atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kam būtu jānotiek, lai sāktu ticēt Dievam?
piiich
Iesūtīts: 2010.03.20 14:53:41
Kādi būtu tie iemesli, lai neticīgs cilvēks pievērstos ticībai? Vai tas būtu kāds iekšējs pārdzīvojums, atklāsme? Varbūt redzot/piedzīvojot kādu brīnumu, kas aprakstīts Bībelē (miroņu celšanās, staigāšana pa ūdens virsmu utt)?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 30 . 31 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.22 10:25:34
Kādi būtu tie iemesli, lai neticīgs cilvēks pievērstos ticībai?
Man, iespējams, ka:
1) atbildes uz maniem jautājumiem. Pašlaik katrā reliģijā no manas miglas skatoties, ir lieli caurumi, pat ja pieņem, ka Dievs ir un visa mācība ir patiesa. Caurumi, piemēram, mūžīgās mokas kristietībā un islāmā; akla ticība autoritātēm pie krišnaītiem (piem, visa viņu kosmogonija ir nolaižama podā).
2) personīgs pārdzīvojums, kas padara kādu no teorijām taustāmāku. Tikai šis ir maz iespējams, kamēr nav atrisināts pirmais punkts.
3) vairāk pierādījumu, piem, ka visa pasaule tiešām var būt tikai radīta, nevis pašradusies, vai ka klīnisko nāvju piedzīvotais tiešām ir izskaidrojams tikai ar apziņas eksistenci atsevišķi ārpus ķermeņa, utml.
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.22 10:30:44
EzītisMiglā
vai no tava skatu punkta sanāk, ka tev reliģija ir vajadzīga jebkurā gadījumā, tikai pats nevari izlemt- kura?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.22 10:31:32
no otras puses- Mulder, tu pats atzīsti, ka uzspiešana rada problēmas, bet maza bērna kristīšanu tu atbalsti. vai tad bērnam kāds pajautāja- grib viņš to vai nē? viņam nav izvēles

Nepareizi!

Beernam nevajag uzspiest... bet vajag maaciit! Tas noziimee, pashiem vecaakiem jaabuut ar izpratni un gudriem. Kristiishana nav uzspieshana un pat nav maaciishana... Kristiibas ir vakciina... Bet izpratne par vakciinu naak stipri peec tam, kad taas tev ir bijushas vajadziigas!

Ja tu beernus vakcineesi tikai peec vinju luuguma, tad visdriizaak tevi luugs tieshi tie, kuriem taa vairs nav vajadziiga, jo visticamaak tie buus tie beerni, kas buus izdziivojushi bez vakciinas... Kristiiba kaareiz ir vajadziiga pirmkaart jau tam lai nonaaktu un nodziivotu liidz staavoklim, kad kaut ko var saakt izprast shais jautaajumos!

Ar manu komentu es biju domaajis tieshi to, ka vecaaki pashi nejeedz beernus audzinaat Kristietiibaa... tikai iedolbii ar speeku... rezultaats ir taadas Madonnas, kuras visu savu atlikusho muuzhu velta lai ne to protesteetu neto izaicinaatu visas shiis iedolbiitaas veertiibas!

Un atvaino, es beernam neatstaashu izveeli vai nonakroties vai tomeer dziivot veseliigu dziives veidu, tachu nevis ar spieshanu var piespiest dziivot veseliigi, tieshi tad panaak preteejo efektu, bet gan ar gudru maaciishanu un skaidroshanu...
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.22 10:33:08
piiich

63 Gars dara dzīvu , miesa neder nenieka; vārdi, ko Es jums runāju, ir gars un dzīvība.
64 Bet ir kādi jūsu starpā, kas netic." Jo Jēzus no paša sākuma zināja, kas ir tie, kas netic, un kas ir tas, kas Viņu nodos.
65 Un Viņš sacīja: " Tāpēc Es jums esmu sacījis, ka neviens nevar nākt pie Manis, ja tas viņam nav Tēva dots ."

Fil. 2:13 Jo Dievs ir tas, kas jums dod gribu un veiksmi pēc Sava labā prāta.

Bet, lai saprastu, ka tā nav random izvēle, lasi līdzību par sējēju

3 Un Viņš uz tiem daudz runāja līdzībās un sacīja: "Redzi, sējējs izgāja sēt.
4 Un, viņam sējot, cita sēkla krita ceļmalā, un putni nāca un to apēda;
5 un cita krita uz akmenāju, kur tai nebija daudz zemes, un tā tūdaļ uzdīga, tāpēc ka tai nebija dziļas zemes;
6 bet, kad saule uzlēca, tad tā savīta un nokalta, tāpēc ka tai nebija saknes;
7 bet cita iekrita ērkšķos, un ērkšķi uzauga un to nomāca;
8 bet cita krita labā zemē un nesa augļus, cita simtkārtīgus, cita sešdesmitkārtīgus, cita trīsdesmitkārtīgus.
9 Kam ausis dzirdēt, tas lai dzird."
10 Un mācekļi piegāja pie Viņa un sacīja: "Kāpēc Tu uz tiem runā līdzībās?"
11 Bet Viņš atbildēja un tiem sacīja: "Jums ir dots zināt Debesu valstības noslēpumus, bet viņiem tas nav dots.
12 Jo, kam ir, tam tiks dots, un tam būs pārpilnība; bet, kam nav, tam tiks atņemts arī tas, kas tam ir.
13 Tāpēc Es uz tiem runāju līdzībās, jo tie redzēdami neredz un dzirdēdami nedzird un nesaprot.
14 Un pie tiem piepildās pravieša Jesajas vārdi, kas saka: ar ausīm jūs dzirdēsit, bet nesapratīsit; skatīdamies jūs skatīsities, bet neredzēsit.
15 Jo šo ļaužu sirds ir apcietināta, un viņu ausis ir nedzirdīgas, un savas acis tie ir aizdarījuši, ka tie ar acīm neredz un ar ausīm nedzird un sirdī nesaprot un neatgriežas, ka Es tos dziedinātu.
16 Bet svētīgas ir jūsu acis, jo tās redz, un jūsu ausis, jo tās dzird.-
17 Jo patiesi Es jums saku: daudzi pravieši un taisnie ir gribējuši redzēt, ko jūs redzat, un nav redzējuši, un dzirdēt, ko jūs dzirdat, un nav dzirdējuši.
18 Tad nu klausaities līdzību par sējēju.
19 Ja kas vārdu par Valstību dzird un nesaprot, tad nāk ļaunais un paņem to, kas viņa sirdī sēts. Šis ir tas, kas sēts ceļmalā;
20 bet, kas uz akmenāju sēts, ir tas, kas vārdu dzird un tūdaļ to ar prieku uzņem;
21 bet viņam nav saknes sevī, un viņš ir nepastāvīgs. Kad uziet bēdas vai vajāšanas vārda dēļ, tad viņš tūdaļ apgrēkojas;
22 bet, kas sēts ērkšķos, ir tas, kas vārdu dzird, un šīs pasaules zūdīšanās un bagātības viltība nomāc vārdu, un viņš nenes augļus;
23 bet, kas sēts labā zemē, ir tas, kas vārdu dzird un saprot, tas tad nes augļus, cits simtkārtīgus un cits sešdesmitkārtīgus, un cits trīsdesmitkārtīgus."


Dieva vārds ir dzīvs un tas darbojas ikvienā, kurš to dzird vai lasa, BET cilvēkam ir brīva izvēle ļauties pārmaiņām vai pretoties
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.22 10:38:38
piiich
vai no tava skatu punkta sanāk, ka tev reliģija ir vajadzīga jebkurā gadījumā, tikai pats nevari izlemt- kura?
Drīzāk - ne reliģija, bet aizrakties līdz tam, kā patiesībā viss notiek.
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.22 10:41:27
EzītisMiglā
kā patiesībā viss notiek

kad tev tiks pateikts, kā patiesībā viss notiek- kā tu zināsi, vai tā ir taisnība?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.22 10:42:42
kad tev tiks pateikts, kā patiesībā viss notiek- kā tu zināsi, vai tā ir taisnība?

Tieshi aaboliitii jautaajums!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.22 10:45:00
piiich
Nebūs tur pretrunu, aklas ticības, un visādu tur mūžīgo moku, neatbildētu jautājumu
Otrkārt, tur ir jābūt pārbaudāmām lietām.
Vispār, zināt, ka patiesība, 100% nemaz nav iespējams. Var tikai ar lielāku ticamības momentu. Te nesen bija tēma, kur noskaidrojās, ka ar 100% es varu pateikt tikai to, ka es eksistēju. Pārējais jau nav 100%
piiich
# Labojis piiich: 2010.03.22 10:47:31
EzītisMiglā

attiecībā uz kristietību- jau 2000 gadu pastāv neatbildētu jautājumu. vai tu domā, ka savas dzīves laikā tu atradīsi atbildi?

+ pretrunas ir arī zinātnē, starp ateistiem un tiem pašiem ticīgajiem. manuprāt- nav iespējama situācija, kas pilnībā izslēdz pretrunas
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.22 10:52:10
tur ir jābūt pārbaudāmām lietām

kas veiks pārbaudes? arī zinātne kļūdās, pārraksta teorijas utt. vai pārbaudes brīdī tev pašam jābūt klāt, lai ticētu rezultātiem?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.22 10:52:30
piiich
Pilnībā nav jāizslēdz, var būt daudz nesaprotama, augstākos līmeņos, piem, kā Ctulhu minētās pretrunas Dieva definīcijā mani sevišķi neuztrauc.
Taču ir lielāki caurumi.
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.22 10:54:37
EzītisMiglā

tātad tevi apmierina tāda teorija/zināšanas, kas apmierina tavas subjektīvās vēlmes un vajadzības?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.22 10:58:04
piiich
Vislabāk, protams, ja pats vari pārbaudīt. Piem, te kāds japānis saka, ka uz ūdeni varot iedarboties ar domu, un tad veidojoties dažādas formas kristāli. Nu, tad ņemu mēģenes, ledusskapi, mikroskopu un uz priekšu!
Tālāk, lielā mērā ticēšu tam, ko saka lielākas pētnieku grupas. Ja kāds eksperiments ir atkārtots, ir publikācijas nopietnos žurnālos.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.22 10:59:19
piiich
tātad tevi apmierina tāda teorija/zināšanas, kas apmierina tavas subjektīvās vēlmes un vajadzības?
Vai tad kādam ir savādāk?
Dažiem tikai kā viena no paša subjektīvām vēlmēm ir "nemānīt sevi, bet meklēt to, kā tiešām ir".
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.22 10:59:37
piiich

par tiem caurumiem, piemēram, kristietībā- ja tu pieņem Jēzu kā glābēju, tad elles mokas un jebkādi caurumi vienkārši pazūd un no tiem nav jābaidās. tas pats ir jebkurā reliģijā- tiklīdz tu notici, tā tev ir tikai pozitīvās lietas, un negatīvās vairs neeksistē. vajag tikai ticēt
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.22 11:01:23
Nebūs tur pretrunu
Kaadaa filmaa bij forshs aforisms - Lies have to make sense!

aklas ticības
Tas ir atkariigs no acu kvalitaates! Taatad faktiski tu shai punktaa patiesiibu jau padari subjektiivu!

un visādu tur mūžīgo moku
Shajaa punktaa tu sev radi aklo punktu, tas ir jau esi pienjeemis kaut kaadu uzskatu par patiesiibu, kursh ir... nu taa teikt... tikai veelamais. Tas atgriezhoties pie ieprieksheejaa jautaajuma - par acu kvalitaati, tu jau savaa acii esi ieliimeejis kaut kaadu plekji!

neatbildētu jautājumu
Hehe... es kaareiz noraidiitu taadu sisteemu kuraa viss ir atbildeets Tas noraadiitu tikai uz to, ka sisteema ir tik pat mazinja cik cilveeka pasha zinaashanas, izpratne un izteele... Neticu ka patiesiiba ir tik siika... Patiesiiba ir lielaaka par mums, taatad tajaa ir daudz taadu jautaajmu, kurus cilveeks nevar atbildeet!

Otrkārt, tur ir jābūt pārbaudāmām lietām.
Paarbaudaamaam peec kaadaam metdeem? Un kas paarbaudiis shiis metodes? Un kas paarbaudiis taas paarbaudes metodes? Uz kaa pamatosies shii paarbaude? Tu pats augstaak rakstiiji - tev ir paaris pienjeemumi par to kaadai Patiesiibai jaaizskataas, lai tu to pienjemtu... Tev nav svariigi kaada taa izskataas iisteniibaa, tev svariigi, lai taa atbilstu tavaam veelmeem Taadeejaadi tu noraidiisi visu, kas tam neatbilst, neatkariigi ne no kaadiem paarbaudes rezultaatiem, jo pashaa saknee visaam paarbaudeem staav paaris tavi pienjeemumi... kas interesanti, pienjemti akli

Te nesen bija tēma, kur noskaidrojās, ka ar 100% es varu pateikt tikai to, ka es eksistēju. Pārējais jau nav 100%
Dekarts kaareiz no shii primaaraa paraada kaa seko daudz kas cits!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.22 11:01:24
piiich
Bet, kamēr caurumi ir, tikmēr neko pieņemt nevar.
piiich
# Labojis piiich: 2010.03.22 11:01:47
EzītisMiglā
Tālāk, lielā mērā ticēšu tam, ko saka lielākas pētnieku grupas. Ja kāds eksperiments ir atkārtots, ir publikācijas nopietnos žurnālos

baumo, ka globālā sasilšana ir vispasaules sazvērestība ar mērķi zinātniekiem dabūt finansējumu savām laboratorijām. tiec nu skaidrībā, kurš melo, un kurš nē
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2010.03.22 11:05:16
Jošs Mulders
Taatad faktiski tu shai punktaa patiesiibu jau padari subjektiivu!
Nē. Te ir uzlikts nosacījums - pārbaudīt. Nevis ņemt par pilnu visu, ko dod.


Tev nav svariigi kaada taa izskataas iisteniibaa, tev svariigi, lai taa atbilstu tavaam veelmeem
konkrēti te ir pretruna tāda:
1) mīlošs Dievs
2) būtnes, kas mūžīgi cieš.
Kādas tur manas subjektīvās vēlmes?

Tas tev pašam subjketīvisms - tev nez kāpēc der tāda sistēma, kur galvenais moments ir Dievs, kas nevajadzīgi cieš tevis dēļ.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.22 11:06:09
piiich
Golbālā sasilšana ir pēc būtības sīkums, ja to salīdzina ar "esam radušies paši vai radīti"
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 30 . 31 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 111 , pavisam kopa bijuši: 12214