atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Jautājums +jānim- No amata atkāpies Virsvaldes sekretārs
Vardarbe
Iesūtīts: 2010.03.26 15:54:14
kā arī vēl vesela rinda mācītāju. Vai +jānis nedomā arī par TO?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.03.30 19:39:56
Mārtiņš

Piekrītu Tavam,, biznesa plānam,,. Vismaz tā.

Par skolotāju atlaišanu. Skolotājai jau tā ir pilna sirds , ka atlaista no darba. Viņa arī tajā skolā ir bijusi reliģiskais līderis. Mācījusi evaņģēliju. Tad no savas baznīcas saņem ziņu , ka sieviete vairs nedrīkst būt mācītāja. Viņa vairs nedrīkst būt par evaņģēlija sludinātāju. Viņa atver LELB forumu un ko viņa lasa ? -- Mācītājs tā arī pasaka , ka sieva nedrīkst vīru mācīt. Un vēl visādus pazemojošus tekstus.....Saproti, tiek pazemotas mūsu māsas. Masveidā. Tiek izstrādāta ideoloģija , lai katrs varētu viņai kādreiz ieknābt. Kādreiz tā varēja , tagad tā vairs nevar. Dievam ir piegriezies. Mēs visās kalpošanas sadaļās vairs nevadāmies pēc evaņģēlija.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.03.30 19:47:55
indriķis

Nu nevajag ,lūdzu, Jāni Kalniņ , šito, labticību pret amatbrāļiem nevajag pazaudēt.
Ja nekompetenti vai negodprātīgi, tad faktus, faktus...


Pie protestantiskās sludināšanas pareizrakstības ,vismaz šajā forumā, ... Tu esi fakts....
Mācītājs Kalniņš nepārkāps šī foruma noteikumus. Tāpēc uzbrauciens ir netaktisks.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.03.30 19:51:04
Esmu diezgan lielā šokā, ka draudžu mācītāji nezin LELB naudas izvietojumu. Tas man ir šoks!
rainars
# Iesūtīts: 2010.03.30 19:52:56
Liekas Trūkst caurspīdīgums, kuram vajadzētu būt kristīgajā draudzē.
tāpat [78.84.52.201]
# Iesūtīts: 2010.03.30 20:14:17
Caurspīdīguma nav jau vairākus gadus ir tikai sazīmētas līknes ar cipariem galā! - baigās atskaites! Ja jau viss tik godīgi un godprātīgi, ka SNPBalss te izskās, tad jau varētu uztaisīt auditu, tas visu noliktu savās vietās! Protams jau aizstāvēs roku, kura baro! - tas par SNPBalsi
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.30 23:22:23
tāpat [78.84.52.201]
Ja jau tu piesauc Balsi, anonīmais apsūdzētāj, tad varu piekrist tev tik daudz, ka tās līknes ar cipariem galā - cik nu man nācies redzēt - tiešām nav ātrumā uzreiz īsti saprotamas, ja neesi ar finansista izglītību.

Papētot tās mierīgāk un iedziļinoties, tās ir ļoti loģiskas un skaidras. Ir vietas, kur par GASNu varētu šaubīties, teiksim, par to, ka mācītājiem jāstrādā tik dūšīgi, lai pēc 5-10 gadiem draudzes tiktāl pieaugtu, ka spētu pilnībā segt sava mācītāja izdevumus un vēl paliktu pāri citiem darbiem, misijas atbalstam u.tml.
Bet pārmest man kaut kādu pašlabuma ieinteresētību ir vienkārši negodīgi.
Cik zinu, tad pēdējais audits atzina, ka nav atrasta nekāda līdzekļu negodprātīga izlietošana, ka darbinieki strādājuši apzinīgi un rūpigi. Apmēram tā.
tāpat [78.84.52.201]
# Iesūtīts: 2010.03.31 00:11:53
Gribu gan zināt, kad ir bijis audits no VID. Līknes ar cipariem nav atskaites - tā var tikai "makaronus uz ausīm kārt!" Kā paskaidrosiet pēkšņo vadības labklājību? Man ir zināma pieredze pagātnē un tagadnē kā dažas lietas notikušas, gan jau viss nāks gaismā, tā pat jau ir iesācies neatgriezeniskais! SNP balsij - audits ir atlikums + ienākošais - izejošais = ATlLIKUMS - un ar to gan ir pieklibojis, atceros mācītāju konf. pirms pirmā atalgojuma samazinājuma - bija tāda plecu raustīšana un neveikla locīšanās no situācijas, kad uzdeva jautājumus! NAV TE VISI TIK VIENKĀRŠI IEBIKSTĀMI ATPAKAĻ ZEMĒ! JA NEBŪTU FAKTU, TAD NERUNĀTU! Pārāk izveidojies šis grāvis MĒS ADMINISTRĀCIJA UN jūs tur mācītāji!(Un te ir skaidri tas redzams!) Ar cipariem esmu strādājis pietiekoši!
foruma vilks
# Iesūtīts: 2010.03.31 07:56:47
Nu gan te sākas bezjēdzīga runāšana pa riņķi, viss tas pats, kas jau 2 iepriekšējās diskusijās. Atgriezieties pie tēmas vai arī tā tiks slēgta.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.03.31 09:12:54
Sniegpulkstenītes balss

Nu cik var skaidrot, ka ciematā, kurā dzīvo 500 iedzīvotāji, draudze NEKAD, NEKAD, NEKAD nebūs tik liela, ka spēs uzturēt mācītāju, lai kāds ģēnijs viņš būtu! Pat tad, ja 100% visi ir draudzē, no tiem 500 tikai 200 ir pelnošā vecumā un tas nav pietiekami, lai uzturētu mācītāju. Nu tad lai Eglītis, Krauliņš un visi pārējie gudreļi, ieskaitot arhibīskapu, nāk uz Zlēkām un cirtiem tamlīdzīgiem miestiem un parāda, kā to var dabūt gatavu! Tā muldēšana jau ir piegriezusies. Visi dievbijīgie muldoņas no mazajām draudzītēm perifērijā ērti pārceļas uz Rīgu un tad dod gudrus padomus!

Un runa laikam nav par līdzekļu negodprātīgu izlietošanu (ja vien par tādu neuzskata visai nesamērīgi lielās algas, nu piemēram kādā vēidā vesela rinda virsvaldes darbinieku ir uzcēluši mājas un strādādami tikai virsvaldē, tikuši pie normāliem nekustamajiem īpašumiem), bet par nesaprātīgu projekta virzību, par ko tad arī tika pieprasīta atkāpšanās!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.31 09:36:18
JK, hmmm chista 200 deguni, katrs meenesii ieziedojot 3Ls var uztureet maaciitaaju iizii...

Bet manupraat 200 deguni 500iigaa ciemataa, taa buutu gigantiska draudze... Uz 500 imo draudze nu cik... 10-20 cilveeku sanaaks? Ja no tiem kaut tikai 1/2 worko... tad vinjiem jaaworko zelta raktuvees, lai maaciitaaju uztureetu!

BTW a no kurienes naak ideja, ka maaciitaajam nevar buut laiciigs darbs... ??? Vai tad tas pats Paavils nebij amatnieks - telshu meistars? Ilji Naacarietis - namdaris?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.03.31 09:39:46
Jošs Mulders

Palasi mācītāju kalpošanas noteikumujs!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.03.31 09:40:17
foruma vilks

Nu gan te sākas bezjēdzīga runāšana pa riņķi, viss tas pats, kas jau 2 iepriekšējās diskusijās. Atgriezieties pie tēmas vai arī tā tiks slēgta.

Tā sievas diskreditē savu vietu brāļu starpā.

armilo
# Iesūtīts: 2010.03.31 09:44:24
Mulders, " Vai tad tas pats Paavils nebij amatnieks - telshu meistars? Ilji Naacarietis - namdaris?"
Papēti Pāvila ceļojumus un izdari secinājumu, cik daudz viņam atlika laika darbam celtniecībā. Jēzus un apustuļi laicīgo darbu atstāja ar brīdi, kad uzsāka publisko kalpošanu. Es neesmu pret laicīgo darbu, bet jārēķinās ar pus-celtnieku un pus-mācītāju. Ideāls protams ir, ka draudze pilnībā nodrošina sava mācītāja laicīgo izstikšanu. Bet nu... ir kā ir.
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.31 13:01:29
Jānis Kalniņš
Cik zinu, tad nevis vienai mazai draudzītei, bet tām draudzēm visām kopā, kurās mācītājs kalpo, būtu jāspēj nodrošināt LV paredzēto minimālo algu.
Vai kalpošanas noteikumos nav rakstīts, ka ar vadītāja (nezinu, prāvesta vai bīskapa) atļauju mācītājs drīkst strādāt arī laicīgo darbu?
komentārs [86.135.215.113]
# Iesūtīts: 2010.03.31 15:26:10
27. Blakusdarbs
27.1. Mācītājs var strādāt paralēli kalpošanai draudzē tikai tā, lai tas netraucē pilnvērtīgi pildīt viņa amata pienākumus.
27.2. Blakus darbu pienākumu pildīšana iespējama tikai ar diecēzes bīskapa piekrišanu.
(no Noteikumiem)
tāpat [78.84.52.201]
# Iesūtīts: 2010.03.31 20:54:59
SNPbalsij - tagad nu tad pēkšņi drīkst strādāt! Tā pat, vai pati SNPbalss nevēlas par minimālo atalgojumu pasrādāt un mēģināt iztikt, ne viss par to, kuru saņem administrācijā??? Varbūt SNPbalss var pamēģināt atrast darbu tagad pie šī bezdarba līmeņa valstī??? Nolaižieties SNPB no mākoņiem, var redzēt, kā aptaukojās administrācijā, ka vairs nesaprot neko no realitātes!!!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.03.31 21:36:57
Sniegpulkstenītes balss

Nu tad rakstīšu nevalsts valodā: для особо тупых еще раз повторяю: Potenciālais draudzes locekļu skaits no iedzīvotāju kopskaita ir ap 5%, tā tas ir mazos ciematos. Tātad, ja mācītājs kalpo 3 draudzēs (tas ir maksimālais skaits, lai visās draudzēs spētu noturēt dievkalpojumus svētdienās un svētkos) ciematos, kur dzīvo pa 500 cilvēkiem, kopā sanāk 1500. 5% no 1500 ir 75 cilvēki. Nu tad paskaiti, cik mums ir tīri teorētiski izveidojamas tādas mācītāju vietas, kurās var salasīt to draudzes locekļu kopējo minimumu - 300 cilvēkus, kuri jau varētu spēt uzturēt mācītāju, kaut gan es uzskatu, ka vajag vismaz 500. Rietumos, kur draudzes nodoklis ir 1 - 1,5 % no algas, mācītāja vieta sākas ar 1000 dvēselēm. Un neaizmirstiet, ka draudzei ne tikai jāmaksā alga mācītājam, bet arī jāatalgo ērģelnieks, jāmaksā par elektrību un apkuri, jāuztur dievnams.
Itogo - 2/3 mācītāju, ja ne vairāk, tīri matemātiski rēķinot, nebūs nodarbināti ar pilnu slodzi un līdz ar to nevar tikt apmaksāti par pilnu slodzi.

Ja kāds iebilst par tiem 5 %, tad dariet tā, kā es daru savā darbnīcā: ja kāds man saka, ka to nevar izdarīt, es pats paņemu un izdaru, vai arī pārliecinos, ka tas tiešām nav iespējams, bet nekad neuzstādu saviem darbiniekiem kaut kādas utopiskas prasības, bet arī netaisos maksāt par skaistām acīm vien. Lūdzu, Krauliņa, Eglīša un citi kungi, tagad jums ir lieliska iespēja pierādīt, ka visas jūsu teorijas ir pareizas, strādājot pēc tiem pašiem noteeikumiem, kurus gribat uztiept citiem.

Šito es maļu jau divus gadus. Taisni jābrīnās, cik cietpauraini var būt cilvēki, pretojoties elementārai matemātikai un statistikai. Tā kā ļoti labi zinu, ka ne Eglītis, ne Ganiņš, ne Vanags nav cietpauri, uzdrošinos apšaubīt godprātību. Vai arī vienkārši cietpauri. Jo redzi, pagaidām vēl neesmu dzirdējis nevienu kaut cik sakarīgus paskaidrojumus, ka manis iepriekš rakstītais nav patiess reālās situācijas vērtējums.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.03.31 21:57:55
Vēl mazliet no statistikas.

Mums ir regīstrēti apmēram 42 000 draudžu locekļi. Tā kā puse latvijas iedzīvotāju dzīvo Rīgā, tad pieņemam, ka puse no draudžu locekļiem arī ir Rīgā. (tas gan ir krietni mazāk par tiem 5%: 5% no 1 000 000 vajadzētu būt 50 000; labi, puse Rīgā dzīvojošo ir krievi, tātad paliek 25 000, kas ir visai tuvu vidējam statistiskajam. Nupat paskatījos, ka Rīgas draudzēs kopā ir ap 12 000 draudzū locekļi. tas nozīmē tikai to, ka Rīgas draudzes darbojas daudz neefektīvāk par lauku draudzēm, jo šeit iznāk tikai 2,5% no latviski runājošo iedzīvotāju skaita!). Uz pārējām 273 draudzēm tad sanāk 30 000 draudžu locekļi, kas iznāk vidēji 110 cilvēki uz draudzi.

Reāli, ja atņemam tādas draudze kā Liepājas sv. Annas un vēl dažas citas Liepājas draudzes, Ventspils Nikolaja, Talsu un vēl citas, kuras, teiksim 20 draudzes paņem 10 000 draudžu locekļus, uz atlikušajām 253 draudzēm sanāk 20 000 dvēseļu, jeb vidēji 80 dvēseles draudzē. Pie tā optimuma, ka viens mācītājs apkalpo 3 draudzes, tad mums iznāk, ka 84 mācītāji kalpo vietās, kuras nespēj nodrošināt pilnu apmaksu, jo jāņem vērā fakts, ka 240 cilvēki vienā draudzē nav gluži tas pats, kas 240 cilvēki trijās draudzēs - tie ir 3 uzturami dievnami, daudz lielāki attālumi utt.

Nu lūk, tāda mums ir tā statistika un skaitļi ir nepielūdzami. Tas ir tas, ko es visu laiku saku - mums 2/3 no kalpojošajiem garīdzniekiem ir nepilna laika nodarbinātie. Visa LELB administrēšana un finanšu politika būtu jābalsta uz šo acīmredzamo faktu. Es esmu pilnīgi pārliecināts, ka galvenais iemesls visām kolīzijā, kas pašlaik plosās, ir šī vienkāršā fakta ignorēšana.

Kādēļ LELB arhibīskaps un bīskapi, virsvalde, virsvaldes prezidijs un kapituls neņem vērā šo faktu, tas ir tas jautājums, uz kuru es ļoti gribētu saņemt kādu sakarīgu atbildi.
polarbear [81.198.228.179]
# Iesūtīts: 2010.03.31 22:04:56
Jānis Kalniņš ja vēl ņem klāt to, cik ir tādu, kas reāli (regulāri) apmeklē dievkalpojumus?
tāpat [78.84.52.201]
# Iesūtīts: 2010.03.31 22:23:21
Laikam arhibīskaps melo - sakot, ka garīdznieki vēl saņemšot atalgojumu divus mēnešus iepriekšējā algas apmērā! - tā nu gluži nav vai atkal ir šķirošana - tīka un netīkamie, izdevīgie un neizdevīgie, vienlīdzīgie un vienlīdzīgākie, jo nu saņemta ir tikai MINIMĀLĀ! Paldies jau par to pašu, bet tad nevajag melot un melus izplatīt uz ārpasauli! Vai "visgudre" SNPB atkal ko nesakarīgu un fufeli rakstīs?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 20 , pavisam kopa bijuši: 1226