atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Bībeles tēmas, kurām grūti noticēt
meitene
Iesūtīts: 2010.03.05 14:09:21
Labdien! Man ir jautājums gan kristiešiem, gan nekristiešiem. Vai jums ir kādas Bībeles tēmas, kurām jūs neticat, vai kādreiz bija grūti noticēt, un kā jūs tam tikāt pāri?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
AutorsZiņas teksts
jõgis [84.237.143.5]
# Iesūtīts: 2010.03.10 22:44:11
meitene izeja var būt, nodarbojoties ar demitoloģizāciju vai tml. lietām:
http://en.wikipedia.org/wiki/Jesus_Seminar
http://en.wikipedia.org/wiki/Rudolf_Bultmann
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.03.11 00:45:23
meitene
Labdien! Man ir jautājums gan kristiešiem, gan nekristiešiem. Vai jums ir kādas Bībeles tēmas, kurām jūs neticat, vai kādreiz bija grūti noticēt, un kā jūs tam tikāt pāri?

Diskusiju nelasīju.
Viedoklis no manas pieredzes: ir tēmas, kuras nesaprotu, un kuras prasa padziļinātu izzināšanu.
Mācīšanās procesā atklājas daudz jauna, pie kam atturēšanās no nostājas "man nepatīk" veicina šo izpēti, savukārt, ja es kaut ko sāku uzskatīt kā nepieņemu vai neticamu, tas liek šķēršļus izziņai. Pārstājot tiesāt Dievu (vismaz cenšoties to nedarīt), Raksti mēdz atklāties citā gaismā.
Šāda pieeja prasa ticību, līdz ar to vienkārši interesentiem tā var būt liegta (jeb viņi paši sev liedz Rakstos atklāto patiesību un gudrību).
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.03.11 08:48:18
liepa
Neesmu pārliecināts, ka ar "kritisko domu" tu saproti un pašu, ko es. Bet vari tā domāt.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.11 08:50:47
Mārtiņš
un ko dari, kad sastopi acīm redzamu pretrunu?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.11 09:45:21
liepa
Nu ka es saku, Latvijas bagatnieki loti ticigi, bet tie pensionari un nabago berni jau praktiski neticigi, tad Dievs siem ari neko nedod. Pareizi

Tas nav pareizi, un tā es neteicu. Ja kāds domā, ka ja viņam ir daudz mantas, un ar to ir priviligetaks cilveku un Dieva prieksa, tads cilveks loti rugti maldas, jo neviens nedzivo no tā, ka tam ir daudz mantas. Jo Dievs var atprasit dveseli katra bridi, kam tad paliks tas, ko sakrajusi?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.11 09:50:18
meitene
Jā, šo momentu es domāju, kā cilvēks var saukties par "kristieti", ja viņš daļēji tic, vai netic, bet tomēr šaubīties un meklēt patiesību ir tikai cilvēcīgi. Kādai kategorijai tad viņš šādā gadījumā būtu pieskaitāms?

Tas ir normals cilveka stavoklis, kurš meklē Dievu. Tad, kad Dievs ir atrasts, tad ir kaut kas par ko cilvēks vairs nešaubās un ir pārliecināts 100%. Veselais saprats līdzdarbojas ticībai, tie ir maldi, ja kāds uzskata, ka veselais saprats lkīdz ar ticību ir jāatmet. Tas tā nav. Dievs saka, pārbaudiet visu un to kas labs paturiet. Neviens nekad nav prasījis atteikties no saprāta. Dievs ir teicis mīlēt viņu arī no visa sava prāta, respektīvi prāta sfērā meklēt atbildes un viņa vaigu. Tāpēc tu dari prātīgi, ka pārbaudi lietas un mēģini tās izprast un izdibināt.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.11 10:49:25
liepa, tieshi otraadi...

Kaareiz domaashana "Tas ir neticami, jo nav iespeejams" ir izzinjas showstopperis... piemeeram braaljiem Raitiem tas maxaaja 3 gadus kaameer shie patentu uz ljopeni savu dabuuja! Mendels shkjiet vispaar nesagaidiija savu zirnju peetnieciibas rezultaatus, tos atzina tikai peec vinja naaves, CCCP vispaar atpalika biologjijaa no ASV, jo pastaaveeja viedoklis, ka cilveeku iipashiibas visas ir ieaudzinaamas un gjeneetikai ar to nav nekaada sakara!

Kaareiz shaadu piemeeru ir pilna pasaule, kur tieshi "Tas ir neticami, jo neiespeejami" ir bijis tieshi bremze izzinjai!

Zinaatne un iistie atklaajumi notiek tieshi tur - kur, visi zin, ka tas nav iespeejams, atrodas viens duraks, kas to nezin, padara to par iespeejamu un to izskaidto, un izraadaas ir izdariijis atklaajumu!

Liidz Einshteinam visi zinaaja ka laiks, telpa ir absoluuti... izraadiijaas ka taa nav. Liidz Boram u.c. Kvantu mehaanikas monstriem visi ticeeja, ka lieta nevar buut divaas vietaas vienlaiciigi, vai buut "pa daljai" Izraadiijaas ka tieshi taa ir...
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.11 13:40:38
liepa
Nē tas nav tā. Šī pasaulke darbojas pēc noteiktiem principiem. Ja tu nestrada, tev nav ienakumu. Ja tu strada tu vari nopelnit un vari daudz nopelnit, ja esi uznemejs utml. Tas nenozime, ka Dievs palidz vai nepalidz viena vai otra gadijuma. Tu ar savu roku darbu panac to finanses ko tu panac. Bet ja tu esi ticigs, tad ir saprasana par finansem kaa taadam, ko ar tam darit utt. Dievs ari palidz tev tad finansu joma sasniegt rezultatus, vada tevi un dod tev iespejas.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.11 13:41:38
liepa,

Eeee... nuu... Visa Palestiinas un Izraeela veesture ir atrodama Biibelee... ilji Veesturi tu vairs par Zinaatni nesauc?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.11 14:15:09
Jošs Mulders
bet bībelē nav Mazpisānu vēsture. kas gan tad tā par zinātni un zinātnes sasniegumiem?
PS - šķiet ka ir tāda zinātne - pētīt cilvēka nabā sakrājušos netīrumus. Nu un tad? Ja tas būtu pieminēt bībelē -viņa pārtaptu par akūno zinātnes rokas grāmatu???
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.11 14:16:11
masiks, godiigi sakot nefiga nesapratu ko tu nupat uzrakstiiji!

Kaads sakars nabai ar Veesturi?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.11 14:16:37
Jošs Mulders
Tb, šķiet sajauci zinātni ar zinātnes izpētes priekšmetu....
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.11 14:17:32
Jošs Mulders
Kaads sakars nabai ar Veesturi?
tāds pats kā bibelei ar zinātni. Abi ir pētāmi, bet abi paši nav nekāda zinātne.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.03.11 14:22:06
masiks,

Liepa teica

"Paradi man kaut vienu zinatnes sasniegumu, kurs balstitos uz bibeles neticamo lietu izzinu! "

Atbilde... liela dalja no taa ko mees vispaar zinaam par Izraeeli, Palestiinu un saistiitajaam tautaam naak no Biibeles!

Ja es liepai teikshu, ka Taitaana darbos ir jau sastopama taada informaacijas notaacija, kuru Shanons izstraadaaja tikai 20gs. taapataas liepa nedz ticees, nedz arii sapratiis kas tas taads ir...

Vai slaveno "Domaaju taatad esmu" jau izteica Augustiins...

Jeb Njuutona tiexme izprast Dieva Radiito pasauli, taadeejaadi vinjsh mekleeja un atrada sho kaartiibu!

Pati zinaatne ir judeokristiigaa domaashanas veida produkts!
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.11 14:27:01
Jošs Mulders
OK...bet.... a kas... Visa Palestiinas un Izraeela veesture - ir neticamo lietu izziņa?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.11 14:28:53
Jošs Mulders
Vai slaveno "Domaaju taatad esmu" jau izteica Augustiins...
KHM...KHM... vai gadījumā šo slaveno teicienu neizteica viens cits, mazliet ātrāk? Tev akal sākas "PSRS - visu ziloņu dzimetene" sindroms?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.11 14:30:00
Jošs Mulders
Pati zinaatne ir judeokristiigaa domaashanas veida produkts!
āaaaa... ržuņemogu....
Raksti vēl!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.11 14:34:49
OK...bet.... a kas... Visa Palestiinas un Izraeela veesture - ir neticamo lietu izziņa?

A tu tach pac esi dedziigs - "Nav infas, taatad neticu" - aizstaavis! Ja infa par notikumu X nevaid, tad aiz ko tas buutu ticams? Tad nu Raksti ir tie, kas apgaismo par daudziem Izraeela tautas veestures aspektiem un kas nav mazsvariigi, speej izskaidrot kaapeec Izreels dziivee ir riikojies tieshi taa un ne savaadaak... kas nebuutu iespeejams bez Rakstiem vispaar!

KHM...KHM... vai gadījumā šo slaveno teicienu neizteica viens cits, mazliet ātrāk? Tev akal sākas "PSRS - visu ziloņu dzimetene" sindroms?
Dekarts... kaadus 12 gadsimuts peec Augustiina

jõgis [84.237.143.5]
# Iesūtīts: 2010.03.11 14:40:30
liepa specially for liepa (7 negatīvie ticības apliecinājumi):
http://en.wikipedia.org/wiki/Uta_Ranke-Heinemann
jõgis [84.237.143.5]
# Iesūtīts: 2010.03.11 15:14:40
palundra! sātans atkal uzdarbojas: http://www.apollo.lv/portal/life/articles/196959
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 71 , pavisam kopa bijuši: 4777