atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bīskapu atbildība par situāciju LELB
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.03.09 01:30:57
Sākušu ar atvainošanos, jo nevēlos vērsties pret kādiem personīgi. Lūdzu labojiet manis sacīto, ja jums liekas savādāk.
Esošā LELB finanču situācija mani nopietni uztrauc. Man rodas pārdomas par to cilvēku atbilstību, kas pieņem lēmumus LELB visaugstākajā līmenī.
Manuprāt, jebkurā laicīgā institūcijā vadība atkāptos pēc tik katastrofāla notikumu scenārija. Vai bīskapi un virsvalde ir uzņēmušies atbildību par neizdarībām šinī sfērā? Vai tie, kas ļoti nepamatotos finanču projektus virzīja un atbalstīja vēl joprojām atrodas vadībā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 28 . 29 . >>
AutorsZiņas teksts
Minimālists
# Labojis Minimālists: 2010.03.10 12:43:26
Nerunīgais, tad jau tu nekad nevari izvērtēt nevienas valdības darbu un nevari novērtēt vai padarīts labi vai slikti, jo tev: a) visticamāk nav ministra kompetences, b) visi apstākļi arī nekad nebūs zināmi. Es ceru, ka tu uz vēlēšanām neej, jo citādi tavi vārdi ar darbiem nesaskanēs
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.03.10 12:49:35
Ok, par tiem procentu lielumiem arī varbūt kļūdījos, tādēļ atvainojos. Cita starpā, tur bija iesaistīta arī viena mākleru firma, kuras viens no īpašniekiem bija (vai ir joprojām) viens no versvaldes ievērojamiem darboņiem.

labi, pat ja atmetam personisko ieinteresētību lielākā apjomā par tiem 1000 latiem oficiālās algas, kura tika nosaukta sinodē, tad tomēr paliek b - neprofesionālisms. Ja jau Venspilī Ganiņam neizdevās personīgais bizness - ti 17 900 latiņi tokš ir notrallināti, cik zināms, tad Artim arī diezko negāja ar provāto biznesu, tad kāds pamats domāt, ka tie nu ir tie lielie profesionāli, kuri kaut ko spēs izdarīt.

Tālāk par tiem ekspertiem - visur jau tiek piesaukti kādi eksperti, bet ir arī otra informācija - no ekspertiem jau neprasīja viedokli kā tādu, bet gan tikai recepti, kā šo projektu īstenot! Tas tomēr nav viens un tas pats, vai ne tā?

Tādēļ es joprojām uzturu šo viedokli, ka bīskapi tika visai apzina`ti maldināti, bet viņu atbildība ir tajā apstāklī, kas attiecas uz draudzū pārvaldību.

Indriķi ,

Ziedošana saruka arī tur, kur tā vēl bija lielākā apjomā, nekā to varēja pierakstīt krīzei!
Minimālists
# Iesūtīts: 2010.03.10 12:49:35
jancis [195.8.115.229] Komisija par starpniecību nav augļošana. Tad jau pārdevējs veikalā arī ir augļotājs, jo viņa alga ir daļa no starpības starp preces sākotnējo cenu un pārdošanas cenu.

Īpašuma pārdošana nav triviāla lieta, kura prasa savus resursus (gan naudu, gan laiku). Ja tu esi ar mieru to darīt bez maksas, tev to neviens neliedz. Kāpēc nevēlies palīdzēt?
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.10 12:51:09
Nerunīgais Zini ar augstāko ekonomisko nu jau būs pilna Latvija. Un Rigā ar šo izglītību jau trolejbusu biļetes tirgo.
Nevajag šādi vērtēt. Ir naivi domāt, ka esi neaizstājams. Tādu nav. Un zini, vienmēr var atrast labāku, lai cik sāpīgi tas būtu.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.03.10 12:51:34
Minimālists

Kāpēc bez maksas? Vai tad tie 1000 lati mēnesī ir pārāk maza aldziņa?
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.10 12:56:55
Minimālists Tu pārprati runa ir par to, ka tiek maksāta alga. Arī veikalniekam tiek maksāta alga. Nav svarīgi, kā tā rodas. Bet veikalnieks neņem vēl papildus procentu no summas kuru iekasē. Te neiet runa par mazu privāto bodīti. LELB taču nav maza privāta bodīte ko?
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.03.10 12:59:24
Nerunīgais
Manā vērtējumā viedokļu apmaiņa ir bijusi noderīga, jo:
1. Cilvēki izteicās, tātad viņiem nav vienalga.
2. Bija situācijas vērtējums un piedāvājumi, tātad viņi par to ir domājuši, lietām sekojuši, dalās pieredzē. Cik šādi vērtējumi ir noderīgi, lai spriež speciālisti.
3. Ir bijušas arī blaknes, piemēram, Tu esi pasmējies.
Tu, protams, vari nepiekrist.
Jau diskusijas sākumā rakstīju, ka mani pārsteidza toreiz un arī pārsteidz tagad LELB vadības neprasme(?), nevēlme (?) pieņemt ekonomski pamatotus lēmumus. Piedodiet, bet par nekustāmo īpašumu tirgus "burbuļa" apstāšanos es personīgi zināju jau 2006./2007.mijā. Par problēmām jau runājā 2007.gada beigās (proti, pirms GASN), varbūt man paveicās ar to zināšanu. Tāpat, es jau 2008.gada vasarā biju dzirdējis par ASV ekonomiskajām grūtībām. Zinošāki ļaudis sacīja, ka tās ietekmēs visus. Atkal jau, paveicās. Ievērosim, es esmu vidējāis aritmētiskais pilsonis ekonomiskos jautājumos un man nav "augstākā ekonomiskā? + pieredze vairāku milj. liela budžeta uzturēšanā?+ krīzes situācijas menedžesānā". Tātad, apspriežamās lietas ir diezgan primitīvas un informācijas apstrāde tajās neprasa pārlieku lielu specialitāti, vienkārša celoņu-seku apskate jau raisa zināmus rezultātus. Mans secinājums, tiem, kuriem ir augstāk minētie kritēriji, BIJA jāzin, jāvērtē un jāņem vērā minētās lietas un to sekas. Ja viņi to nedarīja, vai paļāvās uz kādām utopiskām premisēm, tad man ir jautājums par viņu kompetenci. Man nav ekonomsika izglītība, bet elemetnārus vadības principus es zinu. Ja kāds nav atbilstošs ieņemamajam amatam, tad jāmeklē labāks. Tas arī ir manas sarunas mēŗķis, aicināt vērtēt un domāt.
Par Tavu smiešanos. Ņemot vērā, ka lielākā daļa te ir ar nikiem, nezinu, cik objektīvi Tu varēji spriest par izteiktajiem viedokļiem. Ir liela iespējamība, ka daļēji Tu smējies pats par sevi un saviem priekšpieņēmumiem. Protams, pasmieties par sevi ir privilēģija, to piebilstu no savas pieredzes.
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.10 12:59:34
Domāju, ka esam ne tai virzienā aizrunājušies. Labāk būtu ja kāds no vadoņiem vienkārši nomierinātu šos ( mūs) karstgalvjus
Haw-wa [78.84.16.23]
# Iesūtīts: 2010.03.10 12:59:37
Nerunīgais Piekrītu, ka teologiem jāspriež par teoloģiskām lietām...TIKAI ..viss ir saistīts...pat vairāk nekā mēs iedomājamies...tie kas ir studējuši sociālās zinātnes tai skaitā ekonomiku vai jurispudenci zin, ka arī šajās zinātnēs viss ir relatīvs un atkarīgs no vērtību jeb teorētiskā uzstādījuma jeb filozofijas skolas, kas stāv aiz katras alternatīvas.
Mums mācīja, ka valsts budžets, piemēram, ir nevis matemātisks bet politisks dokuments, likumu interpretāicijā augstākā tiesa spriež nevis pēc burta, bet pēc likuma mērķa un principiem pēc kādiem likums veidots...Kāds bija GASN teoloģiskais pamatojums?
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.03.10 13:00:51
jancis [195.8.115.229]
Vai nelasīji? Jebkurš, kas atrod pircēju, var to darīt. Ir laipni aicināts to darīt un saņemt savu starpnieka vispārpieņemto maksu.
Ja pārdod Pastorāts, tad tas ieiet Pastorāta nopelnītajā naudā, kas veido daļu no LELB budžeta. Ja pārdod pati draudze, tad šis procents nonāk draudzē. Pričom te bodīte?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.10 13:03:14
Haw-wa [78.84.16.23]

Nehemijas 13:1-12
10 Es arī uzzināju, ka levītiem nodevas nav nodotas, tā ka levīti un dziedātāji, kas darīja darbu, bija izklīduši katrs uz savu tīrumu.
11 Tad es bāros ar priekšniekiem un sacīju: "Kādēļ Dieva nams ir tā pamests?" Un es sapulcināju visus izklīdušos un iecēlu viņus atkal katru savā vietā.
12 Kad pēc tam viss Jūda atveda noliktavās desmito tiesu no labības, no vīnogu sulas un eļļas,
13 tad es iecēlu kā mantziņus pār noliktavām priesteri Šelemju, rakstvedi Cadoku un no levītiem Pedaju un kā viņu palīgu Hananu, Zakura dēlu, kas bija Matanjas dēls, jo viņus uzskatīja par uzticīgiem, un viņu pienākums tagad bija kārtot sadali saviem brāļiem.
14 Piemini mani par to, mans Dievs, un neizdeldē no ļaužu piemiņas manus labos darbus, kurus esmu darījis sava Dieva nama un tā uzturēšanas labā!
15 Tajās dienās es redzēju Jūdā dažus, kas mina vīna spiedes sabatā un ieveda labību un krāva uz ēzeļiem; arī vīnu, vīnogas, vīģes un visādas nastas viņi veda uz Jeruzālemi sabata dienā; es tad brīdināju viņus tai dienā, kad viņi pārdeva preces.

Tā vismaz bija rakstīts gasn izveides stratēģiskajā plānā
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.10 13:07:27
Rudens rozes balss
Principā tas lēmums tika interpretēts tā, ka attiecas tiklab uz privātpersonām, ne juridiskām personām kā draudze vai pastorāts.
jõgis [84.237.143.5]
# Iesūtīts: 2010.03.10 13:07:30
Aivars haha - nu i pamatojums. vai tad jākopē Jeruzālemes tempļa priesteru uzturēšanas modelis? būtu labāk ielikuši kaut ko no apustuļa Pavila vēstulēm vai Apustuļu darbiem, kā rīkojās ar mantu
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.10 13:14:54
Rudens rozes balss Tev neliekas bišķiņ nu muļķīga doma un virziens- "meklē pircēju"
Vai ar to šķiet par maz ka LELB ir liela daudzuma nekustamo īpašumu turētājs. Un šādi apkopota informācija, kas palaista nekustamo īpašumu tirgū ir elementāra. Pirks tas, kas "uzlicis aci". Nevienu tur nav jāpierunā. Un tie, kas apkopo informāciju un izplata par to saņem algu. Man vienalga cik viņi saņem. Bet ja kādam par labu darbu vajag veicināšanas balvu, tad lai sameklē citu. Vadītājs redzot labus-pozitīvus rezultātus var iedarbināt prēmēšanas mašīnu, protams, ja pozitīvs rezultāts.
Nerunīgais
# Labojis Nerunīgais: 2010.03.10 13:29:01
janci.,
tiesam, izglitiba vien nav raaditajs. ka jau teicu, = augstakaa ekonomskaa, + pieredze milj.budzetaa, + harizma palikt krizes situacijaa ... Jaa, un es aizmirsu veel LELB specifiku - tam japievieno speeja nepartraukti gjenereet sevii optimismu videe, kur uz galvas liek katrs, kas vien to veelas
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.03.10 13:49:00
Nerunīgais
"uz galvas liek katrs, kas vien to veelas"
un ja nu tas ir pamatoti?
bet ja nopietni, katra vadības institūcija saduras ar kritiku un opozīciju. Ja nepatīk konflikti ar padotajiem, tad vienmēr var atteikties no iesaistīšanās vadībā
vilks
# Labojis vilks: 2010.03.10 13:49:12
Nerunīgais
tam japievieno speeja nepartraukti gjenereet sevii optimismu videe, kur uz galvas liek katrs, kas vien to veelas
Var jau būt, ka kritikas LELB vidē ir par daudz. Un tas ir iemesls, kāpēc tie, kas kaut ko dara, ignorē jebkuru kritiku - gan pamatoto, gan nepamatoto. Tomēr tā nav laba situācija. Principā tas ir garīgs/teoloģisks jautājums, par kuru tieši ir atbildīgi bīskapi un prāvesti kā mācītāju dvēseļkopēji. Pie adekvātas cilvēku pieskatīšanas un garīgās vadības pārmērīgai un nepamatotai kritikai nevajadzētu zelt un plaukt.

Savukārt ar nepārtrauktu kušināšanu pat bērnu nav iespējams nomierināt, kur nu vēl pieaugušu, domājošu cilvēku grupas, kur katrs tomēr cenšas darboties saskaņā ar saviem labākajiem apsvērumiem (to es par draudžu vadītājiem/sinodāļiem un mācītājiem).
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2010.03.10 13:59:13
Trakakais sai stasta ir tas ka LELB "lielie nekustmo ipasumu eksperti" naivi cer ka tirgus atjaunosies un vares varit naudu ka agrak. Bet nebusim naivi ta ka bija 2007 vairs nebus, to mes redzam visa Latvija - zemes ir pirktas un parpirktas, ekas sabuvetas un nav ne naudas ne gribesanas/vajadzibas ne privatpersonam ne bankam ne valstij visu so cirku atjaunot... esom so kupi pradai bumu izslimojusi vairak ta nekad nebus un cenas un pirksanas apjomi kustamai un nekustamai mantai tadi vairs nebus nekad.
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2010.03.10 14:02:28
Lidz ar to ari plani ir jamaina pilniba un japarstrada daudz piezemetaki attistibas scenariji. Lai sads neprofesionalisms neatkartotos esmu jau rakstijis un minejis, ka kapec ka valsts iestazu gadijuma nevaretu rikot atklatu konkursu pa LELB ipasumu un naudas apsamniekosanu un kas sniedz labaku piedavajumu ar tiem sadarbojamies, bet sada publiska saprotama izvertejuma nekad nav bijis... kas liek secinat, ka acimredzot kads grib personigi uzvarities, jo kas var but LELB ka publiskai/sabiedriski iestadei pret finansu atklatibu.
Minimālists
# Labojis Minimālists: 2010.03.10 14:10:46
Jānis Kalniņš es iebildu pret teikumu "Tā kā darījumu kārtotāji bija tieši šie divi minētie darboņi, nav grūti iedomāties, kas pamatā saņemto šo komisijas naudu" . Kā jau teicu, starpniecības komisija attiecas uz visiem.

jancis [195.8.115.229] vai esi kādu īpašumu kādreiz mēģinājis pārdot vai iznomāt? mana pieredze rāda, ka tik triviāli neizdodas pārdot lietas, kuru vērtība rakstāma ar 5-ciparu un lielākiem skaitļiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 28 . 29 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 19 , pavisam kopa bijuši: 9534