atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Atšķirības starp konfesijām
meitene
Iesūtīts: 2010.03.22 00:09:27
Kādas ir galvenās atšķirības starp konfesijām?

Šo jautājumu jau uzdevu citā diskusijā, bet man ieteica izveidot atsevišķu diskusiju.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.22 19:10:10
meitene, "Atšķirības izpratnē par Dievu. "
Saskaņā ar pirmajiem ekumēniskajiem konciliem, kas tieši definēja izpratni par Dievu, atšķirību nav.
incognito
# Iesūtīts: 2010.03.22 19:17:06
armilo
Bet kā tad filioque jautājums?
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.22 19:45:04
incognito, "filioque" jautājums radās 1000 gadus vēlāk. Pēc manām domām tas ir liels pārpratums.
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.22 19:55:25
incognito, neprecīzi izteicos. filioque parādījās jau ātrāk, kā rezultātā 1050. gadā notika Baznīcas shizma.

Mimī, es domāju, ka meitene vēlās noskaidrot atšķirības starp Latvijas kristīgajām konfesijām.
incognito
# Iesūtīts: 2010.03.22 20:13:50
armilo
Konkrēti gadaskaitļi varbūt nav tik svarīgi kā tā fakta apzināšanās, ka kristietība sāka pumpuroties un dalīties jau drīz pēc tās dibinātāja aiziešanas. Teoloģiski ķīviņi bija jau starp apustuļiem.
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.22 20:17:44
incognito, meitene pacēla konkrētu jautājumu: kristīgo konfesiju izpratni par Dievu. Tikai laikam jānoprecizē vai interesē Latvijas tradic. konfesijas vai pasaules mēroga, kā pieminēja Mimī.
incognito
# Iesūtīts: 2010.03.22 20:25:06
armilo
Latvijā laikam eksotiskākie ir Jehovas liecinieki, kas, cik saprotu, ir netrinitāristi un uzskata, ka Jēzus ir Dieva radība, bet ne pats Dievs.
B.o.C. [81.198.235.50]
# Iesūtīts: 2010.03.22 20:26:16
incognito tāpat domā musulmaņi un jūdaisti
incognito
# Iesūtīts: 2010.03.22 20:30:18
B.o.C. [81.198.235.50]
Bet musulmaņi un jūdaisti sevi nesauc par kristiešiem.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.22 21:05:49
incognito
Jehovas liecinieki arī. Šķiet tie būs vienīgie, kas bija kristieši un vairs naf.

Jehovas liecinieki - Bībeles pētnieki (angl. Bible Students), arī Sargtorņa biedrība - no protestantisma atšķēlusies sekta. Dibināta 1874. gadā Pensilvānijā, ASV. Dibinātājs - Čārlzs T. Rasels (angl. Charles Taze Russell, 1852.-1916.).

Wiki.
incognito
# Iesūtīts: 2010.03.22 21:10:05
masiks [212.93.96.2]
Jehovah`s Witnesses is a restorationist, millenarian Christian denomination.

Wiki too
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.22 21:14:14
incognito
no protestantisma atšķēlusies sekta - kristieši.

Dievu dēvē vienā no tā vārdiem „Bībelē“ – par Jehovu. Noliedz sv. Trīsvienības koncepciju. Jēzu Kristu atzīst par Jehovas dēlu, otro Personību Visumā, cilvēces grēku izpircēju, kurš tomēr autonoms no Jehovas. - vairs nav kristieši, ibo neuzskata Kristu par Dievu. Abet par Dievu uzskata JAHVI - tāpēc arī Jehovisti.
incognito
# Iesūtīts: 2010.03.22 21:21:45
masiks [212.93.96.2]
A Christian is a person who adheres to Christianity, an Abrahamic, monotheistic religion based on the life and teachings of Jesus of Nazareth, who they believe is the Messiah (the Christ in Greek-derived terminology) prophesied in the Old Testament/Hebrew Bible, and the Son of God.

Tam visam JehovasLiecinieki tic. Vēl vairāk, viņi sevi uzskata par Vienīgajiem Patiesajiem kristiešiem. Lai arī protams visi kristieši sevi uzskata par Vienīgajiem Patiesajiem.
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.22 21:32:45
Gnidrologs, nezinu kas ir ORLY, bet esmu pārliecināts, ka visi foruma kristieši vienbalsīgi var apliecināt savu ticību vienam Dievam trijās Personās, un Jēzum Kristum, patiesam Dievam un patiesam cilvēkam. Tāda ir Latvijas tradicionālo konfesiju izpratne par Dievu.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.22 21:40:05
incognito
Tam visam JehovasLiecinieki tic. Vēl vairāk, viņi sevi uzskata par Vienīgajiem Patiesajiem kristiešiem. Lai arī protams visi kristieši sevi uzskata par Vienīgajiem Patiesajiem
ja Jēzu uzskata par mesiju vai pravieti, nevis par Dievu, tad par kristiešiem var dēvēt arī musulmaņus, ibo arī viņi atzīst Isa par pravieti...
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.22 21:55:06
incognito
http://lv.wikipedia.org/wiki/J%C4%93zus_isl%C4%81m%C4%81
nu, neko īpaši tālu no kristietības jamie nav aizklīduši...
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.03.23 11:14:29
Gnid, jemot veeraa, ka diez vai tu vispaar paarzini saakotneejaas ekumeeniskaas ticiibas aplieciibas, tu arii nemaz neredzi, ka par taam kaareiz shai forumaa nekad striidu nav!

Kaa arii shiis TA ir bijushas gana labas ar savu detalizaacijas liimeni... Siikaak vairs nav bijis vajadziiba skaldiit matus!

Protams Bazniicai ejot cauri laikam var gadiities, ka paraadaas jauni jautaajumi, jaunas hereezes, tad arii Bazniica formulee atbildi TA artikulu veidaa...
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.23 11:45:52
meitene
Atšķirības varētu būt kā Dievu uztver katra konfesija, un cik daudz ir Viņu iepazinusi un izpratusi caur atklāsmi un Rakstiem. Piem. harizmāti ( pie kuriem laikam piederu es, lai gan man nepatīk šis nosaukums, bet mani pie tādiem pieskaita, jo es runāju mēlēs) savos dievkalpojumos atšķirībā no piem. luterāņiem kuru draudzi kādreiz apmeklēju skaļi slavē Dievu ar mūsdienīgām dziesmām. Bībelē teikts, ka Dievam tas patīk, un viņš pats saka kā Viņu vajag slavēt. Daudz par atšķirībām nemācēšu pateikt izejot no savas pieredzes.
Vienojošais savukārt ir tas, ka Jēzus ir vienīgā patiesība caur kuru nāk pie Tēva.
Viens ko es vēlos uzsvērt no savas pieredzes ir tas, ja kristieši strīdās un cīnās savā starpā par to vienīgo patiesību kā viņi saprot Dievu, tad Dievs to nav vēlējies. Dievs ir vēlējies personiski nodibināt attiecības ar tevi, lai tu viņu iepazītu. To panāk caur lūgšanu un Bībeles lasīšanu. Tad, kad tas notiek strīdi par konfesiju "pareizību" atkrīt, jo nav auglīgi, un kristietim pietiek ar to, ka Dievs Viņu mīl, ka kristietis šo mīlestību piedzīvo un var mīlēt arī savus brāļus un māsas, un citus cilvēkus. Mēraukla tam kā tu iepazīsi Dievu būs tava atklāsme par Viņu, kas celsies no Rakstiem, kuros atklāts Dievs Jēzus Kristus personā. Kad Viņš kļūs par tavu personīgo glābēju ( caur ticību viņam), tad tu iepazīsi viņu caur Svēto garu ko viņš dod saviem bērniem un lūgšanu. Atceries salīdzini visu pret Bībeli, tas tev palīdzēs izprast kur dažādas konfesijas kļūdās un ir novirzījušās ( tai skaitā harizmāti! )
P.S. Necentos ļoti teoloģiski apskaidrot vienādo un atšķirīgo, bet dalījos ar savu pieredzi tajā.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.23 11:52:36
Svētais

No kuras draudzes tu esi, ja nav noslēpums? Vari rakstīt arī uz epastu, ja nevēlies publiski atklāt
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.23 11:54:43
Ingars
Es jau šeit publiski to esmu atklājis un nekaunos no savas draudzes . www.priekavests.lv
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 8 , pavisam kopa bijuši: 4628