atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bīskapu atbildība par situāciju LELB
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.03.09 01:30:57
Sākušu ar atvainošanos, jo nevēlos vērsties pret kādiem personīgi. Lūdzu labojiet manis sacīto, ja jums liekas savādāk.
Esošā LELB finanču situācija mani nopietni uztrauc. Man rodas pārdomas par to cilvēku atbilstību, kas pieņem lēmumus LELB visaugstākajā līmenī.
Manuprāt, jebkurā laicīgā institūcijā vadība atkāptos pēc tik katastrofāla notikumu scenārija. Vai bīskapi un virsvalde ir uzņēmušies atbildību par neizdarībām šinī sfērā? Vai tie, kas ļoti nepamatotos finanču projektus virzīja un atbalstīja vēl joprojām atrodas vadībā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 28 . 29 . >>
AutorsZiņas teksts
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.03.10 09:06:51
Jāni Kalniņ , vai tiešām šiem puišiem tādas komisijas naudas?
Tas tiešām ir liels stimuls.
Bet padomā par manis agrāk teikto, ka šaurāks loks naudu iegūtu tā kā tā ar vai bez kādas ļaunprātības.
Bet te pāris gadus visi normāli saņēma.
Par ziedojumu kultūru gan labāk nevajag.
Naudīgas draudzes tāpat bija tās ar lieliem īpašumiem.
Bet laukos tāpat latu sauja.
Ja būtu bijusi adekvāta ziedošanas kultūra, šo GASN nevajadzētu.

Uldi
Nepanesama ir viņa ķengāšanās mānija. Viņš bez kaut kādām jelībām nespēj vienkārši iztikt.
Šādas apsūdzības ir intelektuāls negodīgums no tavas puses.
Kurš ķengājās uz nebēdu, neviena nemudināts arī tad, kad atteicāmies no sektantiskās "sadraudzības mācības" versijas,
kura stimulēja (nenoliegšu, arī man ) šo augstprātīgo vēlmi mētāties ar apsūdzībām pret citādi domājošiem kristiešiem? Vai ne tu.
Haw-wa [78.84.16.23]
# Iesūtīts: 2010.03.10 09:12:26
Interesanti, ka šeit maz izsakās tie, kas bija GASN lietotāji...ko viņi īsti domā..par to, kas bijis, kas ir un kas būs...
vilks
# Iesūtīts: 2010.03.10 09:20:43
Haw-wa [78.84.16.23]
tie, kas bija par GASN (un tādi tak bija lielākā daļa mācītāju un draudžu sinodāļu), arī pirms GASN palaišanas šeit diez ko nediskutēja, tā ka nav brīnums, ka viņi arī tagad neizsakās.
Personīgi esmu mazliet dzirdējusi viena mācītāja viedokli, bet tur nekā tāda konkrēta nebija. Un katrs jau par sevi var izteikties pats.
Haw-wa [78.84.16.23]
# Iesūtīts: 2010.03.10 09:21:14
Man vairāk ir bijusi iespēja redzēt GASN neparakstītājus...domāju, ka visiem tā bija īsta garīga cīņa...uzdrīkstēties nepakļauties un rīkoties saskaņā ar veselo saprātu savu sirdsapziņu.
Daļa varēja finansiāli to atļauties, bet liela daļa no 30-40 kas neparakstīja, to nevarēja atļauties un dzīvoja šos 2-3 gadus ar daudzkārt mazākam summām nekā GASN. BET saskaņā ar savu ticību pārliecību un sirdsapziņu. Visu cieņu jums un jūsu ģimenēm!
Minimālists
# Iesūtīts: 2010.03.10 09:33:17
Jānis Kalniņš piedod, bet vēlos teikt, ka šobrīd tu sniedz nepatiesu liecību... Ja īpašums tika pārdots ar Pastorāta starpniecību, tad komisijas saņēmējs ir Pastorāts. Ja īpašuma pārdevējs ir draudze (GASN ziedotie īpašumi), tad komisijas saņēmējs ir draudze. Ja tu varētu sameklēt kaut vienam no šiem īpašumiem pircēju, arī tu varētu pretendēt uz komisju. Nekustamo īpašumu darījumos komisija par māklera pakalpojumiem ir ļoti dabiska lieta.
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.10 09:38:41
Zinu, ka mazajās draudzītēs mācītāji dzīvoja nu stipri zem vidējā iztikas līmeņa. Un viņi arī bija šī projekta ķīlnieki. Jo kurš gan no mums pretotos, ja viņam vadība sola lielāku algu. Un kāds pamats viņiem būtu neuzticēties savam Kristīgajam brālim. Esmu novērotājs un zinu, ka to ir darīt visvieglāk, tāpēc neņemos nevienam pārmest, bet gribētos gan dzirdēt mūsu konfesijas vadības viedokli, kas nebūtu balstīts uz lētticību vienam vai diviem finanšu ģēnijiem, bet kur ir komandas darbs un analīze vismaz trijiem ticamiem scenārijiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.10 09:44:55
Jānis Kalniņš
Tos procentus Tu šoreiz norādi neprecīzi. Man gan arī nav pa rokai dokumenti, bet pēc atmiņas pie darījuma, kas pārsniedz miljonu, oficiāli paredzētā interese bija 1,5 procenti (1+0,5), kas gan arī nav dikti maz.
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.10 09:50:04
Minimālists Ar to jau arī ir sabojāta baznīcas saimniekošanas struktūra. Tie ir procenti, augļošana. Katrai draudzei ir īpašumi un lai viņa ar tiem dara, kā tai šķiet pareizi, jo galu galā šai draudzei tie arī ir ziedoti. Un dalīties kristieši māk, protams katram administratīvam dalīšanas regulējumam parādās pretējs efekts. Nevis bīskapam vai virsvaldei ir funkcijas stimulēt un norādīt uz ziedošanu, bet Kristum. Un tad arī būs augli, ja šo funkciju atstās Kristum. Nepieciešama sadraudzība draudžu starpā, nevis administratīva bet dabīga ar mīlestību. Un tas ir tas, kas šai situācijā ir visvairāk nepieciešams.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.03.10 09:57:43
Godātie diskutētāju un lasītāji!
1. Paldies par viedokļiem! Iespējams, bez dažiem komentāriem (arī maniem) diskusija būtu tikai ieguvusi, bet visumā, manuprāt, viedokļu apmaiņa izdevās. Tas nenozīmē, ka nevaram turpināt un atrast labākus risinājums (ne tikai virtuālajā vidē).
2. Domāju, arī vadībai būtu vērts ieklausīties dažās pārdomās, kas te tika uzrakstītas. Es nedomāju, ka vajadzētu aizrauties ar pirkstu bakstīšanu uz vainīgajiem, bet Dievs ir devis prātu, lai cilvēks to izmantotu. Mans personīgais viedoklis, ja kāds nespēj vai neprot pieņemt lēmumus un tos īstenot atbilstoši savam amatam, tad viņa/s vietā būtu labi meklēt labāku luterāni. Mana pieredze rāda, ka ar cilvēku resursiem mums nemaz nav tik slikti, vajag tik ļaut darboties cilvēkiem, kuri var un spēj.
3. Jo ilgāk LELBs un mūsu baznīcas vadība atliks labāko kristīgo variantu izvēli, ieklausoties arī pamatotā kritikā, jo grūtāk būs mums visiem. Tāda jau ir vadības ietekme uz vadāmajiem.
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.10 09:59:42
Vai varu uzdot jautājumu tam, kurš var atbildēt?
Pasaki lūdzu par ko pienākas daļa no miljona, ja man maksā par to, ka es šo miljonu aiznesu?
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2010.03.10 10:11:19
jancis [195.8.115.229]
"kas nebūtu balstīts uz lētticību vienam vai diviem finanšu ģēnijiem, bet kur ir komandas darbs"

Tieši tā - viss GASN bija balstīts uz komandas darbu. Tajā ietilpa vairāki LELB draudžu locekļi, kas profesionāli strādā tieši finansu nozarē un regulāri izvērtēja attīstību un ieteica stratēģiju.

Šo plānu ar visiem cipariem pirms aizdevuma izsniegšanas pārbaudīja nebūt ne lētticīgi Misūri sinodes investīciju bankas (draudžu kopēja investīciju un aizdevumu banka, kas darbojas jau gadiem ilgi pasaules mērogā) profesionāļi. To redzēja un par labu atzina arī Ziemeļelbas baznīcas pārstāvju.

Miljonu tu vari saņemt ja tev izdodas atrast pircēju objektam, kas maksā... parēķini pats (peļņa šāda darījuma māklerim laikam gan ir mazāka - 1 %)
Ej un meklē! Un saņem vesels!
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.10 10:23:31
Pārdomātājs Man nevajag. Man ir alga .

Piedod, bet man šķiet, ka stratēģija nav bijusi tālāk par to, cik redz sev priekšā. Par to tika teikts arī pirms diviem gadiem. Bet vairāk uzticējās Misūri sinodes investīciju bankai, nevis vietējiem bāleliņiem, kuri norādīja uz negatīvajām tendencēm nekustamo īpašumu tirgos, ne tikai Latvijā kur tas jau bija sācies. kā jau iepriekš bija minēts. Sinodē pat lāga neļāva izteikties cilvēkiem, kuri bija teiksim tā "opozīcijā" Un iemesls, visticamāk, tam viens, lai neizgāž projektu.
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.10 10:28:19
Pārdomātājs Ja sistēmai ir izvēlēts nepareizs sūknis, tad var rēķināt cik pamatīgi grib (kaut vai vesela komanda) sistēma nedarbosies . Tātad jāparedz dažādi sūkņi, ne tikai lielumi, arī tipi un varbūt pat ja tas ir siltuma pārnešanai, dažādi siltumnesēji. Tā pat ir ar ekonomiku un tirgiem.
Haw-wa [78.84.16.23]
# Iesūtīts: 2010.03.10 10:29:48
Pārdomātājs Problēma ir bijusi komunikācija - eksperti ne vienmēr teica to ko domāja. Bet teica to, ko GASN tēvi gribēja dzirdēt. Cik nācies gASN tēvus dzirdēt, tad tur retorikai raksturīga spēcīga "wishfull thinking" jeb dzīvošana un domāšana vēlamības pasaulē. Jābūt tā, kā ir manā iztēlē...lūdzu pierādiet ka tā ir patiesība....pārējā inofmrāicja, kas nepastiprina manu vīziju, to apdraud un tā nav jāņem vērā...tā ir demonizējama... Šādai domāšanai parasti iesaka "get into the reality check" jeb saskaņo savu redzējumi ar realitāti...
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2010.03.10 10:31:44
jancis [195.8.115.229]
Uzticējās gan savējiem mājiniekiem, finanšu ekspertiem, gan pieredzējušiem kristīgiem brāļiem kas šādā veidā kalpo savai baznīcai jau gadiem ilgi.

Sinodē izteicās daudzi un dikti. Sinodēs vienmēr ir jāizskata priekšlikumi un jāizdara lēmumi - par vai pret - ļoti daudziem dienas kārtības punktiem.
Sinodes nevienā baznīcā nevienā valstī nav garu diskusiju arēna - tās notiek iepriekš uz vietām. Sinodes dikusijās vairs tikai argumentē par vai pret kāda sagatavota un jau izdiskutēta lēmumprojekta pieņemšanu vai noraidīšanu
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.10 10:34:18
Pārdomātājs Nu tad neko. Grauzīsim to garozu kopā. Lai Dievs ir ar mums!
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.03.10 10:37:59
Pārdomātājs
Sinode Tavā inetrpretācijā ir lēmējinstitūcija vai Sinodes sapulce kā notikums?
Starp citu, interesanti, ka LELB lapā ir šāds skaidrojums - Sinode uz trim gadiem ievēl Virsvaldes locekļus (skaitu nosaka pati Sinode) un 3 revidentus Baznīcas Virsvaldes darbības un kases revīzijai. LELB Sinodes pārējie uzdevumi ir noteikti LELB Satversmes 74. pantā . - kas, cik saprotu, ir ticis pārinterpretēts pēdējā laikā. Daži augstāk pieminētie nudien netika Sinodes sapulcē ievēlēti. (Kur nu vēl pārapstiprināti pēc 3 gadiem)
Voldemārs
# Labojis Voldemārs: 2010.03.10 11:51:28
jancis [195.8.115.229]
"Grauzīsim to garozu kopā."
Es esmu ar mieru grauzt garozas un staigāt pastalās, ja apstākļi tādi.
Problēma gan ir citā aspektā. LV kontekstā, ir kādi (proti, absolūtais vairākums), kas ir spiesti savilt jostas, bet ir kādi CITI, kuri uz to labi pelna. Ceru, ka šī nav LELB situācija. Tieši tāpēc kristietim ir dota ticība uz Dievu un paļāvība uz Viņa prātu, KĀ ARĪ glava, lai vērtētu, kas ir ticības un paļāvības jautājums, un kas ir jārisina pašiem.
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.03.10 12:09:55
Vold., ak tev liekas, ka ,,viedoļu apmaiņa izdevās,,? Kad tagad liekas, tad pilna mute ar slapju sniegu! Lai viedoļu apmaiņa izdotots, manuprāt ir vajadzīga Izglītība, un kā reiz ir tā lieta, kas mūsu mežā ir tikai nedaudziem. Vai skaidrāk izsakoties - šeit formumā - nevienam. (jeb vai kādam ir augstākā ekonomiskā? + pieredze vairāku milj. liela budžeta uzturēšanā?+ krīzes situācijas menedžesānā?). Tas, kas te man te tiešām izdodas, ir izsmieties
Lai izvērtētu citu atbildības, pašam izvērtētājam ir jābūt vismaz tik pat daudz info, kāda bija izvērtējamā rīcībā. Bet ja tādas info nav, tad vārdiem ,,viedokļu apmaiņa,, vai nevaidzētu piemeklēt kādu citu vārdu, tādu prastāku, spēcīgāku...
Minimālists
# Iesūtīts: 2010.03.10 12:38:40
Haw-wa [78.84.16.23] "Problēma ir bijusi komunikācija - eksperti ne vienmēr teica to ko domāja. Bet teica to, ko GASN tēvi gribēja dzirdēt."

man prieks, ka tu tā visu baigi labi zini
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 28 . 29 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 158 , pavisam kopa bijuši: 12856