atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bīskapu atbildība par situāciju LELB
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.03.09 01:30:57
Sākušu ar atvainošanos, jo nevēlos vērsties pret kādiem personīgi. Lūdzu labojiet manis sacīto, ja jums liekas savādāk.
Esošā LELB finanču situācija mani nopietni uztrauc. Man rodas pārdomas par to cilvēku atbilstību, kas pieņem lēmumus LELB visaugstākajā līmenī.
Manuprāt, jebkurā laicīgā institūcijā vadība atkāptos pēc tik katastrofāla notikumu scenārija. Vai bīskapi un virsvalde ir uzņēmušies atbildību par neizdarībām šinī sfērā? Vai tie, kas ļoti nepamatotos finanču projektus virzīja un atbalstīja vēl joprojām atrodas vadībā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 28 . 29 . >>
AutorsZiņas teksts
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.09 15:49:32
Jošs Mulders Baznīcu neuztur nodokļu maksātāji. Bet ticīgo ziedojumi. Tā lūk tāpēc šī infa nebūs.
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2010.03.09 15:49:55
Uldis Interesanti - tu kas neesi ne LELB loceklis, ne sinodē bijis, tagad nāc un uzmeties LELBam par lielāko apsūdzētāju un "posļe draki kulakami mašeš"
Ka tev ir naids pret Vanagu, nav brīnums - priekš KLB šķeltniekiem jau LELB arhibīskaps tas lielākais ienaidnieks.
Cik nožēlojami no brāla luterāņa, pat ja viņš ir "vispareizāk" ticošais
Uldis
# Iesūtīts: 2010.03.09 15:50:56
Pārdomām

Mācītāju konferencē, kas notikusi 3.martā, esot izskanējis arī viedoklis, ka šiem cilvēkiem, kas atbildīgi par LELB finanšu neveiksmēm, vajadzētu no amata atkāpties. Runa esot bijusi par Virsvaldes prezidiju

Vainīgie neatkāpsies, jo tie ir peisekgti, tas ir, viņi ir aizberga redzamā daļa. Roka roku mazgā; vārna vārnai acī neknābj.
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2010.03.09 15:53:46
Uldis Katrs mēra ar savu mēru. Blēdim visi blēži, melim visi meļi, godīgajam visi godīgi
Uldis
# Iesūtīts: 2010.03.09 16:02:59
Pārdomātājs

tev ir naids pret Vanagu - tu ko, galīgi apstulbis. Nekāds viņš man ienaidneiks nav. Es pat teiktu - drīzāk brālīga mīlestība. Ja es klusētu, tad gan tavs pārmetums būtu vietā.

tu kas neesi ne LELB loceklis, ne sinodē bijis, tagad nāc un uzmeties LELBam par lielāko apsūdzētāju

Sektantiska domāšana tev, draugs ir. Es jau reiz kaut kur izteicos,ka Latvijas luterisms nepieder VAnagam, Konsistorijai. Tāpēc man ir gan daļa pie Latvijas luterisma un tā problēmām.

Otrkārt, esmu peidalījies visās sinodēs līdz 1996 gada augustam. Esmu ordinēts kā LELB mācītājs. Esmu arī viens no tiem, kas atjaunoja vienā no Rīgas apkaimes draudzēm īpašumu lietas. Es pat teiktu, ja nebūtu mana rīcība, diez vai tai draudzei šodien būtu tie īpašumi, kas Kosnsistorijai tagad ir tik mīļi. Kā zināms, vispirms notika fizisko perosnu privatizācija. Tikai pēc tam jurisko. Tas nozīmētu, ka līdz juridiskās personas tiktu pie privatizācijas, fiziskās personas visu jau būtu izlaupijušas. Diemžēl tieši tā viens kumoss tādā veidā tika nokosts draudzei.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.03.09 16:03:47
Pārdomātājs

Pareizi! Zaglis nekad sevi nesauks par zagli!
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.09 16:06:04
Uldis

Pareizi! Zaglis nekad sevi nesauks par zagli!
Un? Kurš tad sevi sauks par zagli? IMHO augstāk citētais teikums ir 100% demaģoģija.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.03.09 16:15:18
Pārdomātājs

"posļe draki kulakami mašeš" - šis tavs teiciens ie netaisns. DAudzi jau "pirms kautiņa vicināja dūres". Bet neviens jau neklausījās. Arī man bija savs viedoklis šajā sakarā. Tā kā tavi pārmetumi nav godīgi.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.03.09 16:15:55
masiks [212.93.96.2]

Nesapratu! par kādu demagoģiju tu runā?
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2010.03.09 16:22:45
Uldis Katrs cilvēks citus uzskata par tādiem pašiem, kāds ir viņš pats. Skaidroju ja nesaparti ko nozīmē Zaglim visi (citi) arī ir zagļi, bet taisnajam un godīgajam ir pārliecība ka arī citi ir tādi paši godīgi kāmēr NAV PIERĀDĪJIES pretējais.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.03.09 16:43:02
Ieklausīsimies, ko saka gudrais Salamans

kas paļaujas un uzticas tikai vārdiem, tam nekas netiek!

Gudrais paredz nelaimi un paglābjas, bet neprātīgie drāžas taisni tai cauri un dabū ciest.

Bagātais valda pār nabagiem, un, kas aizņemas, kļūst par aizdevēja kalpu.
Uldis
# Labojis Uldis: 2010.03.09 16:58:19
Kāpēc sanāca, kā sanāca

Atbildi sniedz gudrais Salamans:
Ļauj savai maizei iet pār plašo jūru; pēc daudzām dienām tu to atkal atdabūsi. Tomēr sadali to pa septiņiem, pat astoņiem braucieniem, jo tu nezini, kāda nelaime var notikt virs zemes.

Nelaime tā, ka LELB visu lika uz vienas kārts, jo šķita, ka izdosies. Ja izdotos ātri atrisināt ieilgušo problēmu, tad Vanags varētu visiem saviem oponentiem "aizbāst muti". Bet neizdevās. Vajadzēja pakāpeniski, kā saka Salamans: sadalīt savu mantu septiņos vai pat astoņos braucienos. Vajadzēja arī rīkoties tā, kā rīkojās Jāzeps baātajos gados, bet LELB - tieši pretēji. Pēc visa spriežot, arī tie, kam bija uzticēts pārvaldīt baznīcas mantnīcu, izrādījās vai nu neuzticami, vai nemākuļi. Katrā gadījuā Dieva svētības tur nebija. Tagad LELB ir jārīkojas tieši tāpat, kā Dombrovskis. Nav citas iespējas. Rīgas draudžu mācītājiem vispār nemasāt naudu. Tie var iztikt labi no draudžu ziedojumiem. Attālākiem rajoniem - nolikt uz minimumu. Mācītājiem būtu jāmeklē kādi papildus ienākumi valsts darbā vai kur citur. bĪskapa institūciju samazināt līdz pašam bīskapam. Virsvaldes prezidoju - nomainīt, nemaz neanalizējot: vainīgi vai nevainīgi. Ir vēl daudzi citi pasākumi. Un gaidīt, ka varbūt pēc "daudzā dienām" maize atgriezīsies.
Mods-1
# Iesūtīts: 2010.03.09 17:11:33
Uldis
Ja arī runājiet šai diskusijā (kas gan Jums kā citas baznīcas pārstāvim ir zināmā mērā nekorekti), tad, lūdzu, runājiet par tēmu un ļaujiet izteikties arī citiem.
Ja jums ir vēlēšanās pierādīt kādu savu teoriju, varat tai atvērt citu diskusiju. Ja šī diskusija ar Jūsu iesaistīšanos nokļūs beztēmā, Jūsu komentāri tiks dzēsti un Jums var tikt liegta pieeja forumam.
Moderators.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.09 17:30:33
Mods-1
Atvaino, lūdu, bet es tomēr atbildēšu Uldis.

Nesapratu! par kādu demagoģiju tu runā?

Apgalvojums Zaglis nekad sevi nesauks par zagli! - ir demagoģija. Jo ļauj voluntāri jebkuru apvainot kā zagli, jo šis jebkurš sevi nesauc par zagli. A tie kuri sevi sauc - tātad arī ir zagļi. Tātad - zagļi ir visi, kuri sevi var jebkādā veidā nosaukt. Un mūs pat neinteresē - kā viņi sevi nosauc. Visi viņi ir zagļi.
Interesanti... un kā Uldis sevi sauc? Par zagli, vai kā savādāk?
Un.... ja mēs esam tikuši skaidrībā par Uldis personas statusu - kāda mums ir daļa gar to, ko zaglis saka?
/nu, tā, es vienkārši paspēlējos ar to pašu demagoģiju, ar kuru Uldis te vicinājās.../
Labi gan! [68.32.159.189]
# Iesūtīts: 2010.03.09 17:57:08
Svētīgs gan tas LELB finansiālais krahs - vismaz jācer, ka drusku izšķīstīs to Rīgā sēdošo daudzgalvaino Baznīcas birokrātiju. Kur vēl tādā mazā Baznīcā šitik milzīga valdošā banda? Gandrīz uz katru mācītāju pa birokrātam - absurds! Bet Baznīca tajā galvenajā un svarīgākajā nozīme jau turpinās dzīvot neatkarīgi no šādām pasaulīgām peripētijām.
incognito
# Iesūtīts: 2010.03.09 18:06:18
Baznīcas stāvoklī ir apbrīnojama līdzība ar valsts finansu stāvokli, vienīgais ja valsts var aizņemties no SVF pa laikam 4,5% tad LELBam nākas aizņemties par 17%. Droši vien, arī ceļi kā mēģināt iziet no krīzes būs līdzīgi - nežēlīga izdevumu apcirpšana.

Man šīs diskusijas sakarā radās blakusjautājums - cik lielas ir atsevišķu LELB biedru - draudzes locekļu - iespējas ietekmēt kopējos organizācijas lēmumus? Cik liels iespaids ir draudzēm?
Uldis
# Iesūtīts: 2010.03.09 19:07:41
Mods-1masiks [212.93.96.2]

Atvainojiet, draugi mīļie! Es nesaprotu, par ko ir runa! VAi tad man pieder šie vārdi: "Katrs mēra ar savu mēru. Blēdim visi blēži, melim visi meļi, godīgajam visi godīgi."
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.09 19:10:36
Jošs Mulders Baznīcu neuztur nodokļu maksātāji. Bet ticīgo ziedojumi. Tā lūk tāpēc šī infa nebūs.

Vēlreiz. Ikviena naudas kustība PAT Baznīcā notiek ar visiem tiem pašiem nodokļiem.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.03.09 19:14:11
masiks [212.93.96.2]

Apgalvojums "Zaglis nekad sevi nesauks par zagli!" - ir demagoģija. Jo ļauj voluntāri jebkuru apvainot kā zagli, jo šis jebkurš sevi nesauc par zagli.

REdzi, draugs, tā bija tikai mana reakcija uz tavu aizvainojošo repliku. Vai tāda`gadījumā arī šis apgalvojums: "Katrs mēra ar savu mēru. Blēdim visi blēži, melim visi meļi, godīgajam visi godīgi," nav demagoģisks.
jancis [78.84.248.176]
# Iesūtīts: 2010.03.09 19:15:17
Jošs Mulders Ja neesi pamanijis, tad informācija, kura ir nozagta no VID tiek nopludināta tikai par valstij piederošiem uzņēmumiem . Neiet runa par to kurš tos maksā vai nemaksā. Ļoti labi zinu, ka baznīca maksā nodokļus un naudas plūsma ir redzama VID
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 28 . 29 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 119 , pavisam kopa bijuši: 1141