atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bīskapu atbildība par situāciju LELB
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.03.09 01:30:57
Sākušu ar atvainošanos, jo nevēlos vērsties pret kādiem personīgi. Lūdzu labojiet manis sacīto, ja jums liekas savādāk.
Esošā LELB finanču situācija mani nopietni uztrauc. Man rodas pārdomas par to cilvēku atbilstību, kas pieņem lēmumus LELB visaugstākajā līmenī.
Manuprāt, jebkurā laicīgā institūcijā vadība atkāptos pēc tik katastrofāla notikumu scenārija. Vai bīskapi un virsvalde ir uzņēmušies atbildību par neizdarībām šinī sfērā? Vai tie, kas ļoti nepamatotos finanču projektus virzīja un atbalstīja vēl joprojām atrodas vadībā?
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 29 . >>
AutorsZiņas teksts
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.17 21:08:19
students [87.110.52.120]
skumīgi lasīt tādus komentārus, kā tavējais.
Es gribētu dzirdēt variantu par līdzekļu atrašanas tēmu kādā lauku draudzē, dziļos Mazpisānos, kur draudze sastāv maximums no kādām 50 lauku kukažiņām, pensionārēm, kurām nepietika uzņēmības un spēka aizmukt no "zemītes - barotājas" ciešajiem apskāvieniem...
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.17 21:19:14
Masiks, vienai kukažiņai ir gotiņa, otrai vistiņa, citai kartupelītis... Katra var ko noziedot savam mācītājam. Skaidras naudas nemaz tik daudz nav vajadzīgs. Laukos ir viss dzīvošanai nepieciešamais. Un ja mācītājam vēl ir iespēja pastrādāt kādu laicīgu darbiņu, tad es to uzskatu par privilēģiju nevis kādu kauna lietu.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.17 21:25:14
armilo
Nu, kukažiņām tikai tik vien ir, cik pašām lai iztiktu. Maximālais, ko viņas varētu - apdrošināt savas dzīvības paliekas un kompensāciju novēlēt mācītājam...
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.17 21:35:19
masiks, nav jau tie lauku ļaudis tik nīkulīgi, kā Tu viņus gribi mālēt. Un pret valsts „atbalstu” viņi ir vislabāk nodrošinājušies.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.17 21:45:34
armilo
nav nīkulīgi tie, kuriem ir zeme un kuri vēl spējīgi vicināt lāpstu/izkatpi. Kukažiņas pie tādiem nepieskaitās. Visas man zināmās lauku kukažiņas nemaz nav spējīgas patstāvīgi vilkt savu dzīvībiņu. Tb, zeme-māmuliņa, dāsni atņēmisi visu veselību un caur insultiem daļēji arī saprātu. Ja šitam lazaretes kontingentam vēl jāuztur puisietis, kam "pakaļā var mietu nolauzt" /ibo paralēlā tēmā sen tiek bazūņets, ka tikai puisietis der par kukažiņu ganu/ - tad man naf ko teikt.
Tb - Āmiņ!
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.17 22:04:25
Masiks, „Ja šitam lazaretes kontingentam vēl jāuztur puisietis”
Lazaretes kontingentu parasti uztur tuvinieki, vai pansionāts, kuriem nav tuvinieku. Lazaretes kontingents arī nebūs nekāds baznīcā gājējs. Un ja miestā vairs nav neviena baznīcā gājēja, tad draudze vienkārši likvidējās.
jancis [78.84.254.16]
# Iesūtīts: 2010.03.17 22:24:52
armilo Rīdzinieks?
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.18 08:16:29
jancis, provincietis.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.03.19 00:26:23
Indra Skuja-Grislis

Doma Tev laba. Es pieliktu klāt tomēr pašu galveno aktualitāti. Augstskolā nekavējoties ir jāievieš lekciju cikls kā mācītājam jāstrādā draudzē , lai to neizputinātu. Personīgā sarunā ar P. Brūveru mans priekšlikums tika akceptēts. Runāju savā laikā arī ar Dz. Laugali , ka būs ziepes , ja netiks mainīta attieksme tieši par mācītāju papildizglītošanu un prasībām nodrošināt draudzēs brālības un sadraudzības gaisotni. Laugalis teica jā jā , bet nekas netika darīts. Gadiem daudzas baznīcas ir degradējušas imidžu attiecīgajā novadā. Piem. Lēdurgā pastāvīgi mainījušies mācītāji un baznīcā gājēji. Un šis paviršības auglis ir nepareiza mācītāju sagatavošana augstskolā un vienaldzība pie nebrālīgām attieksmēm, sliktu gaisotni.
Atkal notiek mācītāju konferences , bet runā kur ņemt naudu , bet nerunā par finasiālā kraha sakni.
Garīgajā redzējumā tas taču visiem ir skaidrs - Dievs nolēmis naudu mums atņemt. Jo mainīties uz labo mēs diemžēl nevēlamies.
Vērotājs
# Iesūtīts: 2010.03.19 09:37:21
Aivars Lapšāns
Nebūtu mācītāju, nebūtu problēmas? Visa vaina šamos?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.03.19 11:38:13
Vērotājs

Nav tik traki. Mūsu tautā mācītājs prezentē baznīcu. Tā ir laba lieta. Labs Dieva ierocis evaņģēlija pasludināšanai. Mācītājs it kā rada sabiedrības respektu pret baznīcu.
Nejauksim mūsu iekšējās problēmas ar mācītāja kalpošanas misiju.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.03.21 20:25:54
Indra Skuja-Grislis

UZ to brauc un aprūpē visi lielas draudze mācītāji pēc kārtas, iesaistot attiecīgi lielo draudžu lajus, korus, diakoniju utt.

Tas neiet cauri. ir jau pārbaudīts. Galvenokārt tāpēc, ka arī tai mazajai lauku draudzītei ar 30 dvēselēm ir vajadzīgs SAVS gans, kam uzticās, kuru pazīst utt. Tādās draudzēs vienīgais saprātīgais risinājums ir nepilna laika mācītājs, līdzīgi kā es un samārā daudzi citi. Neder arī variants, ka kādas lielas draudzes mācītājs papildus paņem kādu mazu draudzi. Tāda draudze agri vai vēlu neizbēgami tiks aprūpēta pēc pārpalikuma principa, jo visas rūpes un domas mācītājam būs pie lielās draudzes. Nepilna laika mācītājs, protams, strādās arī vēl kaut kur citur, tomēr garīgi viņš būs piesaistījies tikai šai vienai vai divām draudzītēm. Tādējādi fiziski aizņemts arī citā darbā, tad garīgi pilnībā koncentrējies uz to vienu. To es zinu no savas 20 gadu kapošanas pieredzes.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.03.21 20:30:14
Grēciniece

Nē, mīļā sirds, Tu domā pilnīgi pareizi! Problēma ir tikai tā, ka mums defoltā ir pieņemts, ka visi mācītāji ir godprātīgi, gudri utt. Diemžēl starp mācītājiem gluži tāpat kā starp galdniekiem ir labi un slikti. Sliktiem galdniekiem gluži vienkārši nebūs pasūtītāju. Tādēļ es jau arī visu laiku cenšos ieborēt mūsu bīskapiem, ka mācītāju algošana jāatstāj draudžu ziņā un nevajag te tēlot nez kādus labiņos. Protams, tādā gadījumā būs situācija, kad kādus mācītājus negribēs algot neviena draudze, savukārs uz kādām draudzēm negribēs braukt neviens mācītājs. Tas liks abiem pārdomāt un varbūt kaut ko mainīt savā darbībā. Tik vienkārši.
rainars
# Iesūtīts: 2010.03.21 20:57:52
tas viss ir tik interesanti ............ .
Kas te vispar atbilst patiesībai .
Nu kaut vai Didahē. Nu un Jēzus mācekļu izsūtīšana. Pāvila līdzstrādāšana.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.03.21 20:58:37
Jāni Kalniņ,
iespējams, pārpalikuma princips darbojas arī tad, ja mazā lauku draudze grib būt pārlieku pašpietiekama savā identitātē kā pilnvērtīga juridiskā persona etc. tā teikt , ar ambīcijām, bet bez gribas - kaut uz pusslodzi algot savu mācītāju , nodrošināt viņam dzīvesvietu etc.
(Kā jau tika minēts, arī 30 cilvēki var normāli ziedot, ja grib.
Ja izmantojam biznesa valodu, kas maksā, tas pasūta mūziku. )

Neizbēgami, šāda draudze pirmām kārtām saņems kalpošanai praktikantus, studentus, evaņģēlistus , cilvēkus, kas iespējams, šai kontekstā - satiekot draudzi lielākoties svētdienas, arī labu gribot nevarēs ieguldīt neko vairāk kā pilnvērtīgu sprediķi dievkalpojumā etc.
Jauni kalpotāji ir dedzīgi un priecīgi par pašu kalpošanas iespēju vien, lai kur viņus sūtītu , bet mazliet norimstot sāk domāt arī par praktiskām lietām un iepriekš padomā, ko izvēlēties.

Ja mazā draudze būtu ar mieru būt lielākas draudzes filiāle, protams, garīgi pastāvot kā pilnvērtīga draudze, nedomāju, ka tā taptu apbižota no lielākas ( mātes ) draudzes.

Esmu novērojis svētīgu praksi - lielākas draudzes mācītājs izmantojot lielākās draudzes resursus - ērģelnieci, svētdienas skolotāju, liturģisko dziedātāju grupu svētīgi kalpo mazā lauku draudzē. ( V-pils__Rinda )
Manuprāt, normāls piemērs ir tie paši katoļi, kur garīdznieki uzņemas visas rūpes par garīgās dzīves nodrošināšanu draudzēs, saņemot tam nepieciešamās pilnvaras.
Izpaliek , īpaši mazās draudzēs, (kuras lielākoties var tikai sagaidīt un saņemt, nevis dot), šis - darba devēja ( draudzes padomes, valdes, priekšnieka ) - ņēmēja ( mācītāja ) teorētiskais princips un ir iespējams pilnvērtīgāks garīgais darbs.


Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.21 22:40:22
Lai gan ideja par to, ka lielās draudzes uzņemtos mazo draudžu aprūpi kā garīgi, tā finansiāli, ir principā laba, taču būs grūti realizējama. Ņemsim vērā, ka gandrīz 70% mūsu draudžu ir ar dr. locekļu skaitu līdz 100... Un atrodas tāltālu no Rīgas un citiem centriem, kur neviens centra mācītājs nespēs izbraukāt, un draudze arī tīri finansiāli nespēs bez savējas aprūpēt vēl 3 mazās draudzes.
Vērotājs
# Iesūtīts: 2010.03.21 22:42:45
Kas ir centra mācītājs?
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.21 22:44:36
Vērotājs
Vai ta lasīt nemāki? Rīgas u.c.lielāko centru (lasi=pilsētu) mācītājs.
sica totālā blondīne [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.21 22:47:56
Nuuu es atvainojos, bet man jau liekas, ka LV lielākā problēma, ka visi uzskata, ka LV sastāv no Rīgas.... viss. OK, Liepājas, ventspils. Visss.....
kamēr šāda attieksme būs, tikmēr arī būs kā būsss
Vērotājs
# Iesūtīts: 2010.03.21 22:50:15
Ā...
mums thorontho ir jautājums: Khā centhrs irh rhīga?
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 29 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 105 , pavisam kopa bijuši: 9250