atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Bībelē aprakstītās nelaimes ar Ēģipti varētu būt notikušas īstenībā
pich_
Iesūtīts: 2010.03.31 16:04:49
Tiem, kas lasa angliski: http://www.telegraph.co.uk/science/science-news/7530678/Biblical-plagues-really-happened-say-scientists.html

Īsumā- [Bībelē] kad Mozus pieprasīja faraonam izlaist tautu no Ēģiptes, bet faraona sirds bija cieta, ēģiptiešus Dievs aplaimoja ar dažādām nelaimēm.
Tagad tam visam zinātnieki ir atraduši skaidrojumu- globālā sasilšana un nelaimju ķēdes reakcija.
Asiņainā upe- siltuma rezultātā upē izveidojās milzīgs skaits aļģes, kas ātri atsprāga un iekrāsoja ūdeni sarkanā krāsā, padarot to toksisku, nedzeramu un zivīm/abiniekiem neapdzīvojamu.
Tā rezultātā vardes izlīda no ūdens un apmeklēja ēģiptiešu dzīvokļus. Tā kā bez ūdens vardes nevarēja vairoties, tad tās ātri izmira, dodot ceļu miljoniem odu un citu knišļu (jo tie netika apēsti), kas uzbruka cilvēkiem.
Tumsas iestāšanās saistīta ar milzīgu vulkāna izvirdumu, kas notika salīdzinoši netālu.
Visu neizskaidrošu- tas jāizlasa rakstā.
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2010.03.31 16:08:47
Vēl gribēju piebilst, ka kristiešu zinātnieki nepiekrīt šādam skaidrojumam, jo viņi uzskata, ka Dievs licis, piemēram, odiem pašiem vairoties nenormālos daudzumos, nevis tas bija varžu izmiršanas rezultāts.

Vēl no savas puses ierakstīšu arī savas domas par pāriešanu pāri jūrai- sausuma rezultātā varbūt jūrai atsevišķi posmi izžuva, un atklājās sausi sēkļi, pa kuriem ir iespējams pāriet. neticu, ka tas ir noticis ar vienu rokas mājienu (kā Bībelē), bet daudzu gadu garumā šāda jūras atkāpšanās ir iespējama. piemēram- Arāla jūra. var redzēt, cik strauji tā izžūst, ja tai netiek pievadīts upes ūdens
foruma vilks
# Labojis foruma vilks: 2010.03.31 16:23:33
Mierīgi pieļauju, ka tas būtu varējis notikt arī tā. (Būtu varējis arī nenotikt.)
Tiesa, es nepiekristu raksta beigās minētājam profesoram, kam šķiet, ka ar šādu izskaidrojumu stāsts zaudē savu jēgu. Tieši otrādi - ja israēliešiem dabas katastrofu rezultātā izdevās izrauties no verdzības Ēģiptē un kļūt par brīvu tautu, tad tur ir skaidri redzama Dieva labvēlība viņiem. Dievs ne vien var darīt brīnumainas lietas, bet arī sakārtot laikus tā, lai šķietami ikdienišķa lieta cilvēka (vai tautas) dzīvē dotu negaidītu un labu rezultātu.
Domāju, ka otrie ir tikpat lieli brīnumi kā pirmie.
pich_
# Iesūtīts: 2010.03.31 16:25:26
foruma vilks
Dievs ne vien var darīt brīnumainas lietas, bet arī sakārtot laikus tā, lai šķietami ikdienišķa lieta cilvēka (vai tautas) dzīvē dotu negaidītu un labu rezultātu

es tiešām gaidīju, kurš pirmais šito pateiks
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.31 16:31:04
Shodien VISU izskaidro Globaalaa Sasilshana, tas ir visejoshaakaa ideja... par to grantus dod un finansee projektus

Taakaa, ja tavaa peetiijumaa nav refrence uz GS, tad tavs peetiijums by-default ir blefs

Es arii neticu shiem skaidrojumiem, jo just-so stories, par notikumiem, kurus vairs nevaram reproduceet un paardziivot, ir un paliek tikai just-so stories! Reduceejas uz ticiibas artikuliem!
pich_
# Iesūtīts: 2010.03.31 16:35:56
Jošs Mulders
ja šādus secinājumus veiktu kristīgie zinātnieki un bez referencēm uz GS, tad tu svētlaimē elsotu...

ir un paliek tikai just-so stories
hmmm... kāpēc tā? tad tu tici vai netici, ka tā bija? jeb tev viss no VD ir just-so?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.31 16:37:19
Nu pag, globaalaas sasilsanas un atdzisanas ( ledus laikmeti) jau notiek regulaari visaadu faktopru, gk saules aktivitaates mainju, deelj.

Bet bez taa uz shiis planeetas notiek VEEL Miljoniem dazhaadu procesu un notikumu... Kaameer tu tur klaat neesi bijis, 100 gadi uzmineesi kursh no shiem miljons iemesliem vai to kombinaacija uztaisiija shito hernju!

Prosto tas buus mineejums, hipoteeze...

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.31 16:41:20
ja šādus secinājumus veiktu kristīgie zinātnieki un bez referencēm uz GS, tad tu svētlaimē elsotu...

Gribi sadereet?

hmmm... kāpēc tā? tad tu tici vai netici, ka tā bija? jeb tev viss no VD ir just-so?

Es ticu, ka taa bija, es neticu kuram katram skaidrojumam kaa un kaapeec tas taa bija! Raksti mums dod vienu referenci - Eegjiptes ljaunums un greeks - Tachu PAT Raksti nepaskaidro kaa cilveeku moraalais ljaunums korelee ar dabas prikoliem... Raksti tikai pasaka KA tas notike, nevis KAA tas notiek!

To, ka sisenji vai vardes bij klasiski...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.31 16:42:36
A neviens jau nestriidaas, ka mineejums. Tikpat labi taa vareeja buut kaada lokaala zasuha vai insektu svairosanaas, vai arii vispaar nekaa nebija...

Nee nu ja...

Ij kur jeega funktiereet? Izskataas ka shitaa kataklizma nav paaraak periodiska tai apkaimee, taapeec nu taa... pienjemam zinaashanai, Kristieshi to interpretee kaa Dieva sodu greeciigai tautai tais laikos... izdaraam secinaajumus un dziivojam taalaak!
pich_
# Iesūtīts: 2010.03.31 16:44:53
Jošs Mulders

Gribi sadereet?
nebūs grēks?

Raksti tikai pasaka KA tas notike, nevis KAA tas notiek
un tad, kad kaut ko Bībelē apraksta, KĀ tas notika, tad tā ir tikai interpretācija...

jums laikam nekad nebūs labi un nederēs neviens skaidrojums. tikai jātic un vsjo
pich_
# Labojis pich_: 2010.03.31 16:53:04
vispār esmu novērojis- kristieši lasa Bībeli, dotos faktus pieņem zināšanai un notic. punkts.
tikmēr ateisti lasa Bībeli un tiešām cenšās to izprast, izskaidrot un meklē padziļinātas atbildes.

kāpēc tā ir? kāpēc kristiešiem pietiek ar virspusēju skaidrojumu ar domu, ka tāda bija Dieva griba un viss?
tiešām pētīt Bībeli un uzdot padziļinātus jautājumus ir grēks kaut kāds? it sevišķi par tām tēmām, par kurām pati baznīca atzīst, ka tās nav patīkamas
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.31 16:58:46
un tad, kad kaut ko Bībelē apraksta, KĀ tas notika, tad tā ir tikai interpretācija...

Raksti vispaar maz ko apraksta par KAA... vairaak KA un KAAPEEC! Kaa atstaajam zinaatniekiem!

jums laikam nekad nebūs labi un nederēs neviens skaidrojums. tikai jātic un vsjo

Pag nu skaidrojuma uzdevums jau nav primaarais radiit intelektuaalu un emocionaalu komfortu, bet gan izskaidrot! Tach shobriid godiigi sakot man personiigi neinteresee to 10 kataklizmu detaljas... bet, ja kaadam interesee, protams, driixt peetiit un karogs rokaa... man pat nav zheel nodoklju!

Es prosto esmu aarkaartiigi skeptiks par GS piesaukshanu priekshaa un pakaljaa...

Nu un savukaart... GS nosaukt par sho 10 lixtu skaidrojumu ir taapat kaa iekshdedzes dzineeju izskaidrot ar termodinamikas likumiem! Tas nepasaka pashu galveno un interesantaako!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.31 17:01:15
vispār esmu novērojis- kristieši lasa Bībeli, dotos faktus pieņem zināšanai un notic. punkts.

Vienkaarshi aciimredzot kristieshiem intereseejoshie jautaajumi nesakriit ar ateistus intereseejoshiem jautaajumiem! Arii Kristieshi ir peetiijushi daudz ko no Rakstos rakstiitaa... bet tieshi Ateisti ir tie, kas ljoti miil likt lietaa izteeli, tad kad faktu nav... un tad savus izteeles augljus uzdod par faktiem

Nu nebijaam mees tur klaat, taakaa to notikumu un dienu parametri, videejaa temperatuura etc. etc. tas viss palix nezinaams... vismaz kaameer neizpiipees kaadas smalkas izpeetes metodes!

tikmēr ateisti lasa Bībeli un tiešām cenšās to izprast, izskaidrot un meklē padziļinātas atbildes.
... izsleedzot Dievu!

Taadeejaadi visi ateistu "izpratne" un "padziljinaataas atbildes" ir meegjinaajumi uzziimeet ideaalu apli bez cirkulja
pich_
# Iesūtīts: 2010.03.31 17:02:30
Jošs Mulders

kāpēc kristieši tik ļoti izvairās no šī KĀ? negrib? baidās? neinteresē?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.31 17:03:53
kāpēc kristieši tik ļoti izvairās no šī KĀ? negrib? baidās? neinteresē?

Neizvairaas... Visa Zinaatne staav uz to kristieshu pleciem, kuriem taa vien niezeeja shis KAA

Nu MAN neinteresee... jo man vispaar klimatologjija, gjeologjija un whatever... neincee... Protams, ja tur klaat bij kaads kompis vai datorviiruss... tad gan mani tas incee
pich_
# Iesūtīts: 2010.03.31 17:04:24
Jošs Mulders
Nu nebijaam mees tur klaat

ļoti labs secinājums.
tikai tam, ka atsevišķus punktus Bībelē tās rakstītājs varētu būt pārspīlējis un interpretējis pa savam- tu netici
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.31 17:06:18
Ne tikai.
Veel ari izsleedzot kondraalos naapsljus, fokaalos urksus, ....


Taapeec arii mokaas ziimeet apljus bez cirkuljiem
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.31 17:06:42
ļoti labs secinājums.
tikai tam, ka atsevišķus punktus Bībelē tās rakstītājs varētu būt pārspīlējis un interpretējis pa savam- tu netici


Neticu! A kas?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.31 17:09:22
Es reiz redzeeju, kaa pavecs aviokonstruktors ( no tiem, kas veel ar rokaam raseeja, ne kompii) uzvelk ideaalu apli ( nu cik ar aci var redzeet) vnk ar roku.

Nuredz... taatad tiek mekleets nevis iistais skaidrojums, bet konkreetaa peetnieka un skaidrotaaja metafizikai atbilstoshaakais skaidrojums Taatad... visa shitaa padariishana ir nevis zinaatne chistaa, bet taada filosofija... kas var buut arii prosto smadzenju fizkultuura prozaa!
pich_
# Iesūtīts: 2010.03.31 17:09:45
Jošs Mulders
nez, kuram cilvēkam vai lopam tika nolaistas asinis, lai upe paliktu sarkana?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.03.31 17:11:26
nez, kuram cilvēkam vai lopam tika nolaistas asinis, lai upe paliktu sarkana?

A kaut kaadus pazemes hvz kaadus gjeologjiskus mineraalju/algju izvirdumus izsleedz?

Ij manupraat Ctulhu tev neatejot no kases izpiipees kaadu perversu kjiimisku vielu, kas savienojumaa ar uudeni uztaisa shitaadu kraasu...
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 121 , pavisam kopa bijuši: 34738