atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Jautajums par iesvetibam...
Karlsons
Iesūtīts: 2010.04.07 13:06:59
Lieta ir tada ka bijam planojusi kazas apmeram ap Ziemassvetkiem un pa vasaru iziet iesvetibas. Bet nu ir noticies ta, ka ir pieteicies mazais un lidz ar to gribetos lai mazais ierastos pie mums jau ka pie gimenes. Un lai kazas visiem viesiem nedurdos acis sievas veders, mums butu jaieplano kazas lidz junija vidum. Bet vai kaut kur var tik atri iziet iesvetibas Rīga vai Rigas rajona? Es esmu kristits, bet mana mila gan vel nav.... varbut kads var palidzet ar padomu? Protams vienmer jau pastav variants par dzimtsarakstu nodalu, bet loti bijam cerejusi savu ja vardu teikt tiesi baznica...Jau ieprieks paldies...
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.08 11:36:48
Jošs Mulders
Jautājums ir, kas tiek saprasts ar iesvētību - vai ceremoniāla ieiešana dievnamā, vai katehēze, ticības apliecība, uzņemšana draudzē un Sv. V. saņemšana. Ja pēdējais, tad tas var notikt arī slimības gultā. Bet par to bērnu `notes iesvētību` nāves draudos un zem septiņiem gadiem `ar bīskapa atļauju` gan man pirmā dzirdēšana. Tie septiņi gadi bija vairāk kā atskaites punkts, kad bērns jau tā kā spēj pats lasīt un uzskatāms par mācāmu, īpaši, ja kopā ar vecākiem dzīvo draudzes vidū. Bet ko bīskaps var zināt par to, kāda ir situācija Zlēku draudzes `Mežnoru` sētā, lai atbildīgi dotu kādu atļauju, ja vien īpaši neatbrauc ārkārtas vizitācijā uz vietas izpētīt apstākļus, tas man ir liels jautājums. Par tādu praksi tiešām dzirdu pirmo reizi.
Šerpais Ancis
# Labojis Šerpais Ancis: 2010.04.08 11:37:07
Jošs Mulders
"taa saikne starp "naaves briesmas" un "iesveetiibas" ir blefs.""
Atkārtošos un precizēšu - ne jau saikne starp nāves briesmām un iesvētībām, BET - saikne starp nāves briesmām un SVĒTO VAKARĒDIENU.

Vabūt piederi pie tiem, kas Sv.V. nesaskati neko īpašu, tad jau arī nav brīnums, ka nesaproti, par ko tiek runāts.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.08 12:51:43
ŠA, nuja... un tad pričom tur iesvētības, kas nav nedz pavēlēts, nedz iestādīts rituāls, principā... Draudzē uzņemšanas rituāls, Ticības Apliecības apliecināšana...

Man vienīgais zināmais objektīvais kritērijs sv. vakarēdiena saņemšanai ir - kristība un miesas un asiņu izšķiršana.

Šis pēdējais ir abpusgriezīgs zobens... Vai nu tas ir stāv/krīt kritērijs, tātad nepienākas arī uz nāves gultas esošiem bērniem, kas tomēr nevar izšķirt miesu un asinis... Jeb tad tas ir jautājums par kaut ko citu un tad iesvētības nav tas, kas jādara tādam bērnam, jo var pasniegt vakarēdienu tāpat!

Protams, ja jautājumu pagriež tā kā Aivars teica - ka vakarēdiens IR iesvētības - nu tad man nav iebildes... tik tad manuprāt tiek putrots bik jēdziens un tiek taisīta nevajadzīga putra!
Šerpais Ancis
# Iesūtīts: 2010.04.08 13:53:40
Jošs Mulders
Savā personīgā dzīvē cenšos dzīvot paklausībā garīgai virsvadībai. Šis jautājums, kur Tev tik iebildumu, ir atrunāts ar arhibīskapu, varbūt, ka Tu jūties gudrāks un pārāks par viņu, es gan ne.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.04.09 10:18:57
Sherpais Ancis, es cilveeks mazs... kaa Rakstos staav rakstiits, taa ticu Par shaadiem ierobezhojumiem tur nekas nevaid... taakaa

Ja man priekshaa ir divas gudras personas - ArchBiiskaps un Sv. Gars ar savu textu... saki tu... kuram man klausiit?

Taatad shis tavs "Savā personīgā dzīvē cenšos dzīvot paklausībā garīgai virsvadībai." ko noziimee peec buutiiabs? KAS ir tava gariigaa virsvadiiba!

Varbuut tu juuties gudraaks un paaraaks par Sv. Garu, es gan ne.
Šerpais Ancis
# Iesūtīts: 2010.04.09 12:17:11
Jošs Mulders
"es cilveeks mazs... " - šitas gan izklausās liekulīgi, jo Tavi teksti un nereti attieksme ne par kādu mazumu vis neliecina - tas tā no malas vērojot, bet varbūt man, vecam vīram, ar to redzi tā švaki kļuvis

Tad ko, Tavuprāt, nekadas iesvētības nav vajadzīgas - nokristām un, ja tas noticis apzinātā vecumā, aiziet pie Dievgalda?
Kristofers
# Iesūtīts: 2010.04.09 12:20:22
Šerpais Ancis Kā teica miliči: padod tik cilvēku, lietu piešūsim
Kristofers
# Iesūtīts: 2010.04.09 12:39:24
Bet attiecībā uz bērnībā kristītiem, neiesvētītiem, kas ir uz nāves gultas, labs jautājums būtu tāds - vai šie pēc privātbikts drīkst saņemt absolūciju?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.09 12:44:03
Tad ko, Tavuprāt, nekadas iesvētības nav vajadzīgas - nokristām un, ja tas noticis apzinātā vecumā, aiziet pie Dievgalda?

To es neteicu!

Iesveetiibaam ir sava vieta Bazniicaa, bet nepiekriitu, ka taa ir tevis noraadiitaa... starp sakramentiem!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.09 12:45:00
šitas gan izklausās liekulīgi, jo Tavi teksti un nereti attieksme ne par kādu mazumu vis neliecina - tas tā no malas vērojot, bet varbūt man, vecam vīram, ar to redzi tā švaki kļuvis

Nevaru buut iipashi atbildiigs, par sveshu cilveeku dzirdi un redzi!
Šerpais Ancis
# Iesūtīts: 2010.04.09 13:24:50
Iesvētības NAV Sakraments, cik zināms, LB oficiāli tie ir vien divi (žēl gan), nezinu īsti, kā uzskata Absolūciju, dažādi tiek traktēts.

Kristofers
Kamdēļ gan tikai kristītie nevarētu saņemt Absolūciju?
Kristofers
# Iesūtīts: 2010.04.09 13:30:28
Šerpais Ancis Kamdēļ gan tikai kristītie nevarētu saņemt Absolūciju?
Tāpēc, ka praksē cilvēki pirmo Absolūciju saņem pirms pirmā Vakarēdiena, t.i. - pēc iesvētes.
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 64 , pavisam kopa bijuši: 5787