atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bīskapu atbildība par situāciju LELB
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.03.09 01:30:57
Sākušu ar atvainošanos, jo nevēlos vērsties pret kādiem personīgi. Lūdzu labojiet manis sacīto, ja jums liekas savādāk.
Esošā LELB finanču situācija mani nopietni uztrauc. Man rodas pārdomas par to cilvēku atbilstību, kas pieņem lēmumus LELB visaugstākajā līmenī.
Manuprāt, jebkurā laicīgā institūcijā vadība atkāptos pēc tik katastrofāla notikumu scenārija. Vai bīskapi un virsvalde ir uzņēmušies atbildību par neizdarībām šinī sfērā? Vai tie, kas ļoti nepamatotos finanču projektus virzīja un atbalstīja vēl joprojām atrodas vadībā?
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 29 . >>
AutorsZiņas teksts
armilo [lelb]
# Iesūtīts: 2010.03.24 17:04:39
jautājums, ja ir interese, tad ver vaļā baznīcas vēsturi, un velc ar pirkstu līdzi
armilo [lelb]
# Iesūtīts: 2010.03.24 17:07:14
komentārs, līdz RKB teoloģijai ir patālu. Atceries kaut vai pāvesta primāta jautājumu, kuru LELB neatzīst.
komentārs [86.137.249.38]
# Iesūtīts: 2010.03.24 18:08:41
armilo [lelb]
Jā, protams; nav runa par visu LELB teoloģisko pamatu. Bet šis Tavs izteiciens
"kādā ziņā lelb bīskapi ir apustuļu pēcteči " Tādā, ka tie ir apustuliskās mācības pilnvaroti nesēji.
ir RKB līdzīgs viedoklis. RKB uzskata, ka apustuliskumu nes bīskapi, luterticīgi - ka baznīca. Tas tā vispārīgi un sīkumos neiedziļinoties.
http://www.lutheranworld.org/LWF_Documents/LWF_The_Lund_Statement.. _2007.pdf - iepriekšējais nepilnīgs.
armilo [lelb]
# Iesūtīts: 2010.03.24 19:07:42
komentārs, kadēļ Tu man citē herētisko Lundas dokumentu, kas sludina sieviešu ordināciju?
Mods-1
# Iesūtīts: 2010.03.24 19:37:48
tāpat [78.84.52.201]
Lūdzu izvairīties no nepamatotiem aizvainojošiem apgalvojumiem un mājieniem. Ja Jums nav nekā konstruktīva ko sacīt, variet arī paklusēt vai pļāpāt sarunās.
Atgādinu pārlasīt foruma noteikumus un tos ievērot.
indriķis
# Iesūtīts: 2010.03.24 19:59:51
Nesaprotu, vīri, kur problēma -, manuprāt, apustuliskumu nes gan baznīca, gan bīskapi un mācītāji, kā baznīcas priekšstāvji - garīdzniecība, kalpojoša ar Vārdu un Sakramentiem un arī laji, ticīgā tauta. Katrs savu pilnvaru robežās un saskaņā ar savu konkrēto aicinājumu Baznīcā.
Vai nesanāk mazliet samāksloti, ja sakām - nes tikai tie, vai arī tikai šitie.
armilo [lelb]
# Iesūtīts: 2010.03.24 20:15:53
indriķis, piekrītu, ka muļķīga ir bīskapu atraušana no baznīcas. Vispār, lelbā ir skaidri pateikts, kas ko nes, un kas nenes: "LELB pārvaldes iekārta ir sinodāli episkopāla. Tas nozīmē, ka Baznīcas augstākā lēmējinstitūcija ir Sinode, bet Baznīcas vadītājs ir arhibīskaps. Sinožu starplaikā Baznīcu pārvalda Virsvalde saskaņā ar Sinodes lēmumiem. "
Tātad, pareizā atbilde uz diskusijas jautājumu, kam ir jāuzņemās atbilde par situāciju LELB, ir noskaidrota - VISIEM!
albans [86.180.43.29]
# Iesūtīts: 2010.03.24 20:42:27
Ne visiem, bet gan tiem, kas Sinodē balsoja par GASN projektu. Cerams, ka nākošreiz sinodāļi rūpīgāk un kritiskāk izsvērs viņiem priekšā liktos projektus.
nekonezinis [95.68.22.12]
# Iesūtīts: 2010.03.24 22:41:46
Radās jautājums. Vai viss, kas iecerēts, nolemt un balsots, bet beigās neizdevies ir slikts un no ļauna?

Piemērs. Redzu kāds ezerā ielūzis ledū slīkst. Draugs blakus stāvēdams saka, nevajag... Es tomēr metos ledainajā ūdenī, bet cilvēku izglābt man neizdodas. Viņš noslīkst un es pats ar vēl saslimstu. Bet draugs pēc tam man ilgi atgādina: Es jau teicu nevajag viņu glābt. Nu ko vajadzēja vai nevajadzēja? varbūt nebiju prasmīgs glābējs, bet tomēr centos. Nu ko man tagad tālāk?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.24 22:44:29
nekonezinis [95.68.22.12]
Tev tā gadījās? Grokam būs par vēlu. Dakteris, klepus tējas, aspirīns, siltas kājas un svaigs gaiss (iespējams gultas režīms) varētu palīdzēt.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.03.24 23:49:52
Iedomājoties, ka attiecībām Baznīcā vajadzētu būt kā ģimenē, šī diskusija uzrāda, ka esam ļoooooooooooooooooti tālu no šī ideāla. Un es īsti nezinu, ko darīt, lai būtu labāk, jo ir bažas, ka ar saviem ieteikumiem tikai pieliešu eļļu ugunī.

Jā , un visam pāri kā vienmēr cinisks klusums. Baigi labi saprotu Staļina laikus. Ar cilvēku varēja manipulēt kā vien vēlās. Oficiāli bij Ļeņina saldie raksti par gaišo (debesis) nākotni.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.03.24 23:54:42
nekonezinis [95.68.22.12]

Piemērs. Redzu kāds ezerā ielūzis ledū slīkst. Draugs blakus stāvēdams saka, nevajag... Es tomēr metos ledainajā ūdenī, bet cilvēku izglābt man neizdodas. Viņš noslīkst un es pats ar vēl saslimstu. Bet draugs pēc tam man ilgi atgādina: Es jau teicu nevajag viņu glābt. Nu ko vajadzēja vai nevajadzēja? varbūt nebiju prasmīgs glābējs, bet tomēr centos. Nu ko man tagad tālāk?

Nē , Tu darīji pareiz, jo mirušo asinis no Tevis Dievs neatprasīs. Ja caur Dieva vārdu tu uzrunā cilvēku, kaut arī viņa attieksme ir nicinoša, viņš ir saņēmis aizrādījumu un šis aizrādījums ir stājies spēkā. Lai nedomā neviens , ka izbēgs no sodības par ņirgāšanos un lepnību.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.03.25 00:09:29
indriķis

Nesaprotu, vīri, kur problēma -, manuprāt, apustuliskumu nes gan baznīca, gan bīskapi un mācītāji, kā baznīcas priekšstāvji - garīdzniecība, kalpojoša ar Vārdu un Sakramentiem un arī laji, ticīgā tauta. Katrs savu pilnvaru robežās un saskaņā ar savu konkrēto aicinājumu Baznīcā.
Vai nesanāk mazliet samāksloti, ja sakām - nes tikai tie, vai arī tikai šit
ie.

Es caur savu dzīvi un pieredzi pirmos redzu Dieva praviešus. Tie ir mūsu baznīcas flagmaņi. Tikai pēc tam es un Tu. Sarunājuši?

Pie ši finasiālā kraha mēs pat esam nonākuši loģiski , jo Dievu nav iespējams piesmiet. Bībele māca kā jāveido finansiālās struktūras. Jā , vēl nesen tautai nebij Bībeles pieejamas un baznīcēni nevarēja nest atbildību, jo nelasīja Bībeli. Bet tagad , kad Bībele māca vienu , mēs darām otru....bieži vien draudzēs saka = eu, stop, ko mēs darām, tas neatbilst Dieva vārdam...., bet kāda emis;ars ieradies draudzē pasaka = nē , jūs darīsiet tā ....Taisnība tam vīram , kurš saka , ka tas neatbilst Dieva vārdam. Un Dievs iejaucas. Rezultātu mēs redzam.
Neesam vadījušies pēc Dieva vārda. Tas , ka Dievs tik strauji Latviju ir nometis zemē nozīmē to , ka Dievam nav vairs laika gaidīt. Nāk bēdu laiki un mums ir jāsakārto sava baznīca pēc evaņģēlija sistēmas.
Nesaprotu kāpēc šajā forumā noveļ vainu uz bīskapiem? Citi cilvēki braukāja pa draudzēm un stāstīja jauno baznīcas kursu. Vismaz mūsu draudze nepiekrita šai shēmai un balsoja draudzes vecākais pret.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.03.25 00:11:09
Ja bīskaps jūt , ka viņš var,, rubīt fišku,, finansēs, tad kāpēc gan nevar viņš arī tādas lietas kārtot.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.03.25 00:29:04
VISIEM

Domāju , ka mums visiem būtu jāaizdomājas par šī laika zīmēm. Un tās ir līdzīgas ar Bībelē inspirēto Dieva vārdu. Skaidrs ir viens, ka lietas pieņem ļoti straujus apjomus. Sātans gatavo pēdējo lēcienu uz kristīgo tautu. Visai kristīgajai tautai LELB baznīcā ir nekavējoties jāķerās pie Bībeles studijām. Lai mēs visi kopā varētu palīdzēt mācītājiem un pat reizēm viņus aizstāt. Uz to ir jābūt gataviem. Šoreiz sātans centīsies pievilt mūs caur ļoti līdzīgām mācībām Bībelei. Viņš centīsies atdarināt Radītāju. Visa pasaule jau ir pārklāta ar modificēto lopbarību un pārtiku. Vai tas nav pirmais antkrsita fenomens? , cilvēku identifikācijas sistēmas jau tiek laistas praksē ...
Piemēram. LELB augstskola. Pienāks laiks , kad ,,bez zvēra zīmes nevarēs ne pirkt , ne pārdot,, . Vai būs vīri un sievas , kuri Rīgā labprātīgi lasīs lekcijas? Domāju , ka jā. Ir vēl apusutuliskais izglītības rezerves variants saņemt izglītību draudzē. Vai būs mācītāji , kuri bez naudas kalpos draudzēs? Būs , jo pēc mūsu draudzes mācītājas noskaņojuma un padomes sarunām , Straupē viss notiks. Pats neesmu padomē , bet zinu, ka padome meklē jaunu stratēģiju kā uzturēt un palīdzēt mācītājai ekonomiski dzīvot.
Es jūs visus aicinu vairs nesludināt par saulīti, bet pilnu evaņģēliju.
komentārs [86.141.32.148]
# Iesūtīts: 2010.03.25 23:47:53
Acīmredzami Virsvalde atbildīga, bīskapi nē.......
B.o.C. [81.198.235.50]
# Iesūtīts: 2010.03.25 23:50:27
komentārs [86.141.32.148] tā viņš te būs: http://www.lelb.lv/lv/?ct=lelb_zinjas&fu=read&id=939&sta.. rt=
moritz :)
# Iesūtīts: 2010.03.26 11:04:23
aizvakar parunaajos ar vecajiem bukiem-krediitbrokeriem... starp citu, kaads paceela infu, ka LELB panjeemis soliidu krediitu "populaarajaa" augljotaajkompaanijaa "Matex credit"... vai tiesa? nu, tad neapskauzhu...
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.03.26 11:40:31
moritz
Radās jautājums par Latvijas finansu tirgus lielumu. Cik saprotu, neesi lelbietis, un arī pie `vecajiem bukiem` negāji tieši ar jautājumu par lelb kredītsaistībām. Tu gribi teikt, ka tā kredītbrokeru vidū ir tāda aktualitāte un tāda apjoma kredīts Latvijas tirgū ir neikdienišķs, ka iezogas ikdienišķās sarunās?
moritz :)
# Labojis moritz :): 2010.03.26 11:55:59
Aivars
1) ko bulduree rinkjii un apkaart? ir taa vai nav?
2) gribu teikt, ka kreditbrokeri, starp kuriem ir arii ticiigi cilveeki, pieveersh uzmaniibu taa teikt ikdienishkjaam nepiederoshaam tendenceem krediitu tirguu... starp citu, ja taa ir tiesa, tad kaa iespeejams rel.organizaacijai sanjemt krediitu pret kjiilu, ja rel.organizaaciju likumaa taada iespeeja ir izsleegta? (kaut gan, cik noprotu, tad iipashumu paarvaldiishana notiek visaadu SIA ar rel.terminiem nosaukumos starpnieciibu)
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 29 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 188 , pavisam kopa bijuši: 5212