīšanu?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.04.13 13:19:07
Piemērs garām kasei - par ticības/neticības pareizību var tikai pēc nāves pārliecināties.
Neprojicē savu nevārēšanu par kaut ko pārliecināties uz citiem

Kāds tur sakars ar naglas dzīšanu?

Vistiešākais. Tavu izvēļu sekas ar tevi paliek mūžīgi! Ja tu gribi savādāk, sorry... nepareizā pasaulē izvēlējies iedzimt
S.R.(katole)
# Labojis S.R.(katole): 2010.04.13 13:22:19
varbūt ir tā.
1. tie kas netic - nenožēlo grēkus.
2. tie, kas nenožēlo grēkus, tos neatpērk Jēzus upuris.
3. tie, kuru grēki nav izpirkti ir nespējīgi uz mūžīgo dzīvi jaunā kvalitātē - tas ir uz "Debesu valstības" iemantošanu.
4. līdz ar to mokas sagādā atrašanās ārpus šīs teritorijas.

tādi ir likumi un likumsakarības. Ezīti, tu tak neprotestē pret to, ka koki aug ar saknēm uz leju?
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.04.13 13:24:39
Nesaprotu, kas Tevi satrauc, lai Kristieši domā ko grib, dzīvojies mierīgi tālāk. Bet ja vēlies par savu pasargāšanu mēģināt rūpēties jau tagad, tad neviens cits, kā Ticība tam, kas rakstītos solīts, Tevi neglābs. Nu tā varētu Tev miers iestāties.
Ingars
# Labojis Ingars: 2010.04.13 13:25:58
EzītisMiglā

Viss ir daudz daudz vienkāršāk - Dievs ir visu svētību avots un nav neviena cita avota, no kā nāktu svētības. Dievs cilvēku radīja, lai cilvēks varētu mūžīgi saņemt svētības no Dieva caur attiecībām. Bet ko tad, ja cilvēks nevēlas attiecības ar Dievu, bet pats grib būt kā dievs? Tad patiesais Dievs Radītājs ļauj radījumam būt pašam kā dievam, neatkarīgam no sava Radītāja - tātad, ja Dievs tev nav vajadzīgs, tad arī, ja jau esi tik gudrs un varens, iztiec bez tā visa, kas nāk no Dieva, radi jaunas tehnoloģijas, izmanto savu prātu un zinātnes sasniegumus, bet...ak vai, izrādās, ka tas viss taču nāk no Dieva.

Anekdote

ZInātnieki atklājuši veidu, kā radīt no zemes pīšļiem cilvēku un saka Dievam - redzi, Dievs, mēs tagad varam darīt to pašu, ko Tu. Dievs atbild - labi, labi, tikai ņemiet paši savas smiltis, izmantojiet paši savus radītos resursus, kā arī radiet sevi pašus un arī visus kodolspēkus, kas satur kopā jūsu atomus un molekulas, ja reiz gribat līdzināties Man, tad esiet tādi paši, kā Es - neradīti, mūžīgi, visvareni un visuzinoši, esiet absolūti neatkarīgi no Manis un Mana dzīvību uzturošā spēka, jo redziet - Es visu esmu radījis un viss Man pieder, Es radīju matēriju no nekā, tāpēc man pieder viss, kas ir radīts, jo Es to esmu radījis
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.04.13 13:26:47
Jošs Mulders
Neprojicē savu nevārēšanu par kaut ko pārliecināties uz citiem
Pag, personīga pārliecība par kaukonebūt tak nebūs tas pats, kas kaukonebūt pārbaudīt praksē. Pašlaik ir tā, ka 99% cilvēku ir cieši pārliecināti katrs par saviem kautkonebūtiem.

Tavu izvēļu sekas ar tevi paliek mūžīgi!
Jā, paliek. Tā, piem, pie Dieva katrs no jums nonācis savā ceļā, ar savām izvēlēm, un tās ir mūžīgi palikušas.
Tik kāds tam sakars ar to, ka mūžīgi jāmocās?

Tu kaut kā uz citiem jautājumiem mēģini atbildēt...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.04.13 13:28:35
jancis [195.8.115.229]
Es gribu izprast kristiešus. Pagaidām man rodas pat iespaids, ka tie ir tādi lielā mērā egoistiski cilvēciņi, kam rūp tikai viņu pašu un tuvinieku ādas. Vai arī - viņi nav iedziļinājušies paši savā mācībā. Vai arī - es kaut ko neesmu sapratis.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.04.13 13:30:31
S.R.(katole)
tie kas netic - nenožēlo grēkus.
bet mierīgi tak varētu:
1) pagaidīt, kamēr šie notic
2) pēc nāves atnāk Kristus un, piem, Ctulhu pārliecinās, ka Kristus ir, un saņem atbildes uz visiem saviem jautājumiem.
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2010.04.13 13:31:22
Ingars
Viss ir daudz daudz vienkāršāk - Dievs ir visu svētību avots un nav neviena cita avota, no kā nāktu svētības. Dievs cilvēku radīja, lai cilvēks varētu mūžīgi saņemt svētības no Dieva caur attiecībām. Bet ko tad, ja cilvēks nevēlas attiecības ar Dievu, bet pats grib būt kā dievs? Tad patiesais Dievs Radītājs ļauj radījumam būt pašam kā dievam, neatkarīgam no sava Radītāja - tātad, ja Dievs tev nav vajadzīgs, tad arī, ja jau esi tik gudrs un varens, iztiec bez tā visa, kas nāk no Dieva, radi jaunas tehnoloģijas, izmanto savu prātu un zinātnes sasniegumus, bet...ak vai, izrādās, ka tas viss taču nāk no Dieva.
Tas tak nav kristīgi, ko tu saki. Šo es bezmaz vārds vārdā dzirdēju no krišnaītiem. Pret to man nav iebildumu.
Man ir iebildumi pret to, ka ka ir mūžīgas mocības. Lai jau cilvēks pārliecinās, ka viņam pašam būt kā Dievam nesanāk, un atnāk atpakaļ ar nolaistu asti.
Tikai kāpēc tam ir iedots tik maz laika? Un kāpēc tos, kas vēl nepaspēja pārliecināties, ir mūžīgi jāmoka?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.04.13 13:33:41
Ingars
interesanti.... a no kurienes nāk ļaunums? No kāda cita, tik pat varena, tikai ļauna Dieva?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.04.13 13:35:15
masiks [212.93.96.2]
Nē, nu ļaunums, tas skaidrs - tādam jābūt, citādi brīvā izvēle pagalam.
Tik kāpēc tām ciešanām jābūt mūžīgām un nelabojamām, tāds ir jautājums.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.04.13 13:35:44
Tu kaut kā uz citiem jautājumiem mēģini atbildēt...



Man fizikas skolotājs un tēvs (divi dažādi cilvēki) mācīja fizikas uzdevumus risināt apmēram tā - ja nevari uzreiz ieraudzīt atbildi, tad izrēķini to, ko var izrēķināt no dotajiem, nedomājot par to, kas ir prasīts uzdevumā!

Varbūt tev vajadzētu izprast un pameditēt kāpēc es atbildu uz tavuprāt citiem jautājumiem! Varbūt tu uzdod jautājumus par lietām, kuru izrpatne prasa izprast jautājumus, kurus tu vēl neesi uzdevis?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.04.13 13:36:19
Jošs Mulders
A kāpēc uzreiz nevari atbildi ieraudzīt?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.04.13 13:39:39
Ctulhu
taatad vinjam piemitis ljaunums vienmeer?
Nē, nu Dievs pats nav ļauns, viņš tikai piedāvā Būtnēm iespēju kļūt ļaunām. Precīzāk - pašām pārliecināties, ka būt ļaunām nav patīkami.

Jeb dievs uztaisiija launumu, lai buutu taa briivaa izveele? A tad `pirms` tam vinjam taas nebija?
Dievs tak ārpus laika. Vai arī - bezgalībā, kur vien skaties pa laika asi, ir visu laiku būtnes, kas izvēlās. Tātad tā ir bijis vienmēr, bezgalīgi ilgu laiku.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.04.13 13:40:12
Jošs Mulders
Tu netumšojies, tu uz pirkstiem parādi!
pich_
# Labojis pich_: 2010.04.13 13:41:54
EzītisMiglā

kas tev liek domāt, ka tās mokas un ciešanas būs tādas (ja būs), kādas mēs tagad iztēlojamies? varbūt tās mokas nebūs lielākas kā bērnam, kurš nevar aizsniegt uz galda uzlikto bonbongu?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 153 , pavisam kopa bijuši: 1519