atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kāpēc pirmdzimtie ir īpaši?
pich_
Iesūtīts: 2010.04.09 16:29:31
Kāpēc Bībelē attiecībā uz pirmdzimtajiem ir īpaša attieksme (it sevišķi gadījumos, kad tos vajag nogalināt)?
Ņemot vērā arī faktu, ka šāds statuss tika tirgots.
Kas viņos tāds ir?
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.04.09 17:44:35
S.R.(katole)
Tapēc ka bībele atspoguļo gan konkrētās vietas gan konkrētā laika kultūru, likumdošanu, pasaules izpratni. Un nevis otrādāk...
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.09 21:40:14
EzītisMiglā
pirmie kucēni jāslīcina.
Vispār nebiju par to domājis, bet tas ir labs jautājums, kas slēpjas aiz šī teiciena izcelsmes. Cik esmu lasījis tad vienā otrā auglības kultā, kā starp kaānāniešiem tā mikronēziešiem (tātad ģeogrāfiski ļoti plašā teritorijā) tiešām pirmdzimtie ir fiziski upurēti dieviem. Šķiet, ņemot to vērā Bībelē Dievs prasa pirmdzimto vietā upurēt vietnieciskos upurus, tā norādot, ka paši pirmdzimtie nav galināmi.
Ej nu tagad uzmini, kāpēc tas teiciens par pirmajiem kucēniem mūsu reģionā tāds ievazājies.
rainars
# Iesūtīts: 2010.04.10 21:06:31
Kāpēc pirmdzimtie ir īpaši?
Te nu atkal varam redzēt Dieva plānu kādā viņš mūs ir aicinājis piešķirot mums pirmdzimtā tiesības.
Jēk.1:16 Nemaldaities, mani mīļie brāļi!
17 Katrs labs devums un katra pilnīga dāvana nāk no augšienes, no gaismas Tēva, pie kura nav ne pārmaiņas, ne pārgrozības ēnas.
18 No brīvas gribas Viņš mūs ir dzemdinājis ar patiesības vārdu, lai mēs būtu Viņa radījumu pirmaji .
19 Zinait, mani mīļie brāļi: lai ikviens cilvēks ir čakls klausīties, kūtrs runāt, kūtrs dusmoties,
20 jo cilvēka dusmas nesagādā Dieva taisnību.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.04.12 10:04:17
masiks [212.93.96.2]
Tapēc ka bībele atspoguļo gan konkrētās vietas gan konkrētā laika kultūru, likumdošanu, pasaules izpratni. Un nevis otrādāk...
kāpēc gan ne otrādi? atļaušos apgalvot, ka ticīgajiem Bībele nav tikai kādu vēsturisku notikumu grāmatu apkopojums, vai kādu tautu reliģisko rituālu, ieražu apraksts. vai dzejas un parunu vācelīte. Bībele ne vien atspoguļo kāda vēsturiska laika perioda notikumus, bet gan sniedz mums Dieva darbības aprakstu - Atklāsmes Vēsturi, ja vēlies tā. un Dieva Atklāsmē nekas netiek pakārtots kādu cilvēcisku darbību sekām, bet tieši otrādi. Tā tiek virzīta uz mērķi.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.04.12 13:38:06
S.R.(katole)

a moška tu putro savu attieksmi pret bībeli ar to, kas ir bībele? Šīs divas lietas mēdz nebūt viens un tas pats...
a par atklāsmēm un virzību uz mērķi... nez - cūkgaļu pavisam neēd, jeb tomēr neēšanu uzskati par TO laiku īpatnību? A vīrs? Priekšādiņa jamam vietā, aļi saīsināta? Kā te ir ar to virzību uz mēŗki?
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.04.12 14:22:48
masiks [212.93.96.2]
es nesaprotu, kādā sakarā tu man meties virsū ar cūkgaļu un vīra priekšādiņu, ja es runāju par Atklāsmes vēsturi laikā un telpā.
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 137 , pavisam kopa bijuši: 11283