atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Jautajums par iesvetibam...
Karlsons
Iesūtīts: 2010.04.07 13:06:59
Lieta ir tada ka bijam planojusi kazas apmeram ap Ziemassvetkiem un pa vasaru iziet iesvetibas. Bet nu ir noticies ta, ka ir pieteicies mazais un lidz ar to gribetos lai mazais ierastos pie mums jau ka pie gimenes. Un lai kazas visiem viesiem nedurdos acis sievas veders, mums butu jaieplano kazas lidz junija vidum. Bet vai kaut kur var tik atri iziet iesvetibas Rīga vai Rigas rajona? Es esmu kristits, bet mana mila gan vel nav.... varbut kads var palidzet ar padomu? Protams vienmer jau pastav variants par dzimtsarakstu nodalu, bet loti bijam cerejusi savu ja vardu teikt tiesi baznica...Jau ieprieks paldies...
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Karlsons
# Iesūtīts: 2010.04.07 13:15:16
Varbut kadam jau ir pieredze lidziga situacija?
pich_
# Iesūtīts: 2010.04.07 13:16:58
Karlsons
kad es gāju uz iesvētībām, tad kaut ko dzirdēju par paātrināto kursu. laikam 3 mēnešu vietā var mēnesī iziet.
bet vislabāk ir aiziet pi mācītāja (pie kura grib laulāties) un ar viņu izrunāt
Karlsons
# Iesūtīts: 2010.04.07 13:33:09
Ari ar to ir problemas... tik tikko parcelamies dzivot uz jaunu dzives vietu... Te viss jauns un nezinams... tik daudz lietu ko darit, bet laika maz Bet paldies, noteikti bus japainteresejas
pich_
# Iesūtīts: 2010.04.07 13:35:46
Karlsons
ja gribi jūnijā, tad vilcināties nedrīkst. labāk uzreiz sarunā tikšanos ar mācītāju no baznīcas, kurā plānojiet precēties
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.04.07 13:39:49
Karlsons
Rīgas Lutera draudzē (pazīstama arī kā Torņakalna baznīca) 20.aprīlī sāksies jauns iesvētes nodarbību kurss, iesvētības notiks 3. un 5.jūnija dievkalpojumos. Laipni lūgti!
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.04.07 13:54:29
Piebilde.
Kristīties nebūtu īpašu problēmu (tādā ziņā, ka uz kristībām kursi nav nepieciešami), bet iesvētības LELB nozīmē vienlaikus kļūšanu par draudzes locekli (tās draudzes, kurā notiek iesvētības). Attiecīgi tajā draudzē notiek arī laulību ceremonija, t.i., vismaz vienam no laulājamiem jābūt šīs draudzes loceklim. Otram jābūt vismaz kristītam, var piederēt arī citai draudzei vai konfesijai, ciktāl atceros. Katrā ziņā neko garumā nevelkot ir jāiet pie mācītāja un Dievs palīdzēs atrisināt šo situāciju.
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.04.07 14:07:30
Dieva prāts , baznīcu izpratnē ir tāds, ka jāiziet visādi kursi un katehēzes.
dzirdēts , ka pareizticīgie īpaši neuzmācas ar kursiem un katehēzēm.
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.04.07 14:23:53
Valentīnis
Tu, katolis būdams, uzskati, ka cilvēkam, kurš grib iesvētīties, nebūtu jāzina un jāsaprot, ko viņš dara?
Vai tev liekas, ka iesvētības ir kāds mistisks rituāls, ko izpilda, štempelis uzspiests, un cilvēks ir gatavs Debesu valstībai?
Valentīnis
# Labojis Valentīnis: 2010.04.07 14:38:15

ar iesvētībām lai laulātos ir tā...
daži nosēž visu apzinīgi un centīgi iemācās, ko varētu prasīt un aiziet uz citu draudzi (cerams) un nekad nav manāmi, bet varbūt vispār neiet
es pat nezinu, ja nu ļoti vajag salaulāties , jo varbūt būs labak, vai radi spiež, tad caur katehēzēm izglīto, bet nepārliecina...
baznīca lēma, ka tā jādara (dokuments man nav , bet esmu pārliecināts, ka tāds ir).
esmu parasts baznīcēns, kam nav varas lemt , ko laulāt un ko nelaulāt.
tāda mana pieredze no A. kursa.

līdzīgs piemērs - VB ateisti. viņi jau pēc savām zināšanām ir pārauguši vidusmēra baznīcēnu, bet nekļūst kristieši un viss
pich_
# Iesūtīts: 2010.04.07 14:54:08
Sniegpulkstenītes balss
uzskati, ka cilvēkam, kurš grib iesvētīties, nebūtu jāzina un jāsaprot, ko viņš dara?

piekrītu. tāpēc arī neatbalstu mazu bērnu iesvētīšanu, jo viņi nezina un nesaprot, ko dara
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.04.07 16:08:45
pich_
Luteriskajā baznīcā var tikt iesvētīti bērni, šķiet, sākot ar 7 gadu vecumu, jo patiešām IR atsevišķi bērni, kas ir auguši kritīgā vidē, kam ir dziļa ticība un kas to apzināti vēlas.
Jēzus teica: Laidiet bērniņus pie manis un neliedziet tiem!
sica . [78.84.155.233]
# Iesūtīts: 2010.04.07 16:32:14
Valentīnis
kmmm varbūt tu savas domas par katoļiem varētu te neizteikt... citādi pat es RKB sāku nepazīt, par citiem nerunākjot.
Šerpais Ancis
# Labojis Šerpais Ancis: 2010.04.07 16:54:34
Par bērniem...
Ja bērniem ir dzīvības apdraudējums, tad kristīgu (praktizējoši kristīgu) vecāku bērni ar bīskapu atļauju (protams, ne jau patvaļā!) var tik iesvētīti arī ātrāk par 7 gadiem.

Zinu ne vienu vien bērnu, kurš ir iesvētīts 7 gados un svētīgi aug savu ticīgo vecāku paspārnē. Un praksē tas tiešām apliecinājies par labu esam.
vilks
# Iesūtīts: 2010.04.07 17:13:15
Šerpais Ancis
un par tēmu?
Šerpais Ancis
# Labojis Šerpais Ancis: 2010.04.08 07:55:14
Ja princips "divi vienā" apvienojas svētīgā veidā -t.i., ir gan patiesa vēlme pievienoties Kristus Baznīcai, gan jau tās iekšienē sakārtot savu privāto dzīvi, tad noteikti vajag meklēt un var atrast iespēju iesvētes mācību iziet arī individuāli, ja reiz tie termiņi spiež. Ir vienkārši jāsakontaktē ar mācītāju, kā viņš teiks, tā būs.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.08 10:49:36
ŠA, kāds sakars iesvētībām ar nāves apdraudējumu?

Vai tu iesvētības ar kristībām neputro, kas protams, bieži ir viena pasākuma ietvaros?
Šerpais Ancis
# Iesūtīts: 2010.04.08 11:10:11
Jošs Mulders
"Vai tu iesvētības ar kristībām neputro, kas protams, bieži ir viena pasākuma ietvaros?"

Pavecs gan esmu, gana sirmu galvu arīdzan, bet gluži bez prāta vēl gan ne!

Neiesvētīts nevar saņemt Svēto Vakarēdienu, kas ir kristieša kā garīgās, tā arī fiziskās dzīvības uzturētājs un pasargātājs no visa ļauna. Praksē, protams, ir zināmi neskaitāmi gadījumi, kad, saņemot SVēto Kristību, jau gandrīz nāvē ejošie ir piedzīvojuši radikālu veselības uzlabojumu. Taču ir gadījumi, kad jau kristītie un ticīgi dzīvojoši bērni nonāk tiešām dzīvības (vai būtiskos veselības)apdraudējumos, kur mediķi vien plāta rokas, šādās reizēs ar bīskapa atļauju var iesvētīt agrāk par 7 g.v., lai bērns regulāri saņemtu Sv.V. Zinu daudzus gadījumus, kur tas tiešām ir acīmredzami līdzējis.

Ceru, ka tapa skaidrāks.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.08 11:17:24
Neiesvētīts nevar saņemt Svēto Vakarēdienu

Shitais jau nu buus mulkjiibas... vismaz no teologjiskaa viedoklja!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.08 11:20:19
Jošs Mulders
Pajautā par šo savam mācītājam!
(Tas saistās ar Kristus miesas un asins izšķiršanu Sv. V. un sevis izmeklēšanu, kam principā iesvētes mācībai būtu jāsagatavo)
Iesvētības jau nav Sakraments, bet to galvenais saturs ir Katehēze un pirmā SV. V. saņemšana.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.08 11:26:31
Aivars, nuja... tikai... taa saikne starp "naaves briesmas" un "iesveetiibas" ir blefs.

Ja cilveeks ir kristiits un ir jautaajums par to, ka vinjam vajag sv. vakareedienu, jo shams sha pleznas saliimees, tad iesveetiibas rituaalam tur vispaar nav jaamaisaas...

Kaa kaartiibas un ticiibas aplieciibas rituaalu, ok lai buutu!


Nu tas kaut kaa jociigi - nevar near, bet ja ljoti vajag, tad var!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 76 , pavisam kopa bijuši: 35276