atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kam būtu jānotiek, lai sāktu ticēt Dievam?
piiich
Iesūtīts: 2010.03.20 14:53:41
Kādi būtu tie iemesli, lai neticīgs cilvēks pievērstos ticībai? Vai tas būtu kāds iekšējs pārdzīvojums, atklāsme? Varbūt redzot/piedzīvojot kādu brīnumu, kas aprakstīts Bībelē (miroņu celšanās, staigāšana pa ūdens virsmu utt)?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 30 . 31 . >>
AutorsZiņas teksts
piiich
# Labojis piiich: 2010.03.22 11:08:46
EzītisMiglā

tā norāde bija vairāk ar mērķi- kādi tad ir tie kritēriji, kuriem [zinātniekiem] ticēt. vai ir jābūt kādam skaitam zinātnieku, publikāciju? procentuāli no visiem? reku daži apgalvo, ka 95% zinātnieku tic radīšanai
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.22 11:12:10
piiich
Ja tie 95% zinātnieku var savu ticību pamatot, kaut vai ar "cilvēka uzbūve liecina, ka ID ir taisnība, jo šitāda detaļa pati rasties nevar, jo ... pierādījumi", tad es tam arī ticēšu ar 99%.
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.22 11:16:32
EzītisMiglā

droši vien atliek vadīties pēc principa: dzīvosim- redzēsim
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.22 11:29:59
Nē. Te ir uzlikts nosacījums - pārbaudīt. Nevis ņemt par pilnu visu, ko dod.

Ir ok... Prosto, kad tu savaa cheklistaa nonaaksi liidz shim jautaajumam, tad praktiski kaa to izdariit? Paarbaudiit peec kadiem kriteerijiem? Kas ir tas akmenii iecirstais lineaals, kriteeriji, pret ko tiks veikta paarbaude?

1) mīlošs Dievs
2) būtnes, kas mūžīgi cieš.
Kādas tur manas subjektīvās vēlmes?


Pretrunas nav

Buutnes, kas noraida Miiloshu Dievu cietiis... Tas ir tik logjiski cik logjiski vien var butu! Tieshi taapeec jau ciesh, ka Dievs miiloshss, bet sho miilestiibu noraida gan Dievaa gan cilveekos! Logjiskas sekas - cieshanas! Cieshanas jo tiek radiita pretruna pasham sevii...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.22 11:31:10
Tas tev pašam subjketīvisms - tev nez kāpēc der tāda sistēma, kur galvenais moments ir Dievs, kas nevajadzīgi cieš tevis dēļ.

Ja nevajadziigi ciestu, tad buutu pretruna

Kristietiiba sludina ka Dieva cieshanas ir vinja pasha miilestiibas sekas pasaulee, kuraa cilveeki noraida vinja miilestiibu! Taapat kaa ciesh vecaaki, kad vinju beerni saceljaas pret vinjiem!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.22 12:02:40
Jošs Mulders
Mīlošs Dievs, kas nevar likvidēt mūžīgas ciešanas?
Pie kam tas Dievs vienlaicīgi visuvarošs un visuzinošs?

Taapat kaa ciesh vecaaki, kad vinju beerni saceljaas pret vinjiem!
Nu bet vecāki nav ideāli.

Šitos tematus mēs jau pārrunājām.

Īsumā - tev ir pieņemamas mūžīgas ciešanas, man nav.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.22 12:08:36
Mīlošs Dievs, kas nevar likvidēt mūžīgas ciešanas?
Pie kam tas Dievs vienlaicīgi visuvarošs un visuzinošs?


Jaa! Pretruna ir shkjietama... tikai tad, ja cilveeku un Dievu uztver kaa robotus, nevis briivas buutnes. Tas, ka cilveeks saceelaas savaa zinjaa ir paradoxaals pieraadiijums, ka Dieva buutnes patieshaam ir briivas radiitas... Un pasaule ar briivaam buutneem ir labaaka par pasauli ar nebriivaam buutneem! Demokraatija ir labaaka par Totalitaarismu!

Nu bet vecāki nav ideāli.
Tavupraat Ieaali vecaaki neciestu?


Īsumā - tev ir pieņemamas mūžīgas ciešanas, man nav.
Man arii nav pienjemamas muuzhiigaas cieshanas taapat kaa pirmskaitlju nevienmeeriigas izkaisiijums pa naturaalo skaitlju asi, tachu no manas pienjemshanas, nepienjemsahnas nekas nemainiisies... Mana pienjemshana vai nepienjemshana mani var tikai izsleegt no shis patiesiibas, vai tajaa patureet! Tu naivi ceri, ka tavs "Nee nee tas nevar buut, man tas nav pienjemams" to kaut kaa padariis par neesoshu vai neiespeejamu? Tieshi otraadi... kaameer tu neattiistiisies un neizpratiisi saikni starp miilestiibu-briiviibu-cieshanaam tu kaa eziitis miglaa mekleesi melnu kakji tumshaa istabaa, kuraa shii kakja nemaz nav! Tu mekleesi taadu patiesiibu, kaada neexistee... un visbriesmiigaakais ir tas, ka tu sevi vari iesleegt shajaa muuzhiigajaa mekleejumaa muuzhiigi... Un taa teikt uz savas aadas izbaudiit, ko noziimee muuzhiigaas nezinjas cieshanas... jo pac sev uz muuzhiem esi aizsledzis to vieniigo izeju, kuraa tu vari neciest

Paradox... bet beegot no atzinjas par muuzhiigo cieshanu logjisku existenci briivas pasaule gadiijumaa... tu pats apstiprini shiis muuzhiigaas cieshanu existenci!
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2010.03.22 12:15:10
Gnidrologs Ja tā nav bezgalīga eksistence, tad derētu sīkāk izskaidrot ko kristietis uzskata par ``mūžīgo dzīvi``. Man tie izklausās pēc sinonīmiem. Un vēl, ``neierobežota attīstība`` nesaskan ar iepriekš dzirdēto, kur cilvēks pēc nāves beidz jebkādu šādu attīstību.

Ir jau tomēr starpība starp "eksistenci" un dzīvi - vai es tikai kaut kur, kaut kā eksistēju, vai dzīvoju pilnasinīgu, laimīgu, attīstības un mīlestības pilnu dzīvi. Kā esmu iepazinis Dievu, Viņš ir tieši tāds - bezgalīgas izdomas bagāts, pilns humora, radošs (Viņam patīk radīt), sabiedrisks (Viņš cilvēku radījis sadraudzībai). To, kādas fantastiskas attīstibas perspektīvas pavērsies Debesu valstībā, mēs šobrīd pat iedomāties nespējam (ko acs nav redzējusi un auss nav dzirdējusi un kas neviena cilvēka sirdī nav nācis, to Dievs ir sagatavojis tiem, kas Viņu mīl).
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.22 12:16:26
Jošs Mulders
Nu brīvība taču nenozīmē mūžīgu ieciklēšanos ciešanās. Tas jau ir tavs pieņēmums, lai attaisnotu tās mūžīgās mokas.

Tavupraat Ieaali vecaaki neciestu?
Pret viņiem bērni nesaceltos.

Tu naivi ceri, ka tavs "Nee nee tas nevar buut, man tas nav pienjemams" to kaut kaa padariis par neesoshu vai neiespeejamu?
Nē, tas ir radītājs, ka tā nav patiesība.

jo pac sev uz muuzhiem esi aizsledzis to vieniigo izeju, kuraa tu vari neciest
Principā, tas elementāri atrisinātos, ja es pēc nāves izrunātos ar Dievu. Taču tas jums tāpat nez kāpēc nav iespējams.
piiich
# Labojis piiich: 2010.03.22 12:20:09
Jošs Mulders
kāpēc ir jācieš arī tiem, kas Dievu ne pieņem, ne noraida- ir neitrāli? dara labus darbus, par Dievu zin, bet nepielūdz. tas uzreiz nenozīmē, ka ir negatīvas jūtas pret Dievu, kristietību vai reliģiju kā tādu, tās vienkārši ir neitrālas.
kāpēc Dievs šādus labus cilvēkus nežēlīgi moka ellē, ko pats radījis?

ar Dievu sanāk tā- vai nu ar mani, vai pret mani.

to pašu var teikt arī par reģionālo iedalījumu- piedzimi Āfrikā, kultūras tradīcijās neiekļaujās tāds Dievs, nekad par viņu neesi dzirdējis- nu i pats vainīgs. sadegsi ellē
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.22 12:24:57
Nu brīvība taču nenozīmē mūžīgu ieciklēšanos ciešanās. Tas jau ir tavs pieņēmums, lai attaisnotu tās mūžīgās mokas.

Eeee... nee nu labi shis arii ir tavs ticiibas artikuls, pagaidaam nepamatots! Nu piemeeram, tu nespeej noticeet muuzhiigaam cieshanaam, taapeec noraidi Dievu, bet taapeec, ka tu vinju noraidi, tu pie vinja nevari naakt, taapeec, ka nevari naakt tu muuzhiigi ciet, jo muuzhiigi meklee to, pie kaa nevari aiziet, jo noraidi to, kur pats faktiski esi

Smiekliigs paradox, lai izrautos no muuzhiigaam cieshanaam, ir jasaprot, ka taas ir iistas un jaapienjem, ka taas var buut kaareiz taadu noliedzeeju deelj Koaans reaals!

Pret viņiem bērni nesaceltos.
Jo beerni buutu ideaali?

Principā, tas elementāri atrisinātos, ja es pēc nāves izrunātos ar Dievu. Taču tas jums tāpat nez kāpēc nav iespējams.
Taatad tu atziisti pasauli, kuraa dariit labu un riikoties pareizi ir jaapiespiezh? Pats nekad uz to neparakstiisies? Ij ko tu dariisi Paradiizee, kur visi ir briivi, bet tu viens - piespiests?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.22 12:27:37
kāpēc ir jācieš arī tiem, kas Dievu ne pieņem, ne noraida- ir neitrāli?

Nav neitraalu... taa ir iluuzija? Uzdod ikvienam cilveekam jautaajumu par Dievu un shiim lietaam, un atradiisi, ka neitraalo nav... Ir nihilisti, ir tie, kas NEGRIB domaat... Nihilisms un Nedomaashana ir tikai veel viens noraidiishanas forma!

dara labus darbus, par Dievu zin, bet nepielūdz.
"Dara klabus darbus" un "Nepieluduz" ir oximorons
Nav taadu cilveeku kas dariitu labu un nepieluugtu Dievu Tikai shkjiet... ar jeedzienu "pieluugsme" tu saproti kaut ko LJOOOTI shauru! Pieluugsmei meedz buut dazhaadas formas - viena no taam - "Dariit labu, pat tad, kad visa pasaule ir ljauna un spiezh peldeet pa straumi"

kāpēc Dievs šādus labus cilvēkus nežēlīgi moka ellē, ko pats radījis?

Nezinu... a es taadu Dievu nepaziistu Muusu DIevs labus cilveekus ellee nemoka! Tieshi otraadi paliidz vinjiem tapt veel labaakiem...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.22 12:29:51
1) ziepees taadu dievu
2) sisteema jaareorganizee mums pasjiem.


Pirms tam tev buutu jaapieraada, ka ir iespeejama taada sisteema

Taa teikt, fizika, kas ierobezho masiivu kjermenju paarvietosahnaas aatrumu ir "ziepees taadu fiziku" "mums ir jaareorganizee rakjeshu dzineeji"! Shaadi vareeja spriest cilveeki pirms bij iedziljinaajushies un izpratushi Relativitaates teoriju

Taakaa... pirms apgalvo, ka tu speej raditi labaaku pasauli par Dievu, dereetu pamediteet par to, vai tas pats par sevi nav oximorons!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.22 12:30:16
Kaa ta nav - ir agnostikji, kas uzksata so jautaajumu par nenoskaidrojamu.

Teicu... veel viena noraidiishanas forma!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.22 12:31:09
Oj... Izraadaas, ka manis nav.... A es nemaz to nezinaaju... Senkjuu, ka pateici...

Kaa jau teicu - tu esi tuvaak Dievam nekaa viens otrs kristietis... un tu vinju pat ljoti pieluudz... tik nepaziisti
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.22 12:32:45
Jošs Mulders
Nav taadu cilveeku kas dariitu labu un nepieluugtu Dievu

esi 100% drošs?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.22 12:34:59
Ctulhu,

Protams, ka Dievs var aktualizeet tikai iespeejamas sisteemas. Vinjsh nevar aktualizeet neiespeejamo!

Tas ir pat Dievs nevar radiit pasauli, kuraa ir Briivas buutnes un tai pat laikaa uzspiest vinjaama areejus ierobezhojumus nedariit ljaunu, kad vinjas to sagrib...

Pasaule kuraa
a) Existee briivas buutnes
b) Nav ljaunums

Ir iespeejama tikai tad, ja shiis buutnes pashas peec savas iniciatiivas nedaar un negrib ljaunumu.

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.22 12:35:18
esi 100% drošs?

Jaa
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.22 12:35:48
Nu tad Mulderam aciimredzot ir kaada personiigaa definicija terminam ``pieluugt``. Mos padalies?

Jau padaliijos... tik aciimredzot juus abi to noignoreejaat!
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.22 12:38:50
Jošs Mulders

piemēram- es. Dievu nepielūdzu, bet kāpēc tu uzskati, ka es nedaru labus darbus?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 30 . 31 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 89 , pavisam kopa bijuši: 4326