atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Draudze kā Kristus līgava
vilks
Iesūtīts: 2010.04.06 08:20:17
Kā jūs to saprotat un ko tas nozīmē jūsu ticības dzīvei?
Man šis jautājums vienmēr ir šķitis ļoti noslēpumains, proti, iztēloties milzīgu cilvēku kopumu vienā lomā...kaut kā jocīgi. Un reizē ļoti skaisti, skatoties, piemēram, Vēstulē Efeziešiem 5. nodaļas beigās.


Diskusija kristiešiem (bet arī ateisti var ierakstīt pa kādai atziņai, kamēr tas neizvēršas plašās diskusijās par citām tēmām).
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2010.04.06 08:30:06
Šķiet, ka šī līdzība varētu būt lietota tādēļ, ka attiecības, kādas ir starp vīru un sievu, ir vienas no tuvākajām attiecībām, kādas cilvēki pazīst. Bet varbūt tur ir vēl kāds noslēpums? Un kā tas attiecas uz manām personīgajām attiecībām ar Dievu?
neielog. [90.130.164.85]
# Iesūtīts: 2010.04.06 08:52:18
Es domāju, ka nevajag meklēt Dziļāku Jēgu un noslēpumus tur, kur tādu nemaz nav. Tā ir vienkārši metafora un nekas vairāk par metaforu. Līgava arhetipiski nozīmē apsolijumu, nolemtību, paklausību un pazemību. Draudzei jābūt kā līgavai, kas savā masā bez minētā vēl ir pašaizliedzīga, pazemīga, kautra un tikla. Jo tā ir Ērti. Abām pusēm. Patriarhālie viena vēstures nogriežņa modeļi. Un nekas vairāk.
Donatella
# Iesūtīts: 2010.04.06 09:01:23
vilks
zini, kas man liekas diivaini - ka draudze ir Kristus liigava nevis sieva! Jo liigavai jau veel ir tiesiibas atkapties no saderinaajuma un nav jaapilda nekaadi sievas pienaakumi.
neielog. [90.130.164.85]
# Iesūtīts: 2010.04.06 09:08:09
Nē, tā gluži arī nebūs. Līgava toreiz bija vecāku īpašums un pēc precībām - vīra. Līgava bija vairāk prece, nevis indivīds ar brīvu gribu un Tiesībām. Pie tam, par līgavu līgavainis maksāja. Naudā vai graudā vecākiem.
neielog. [90.130.164.85]
# Iesūtīts: 2010.04.06 09:17:33
P.S Ja starp precinieku ģimenēm pastāv līgums, kas balstīts uz Iemaksu, līgava ir ķīla. Viņai nav kur sprukt. Prātā nāk ķecerīga analoģija. Jēzus par tevi ir Nomiris! Tev nav izvēles. Bruņojies ar sievietes iedzimto samiernieciskumu un pazemību un pieņem savu likteni, tb Jēzu un esi uzticīga viņam. Vēl labāk, ja pie viena tu viņu arī stipri mīli [jo viņš par tevi ir maksājis]. Interesanti, ka arī mūķenes sevi sauc par kristus līgavām, bet ne sievām. Tas būtu jau visai divdomīgi, tāpēc tāds statuss [līgava] ir daudz pateicīgāks.
incognito
# Labojis incognito: 2010.04.06 09:20:01
Bet tomēr arī līgavas un līgavaiņa attiecības ietver norādi uz seksuālo simboliku, uz ko kā Dieva dabas elementu vienādiņ norāda Papucs. Apsolītā draudzes un Kristus saplūsme abiem par prieku notiks mūžībā.
Kādreiz šo forumu mēdza apmeklēt vaišnavi, Krišnas bhaktas. Viņi arī lietoja to pašu simboliku, proti - ka cilvēka dvēsele ir kā līgava (ganīte Radha) un Tas Kungs ir kā līgavainis. Atbilstoši tradicionālajam patriarhālas sabiedrības lomu izkārtojumam tas nozīmē, ka dvēsele kautri pakļaujas Tam Kungam.
neielog. [90.130.164.85]
# Iesūtīts: 2010.04.06 09:27:05
Jā, coitus noiks mūžībā. Šeit virs zemes, tikai Uzticība un sevis Solijums, bet mūžībā, kad abi līgavainis un līgava satiksies - saplūšana. Iztrūkst šajā shēmā tikai laulību jeb kāzu akta. Kaut no otras puses, šajā gadijumā tā var būt arī mūžīgi gaidošā līgava, kas gaida, gaida, gaida, pacietīgi, Ticībā...Kamēr nomirst. End of the story.
rainars
# Iesūtīts: 2010.04.06 10:00:37
Draudzei jābūt kā līgavai, kas savā masā bez minētā vēl ir pašaizliedzīga, pazemīga, kautra un tikla.
Skaisti. Kur par to sludina ?
Donatella
# Iesūtīts: 2010.04.06 10:04:25
neielog. [90.130.164.85]
Bruņojies ar sievietes iedzimto samiernieciskumu
daudz tadas sievietes paziisti? Es laikam nevienu.
neielog. [90.130.164.61]
# Iesūtīts: 2010.04.06 10:15:35
Tāda ir sievietes kā dzimuma daba. Nespried par sugas dabu pēc pēc 20.gs ražotājsabiedrības likumiem, kurā sievietēm ļauts būt "neatkarīgām, stiprām un konkurētspējīgām". Pēc dabas normāla sieviete ir līgava, māte, sieva, kas pakļaujas, cieš un samierinās. Tāda ir sievietes bioloģiskā loma, nevis Cosmopolitan radītā feministu ideoloģija.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.06 10:21:03
Man šī līdzība ir apmēram šādi...

Iedomājies netikli, par kuru visi zin, ka viņa ir netikle... viņa arī to neslēpj un savu netiklību un bravūru zīmē par savu ārējo veidolu, jo iekšējā vēlme būt labai ir vājāka par nu jau pašas radīto ārējo masku... Tobiš gadījums, kad maska ir daļa no identitātes.

Bet tad atnāk taisns, godprātīgs visu cienīts bagāta tēva dēls, par kuru arī visi zin, ka viņš tāds taisns un godprātīgs ir, un šamais iemīl un apprec šo netikli ne viņas ārējās maskas dēļ, bet dēļ tā, kas viņa reiz bij - laba un godīga mātesmeita, un dēļ tā, kas viņa var būt...

Protams, ka tad... tā teikt... šī sieva iegūst šī vīra taisnības oreolu un var saukties - Kristus Kundze - taču pār šo vīru nāk viņas negods - "Viņš apprecēja mauku"...

Šādi sanāk tā apmaiņa... izprotama pat visai cilvēcīgās kategorijās.

Protams, esmu pārliecināts, ka šim noslēpumam kā sīpolam ir daudz slāņu, un jo vairāk tos atklāj, jo vairāk raudāsi... aiz prieka vai aiz bēdām - nezinu, bet atklāsmes bieži nāk ar asarām!
neielog. [90.130.164.61]
# Iesūtīts: 2010.04.06 10:36:16
Analoģija ir aiz matiem pievilkta.
Pirmkārt, draudz nav sieva, bet līgava. Tatad bagātais tēva dēls saderinās ar marginālu zemslāņu PRAKTIZĒJOŠU prostitūtu. Jo arī līgavas statusā viņa joprojām ir praktizējoša netikle. Sieva un nu jau ex netikle viņa kļūs tikai Nākošajā dzīvē. Šeit arī tā fatālā kļūda. Un tagad padomāsim, kurš normāls autoritātes dēls atklāti saderināsies ar PRAKTIZĒJOŠU prostitūtu un neslēpjot šo faktu, joprojām saglabās savu autoritāti sabiedrības acīs un nediskreditēs savu tēvu?
Kad jebkurš var nopirkt tavu līgavu par noteiktu naudas summu? Pat ja tu esi krutākais čalis šaipus urāliem un tāds turpini skaitīties? Nē, dzīvē tā nenotiek.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.06 10:53:19
neielog,

Un tagad padomāsim, kurš normāls autoritātes dēls atklāti saderināsies ar PRAKTIZĒJOŠU prostitūtu un neslēpjot šo faktu, joprojām saglabās savu autoritāti sabiedrības acīs un nediskreditēs savu tēvu?

Thats da point!

Cilveeku kategorijaas, neviens... Tas arii paraada cik ljoti Dieva zheelastiiba un miilestiiba ir paaraaka, un tieshi taa ir taa, kas paarspeej cilveeka netaisniibu un ljaunumu!

Kristus zinaadams ka Liigavas kauns naak paar vinju, tomeer njem vinju sev par sievu, uznjemaas vinjas kaunu un cilveeku apsmieklu... un tomeer iziedams cauri visaam cieshanaam mazgaa tiiru savu izredzeeto, izglaabdams vinju no vinjas pashas greeka, jo negodu uz sevi njem...

Iipashi tas ir juutams un izprotams ja sho liidziibu ieliek to laiku lauliibas attieciibu kontextaa!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.04.06 10:57:41
Jošs Mulders
zinaadams ka Liigavas kauns naak paar vinju, tomeer njem vinju sev par sievu, uznjemaas vinjas kaunu un cilveeku apsmieklu...
apsmieklu uzņemas Kristus? Kuri ir tie, kas viņu apsmej? Visi taču ir tādas pašas prostitūtas, citu tak vienkārši nava.

Vai no Rakstiem izriet, ka tā draudze ir prostitūta?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.04.06 11:00:26
Līgava ir debesu Jeruzāleme ( un tās iemītnieki ir draudze, kas tajā dzīvos, arī visu tautu greznumi un dārgumi) , ko Dievs sagatavojis savam Dēlam.

Atkl.21:9 Tad atnāca viens no septiņiem eņģeļiem, kuriem bija septiņi kausi, pildīti ar septiņām pēdējām mocībām, runāja ar mani un sacīja: "Nāc, es tev rādīšu līgavu, Jēra sievu."
10 Viņš mani aiznesa garā uz lielu, augstu kalnu un rādīja man svēto pilsētu Jeruzālemi nokāpjam no debesīm no Dieva.
neielog. [90.130.164.61]
# Iesūtīts: 2010.04.06 11:02:37
Atkal sanāk aiz matiem pievilkti. Ja tu izmanto cilvēku kategoriju elementu trafareti - līgavu, līgavaini, laulību, tad piepildīt tos ar "necilvēcīgām kategorijām" ir nekorekti. Sanāk jēdzienu nomaiņa, jeb citiem vārdiem demagoģija. Un es arī neredzu nekādu heroismu apprecot praktizējošu prostitūtu. Ja vīrs apprec praktizējošu prostitūtu, zin, ka viņa sieva pa vakariem iet uz paneļa, bet joprojām viņu mīl, viņš ir iespējams kāda acīs varonis, bet piemēram, manās acīs - lohs vai perverts, vai vienkārši nelaimīgs cilvēks. Un autoritāti saglabāt ar šādu sievu praksē ir nereāli. Ja tev tāds dievs patīk un apmierina, ok, man nav iebildumu. Par gaumēm nestrīdās. Katram savs.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.06 11:16:08
Kā apsmieklu uzņemas Kristus? Kuri ir tie, kas viņu apsmej? Visi taču ir tādas pašas prostitūtas, citu tak vienkārši nava.
Vai no Rakstiem izriet, ka tā draudze ir prostitūta?


Nu bet tur taa ironija... Vinja paraadaas tajaa Jaanja 8 nodaljaa, kur Kristus lielajiem taisnajiem akmens meteejiem pac uzdod jautaajumu - kursh bez greeka, lai met!

Nu un Draudze kaa netikle... to vispaar apspeelee pravieshi... preciizi nepateikshu - kaut kas laikam ir pie Jesajas, bet tad jaameklee preciizaak... no galvas toch neaceros, tieshi shaadi tas taa it kaa nostaadiits!

Pietam, jem veeraa, ka es teicu savu subjektiivo izpratni kaa shii liidziiba atteelojas... Vai taa ir teologjiski legjitiima un korekta... nu... ar liidziibaam taa ir, ka shamaas ir visai staipaamas un vienmeer var aizpeldeet pa taalu!

Kristietiibaa ir daudz taadas lietas, kas pashas nenosaka "raami" bet kaa tajaa bumper stickerii "Izraisa Domāšanu"... kas dažkārt mēdz būt svarīgāka nekā pats saturs!
code_ah [87.110.133.152]
# Iesūtīts: 2010.04.06 11:16:19
neielog. [90.130.164.61]
Ja vīrs apprec praktizējošu prostitūtu, zin, ka viņa sieva pa vakariem iet uz paneļa, bet joprojām viņu mīl, viņš ir iespējams kāda acīs varonis, bet piemēram, manās acīs - lohs vai perverts

Jāsaka, ka arī Kritus pasaules acīs ir un paliks lohs un perverts, līdz atnāks godībā pēc savas līgavas. Kā jau reiz par viņu runāja laikabiedri: redzi, kāds negausis un vīna dzērājs, muitnieku un grēcinieku draugs..
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.06 11:23:55
neielogojies, tāpēc jau to sauc par līdzību...

Kāmēr tu rakstus uzskatīsi par zinātnisku fizikas traktātu ar precīziem jēdzienu definīcijām... un kā mērķauditoriju uzskatīsi formalizētus marsa māxlīgā intelekta robotus, tikmēr tev nekas nebūs labi līdzību "tulkošanā"...

Ja tev šī līdzība šķiet "aiz matiem pievilkta" tad tu vienkārši neesi šīs līdzības mērķauditorija! Kristietībā tev nāksies samierināties daudzkārt, ka daudz kas rakstīts publiskā grāmatā cilvēkā pārtop par ļoti pat subjektīvu un intīmu cilvēks-Kristus attiecībām... kuras ne vienmēr tev šķitīs adekvātas... kaut vai tāmdēļ, ka tu un citi cilvēki attiecībā pret kristu esat atšķirīgās pozīcijās... Un ja tu stāvi kalnā, tev var šķist nepareizi, ka kāds visu laiku lēkā... laigan viņš atrodas ielejā aiz krūmiem un cenšās tiem pāri redzēt, bet tev tas, ko viņš redz tikai sekundes daļu ir kā uz delnas, jo tu citā vietā esi! Taču Dievs ļoti labi apzinās mūsu katra vietu attiecībā pret sevīm, tāpēc visu šo subjektīvo līdzību korekciju es atstāju Dieva, ne citu cilvēku vietā!

Šādas līdzības attēls būtu tikai teritorijas apraksts no mana skatupuntka, tu varbuut redzi ko citu... Savukaart tev buus ljoti gruuti pateikt, ka es redzu nepareizi, ja tu neatrodies DievIzpratnee un DievAttieciibaas turpat kur es!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.06 11:43:08
Jāsaka, ka arī Kritus pasaules acīs ir un paliks lohs un perverts,

Un shkjiet, ka tu sevi pieskaiti pie shiis "pasaules" ?? Tad jau labi, tu nemaz negribeetu buut pasaulee, kur shis frukts valda... Esi uzmaniigs ko veelies, tas var piepildiities!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 46 , pavisam kopa bijuši: 651