atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kāpēc Dievs mocīja ēģiptiešus?
pich_
Iesūtīts: 2010.04.06 16:43:10
Dieva izredzētā tauta netika ārā no Ēģiptes, jo faraons negribēja viņus izlaist. Lai piespiestu faraonu izlaist ebrejus no Ēģiptes, Dievs vietējiem iedzīvotājiem uzsūtīja 10 mocības.
Jautājums- kāpēc Dievs izlēma mocīt vietējos iedzīvotājus, nevis pašu vainīgo- faraonu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.04.08 18:59:08
vilks
ja katrs no viņiem savos secinājumos balstās izraktā māla vai misiņa kāju bļotā, vai Mozus ģipša krūšutēlā. Tb - arguemti, ar ko katrs aizstāv savu pozīciju ir vienādas kategorijas. Jo tad pat viņi paši var izmantot viens otra pētījumus, lai savu pozīciju vai nu nostiprinātu, vai mainītu. Bet ja viens vicina grāmatu, a otrs arheologa lāpstu - diezvai viņu argumentus varēs vienlīdzīgi vērtēt...

Vismaz šajās grāmatās par pamatojumu netiek pieņemts atsauce uz "mācītāji tā saka" vai "kristieši tā saka", kas nereti, šķiet, ir viens no galvenajiem dažu ateistu avotiem par kristietību.

man ir grūti pieņemt domu, ka kristieši saka vienu, bet patiesībā domā kautko pretēju... ja kristietis apgalvo, ka zeme ir 6000 gadu veca, un visām varītēm aizstāv savu viedokli - es tomēr pieņemu, ka viņš tiešām tā uzskata, nevis laiž muļķi. Taču es esmu tikai cilvēks, un iespējams ka tādos
vilks
# Iesūtīts: 2010.04.08 19:09:22
masiks [212.93.96.2]
pasaulē ir vismaz vairāki miljoni kristiešu, tāpēc apgalvojums "kristieši tā saka", ja tā saka tikai daži no viņiem, ir daudz mazāk pamatots, nekā literatūras piemineklis kā Vecā Derība.
bet tas jau sen ir oftops.

jebkurā gadījumā minētā grāmata dod zināmu ieskatu aplūkotajos jautājumos un ir ieteicama tiem, kas par to interesējas un grib izveidot savu viedokli.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.09 08:32:44
pich_

nu nez- dinozauru kauli bez problēmām saglabājās 65 miljonus gadu. 3000 gadi ir nieks.

Cik tad daudz to kaulu ir atrasts? Turklāt tas tomēr nenozīmē, ka visiem materiāliem ir tāda spēja saglabāties, tāpat arī cilvēces vēsture ir tik raiba, ka vis kaut kas var gadīties

pich_
# Labojis pich_: 2010.04.09 09:12:06
Ingars

ko tieši tu gribi pierādīt? Bībelē teikts, ka no Ēģiptes izgāja seši simti tūkstošu vīru, un ar viņiem sievas, bērni un lopi.
Gribi teikt, ka nav naivi domāt, ka tik liels bars aiz sevis neatstās absolūti nekādas pēdas?
atceries arī to, ka ūdens aprija visu faraona armiju. visi cilvēku un zirgu kauli, kā arī kaujas rati un ieroči ir izšķīduši sāļajā jūras ūdenī?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.09 09:37:44
inozauru kauli bez problēmām saglabājās 65 miljonus gadu

khe hē - te arī kāds ir klāt stāvējis, ka zin runāt par 65 miljoniem gadu?
Izlasa cilvēks vienā grāmatiņā, un tic uz vārda! Pat prātā nenāk padomāt,ka to rakstījis kāds biasēts `evolūcijticīgais`. A kur faktoloģisks pierādījums ārpus tām grāmatiņām, ko evolīcijticīgie viens no otra pārrakstījuši? Ir kāds kalendārs vai pulkstenis atrasts, kas apstiprinātu 65 miljonus? Ēģiptiešu hronikās kaut kas ir minēts par 65 miljoniem? Nekā!

Bet ja nopietni, gan jau Sinaja tuksnesi pārrokot kādi kauliņi atrastos. Kur ta šie liktos. Tikai, kas būs tas racējs? Ortodoksie jūdi metīs akmeņus no vienas puses, ka viņu senču mieru kāds mēģina traucēts, arābi no otras puses.
pich_
# Iesūtīts: 2010.04.09 09:42:28
Aivars
te arī kāds ir klāt stāvējis, ka zin runāt par 65 miljoniem gadu?

jā- es stāvēju klāt... tev tiešām nav zināmas metodes, kā tiek noteikts senu izrakumu vecums? to pat skolā māca.

gan jau Sinaja tuksnesi pārrokot kādi kauliņi atrastos

visu, protams, neuzraks, bet tik, cik arheologi ir meklējuši- nekas nav atrasts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.09 10:05:12
pich_
Interesanti, ko Tu sacītu, ja skolā piespiedu kārtā ticības mācību mācītu?
Vai tad arī arguments būtu `to pat skolā māca`?

Neņem ļaunā, bet, kad vienā veidā biasēti cilvēki, pārmet neobjektivitāti otriem, tas ir zināms paradokss
pich_
# Iesūtīts: 2010.04.09 10:16:22
Aivars
Interesanti, ko Tu sacītu, ja skolā piespiedu kārtā ticības mācību mācītu?

man skolā mācīja. atceros, ka tas man bija viens no mīļākajiem priekšmetiem un ar prieku uz to gāju
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.09 10:20:21
Ctulhu
Aha, un kāds ar pulksteni un kalendāru ir to pussabrukšanu novērojis?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.09 10:21:28
pich_

Nu te jau ir runa par Bībeles autoritāti, kas ir vesela atsevišķa tēma. Bet atkal - 3000 gadi ir pietiekami ilgs laiks, lai zustu daudzas pēdas. Nu ko tad arheologi šodien atrod un cik daudz tas ir no visa kopumā, kas bijis - vai tā nav tikai niecīga daļa, kas saglabājusies? Nav jau arī precīzi zināms, kur tieši ģeogrāfiski bija tā vieta, kur faraona karaspēks noslīka, bet par ebreju pēdām ēģiptē - nu kas tur var būt īpašs? Nu varbūt viņi lietoja atšķirīgus traukus vai darbarīkus, var būt nē, varbūt bija senās Ēģiptes arhīvos kas minēts, varbūt tas tika iznīcināts. Protams, ja bībele nav tev absolūta autoritāte, tad būs visai grūti ko pierādīt - nav nemaz tik vienkārša zinātne tā vēsturniecība un arheoloģija, jo daudz un dažādi vēstures procesi ir daudz ko izmainījuši
pich_
# Labojis pich_: 2010.04.09 10:21:36
Aivars
Aha, un kāds ar pulksteni un kalendāru ir to pussabrukšanu novērojis?

nu bet loģiski. ne jau no zila gaisa izpīpējis. tikai pulkstenis nav tāds, kā tev uz rokas (ceru, ka tik daudz saproti)
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.04.09 10:25:38
Par taadaam lietaam kaa izotopi, to sabruksanas aatrumi, pussabruksanaes periodi esi dzirdeejis?

Jaaa... C14 ilgums 10-50 tuukstoshi gadi! 65 miljoni... nu taa... aiz ausiim pievilkts.

Nekas cic tev kaulu vecumu nedatees... Gjeologjiskaa kolonna - blefs, nekur pasaulee nav noveerojama, un ikviena neatbilstiibai tiek piemekleeti atkal... neviena nenoveeroti procesi!

Shajaa zinjaa man evolucionisti baigi patiik... vinjiem viss aiz laika apvalka apsleeptais ir hard-core fakti, a nabag veesturnieki pat par 100gadu vecu veesturi nespeej galus savilkt kopaa kas kur un kaa noticies!
pich_
# Iesūtīts: 2010.04.09 10:29:40
Ingars
tieši tāpēc es gribu noskaidrot, vai vēl bez Bībeles ir arī citi avoti, kas liecina par Bībelē aprakstītajiem notikumiem. Šie notikumi ir pietiekoši svarīgi, la tie būtu piefiksēti grāmatās, ko rakstījuši ar ticību Jahvem nesaistīti cilvēki.
arī zinātnē eksperimenta rezultātus atzīst par pareiziem tikai tad, ja tos ir atkārtojuši citi zinātnieki. viena zinātnieka teiktajam nav nozīmes, ja to nav iespējams pārbaudīt ar citām metodēm (ceru, ka domu tu saprati)
pich_
# Iesūtīts: 2010.04.09 10:33:02
Jošs Mulders

C-14 pussabrukšanas ilgums ir 5700 gadu, bet to neizmanto, lai noteiktu dinozauru kaulu vecumu
Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.09 10:44:00
pich_

Nu...par Jēzu ir liecības no nekristiešu vēsturnieku avotiem
Bet te vēlreiz saku - runa ir par Bībeles autoritāti, jo redz Dievs ir uzticams un ja Viņam ticam, tad mums nevajag nekādus pierādījumus. Nu bet arī par tām lietām, ko zinātnieki un arheologi ir itkā "atklājuši", ko māca vēstures stundās - vai to visu var uzskatīt par nemaldīgu patiesību? Viņi tur klāt bija un redzēja? Nē, atrakuši gadsimtiem gulējušus priekšmetus un mēģina ko izspriest
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.04.09 10:47:29
Ingars
par Jēzu ir liecības no nekristiešu vēsturnieku avotiem
No kuriem? "Flāvija liecība"?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.09 10:48:11
EzītisMiglā

Jā, bet ne tikai
pich_
# Labojis pich_: 2010.04.09 10:51:06
Ingars
par Jēzu ir liecības no nekristiešu vēsturnieku avotiem
šim varu piekrist. bet tad ir jautājums- par kuru Jēzu visi šie avoti ir minējuši, ja ņem vērā faktu, ka tajos laikos "Jēzus" bija ļoti populārs vārds (arī mūsdienās tā ir). turklāt arī "mesijas" bija pietiekoši lielā daudzumā

ko māca vēstures stundās - vai to visu var uzskatīt par nemaldīgu patiesību?
arī piekrītu- vēsture ne reizi vien ir pārrakstīta. bet kaut kādiem izdejas datiem taču ir jābūt

jo redz Dievs ir uzticams un ja Viņam ticam, tad mums nevajag nekādus pierādījumus
es tikai nesaprotu- kāpēc? vai tas ir kāds noslēpums? Dievam pašam būtu labāk, ja šie pierādījumi būtu
Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.09 11:06:56
pich_

šim varu piekrist. bet tad ir jautājums- par kuru Jēzu visi šie avoti ir minējuši, ja ņem vērā faktu, ka tajos laikos "Jēzus" bija ļoti populārs vārds (arī mūsdienās tā ir). turklāt arī "mesijas" bija pietiekoši lielā daudzumā

Nu, kad runāts tiek par to Jēzu, kas bībelē, tad viss kļūst skaidrs. Kur it tādas liecības, ka tajā laikā bija vairāki cilvēki ar vārdu Jēzus, kuri uzdevās par Mesiju?

arī piekrītu- vēsture ne reizi vien ir pārrakstīta. bet kaut kādiem izdejas datiem taču ir jābūt

Un ja nu nav nekādu drošu izejas datu?

es tikai nesaprotu- kāpēc? vai tas ir kāds noslēpums? Dievam pašam būtu labāk, ja šie pierādījumi būtu

Nu tas, kas Dievam pašam labāk, to jau Viņš gan zinātu izdarīt, bet tie pierādījumi jau mums vajadzīgi. Bet varam paskatīties, kā tad radās bībele, konkrēti stāsts no Jāzepa līdz Mozum - tā bija mutvārdos nodota vēsts. Arī visi pārējie vēstures fakti - nu nevar būt tā, ka vairāki cilvēki vienlaicīgi sāktu melot vai redzēt vienas un tās pašas halucinācijas, turklāt vēl Vecās Derības pravietojumi par Jēzu - pārāk daudz sakritību
pich_
# Iesūtīts: 2010.04.09 11:14:54
Ingars
kā tad radās bībele, konkrēti stāsts no Jāzepa līdz Mozum - tā bija mutvārdos nodota vēsts

bērnības "kluso telefonu" spēles pieredze šajā ziņā dara mani skeptisku
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 210 , pavisam kopa bijuši: 9725