atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Lektori, pērminderi vai evaņģēlisti?
vilks
Iesūtīts: 2010.04.12 13:28:10
Lasīju svētdien jauno "Svētdienas Rītu" ar ziņu par lektoru kursu beidzējiem. Un aizdomājos - interesanti, ar ko lektori atšķiras no agrākajiem pērminderiem vai arī evaņģēlistiem? Pienākumi it kā vieni un tie paši.

Kādi neordinētie garīgie darbinieki ir jūsu draudzē - lektori, pērminderi vai evaņģēlisti? Vai varbūt tie ir dažādi amati, un sastopami ir kā vieni, tā otri un trešie? Ar ko viņu kalpošana pie jums atšķiras?

Diskusija luterāņiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Pareizi! [87.246.166.54]
# Iesūtīts: 2010.04.16 14:28:02
Tradicionālās konfesijas ir labas, bet sektes ir ļoti sliktas.
vilks
# Iesūtīts: 2010.04.16 14:36:04
Vispār mēs varētu atgriezties no atkāpēm par liturģiju, sektām un citām tādām lietām pie draudžu neordinētajiem darbiniekiem.

Izskatās, ka vairumam runātāju ir diezgan vienalga, kādi amati draudzēs ir, galvenais, ka
1)ir zināma kārtība (mācītājs/prāvests/bīskaps viņus ir apstiprinājis amatā)
2)ka viņi labi kalpo
3)un ka viss notiek Dievam par godu un draudzei par svētību.
Tā?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.16 14:47:05
sicilia

Nē tev nevar būt vienalga, jo gribi to vai nē - visi esam Dieva ģimenes locekļi, ir luterāņi, ir katoļi, ir JP un PV...
Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.16 14:48:12
vilks

28 Un dažus Dievs draudzē ir iecēlis, pirmkārt, par apustuļiem, otrkārt, par praviešiem, treškārt, par mācītājiem, tad devis spēkus brīnumus darīt, tad dāvanas dziedināt, sniegt palīdzību, vadīt un runāt dažādās mēlēs.
godwit
# Iesūtīts: 2010.04.16 14:55:24
vilks
Pamatā jau tā ir. Tāču, kā vienā miesā ir daudz locekļu, tā draudzē ir daudz kalpošanu. Ir labi tomēr ieraudzīt katra spējas un aicinājumu. Tāpēc jau vieni ir evaņģēlisti, otri lektori, un citi pērminderi vai ķesteri. Jo vienam ir laba dikcija, bet nav dāvanas sprediķus rakstīt. Cits ir veikls palīgs ar labu stāju, bet piemīt slikta dikcija. Mūsu tradicionālie laju amati ir labi izkopti, un nevajadzētu tos steigties pārtaisīt. Evaņģēlists dara visu to pašu ko mācītājs, līdz savai ordinācijai. Lektors vada Vārda dievkalpojumus, lasot mācītāju uzrakstītus sprediķus. Pērminderis asistē mācītājām pie altāra, un kur vien tas nepieciešams. Katram savs, īpašs darbiņš. Tāpēc ir svarīgi, lai katra kalpošana arī tiktu īpaši izdalīta, un katrai kalpošanai tiktu piešķirts goda vārds. Tā man šķiet.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.04.16 16:07:14
Ingars

Nu tāpēc aptaujai vajadzētu būt anonīmai.

Reiz viena draudze tādu aptauju izdarīja. Es izlasīju šīs aptaujas jautājumus....n viņiem papaudu , ka tie jautājumi ir konfesionāls spiediens un pravietoju, ka līdz ar to tā draudze drīz izjuks. Tā arī notika.
Teiksim, Ingar, mums jau nav problēmu diskutēt par Bibliskajām saprašanām, bet ....saproti , Dievs grib no mums tikai vienu, lai mēs dzīvotu ar Jēzu, būtu no augšienes atdzimuši kristieši.
Visādi Augsburgas un konfesionālie iedibinājumi mums nedrīkst būt par sirds zvērestu. un nevienam nav tiesību teiksim piespiest runāt ticību , ka Jēzus ir bijis ellē. Dievs pats zin kur viņš ir bijis, mums nav jānodarbojas ar nesaprotamām , pārprotamām lietām . Tas paliek katra attīstības....rakstu vizualizācijas ziņā. Ebreji piem. stāsta , ka elle bij tajos laikos pie pilsētām nevajadzīgu atkritumu izgāztuve, kur visu laiku kaut kas dega.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.04.16 16:24:28
vilks

3)un ka viss notiek Dievam par godu un draudzei par svētību.


Vismaz mūsu draudzē tā vienmēr ir bijis. Kā var nepriecāties , ka kāds brālis vai māsa pirmo reizi runā svētrunu? Daži par to te nobāl. Domāju , viņiem ir sirdsproblēmas....
nopietns
# Iesūtīts: 2010.04.16 16:46:17
17 Un, kad es redzēju Viņu, es nokritu pie Viņa kājām kā miris, bet Viņš man uzlika Savu labo roku, sacīdams: nebīsties! Es esmu Pirmais un Pēdējais un Dzīvais.
18 Es biju miris un, redzi, Es esmu dzīvs mūžu mūžam, un Man ir nāves un elles atslēgas.
Atkl.grām 1: 17,18

9 Uzkāpis - ko citu gan tas nozīmē, ja ne to, ka Viņš arī nokāpis šīs pasaules zemajās vietās?
10 Bet Tas, kas nokāpis, ir tas pats, kas (pēc tam) uzkāpis augstāk par visām debesīm, lai visu piepildītu. Efez. 4:9,10
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.04.16 17:15:36
nopietns

Un sākas teoloģiskas grāmatu rakstīšanas miljoniem lappušu garumā...
Par Jēzu ir daudz saprotamākas lietas un Bībeles vietas. Tās tad arī prezentēsim savās ticības apliecībās. Vieni taču saka , ka nokāpis mirušo valstībā , cits ellē ...vai ne ?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.19 09:36:06
Aivars Lapšāns

Nu no šāda veida aptaujas tā varētu gadīties, es te vairāk domāju tādu aptauju, kas vairāk orientēta uz to, lai draudzes kalpotāju komanda apzinātu vispārējo draduzes stāvokli un varbūt ne tik daudz likt uzsvaru uz konkrētiem artikuliem, lai gan tie arī ir svarīgi, tomēr vairāk par to, vienkārši, lai katrs padalās ar savu atziņu un izpratni, bez jebkādas presingošanas, vairāk orientējoties uz katra personīgajām attiecībām ar Dievu, nu apmēram tā - par individuālajiem lūgšanu laikiem, bībeles studijām, ikdienas cīņām utt., lai redzētu, kā cilvēki praktizē savu ticību, bet ja parādītos, ka draudzē ir garīgā brieduma trūkums (kam var nebūt sakara ar teoloģisko zināšanu trūkumu), tad mācītājiem būtu vērts aizdomāties, vai nevajag ko pamainīt, varbūt vajag dibināt mājas grupas, pašpikot no citām draudzēm un konfesijām, piemēram, ideja par inkaunteru un tādā garā
rainars
# Iesūtīts: 2010.04.19 11:44:55
Ingars āmen tavam teiktajam. Dievs tevi Svētī.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.04.20 15:09:01
Ingars

Tieši tā , brāl. Nākot kopā ārpus dievkalpojumiem ...vīru un māsu vakaros, Bībeles studijās utt...mēs varam iepazīt otra zināšanu un ticības līmeni.
Lai Dievs Tevi svētī!
Indra Skuja-Grislis
# Iesūtīts: 2010.04.20 19:27:10
Visu laiku brīnos par šo lektora amatu. Vienīgā atbilde, ko līdz šim esmu atradusi ir katoļu katehismā, diemžel citēju angliski, jo man nav latviešu versijas pie rokas.
What is Holy Orders?
[..] apakšpunksts(c)The other orders of ministers of the Church below those of priest are the major orders of deacon and subdeacon, and the four minor orders of acolyte, exorcist, text lector or reader text and porter.
Varbūt katoļu draugi var to paskaidrot tuvāk no savas Baznīcas konteksta.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.20 19:36:34
Indra Skuja-Grislis
Nu nebūs gan te nekāda sakara ar katoļiem. Vienkārši eksperimentāla improvizācija, kā minimāli apmācītu laju iesaistīt liturģiskās aktivitātēs. Drīzāk tie paši pērminderi vien būs.
vilks
# Iesūtīts: 2010.04.21 17:22:30
Aivars
Drīzāk tie paši pērminderi vien būs.
Nē, pērminderi ir vairāk praktiskie darbinieki
Drīzāk mēģinājums atrast kaut ko "liturģiskāku" par pērminderi un "mazāku amatā" par evaņģēlistu, bet tomēr ar liturģiskiem pienākumiem.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.04.21 17:37:55
vilks

Kasparam ir dziesma ... ,,ar perminder svētītu vistu....,,
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.04.21 17:41:22
Indra Skuja-Grislis

[Offline]
# Iesūtīts: 2010.04.20 19:27:10
Visu laiku brīnos par šo lektora amatu. Vienīgā atbilde, ko līdz šim esmu atradusi ir katoļu katehismā


Tas pats , kas ar tetovēšanas bumu: sātans sagatavo cilvēci zvēra zīmes svaidījumam. Lai miesā vai uz miesas kaut ko varētu dabūt bez problēmām. Pieradināšana pie vēl nezināmā.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.21 17:48:57
vilks
Nu tad sanāk vai nu `uztjūnēts` pērminderis, vai `nedabeigts` evaņģēlists.
dafne
# Iesūtīts: 2011.07.23 15:55:42
Ko dara sievietes-lektori?vai vienkarsi iegust apliecibu par kursu noklausisanos bez ievesanas amata..ja reiz lektori veic permindera f-jas.
Patlaban ari macos..bet nu ta daudz neiespringstu,kaut kur piekritu vilkam,jo vairak draudzes cilveki izglitotaki,jo labak
Aivars
# Iesūtīts: 2011.07.23 15:57:21
dafne
mjā, labs jautājums
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 138 , pavisam kopa bijuši: 33010