atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Dievs ir Celš, Patiesība, Mīlestība, Dzīvība ...
Betanija
Iesūtīts: 2010.03.09 04:02:40
Esiet žēlsirdīgi! Esiet svēti! Esiet pilnīgi!
Mīli Dievu no visa sava prāta, no visas savas sirds un no visa sava spēka un mīli savu tuvāko kā sevi pašu!
Mīl Dievu tas kurš pilda Viņa baušļus izdzīvojot evanģēliju, ejot pa atsacīšanās un tikumu ceļu, aizliedzot sevi - ikdienas ņemot savu krustu un pildot Dieva gribu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.12 12:34:02
EzītisMiglā

Tad, ja rezultātu praktiski nekādu nav, tad vienīgais, ko kristietība dod, ir tikai apziņa, ka esi tik slikts, slikts, ka reāli neko nevari izmainīt?
Tad, varbūt, ka vispār nav vērts censties, lai jau tie ateisti Ctulhi cenšas vest večiņas pāri ielai, tāpat viņiem nekas nesanāks?


Lūk, un kad tu nonāc pie šāda secinājuma, tad tu sāc arī saprast, cik svarīgs kristietībā ir Jēzus Kristus darbs un nopelns
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.12 12:38:22
Ingars
Tātad, kristietība apgalvo, ka nekas nav uzlabojams? Nu, varbūt drusciņ, nemanāmi, bet neko nopietni. Es domāju, morālā plānā, nevis ķirurģijā vai fizikā.
Labāks cilvēks nepaliek, pat ja kļūst par kristieti. Ir tikai reti izņēmumi.
Jebkāda cilvēka pētīšana, psiholoģija u.tml ir tukša laika tērēšana, jo cilvēks nav uzlabojams?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.12 12:43:58
liepa

Tu runaji par 100% bibliskiem principiem, nevis par nodosanos otra labaa.

Nu to arī tas nozīmē, palasi pati una tradīsi tādas frāzes, kā - neviens lai nedzīvo par patikšanu sev, bet savam tuvākajam, mīliet cits citu, kā es jūs esmu mīlējis. Par nomētāšanu ar akmeņiem, jau augstāk paskaidroju, bet varu dot reālu piemēru no Jēzus kalpošanas

3 Bet rakstu mācītāji un farizeji atveda sievu, kas bija pienākta laulības pārkāpšanā; un, to vidū nostatījuši,
4 tie sacīja Viņam: "Mācītāj, šī sieva pienākta laulības pārkāpšanā.
5 Un Mozus savā bauslībā mums ir pavēlējis tādas nomētāt akmeņiem. Ko Tu saki?"
6 Bet Jēzus, pie zemes noliecies, rakstīja ar pirkstu smiltīs.
7 Kad nu tie uzstāja Viņam ar savu jautāšanu, Viņš pacēla galvu un sacīja: "Kas no jums ir bez grēka, tas lai pirmais met akmeni uz viņu!"
8 Un, atkal noliecies, Viņš rakstīja smiltīs.
9 Bet tie, to dzirdējuši, aizgāja cits pēc cita, sākot ar vecajiem. Un Jēzus palika viens līdz ar sievu, kas vidū stāvēja.
10 Un Jēzus, atkal galvu pacēlis, sacīja viņai: "Sieva, kur viņi ir? Vai neviens nav tevi pazudinājis?"
11 Viņa atbildēja: "Neviens, Kungs!" Tad Jēzus sacīja: "Arī Es tevi nepazudinu; ej un negrēko vairs!"[A]

EzītisMiglā

Tātad, kristietība apgalvo, ka nekas nav uzlabojams? Nu, varbūt drusciņ, nemanāmi, bet neko nopietni. Es domāju, morālā plānā, nevis ķirurģijā vai fizikā.
Labāks cilvēks nepaliek, pat ja kļūst par kristieti. Ir tikai reti izņēmumi.
Jebkāda cilvēka pētīšana, psiholoģija u.tml ir tukša laika tērēšana, jo cilvēks nav uzlabojams?


Cilvēks paliek labāks, kad viņam ir ciešas attiecības ar Dievu, Svētais Gars Pats izmaina cilvēka raksturu
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.12 12:47:04
Ingars
Cilvēks paliek labāks, kad viņam ir ciešas attiecības ar Dievu, Svētais Gars Pats izmaina cilvēka raksturu
Bet, kā jau mēs redzam, tad statistika to neuzrāda!
Vai nu arī to, kas palika labāki, ir ārkārtīgi maz.
Vai arī - viņi palika labāki tikai domās, nevis darbos? Agrāk gāja večiņai vienkārši garām, bet tagad iet garām ar domu, ka būtu labi, ja kāds viņai palīdzētu tikt pāri ielai?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.12 12:52:38
EzītisMiglā

Bet, kā jau mēs redzam, tad statistika to neuzrāda!
Vai nu arī to, kas palika labāki, ir ārkārtīgi maz.
Vai arī - viņi palika labāki tikai domās, nevis darbos? Agrāk gāja večiņai vienkārši garām, bet tagad iet garām ar domu, ka būtu labi, ja kāds viņai palīdzētu tikt pāri ielai?


Kāda statisktika? Kāds ir visiem kristiešiem 24 stundas diennaktī klātu izstāvējis? Un kā tev pašam šajā jomā skoās?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.12 13:00:13
liepa
To var satvert tikai un vienigi ticiba! Tur jau ta lieta, tapec daudzi to nemaz nesatver, jo neka citadi to nevar redzet un piedzivot, ka tikai ticot Dieva Vardam ka taa notiek.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.12 13:06:58
liepa

Ko gan tu aicini pamest, nododoties citu labaa?

Vai tu būtu uz to spējīga? Es neko neaicinu, aicina Deiva Vārds. Tas, protams nenozīmē, ka tev burtiski jākļūst par mūķeni, bet jātiecas pēc svētas dzīves. Tīri praktiski tas nozīmē ikdienā attiecīgās situācijās kaut ko atņemt sev cita labā - laiku, līdzekļus utt. Jēzus aicinājums - mīliet cits citu, kā Es jūs esmu mīlējis, nozīmē būt gatavam ziedot savu dzīvību pat par ļauniem cilvēkiem - maz, kurš cilvēks kaut mazlietiņ pietuvojies šādai mīlestības pakāpei, bet Jēzus mūs tieši tik ļoti ir mīlējis un Viņš prasa tiekties pēc citu vajadzību piepildīšanas un atteikties no savām, ja vajadzīgs
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.12 13:08:30
Piekrītu, ka šie vārdi ir smagi, pat arī man, jo es apzinos, ka esmu ļoooti tālu no patiesas mīlestības, bet kā redzi - te nepietiek vien ar jūtām. Jūtas gan ir svarīga mīlestības sastāvdaļa, tomēr ne galvenā, jo jūtas nāk un iet, plūst un mainās, tās nav pastāvīgas
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.12 13:19:30
Ingars
Kāda statisktika? Kāds ir visiem kristiešiem 24 stundas diennaktī klātu izstāvējis?
Elementāra. Ticīgo skaits reģionā un noziegumu skaits tai pašā reģionā. Ja ticīgie ir morāli labāki, tad noziegumiem jābūt mazākā skaitā, un pie lieliem skaitļiem statistika labi darbojās.

Un kā tev pašam šajā jomā skoās?
Kāds tam ar mani sakars? Es neapgalvoju, ka ezīši miglā ir morāli labāki par pārējo cilvēces daļu.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.12 14:08:35
liepa

Es tev prasu, ko konkreti man butu japamet, nododoties citu labaa?

Kas nu kuram, sāc ar mazumu, es tevi nepazīstu, man grūti spriest. Piemēram - kad kāds tev dara pāri - atdari ar labu, atsakies no kādas izklaides un tā vietā izdari, ko citiem noderīgu, bet ne par to vien ir runa - runa ir par tavas sirds attikesmi, ko tu meklē attiecībās - savu labumu vai otra labumu? Es nerunāju tikai par attiecībām ar otru pusīti, bet ar cilvēkiem vispār

EzītisMiglā

Elementāra. Ticīgo skaits reģionā un noziegumu skaits tai pašā reģionā. Ja ticīgie ir morāli labāki, tad noziegumiem jābūt mazākā skaitā, un pie lieliem skaitļiem statistika labi darbojās.

Nu, teiksim tā - ir bijušas tiešām tādas atmodas, bet laiku pa laikam šāda tendence novērojama, tomēr tas, ko dara neticīgie...kāds tur sakars ar kristiešu morāles līmeni??? Vienīgi, kā mēs to ietekmējam - sludinot un lūdzot, bet citādi - kāds tu vispār sakars? Skaties tur, kur ir ticīgie, ko viņi katrs personīgi konkrēti dara un spried pēc tā - lūk šāda statistika kaut ko parāda, nejau nu kriminogēnā situācija. Kriminogēnā situācija var vienīgi atspoguļot kristiešu daudzumu, nejau morāles līmeni, bet arī neprecīzi, jo ne jau visi neticīgie ir noziedznieki

Kāds tam ar mani sakars? Es neapgalvoju, ka ezīši miglā ir morāli labāki par pārējo cilvēces daļu.

Tad esišam miglā arī vajadzētu padomāt, kur savu roku pielikt lietas labā
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.12 14:12:37
Ingars
kāds tur sakars ar kristiešu morāles līmeni???
Ne ar kristiešu, bet ar visu cilvēku.

Kriminogēnā situācija var vienīgi atspoguļot kristiešu daudzumu, nejau morāles līmeni
Kriminālie ir viens no rādītājiem, kāda ir morāle. Ja tu saki, ka kristieši ir morāli labāki, tad tam vajag redzami izpausties.

Skaties tur, kur ir ticīgie, ko viņi katrs personīgi konkrēti dara un spried pēc tā

Esmu redzējis, ka labu dara gan kristieši, gan citu veidu ticīgie un neticīgie, taču tie ir atsevišķi cilvēki. Statistika labi darbojas uz lielām masām.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.12 15:26:30
liepa

Nevajag visu līdz absurdam novest, vienkārši paskaties uz sevi godīgi. Izklaide pati par sevi nav slikta, bet slikta ir sirds attieksme, kas meklē tikai savu labumu. Es nesaku, ka pats būtu ļoti labs, bet tāpēc jau atzīstu - esmu tālu no tā ideāla, bet tiecos pēc tā. Runa ir par to, ka mums liekas, ka, ja nekādus rupjus noziegumus neesam izdarījuši, tad jau viss ok. Bet runa ir par to - kādi ir tavi iekšējie motīvi. Nolikt savus sapņus, visus augstumus, ko priekš sevis varētu sasniegt, lai maksimāli kalpotu citu cilvēku vajadzībām - vai uz to esi gatava? Katra dusma, katra nosodīšana, skaudība - tās visas ir samaitātības izpausmes. Izklaidēties nav slikti, bet cilvēkam izklaide kļūst par elku un reti kurš atteiksies no vienreizējām iespējām, lai cits no tā iegūtu

EzītisMiglā

Kriminālie ir viens no rādītājiem, kāda ir morāle.
morāle KAM? Kristiešiem? Kriminogēnā situācija neparāda kristiešu morāles līmeni - kāds tur vispār sakars?

Ja tu saki, ka kristieši ir morāli labāki, tad tam vajag redzami izpausties.
Nu un izpaužas. A pričom tur kriminogēnā situācija? Gribi teikt, ka visi kristieši ir krimināli noziedznieki?

Un? Tu gribi teikt, ka visi noziedznieki ir kristieši?

Esmu redzējis, ka labu dara gan kristieši, gan citu veidu ticīgie un neticīgie, taču tie ir atsevišķi cilvēki. Statistika labi darbojas uz lielām masām.

Nu, protams, bet kristieši tiecas pēc vēl augstākiem līmeņiem

Gnidrologs

Kur tu vispār ņem infu ko dara ``neticīgie`` un ko dara kristieši? Ir kāda salīdzinošā statistika pieejama?

Nu tad pavērtē, cik daudz kristieši, kuri aiziet pa noziedzības ceļu un cik daudz ir ateistu, kuri aiziet pa nozeidzības ceļu. Un ja izvērtētu katru atsevišķo kristieti, kurš kļuvis par kriminālnoziedznieku, tad ļoti mazs procents starp viņiem tādu, kurus pēc viņu pašu pārliecības vispār varētu saukt par kristiešiem
Ingars
# Labojis Ingars: 2010.03.12 15:38:12
Gnidrologs

Es to varētu novērtēt tikai tad, ja būtu šāda statistika.

Nu lūk, i tāpēc labāk nerunāsim par statistikām, par ko es arī teicu ezim - pričom tur vispār kristieši un pat var pievienot - pričom tur vispār reliģiskā pārliecība? A davaj, labāk vērtēsim atsevišķus indivīdus, jo vērtēt pēc kriminogēnās statistikas ir nonsenss - tas vienīgi parāda sabiedrības vispārējo morāles līmeni balstoties uz morāli pagrimušu cilvēku skaitu, bet tas nekādi neatspoguļo kristiešu morāles līmeni, tas taču ir kaut kāds bezsakars

Aha, atkal ``izzūdošā kristieša`` loģika. Pēc tās jebkuru, kas ir noziedznieks, mēs uzreiz uzskatīsim par nekristieti, bet visus, kas ir labi un likumpaklausīgi cilvēki pasludināsim par kristiešiem.

Tā es neteicu. Es teicu, ka maz no viņiem vairs ir kristieši pēc pārliecības. Ir viena daļa, kuri atgriežas, ir arī tādi, kuri atkrīt no ticības. Un es vēlreiz saku - protams, ka arī starp ateistiem ir likumpaklausīgi cilvēki
Ingars
# Labojis Ingars: 2010.03.15 09:41:31
Gnidrologs

Erm.. tu biji tas, kas apgalvoja, ka kristiešu morāle ir citāda neka nekristiešiem. Pats te nepamatotu šorohu sacel un kad tev paprasa atbildēt par bazāru, tad pēkšņi saki, ka par to nemaz nav vērts runāt.

Te kā reiz labi parādas kristieša Ingara morāle - liekulība un neldzība.


Primkārt - palasi tekstus iepriekš - tur bija runa par kriminogēnās statistikas saistību ar kristiešu morāli un par to es jau uzreiz teicu, ka pēc tās neko tādu nevar secināt, lūk par ko nav vērts runāt. Izbeidz jaukties un filtrē kontekstu

To jāpārbauda un tad jāpierāda. Torkemada arī nebija kristietis pēc pārliecības? Kā ar Urbānu Nr.2, kas izomāja taisīt krusta karus un dot indulgences visiem tiem salašņām, kas tajos piedalīsies?
Baigi izdevīga nostāja. Visi, kas sadara *****s pēkšņi vairs nav kristieši. Kristieši ir tikai tie, kas labiņi. Tik pat labi ateisti varētu sev tādu burvju cietoksni uzbūvēt - tipa, ja kāds ateists dara *****s, tad jams nemaz nav īsti ateists. :eyeroll:


Pārbaudīt ir viegli - uz ko mūs Jēzus aicinājis un ko VIņš mums mācījis? Uz ko aicināja krusta karu rīkotāji un kādi bija viņu slēptie motīvi? Kristīgā mācība ir viena lieta, bet kā kurš pie tās turas - pavisam kas cits. Jā, protams, arī kristieši dara smagus grēkus, taču tas viss tiek bībelē nosodīts un patiess kristietis vai nu atgriezīsies vai arī grims vēl dziļāk, līdz vairs nebūs patiess kristietis. Domāju, ka nevaram pieskaitīt pie kristiešiem tādus, kuriem nemaz nav šīs pārliecības
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.15 09:49:55
liepa
Tatad tu saki, ka citi cilveki no arpuses vispar nemana, ka tev jauna daba? Tad kada tadai izmainai nozime? Ar ko gan ta jauna daba ir labaka par veco, ja neko tevi neizmaina redzami uz labo pusi?

Mani maina
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:00:59
liepa
Ja nepiedzimisti no augšienes nenakt tev Dieva valstiba. Daba netiek uzlabota, bet vecā izņemta un jauna Jēzū ielikta.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:08:45
liepa
Tu neesi ar to saskarusies tapec tev viss ir mistika.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:25:35
Ingars
Ja tu saki, ka kristieši ir morāli labāki, tad tam vajag redzami izpausties.
Nu un izpaužas. A pričom tur kriminogēnā situācija? Gribi teikt, ka visi kristieši ir krimināli noziedznieki?

Tas, ko es gribu teikt, ir sekojošais: Ja tu apgalvo, ka kristietība padara cilvēkus labākus, tad es saku, ka statistikai tas ir jāuzrāda. Jābūt tā: jo vairāk kristiešu dzīvo kādā reģionā, jo vairāk tajā reģionā ir labu cilvēku.
(reģions = kaut kāds apgabals, piem, pilsēta, pilsētas rajons, utml).
Te es nesaku, ka sagaidu, ka visi kristieši ir labie, un visi nekristieši ir sliktie. Es sagaidu, ka starp kristiešiem būtu jābūt vairāk labo, nekā starp nekristiešiem.
Viena no laba cilvēka pazīmēm ir tā, ka viņš dara vairāk labus darbus, un mazāk sliktus. No šejienes tieša saite ar kriminālo situāciju.
Vajag tādus datus: dažādu ticīgo skaits reģionā un kriminālā statistika pa to pašu reģionu.
Vēlams, lai reģioni neatšķirtos ar citiem parametriem, tāpēc vislabāk būtu ņemt kādas ASV pilsētas.
Kur ir tāda statistika?

Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:28:40
liepa

Teiksu godigi, man sadas mazohistiskas tendences ir svesas (raknaties sevi un meklet sevi samaitatibu).

Nu es jau neteicu - meklēt savu samaitātību, bet nodoties kalpošanā citiem. Vienkārši tu tā runāji, ka esi labs cilvēks utt., es tikai dodu vielu pārdomām, ko nozīmē būt patiesi labam.

Bibele skali deklare, ka neticigs cilveks ir pelnijis muzigas mokas, muzigo sodu. Ta ka inkvizicija no bibeles viedokla ir pilnigi pat ok.

No kurienes tāds secinājums??? Ir teikts, ka neticīgie saņems mūžīgo sodu pēc nāves, bet par inkvizīcijām gan nekas nav minēts. Vienkārši runa ir par to, ka tev ir izvēle - dzīvot attiecībās ar Radītāju vai bez Viņa, tas arī viss. Ja kāds netic Dievam, tad to arī saņem, kam pats ticējis - Dieva nav - tā arī ir elle.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.15 10:35:52
EzītisMiglā

Nu bet kāds tur sakars? Ir vajadzīga tāda statistika, kas uzrāda cik starp kriminālnoziedzniekiem ir kristieši, tad tu varētu vilkt kādas paralēles, bet pričom tur sakars starp kristiešiem un neticīgajiem kriminālnoziedzniekiem? Nu ok, paņēmi statistiku, apskatījies kādā pilsētā, piemēram 10 patiesi kristieši ar augstu morāles līmeni un kādi 1000 kriminālie tipi bez morāles un kristīgas ticības - un kāds tur sakars ar to 10 kristiešu morāles līmeni??? Kā tu nesaskati absurdu šādā vērtēšanā? Jāskatās katrs indivīds atsevišķi. A ja tu paņemtu konkrēti tikai kristiešus un vērtētu kriminālnoziedznieku īpatsvaru starp kristiešiem, tad būtu pareizāks atspoguļojums. Nu tātad - kur tev ir tāda statistika, cik procenti no kristiešiem ir nonākuši uz apsūdzēto sola?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 69 , pavisam kopa bijuši: 9795