atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Latvijas Kristīgais Radio
meitene
Iesūtīts: 2010.03.20 23:29:22
Jūsu viedokļi par šo radiostaciju.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Uldis
# Iesūtīts: 2012.10.12 16:27:33
Raimonds

Jo diezvai mums jākonkurē ar radību, kurš ātrāks, izturīgāks, adaptēties spējīgāks, ildzīvojošāks, sensorā uztvere attīstītāka utt., par šiem rādītājiem cilvēks daudz kur pat var atpalikt, bet tamdēļ, nu, mums nav jājūtas apdalītiem vai jāsabrūk kādai teoloģiskai koncepcijai. - Lutera katehisms par to nerunā. Palasi LK, tad tu sapratīsi, ko ir domājis Luters. Bet pagaidām tu viņam esi piešuvis lietu, par ko viņš noteikti nav runājis.

Un vai nav tā, ka mīlestība uz radību, izpratne, rūpes nav kā šie meklējumi pēc ēdenes dārza? - Nē, draugs mīļais, kategorisks nē. Ēdene ir domāta cilvēkiem, sabats ir domāts cilvēkiem - taisnajiem, kas atgriezušies no saviem grēkiem un Kristus apžēloti. Šī dzīvā radība neder Debesu Valstībai, kas nāks. Tagad dzīvnieku pasaule ir naidā ar cilvēku, un cilvēks ir naidā ar dzīvnieku pasauli. Un tas ir cilvēka dēļ. Kā Ezra saka: "Ak, Ādam, ko tu esi izdarījis!" UN tas tiks atprasīts no cilvēka, nevis no dzīvniekiem.

Jautājums ir drīzāk par to, ka vieni piekrīt, bet citi nepiekrīt dzīvnieku ievazāšanai liturģijā. Nepiekrīt tie, kuri vairāk rūpējas par cilvēku un pēc iespējas vairāk atgriezt cilvēkus no grēcīgās pasaules. Bet tiem, kuriem tas nav svarīgi vai pat tiek uzskatīts, ka grēknožēla ir kaitīga, tie var darīt viss ko altāra priekšā: dejot, dziedāt, mīlēt dzīvniekus utt.

Bet, ja tu teiksi, ka es nemīlu dzīvniekus, tad es tevi nosaukšu par meli, jo tu mani nepazīsti.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.10.12 16:38:49
Aivars

Pasaki, vai tu neesi viens riebīgs tipiņš? Pirmkārt, tu mani, slimu cilvēku, izcēli no gultas, lai aizietu pēc Bībeles. Tas gan bija patīkamāks darbs, vēl jo vairāk tāpēc, ka apgāza tavu pļurkstēšanu. Otrkārt, tie dzīvnieki ir nodoti priesteriem apēšanai.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.10.12 16:42:28
Aivars

Vai tu domā, ka nešķīsto dzīvnieku izpirkšana tā ir attaisnošana?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.10.12 16:47:11
ja jau ēdene bija domāta cilvēkam, tad ko tad tie lopi tur darīja, ko Kungs pieveda cilvēkam?
tie var darīt viss ko altāra priekšā: dejot, dziedāt, mīlēt dzīvniekus utt. - vēl aizmirsi liturģisko vingrošanu - tur visādus pietupienus, roku cilāšanu utt
Bet ja nopietni, manuprāt vērā ņemams ir N.T. Raita (Vraita?) brīdinājums no pestīšanas `privatizēšanas` un aizrādījums par to, ka Israēls tika izredzēts, lai svētība beigās skartu `visas tautas`, un arī kristieši ir izredzēti, visai radībai par svētību. Teiksim Atklāsmes Grāmata noslēdzas ar īpatnēju vīziju - piem. 23 Pilsētai saules un mēness gaismas nevajag, jo Dieva spožums to apgaismo, un viņas gaisma ir Jērs.
24 Tautas staigās viņas gaismā, un visas zemes ķēniņi nesīs turp savu greznumu.
25 Viņas vārtus dienā nekad neaizslēgs, jo nakts tur nav.
- kas rāda Jauno Jeruzālemi nākam uz zemi visiem par svētību (!) arī tiem, kas ir aiz tās mūriem, aiz tās vārtiem, kuri savieno to ar pārējo pasauli
Aivars
# Iesūtīts: 2012.10.12 16:51:26
Uldis
nepadari mani vēl lepnu, ka esmu licis celties no tavas gultas un staigāt Otrkārt, neko tu neapgāzi. Es tikai norādu, ka uz savdabīgu `pielīdzināšanas` piemēru, pret ko Tu tik ļoti te vērsies
Raimonds
# Iesūtīts: 2012.10.12 23:23:48
Uldis
Manuprāt Katehisma artikuli par radīšanu ir ļoti evaņģēliski, kas pamatos runā caur attiecību perspektīvu t.sk. arī ar radību. Tas, ko Dievs dēļ mums ir darījis. Protams, ka dievnams nav jāpataisa par voljeru vai lopu fermu, bet vai tas nav kaut kur likumsakarīgi, ka mīlestība uz Dievu mūs padara mīlošākus pret Viņa radību?
Vai to nerunā arī VD sabata bauslis?
2.Moz.20:9-11 "Piemini sabata dienu, ka tu to svētī. Sešas dienas tev būs strādāt un padarīt visus savus darbus. Bet septītā diena ir sabats Tam Kungam, tavam Dievam, tad nebūs tev nekādu darbu darīt, nedz tev, nedz tavam dēlam, nedz tavai meitai, nedz tavam kalpam, nedz tavai kalponei, nedz tavam lopam, nedz tam svešiniekam, kas ir tavos vārtos. Jo sešās dienās Tas Kungs ir radījis debesis un zemi, jūru un visu, kas tur atrodams, un septītajā dienā Tas Kungs atdusējās; tāpēc Tas Kungs svētīja sabata dienu, lai tā būtu svēta."
Elku kalpība rodas no radības dievišķošanas (izkropļotām attiecībām), bet šajā gadījumā cilvēks ir tas, kurš radību ved atpakaļ pie Dieva. Jo kāpēc tad mūsu Kungs saka, ka Viņš ir Kungs pār Sabatu? (Mt.12:8) T.i.Sabats, kad atjaunotais cilvēks kopā ar radību sabatē Dieva godam.
aivars lapsans [83.187.153.66]
# Iesūtīts: 2012.10.13 01:44:15
Raimonds
Mūsu draudzes vecākajam un viņa sievai ir liecība,kur viņi lūdza par zirga dziedināšanu. Pirms viņi aizveda vetiem analīzes , kur ārsts izsaucās , bet tas taču ir miruša zirga urīns - nē viņš ir vēl dzīvs.vets pateicis- nav vērts ņemt analīzes , jo tas zirgs ier jau miris.
Vakarā , kūtī sieva lūdza par zirgu, kūtī ienāca eņģelis spilgtā gaismā un dziedināja zirgu ...zirgs lūgšanas laikā jau bija piecēlies. ....Nodzīvoja daudzus gadus.
Kas tur slikts , ja lauku cilvēki lūdz Dievu par saviem lopiņiem ?
Uldis
# Iesūtīts: 2012.10.13 10:22:28
aivars lapsans [83.187.153.66]

Reiz dzīvoja vecītis un večiņa. Viniem bija zirdziņš...

Protams, ka var lūgt par saviem mājlopiem, jo tie ir viņu iztikas līdzekļi. Bet ne jau par to ir runa, godātais entuziast.

Tev kā attaisnojumu varu teikt, ka daudzi šeit nesaprot, par ko ir runa.
dafne
# Iesūtīts: 2012.10.13 12:28:00
Uldisun par ko tieši šeit ir runa?
Uldis
# Iesūtīts: 2012.10.13 13:39:42
dafne

Sāc droši lasīt no sākuma, tad varbūt arī pie beigām nojautīsi.
smīniņš [80.70.23.92]
# Iesūtīts: 2012.10.13 19:38:53
Nu te izlasījās augstāk viena "pērle"- miruša zirga urīns. Gribētu redzēt mirušu zirgu, kas vēl čurā... nu pipec vienkārši... lapšān, Dievs tevi mīl un es arī
Aivars
# Labojis Aivars: 2012.10.13 20:51:10
smīniņš [80.70.23.92]
Straupes pasaku tēva bezmiega nakts stāstos ne vien sprāguši zirgi čurā, bet arī vetārsti kabinetā sagaida zirgkopjus ar čuru spaiņiem, lai pēc smaržas un garšas vien atpazītu, ka lops ir beigts un analīzes nav vērts taisīt. Taču cilvēkam, kam datorā zvēri un cilvēkos velni rādās, tas ir piedodami.

Raimonds
# Iesūtīts: 2012.10.13 23:30:47
dafne
Domāts Ulda viedoklis par 4.okt. dievkalpojumu un sprediķi Torņkalna bazn.
dafne
# Iesūtīts: 2012.10.14 09:19:48
RaimondsPaldies!Galvenais jau laikam ir tas,ka ULDIS patš saprot par ko iŗ runa
dafne
# Iesūtīts: 2012.10.14 09:25:07
Vispār,svētīgu svētdienu jums visiem!
Aivars
# Iesūtīts: 2012.10.14 12:11:34
dafne
tev ar!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.10.15 09:58:01
Uldis
Bet, ja tu teiksi, ka es nemīlu dzīvniekus, tad es tevi nosaukšu par meli, jo tu mani nepazīsti.

Uzmanīgi ar mīlestības dalīšanu ar dzīvniekiem, jo mīlestība ir Dievs, un mīlestības attiecības izriet tikai no Dieva. Vai tagad saproti, kādā neceļā esi un to kā šī Tava frāze uzrāda to?

eglīte
# Iesūtīts: 2012.10.15 15:09:54
Mārtiņš
Tu to pa īstam vai pa jokam?
svētais grēcinieks
# Iesūtīts: 2012.10.15 16:05:11
ja būtu vēl viens kristīgais radio nez vai tas būtu vai nebūtu pareizi? vai vajadzīgi..

Ko Jūs domājat?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.10.15 16:21:22
svētais grēcinieks
mani priecē arī tas, ka Latvijas pirmais radio ir kristīgs (nu kaut vai tai ziņā, ka tur strādā kristieši un ir arī kristīga satura programmas)
kas gan tur briesmīgs būtu, ja arī radio naba, swh vai kāds cits būtu kristīgs?
štruntīgi būs tikai tad, ja dēļ dažu kāres iekasēt abonentmaksas, Latvijas informatīvā telpa tiks sagrauta
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 21 , pavisam kopa bijuši: 14227