atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Kristietis un dusmas
foruma vilks
Iesūtīts: 2010.03.26 10:29:51
Vai kristietis drīkst dusmoties?
Vai dusmoties ir/nav grēks? Kādas dusmas ir grēks un kādas nav (ja nav)?

Kādu kristiešu attieksmi pret dusmām esat sastapuši?


Diskusija primāri kristiešiem. Nekristieši rakstīt drīkst, bet lai uzmanās, ka diskusija neizvērstos par sarunu par marginālām lietām.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.27 09:30:56
Aivars
Diskusijas tēma:
Kādas dusmas ir grēks un kādas nav (ja nav)?
Kādu kristiešu attieksmi pret dusmām esat sastapuši?

Par to tad arī, balstoties un konkrētiem piemēriem, pļāpājām, tevi pašu ieskaitot.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.27 09:31:02
Svētais
Es taču vienmēr visu tā nopietni daru.
Donatella
# Iesūtīts: 2010.03.27 09:31:17
Aivars
šo sarunu aicinājums ir būt terapeitiskām pļāpām,
tas tachu ir super - kur gan sanjemt vislabaak dusmu terapiju, ja ne saveejo viduu
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.27 09:39:08
Donatella
O,jā. Iedomājos sadaļai `par milestību`, blakus `par dusmām`, par `par nervozitāti`, `par bēdām`, `par nepatiku pret personu Y`, par riebumu pret Z valdību utt. Vēl tikai būtu jāilieliek kāda dauzāmā spēle stresa noņemšanai vai atkal salkana mūzika fonā, atkarībā no tēmas.
Donatella
# Iesūtīts: 2010.03.27 09:43:13
Aivars
ak nee, par riebumiem pret konkreetaam personama gan nevajag...
Bet par miilestiibu un beedaam - kaapeec gan ne? Kas tur buutu tik ljauns?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.27 09:58:53
Donatella
Terapeitiskam efektam vajadzētu konkrētību, lai nav kaut kādas aplinkus tēmas jāizdomā, vai jāaizber ar netēmām.
Redzi tagad sadaļas ir `par mīlestību`, `par baznīcu`, par attiecībām ar tautiešiem utt.
Bet ir acīmredzams, ka dažu nomāc nepeiciešamība kaut kur izpaust savu riebumu pret protestantiem, citam norādīt uz visu kristiešu muļķību, uz kristietības ļaunumu, kādam gribās nolamāt un pamācīt tos, kas sadzīviskas lietas redz savādāk, kādai traucē vīrieši, kādam sievietes utt. Būtu jāizveido cita veida struktūra ar gaistošām pļāpu istabām, kas ik rītu ir atkal jaunas un tīras.
Protams, nopietni runājot, nav jau te skats tik klīnisks kā delfinārijā, bet kaut kā nākas aizdomāties, kā nodalīt sarunas `par lietu`, no tām, kurās sirdis tiek atvieglotas ar anonīmiem vai pusanonīmiem kunkstiem un dunkām.
Vasilisa
# Iesūtīts: 2010.03.27 12:00:03
S.R.(katole)
cilvēkam nav citas iespējas kā vien melot lai pasargātu citus no sāpēm
Klau, bet kāpēc tas būtu jādara? Proti, jāsargā citi no sāpēm? Varbūt Tu varētu minēt kādu piemēru, iespējams, ka es vienk. kaut ko ne visai labi saprotu
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.27 14:24:46
Vasilisa
Varbūt šāds piemērs. Sieva/vīrs ir neuzticīgs savam dzīvesbiedram/ei. Tu to zini. Tas, kurš tiek krāpts, tev kaut ko par šo tēmu jautā. Un tu nevis stāsti visu, ko zini, bet izvairies vai pat samelo, lai nesāpinātu to piekrāpto. Domāju, ka man nav tiesības šādā gadījumā viszinīgi un taisni kā sliedei klāt vaļā visu patiesību .
Vardarbe
# Iesūtīts: 2010.03.27 17:58:35
Dārgā,Sniegpulkstenītes balss! Kad es runāju par situāciju,kad godprātīgi mācītāji tie sūtīti 2 mēnešu sabata atvaļinājumā un pēs tam "pilnīgi nejauši" tajā arī paliek, tad es runāju par konkrētu situāciju,ko es zinu. Tomēr šī situācija par ko es runāju nebūt nav par Salaspils draudzi-es par to neko nezinu-tā,ka iespējams, mēs runājam katra par kaut ko citu. Lietas būtību tas gan nemaina.

un vēl tevis pieminētajā situācijā par piekrāpto pusi, manuprāt labāk tad būtu nevis melot, bet sūtīt izrunāties ar "aizdomās turamo". Kā tev šķiet?
Vasilisa
# Iesūtīts: 2010.03.27 18:13:24
Sniegpulkstenītes balss
Nu bet es jau vaicāju māsai Eserei
Btw, ta labāk dzīvot "laimīgos" melos???
Donatella
# Labojis Donatella: 2010.03.27 18:19:04
Vasilisa
kaut kaa neticas, ka melojot kaadu var dariit laimiigu. Kaut gan uz 5 minuutem droshi vien, k a var.
Vasilisa
# Iesūtīts: 2010.03.27 18:25:18
Donatella
Tāpēc jau es to laimi ieliku pēdiņās
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.27 19:22:26
Sniegpulkstenītes balss
Sieva/vīrs ir neuzticīgs savam dzīvesbiedram/ei. Tu to zini. Tas, kurš tiek krāpts, tev kaut ko par šo tēmu jautā. Un tu nevis stāsti visu, ko zini, bet izvairies vai pat samelo, lai nesāpinātu to piekrāpto. Domāju, ka man nav tiesības šādā gadījumā viszinīgi un taisni kā sliedei klāt vaļā visu patiesību .

SUPER! Kāds iejūtības kalngals! Noteikti, kad tas `pasargātais` krāptais brīnīsies no kurienes sifiliss, hepatīts un aids dabūts, un kur palikusi daļa no ģimenes budžeta, palēkdamies ar puķēm nāks tev pateikties!
Man šķiet ka apkrāptā papildus krāpšana un mānīšana ir divtik nicināma nekā pirmā, un ja kāds, sava komforta vārdā patiesību slēpj un otru par muļķi pataisa, izlikdamies par žēlsirdīgo samarieti, tas nav par draugu turams.
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.28 22:20:24
Aivars
sava komforta vārdā patiesību slēpj
Ak, tu spēj sadzirdēt tikai šādu nozīmi? Tu varen gudrs teorētiķis esi. Vai gadījumā tu neesi mācītājs? Ja tā, tad nu gan es pie tevis uz grēksūdzi neietu.

Piekrītu Vardarbei, ka šādā situācijā vislabākais ir palīdzēt panākt šo divu cilvēku izrunāšanos un attiecību noskaidrošanu.
Bet šādā neplānotā sarunā sākt ar pilnu muti stāstīt, kas man liekas, ko ļaudis runā, kas varbūt ir patiesība - tāda palīdzība un patiesība man šķiet lielākais lāča pakalpojums, ko kāds var divu cilvēku attiecībām nodarīt.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.28 22:36:18
Sniegpulkstenītes balss
Vai tikai nebūsi virsvaldes locekle? Varbūt tādēļ maldināšana un manipulēšana kaulos iezīdusies? (Foruma noteikumi lasāmi augstāk)
Šeit runāju kā cilvēks, kas zinu ko nozīmē, kad kāds tuvinieks (par laimi ne laulāts draugs) iet neceļos, bet kāds cilvēks ( it kā draudzīgs, un tāds, ko pats esi mēģinājis šad tad pacelt) pēcgalā atzīstas, ka jau iepriekš ko zinājis, tikai kaut kādu savu apsvērumu dēļ nav neko sacījis. Lieki sacīt, ka šī `klusēšana` nav sekmējusi nepieciešamo rīcību, un veicinājusi tuvinieka iepīšanos vēl dziļākā purvā. (Tā pat nebija maldināšana, ko Tu piedāvā, bet tikai noklusēšana). Vari ticēt, ka tai pašā brīdī `it kā draugs` zaudēja vismaz reitinga punktus 30 manās acīs. Sorry, sapratu, ka partizānos ar šo personu nevar iet.
Bet visu `balto melu` sakarā, prātā palicis viena jauna kristieša reiz sacītais: "Ko tad ar tiem mēģinām pasargāt? Drīzāk jau sevi."
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.28 23:17:08
Aivars
Vai tikai nebūsi virsvaldes locekle? Varbūt tādēļ maldināšana un manipulēšana kaulos iezīdusies?
Nez, vai tev pašam nebūtu jāplasa foruma noteikumi un kas tur ir teikts par sarunu biedra personisku apvainošanu.
Grūti gan iedomāties, ka esi LELB mācītājs, ja ar šādiem vārdiem apzīmē Baznīcas vadības darbu. Izklausās, ka tev sagādātu prieku LELB sapostīšana. Nezinu tikai, aiz kādiem motīviem.

P.S. Mani draugi ar mani ir gājuši un, ja vajadzēs, atkal ies partizānos!

Bet balto melu sakarā ir viegli teoretizēt. Laikam vajag tā vienkārši - bāc, pa pieri! Jā, es zinu (viena tante teica), ka tava sieva/vīrs tevi krāpj. Un tālāk - kas man par daļu, kā tu jūties un kas ar tevi notiek.
Manis aprakstītā bija sarunas situācija, nevis vispārējā nostāja, kā būtu jārīkojas (nevis, ka būtu jāizliekas neko neredzot un nezinot).
Esmu piedzīvojusi, ka šāda vienkārša, kaut arī saudzējoši izteikta patiesības pateikšana acīs atnes tikai ļaunu. Trešajam no malas nav tiesību divu cilvēku attiecībās tā primitīvi ienest skaidrību.

Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.28 23:26:23
Sniegpulkstenītes balss
Tad Tu būtu tā, kas vadi baznīcu? Tava viedokļa kritika ir LELB sapostīšana?
Mazliet pazemības neskādētu. Baznīca nepieder Tev. (Arī man ne).
Bet ja runā blēņas, atļaušos aizrādīt.
Svētīgu Kluso nedēļu!
Sniegpulkstenītes balss
# Labojis Sniegpulkstenītes balss: 2010.03.29 00:09:02
Aivars
Šie taču ir tavi vārdi, vai ne?
virsvaldes locekle? Varbūt tādēļ maldināšana un manipulēšana kaulos iezīdusies ?

1) Tātad, tavuprāt, virsvaldes locekļi ir tie, kas maldina un manipulē?
2) Tu šādu rīcību (caur šo tekstu) piedēvē man. Vai nav apvainošana?
Jeb tev vnk tik traki ķērās pie sirds manis teiktais, ka, ja tu būtu mācītājs, tad es pie tevis uz grēksūdzi neietu?

Es rakstīju:ja ar šādiem vārdiem apzīmē Baznīcas vadības darbu. Izklausās, ka tev sagādātu prieku LELB sapostīšana.
Laikam vēl nesaproti, ka es uzrādu to, ar kādiem salīdzinājumiem tu runā par baznīcas vadību nevis par mani?

3) Mazliet pazemības neskādētu. Baznīca nepieder Tev. (Arī man ne). Bet ja runā blēņas, atļaušos aizrādīt.
Pilnīgi piekrītu un nosūtu ar sveicienu tev atpakaļ. (Tu esi varen naigs citu pamācītājs un kauninātājs šeit forumā...)

Atvainojos pārējiem un Modam par Aivara un manu offtopu. Šeit eksperimentāli tiek pārbaudīta dusmošanās ķīmija. Kāda tā ir lajam un kāda mācītājam (?)
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.03.29 09:39:01
Interesanti, kāda būtu mūsu reakcija, ja mēs visi, forumisti, satiktos klātienē ar uzrakstiem kaklā kas esam, kādus amatus ieņemam, ar ko nodarbojamies, cik bagāti/nabagi esam utt., kas atklātu, kas mēs esam (bet ko mēs tik cītīgi noklusējam šeit forumā). Diez, vai tad dusmas vairotos vai rimtos?
incognito
# Iesūtīts: 2010.03.29 09:42:30
Mārtiņš
Man liekas, būtu lieli smiekli To vajadzētu pamēģināt.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 174 , pavisam kopa bijuši: 10506