atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kristības
Ērika
Iesūtīts: 2010.04.07 00:31:25
Kā īsti ir , ja es gribu nokristīt bērnu luterāņu baznīcā , es varu kristīt tikai savā baznīcā , jeb varu kristīt jebkurā luterāņu baznīcā? Ko nozīmē piederēt draudzei - būt luterānei vai piederēt noteiktai baznīcai?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.20 15:12:50
Jā, bet es runāju par to, ka zīdaiņiem pieder Debesu valstība. Tas nav pretrunā ne ar vienu no taviem pēdējiem izteikumiem!

Nuja... Ziidainis - Neticiigs! Un Kristus saka - TAADIEM pieder Debesu Valstiiba - taatad respektiivi - neticiiba nav shkjeerslis Debesu valstiiabs iemantoshanai BET - peec tevis teiktaa - ir shkjeerslis lai iemantotu Debesu Valstiiabs daavanu!



Nu man smadzenes saietu kjiiselii, ja man buutu jaatic taa kaa tic Hariki, bet Dona jau pateica - Hariki atsakaas no praata - taapeec kaa teica Matrixaa Switch - Ignorance is Bliss

Dziivo vesels... Bet ieteiktu pa briizham luugt gudriibu no Dieva, kazi dos...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.20 15:14:07
mhm.... un tas ka nekad neesi sastapis neredzamo rozā unikornu - tev ir par pamatu lai uzskatītu tādu par neesošu?

nee nav... Bet taa teikt, tas ka tu saki, ka Dievs visus pievilj, nu okey... Es laimiigi sevi uzskatu par vinja izredzeeto tad, jo mani nav pieviilis

Prosto tu tach neiebildiisi, ka arii es dazhkaart veidoshu savus imperatiivus balstoties uz savu subjektiivo shauro pieredzi
Svētais
# Labojis Svētais : 2010.04.20 15:18:34
Nuja... Ziidainis - Neticiigs! Un Kristus saka - TAADIEM pieder Debesu Valstiiba - taatad respektiivi - neticiiba nav shkjeerslis Debesu valstiiabs iemantoshanai BET - peec tevis teiktaa - ir shkjeerslis lai iemantotu Debesu Valstiiabs daavanu!

Pagaidi, izskaidro, ko tu ar to domāji?

Es saprotu tā, zīdainis vienalga vai `ticīgs vai neticīgs, viņam pieder debesu valstība. Pār kādu šķērsli tu runā? Un par kādu dāvanu? Vai tu kristību uztver un uzskati kā par Dieva dotu dāvanu? Laikam šeit ir tā atšķirība kā es ticu, un kā tu tici...Tāpēc tu esi gatavs dot šo dāvanu zīdainītim, vai pareizi tevi sapratu? Bet taču dod, un paliec pie savas pārliecības, bet kāpēc tu mētājies ar personīgiem apvainojumiem, ja kāds netic tā, kā tu tici? Tas tev godu kā kristietim nedara.

Mani neskar tavi aizvainojumi, es domāju par tevi, kāpēc tu tā rīkojies? Ja tu aizstāvi savu pārliecību, tad aizstāvi to, bet nenolaidies līdz personiskaijiem aizvainojumiem un izteikumiem. Tev kā Dieva bērnam, kura sirds deg par Dievu, tas nepiedien. Es redzu tavu sirdi , un man nav nekas pret tavu pārliecību. Faktiski, es vēlētos, lai būtu vairāk tādu degošāku kristiešu kā tu, man patiešām nav iebildumu pret tevi.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.04.20 15:21:33
Jošs Mulders
Bet taa teikt, tas ka tu saki, ka Dievs visus pievilj, nu okey...
A kur es to teicu?

Prosto tu tach neiebildiisi, ka arii es dazhkaart veidoshu savus imperatiivus balstoties uz savu subjektiivo shauro pieredzi

Ir Ok, tikai tad kaukā centies neiebilst ja jarī citi to dara. jeb esi nolēmis paturēt sev vienpusīgu monopolu, šai sakārā?
pich_
# Iesūtīts: 2010.04.20 15:41:14
Jošs Mulders
Ziidainis - Neticiigs

vispār nav korekti zīdaini nodēvēt par neticīgu... ticība/neticība ir apziņas stāvoklis, un zīdainim nav ne viens, ne otrs.
pareizāk būtu- nezinītis

p.s. ko pats Mulders domā- kur nonāk mirušie zīdaiņi? tā kā zinu, ko teiksi, tad otrs jautājums- kāpēc debesīs?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.04.20 15:44:10
vispār nav korekti zīdaini nodēvēt par neticīgu... ticība/neticība ir apziņas stāvoklis, un zīdainim nav ne viens, ne otrs.

Tas ir tas, ko es cenšos pateikt.
pich_
# Iesūtīts: 2010.04.20 15:54:31
tad jau pēc Muldera sanāk, ka zīdaiņi nonāk ellē, jo debesīs Mulders tiem vietu neredz...
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.04.20 15:57:18
vispār nav korekti zīdaini nodēvēt par neticīgu... ticība/neticība ir apziņas stāvoklis, un zīdainim nav ne viens, ne otrs.

Tas ir tas, ko es cenšos pateikt.


To jau es sapratu!

Tik kaads tam sakars ar Kristietiibu? Atkal meegjina Kristietiibu piefrizeet peec pasaules standartiem?

Cilveeks var buut tikai divos staavokljos - vai nu noraida Kristu vai pienjem Kristu

Sveetais uzskata, ka Ziidainji Kristu noraida.
Kristus, Apustulji apliecinaaja un visa Kristiigaa Bazniica uzskata, ka Ziidainji ne tikai Kristu nenoraida, bet pats Kristus vinjus liek par ticiiabs piemeeru pieaugushajiem.

Tiem Kristieshiem, kas tic Rakstiem - taa nav probleema - probleema rodas visaadiem Anabpatistiem kuriem ir probleemas ticeet tam, kas ir Rakstos, bet nesaskan ar vinju pashu konvikcijaam!
pich_
# Iesūtīts: 2010.04.20 15:59:00
Jošs Mulders

tas, ka zīdainis nav kristietis, ir vairāk kā skaidrs. bet tas nenozīmē, ka viņš ir neticīgs, jo tāds viņš nevar būt. arī ticīgs viņš nav...

un neatbildēji- kur nokļūst mirušie zīdaiņi?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.20 16:01:19
tas, ka zīdainis nav kristietis, ir vairāk kā skaidrs. bet tas nenozīmē, ka viņš ir neticīgs, jo tāds viņš nevar būt. arī ticīgs viņš nav...

Nu paldies, ka tev tas tik ljoti skaidrs

Nu man tas nav skaidrs... nekaadiigi to nevar izsecinaat no Raksitem Bet shkjiet, Ateistiem ir ljoti liels ieskats tajaa, ko ziidainji var, nevar, kas vinji ir un kas nav... Es tomeer lieku savu kaarti uz sho ziidainju Radiitaaju - vinjsh daudz labaak zin, ko shie ziidainji var un nevar... un par nelaimi tev, tas nesakriit nedz ar taviem psotulaatiem nedz ar Sveetaa postulaatiem par to, ko ziidainji var vai nevar!

un neatbildēji- kur nokļūst mirušie zīdaiņi?

Tev ir apbriinoajamas noveeroshanas speeja s

Vispaar atbildeejis esmu - bet ne shajaa teemaa
Svētais
# Iesūtīts: 2010.04.20 16:02:39
Tik kaads tam sakars ar Kristietiibu? Atkal meegjina Kristietiibu piefrizeet peec pasaules standartiem?

Kā tu to domāji? Mēs taču visu laiku runājam par to vai bērnus vajag vai nevajag kristīt. Es saku to, ka tos, kas apzinās un tic Jēzum kā Glābējam vajag, tu saki, ka var ikvienu - pat zīdaini, jo kristība ir dāvana no Dieva? Vai pareizi tevi sapratu? Teiksim tā, man nav iebildumu pret tavu pārliecību, rīkojies pēc tās un tici pēc tās, es palieku pie savas atziņas, ko esmu saņēmis no Dieva Vārda, tu pie savas.
pich_
# Labojis pich_: 2010.04.20 16:03:25
Jošs Mulders
Vispaar atbildeejis esmu - bet ne shajaa teemaa

meklēt starp visām diskusijām to vienu rindiņu, kur tu šo esi pieminējis?
taču atbildi- gribu zināt

un ir tikai divi varianti- elle vai debesis. kurš ir tavs variants un kāpēc? īsumā
Svētais
# Labojis Svētais : 2010.04.20 16:03:53
Sveetais uzskata, ka Ziidainji Kristu noraida.

Es nezuskatu, ka zīdaiņi Kristu noraida, tu esi mani pārpratis!

Jā, no bērnu un zīdaiņu mutes Dievs sev slavu sagādājis. Jā, bērni iemantos debesu valstību. Taču tur, kur notiek kristības, Jēzus pieprasa ticību, un tas nav pretrunā ar šīm rakstu vietām, un manam skaidrojumam par kristībām.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.20 16:07:27
Ticība uz Dievu, kas ir apziņas stāvoklis, piemīt arī sātanam - tā ir prāta zināšana un es taču ticu tam, ko zinu, bet ticība, kas cilvēku padara par DIeva bērnu jeb kristieti, ir nevis apziņas, bet gara stāvoklis, jo stāv rakstīts - kas netic, taps pazudināts. Un nekur nav norādīts, ka šī pamatpatiesība būtu piemērojama vienīgi pie pilnas apziņas esošiem cilvēkiem, ticība bībelē vispār tiek uztverta, kā kaut kas pāri apziņai, pāri cilvēka prātam, tas ir kaut kas, kas nav no cilvēka gribas atkarīgs. Cilvēks ar savu gribu spēj izraisīt vienīgi miesīgu ticību, kas nedod glābšanu, bet pestījošā ticība nāk no Dieva Gara
Džonijs
# Iesūtīts: 2010.04.20 21:32:53
Njā...tā arī neviens nav atbildējis, vai vecāki paši var nokristīt savu bērnu kādā upē. Laikam nedrīkst mācītājiem maizi atņemt...tā viš ir
Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.21 08:06:04
Džonijs
Protams, ka drīkst - kur bībelē rakstīts, ka nedrīkst? Mums ir pavēle - darīt par mācekļiem VISAS tautas, tās kristīdami....un mācīdami. Tomēr labāk būtu, ja, izņemto ārkārtas gadījumu, kad tas nav iespējams, ļaut kristīt kādam no draudzes kalpotāju komandas
danar
# Labojis danar: 2010.04.21 10:44:29
Svētais es atkal kasisos..
tie uz kuriem runāja Dieva vārdu un kuri ticēja!
gribetu lai uzradi konkretu sadu teikumu Rakstos

Jautajums..ka pie jums tiek parbaudits tas vai cilveks-berns tic vai netic?Ja ticibai ir tik ljoti liela nozime,tad domajams,ka tas ari tiek parbaudits?
Tad sanak ka garigi atpalikusos,memus bernus jus nekristiet,jo tie nevar apliecinat ar savu muti,ka tie tic uz Jezu Kristu.vai tos sutiet kristit pie luteraniem un katoliem?

Svētais
# Iesūtīts: 2010.04.21 12:08:01
danar
Vari kasīties nav problēmu

tie uz kuriem runāja Dieva vārdu, un kuri ticēja!

Tas ir konteksts tām vietām, kas ir minētas par kristību. To pašu iepriekšējo vietu no ap.d. vari papētīt rūpīgāk, un nekādi nevar apiet Jēzus vārdus, ka tie kas tic un top kristīti..Arīdzan Dieva teikto caur Filipa muti, ja tu no visas sirds tici, tad var kristīties. Ticība nekur nevienā vietā nav kā papildinošais, bet ir kā noteicošais elements un nosacījums. Turklāt šajā piemērā galminieks uzstāj, kāpēc gan viņu kaut kas varētu kavēt kristīties? Uz ko Dievs Svētajā Garā caur Filipa muti atbild, uzstādot nosacījumu, ja tu no visas sirds tici, tad to var. ( un ne kā citādi!)

35 Filips, ar šo vietu iesākdams, viņam pasludināja evaņģēliju par Jēzu.
36 Pa ceļu braukdami, viņi nonāca pie kāda ūdens, un galminieks sacīja: "Lūk, ūdens! Kas mani kavē kristīties?"
37 Bet Filips sacīja: "Ja tu no visas sirds tici, tad to var." Un viņš atbildēja: "Es ticu, ka Jēzus Kristus ir Dieva Dēls."
38 Viņš pavēlēja apturēt ratus, un viņi abi, Filips un galminieks, nokāpa ūdenī, un viņš to kristīja.

Neuzrunā mani uz jūs lūdzu . Es nepārstāvu savu draudzi, lai atbildētu draudzes vārdā. Bet, tas kā notiek, to varu pastāstīt. Bērni pie mums kristās. Esmu redzējis dažāda vecuma. Domāju, ap 10 gadiem, un pat jaunākus. Mēms bērns var izpaust savu sirds ticību ar zīmēm un tas ir tas pats, kas mutes liecība. Tur nav nekādu problēmu. Par garīgi atpalikušajiem es nemāku teikt. Taču, kā jau pirms tam minēju, ka tiem bērniem ( ticīgiem vai neticīgiem), kuriem nav apziņas par savu ticību Jēzum, tie pieder Jēzum pēc noklusējuma, jo bērniem pieder debesu valstība.

Vēlreiz uzsveru, ka kristības nav nekas tāds, kas padara vai pārvērš cilvēku par citādāku jeb savādāku ( svētītāku, Dieva labvēlību saņemošu utt). Kristības ir apliecinājums tam, ka cilvēks ir kļuvis savādāks pateicoties savai ticībai uz Jēzu, un tāpēc kristās Jēzū. Tad, kad tas notiek, šis cilvēks apliecina savu ticību miršanai un augšāmcelšanai, kas notikusi kristībā u.c. visiem šīs kristības aspektiem, bet tā nav brīnumnūjiņa, ar kuras palīdzību cilvēks kaut ko saņem no Dieva.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.21 12:16:03
Man tomēr šķiet, ka par zīdaiņu kognitīvajām spējām labāk konsultēties ar zinātnes nozarēm, kas pēta smadzeņu darbību, nevis senžīdu teiku grāmatas.

Tu tā drīxti darīt. Kristietība konsultējas ar Dieva Vārdu, kurš tikai tavu subjektīvo uzskatu dēļ nekādīgi netaisās mainīties. Droši vien tev ir pāragri runāt par Kristību sakramentu, ņemo vērā, ka Raksti nav tev nekāds realitātes arbitrs.

Pie tam tu nemaz neuzrādīji kur tad rakstos teikts par bērnu spēju ticēt/neticēt. Būtu interesanti redzēt skaidrojumu tam kā būtne, kurai nepiemīt konceptuālās domāšanas un ir zero kulturālais kondišenings, var ``ticēt Jēzum`` vai kam tur vēl. Izklausās tik pat absurdi kā iedomāties zīdaini - ateistu vai poststrukturālistu.

Uzrādīju Tik atkal... kā jau teicu, tas, ko tu saproti ar jēdzienu ticēt, kārtējo reizi nesakrīt ar tev tik nīsto Kristiešu vārda nozīmi... tā kā es arī netaisos pierādīt katu kādu Rakstu atbilstību tavai terminoloģijai, kas Kristietībai nemaz nav saistoša!

Nezinu cik tu jau te esi - gadu vai vairāk - joprojām neesi sapratis elementāru lietu, ka Krisitetībā un respektīvi Kristiešu pasaules uzskatā termini un jēdzieni var nesakrist ar to, ko ateisti iedomājas to esam... Kas svarīgi, mēs nebūt neuzskatām, ka mums būtu jāpieņem ateistiskais pasaules terminoloģijas klāsts, kā arī neuzskatām pat ka ateistiskais ir labākais un pareizākais un adekvātākais! Tādējādi... tev pašam būtu kudī vienkāršāk ar Kristiešiem komunicēt Kristiešu valodā, nevis mēģināt viņiem uzmaukt ateistiskās semantikas zeķītes... Nav saistoši!

Krsitietības izpratne par to, kas ir ticība, var izlasīt (viena no vietām) Ebreju vēstules 11 nodaļā... sākot jau ar 1o pantu!
Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.21 12:16:07
Svētais

Pareizi tu saki, jo kristības svētība saņemama tikai ticībā uz apsolījumu, bet vai tu tici, ka kristība ir vairāk, nekā tikai, kā baptisti saka "cilvēka klātpielikti ūdens pilieni"? Vai tici, ka kristība ir Dieva apliecinājums, ka šis cilvēks ir pestīts?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 38 , pavisam kopa bijuši: 35619