atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Lektori, pērminderi vai evaņģēlisti?
vilks
Iesūtīts: 2010.04.12 13:28:10
Lasīju svētdien jauno "Svētdienas Rītu" ar ziņu par lektoru kursu beidzējiem. Un aizdomājos - interesanti, ar ko lektori atšķiras no agrākajiem pērminderiem vai arī evaņģēlistiem? Pienākumi it kā vieni un tie paši.

Kādi neordinētie garīgie darbinieki ir jūsu draudzē - lektori, pērminderi vai evaņģēlisti? Vai varbūt tie ir dažādi amati, un sastopami ir kā vieni, tā otri un trešie? Ar ko viņu kalpošana pie jums atšķiras?

Diskusija luterāņiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .
AutorsZiņas teksts
dafne
# Iesūtīts: 2011.07.23 16:07:59
Aivars
nu ja ka labs,man kartot to eksamenu vai ne?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.07.23 16:12:53
dafne
Nu gan jau nokārtojot dvēseli nepazaudēsi!
Bet, kas no tā tālāk izriet, un kā to praktiski pielietosi, vairs nav mana kompetence. Bet jautājums ir labs!
dafne
# Iesūtīts: 2011.07.23 17:40:31
Aivars
ne nu tas zinasanas jau ikviena kalposanaa noder..par daudz jau nebuus
tas jautajums man taa ienacaas lasot so diskusiju
vilks
# Labojis vilks: 2011.07.23 18:50:11
dafne
Ko dara sievietes-lektori?
Ja draudzes mācītājam nav principiālu iebildumu pret sievietes kalpošanu liturģiskā amatā, tad sievietes lektores dara visu to pašu, ko vīrieši lektori. Tāpat kā sievietes evaņģēlistes un, galu galā, arī sievietes mācītājas. Amats nav piesaistīts dzimumam - ja to cilvēkam baznīca uztic, tad cilvēks to dara.

Bet vislabāk ir konkrēti pajautāt savas draudzes mācītājam, kā viņš saredz tavu kalpošanu ar iegūtajām zināšanām. Jo principā jau tiešām tās zināšanas noder jebkurā kalpošanā.
dafne
# Iesūtīts: 2011.07.23 21:54:57
vilks
ok..skaidrs,ta ari dariisu
armilo
# Labojis armilo: 2011.07.23 21:57:00
dafne

lektori lasa lekcijas šajā gadījumā Svēto Rakstu lekcijas, jeb latviski sakot lasījumus.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.07.23 21:58:08
dafne
Tāds jautājums - Cik atceros, tad lektoru kursos tika prasīta mācītāja rekomendācija. Vai tad Tev nebija?
dafne
# Iesūtīts: 2011.07.23 22:01:49
Aivars
bija
Aivars
# Iesūtīts: 2011.07.23 22:04:44
dafne
Nu tad, kādēļ vēl forumam kas jājautā? (Ja nu vienīgi negribi izpelnīties applaudismentus un virtuālas puķes) Gan jau Tavs mācītājs zināja, kādēļ rekomendē. Vien neapmulsti, ja uz mazu pārbaudes laiku Tev tūlīt neliks darīt visas lietas pēc kārtas!
dafne
# Iesūtīts: 2011.07.23 22:13:07
Aivars
par kaut ko man tacu ir jarunaa
Aivars
# Iesūtīts: 2011.07.23 22:18:04
dafne
Nu tad lūdz, lai viņš iedod svētdienas sprediķi, ko Tev nolasīt lielākā supermārketā!
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2011.07.27 19:02:53
Lektori tiek sagatavoti pēc draudzes mācītāja aicinājuma. Tas nozīmē, ka mācītājs sagatavo savu palīgu, aizvietotāju notes gadījumos. Lektori ir domāti kā mācītāja pārstāvji tajās draudzēs, kurās mācītājs aizņemtības dēļ nevar ierasties. Tiem jābūt vietējās draudzes locekļiem.

Ja mācītājam ir 3-4 draudzes, tad viņš pats svētdienā aprūpē divas, bet pārējās vietējie lektori novada vārda dievkalpojumus, kuros nolasa mācītāja sprediķi. Uz to viņi tiek speciāli lektoru kursos sagatavoti. Lektors var lielā mērā atvieglot mācītāja dzīvi vasaras karstumā - aizvietot viņu kapusvētkos, kas tieši šajā laikā vienu otru mācītāju noved pie spēku izsīkuma... Būtībā lektoru sagatavošana ir jaunu garīgu darbinieku sagatavošana kalpošanai draudzēs ar perspektīvu nākotnē, ka viņš varētu kļūt par evaņģēlistu un iespējams arī par ordinētu garīgo darbinieku. Manuprāt, par šiem jautājumiem Baznīcā ir daudz runāts. Kāpēc gan tāda neskaidrība par lektoru vajadzību un lomu valda šajā forumā?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.07.27 22:22:13
lēnprātīgais
Cik saprotu, tad pēdējais jautājums varētu grozīties ap jautājumu par to, ko sievietei pienākas vai nepienākas darīt dievkalpojumā, saskaņā ar LELB uzstādījumiem.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2011.07.28 01:58:19
Aivars

Kā es saprotu LELB uzstādījumus, sievietes ir aicinātas kalpot draudzēs visdažādākos veidos - gan kā draudžu priekšnieces, gan Svētdienas skolu skolotājas, gan diakonijas darbinieces, gan lektores, gan evaņģēlistes. Viss, kas attiecas uz lektoriem vīriešiem, attiecas arī uz lektorēm sievietēm. Problemātisks ir jautājums par ordināciju. Saskaņā ar to, kā LELB saprot Svētos Rakstus, ordinācija Baznīcā ir rezervēta vīriešiem, bet tas jau ir gluži citas diskusijas temats.
Kad Putni Galvā
# Iesūtīts: 2011.08.04 10:26:19
Kad nama pamati ir greizi, tad vienalga kā sauc tos logu un durvju caurumus sienās.. Lai, kas aizstātu mācītāju, jāreķinās, ka aizstāts tiek tas, kur ordinē vīriešus un tad tā vairs nav cita diskusija. Pat ja ir, tad šīs diskusijas tieši altārī krustojas, tā es saprotu.
izlog. D.a. [81.198.232.135]
# Iesūtīts: 2011.08.04 11:12:36
Kad Putni Galvā Galva Deg?
dafne
# Iesūtīts: 2011.08.04 11:43:31
Kad Putni Galvā
iisti lidz galam nesaprotu to,ko velejies pateikt..
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 120 , pavisam kopa bijuši: 36824