atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Slaveni mūsdienu ticīgie
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2010.03.05 10:09:22
Pastāstiet, ko jūs zināt par kādiem pazīstamiem un slaveniem mūsdienu ticīgajiem... kas nav kulta kalpi! Nu tur holivudas aktieri, māxlinieki, zinātnieki!

Es domāju kristīgi ticīgie!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Rosalie
# Labojis Rosalie: 2011.03.18 16:40:04
pag, manam auxtam intelektam kljuust par sarezhgjiitu ...

na - cilveex nav luuzeris. neviens pats. vai esam tulkojumaa/jeedzienos pazudushi.

masik -iejaukshu balzaaminju ar upeneem, tad varbuut sapratiishu, kaapeec tev kreisaa auuss obligaati ar labo ... ee ... pakaljkaaju jaakasa.
Nesaprotu, ko gribi pateikt. Tieshaam.
a-masiks [74.63.112.142]
# Iesūtīts: 2011.03.18 16:51:20
Rosalie
atkārtoju:
masik - ko teixi par definiiciju "nabadziigs ir ikviens, kuram nepietiek" ?

definīcija ir nepilnīga, jo nenorāda kas tas ir, kas nepietiek. gan kvalitatīvi, gan kvantitatīvi.
tāpēc arī saku - bagāts ir tas, kuram spīd.
un tāpat kā tu - nenorādu, kas spīd. daudz lampiņas, daudz zelta zobu vai daudz gadu cietumā.

tu prasīji, es atbildēju. un pēc tam tu pati vairs neko nesaprati.
Rosalie
# Iesūtīts: 2011.03.18 16:54:56
ok, sirmi blonda.
domu ta ui, kaa saprati, viltnieks.
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2011.03.18 20:13:50
Rosalie
Nu pag, pag Rosalie ,
vai tiešām kristieši ir kā pazīstamajā anekdotē - cilvēks stāsta: zini, man bieži gadījās - eju pa ielu un pēkšņi apčurājos. Jutos tik neērti... bet tad aizgāju pie ārsta.
- Nu un ārsts palīdzēja?
- Jā!!! Tagad es vairs neērti nejūtos.

Respektīvi, tā vietā lai mainītu situācju, kristieši maina attieksmi pret to? Nu, teiksim, nožēlojams cilvēks tā vietā, lai mēģinātu kļūt mazāk nožēlojams, notic, ka neviens pats cilvēks nav lūzeris un dzīvo tālāk kā līdz šim?
Rosalie
# Iesūtīts: 2011.03.18 22:48:52
Pienjemu, ka taa vareetu likties. No aarpuses.

tikai nejautaa, kaa iekshaa tikt nezinu, ticiibas daavana jaaluudz

profesionaali turpat jau 30 gadus katru dienu tieku konfronteeta ar situaacijaam, ko mainiit nav manos speekos. Tai skaitaa ar naavi.
Labi izdzen lepniibu.
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2011.03.19 09:07:10
Rosalie
Nē, paldies, es laikam nemaz iekšā tikt nekāroju.
Mani tikai izbrīna, ka ja ir tāds Dievs kā kristieši apraksta, kāpēc viņš nedalās ar saviem kalpiem bagātībā un spēkā, bet piedāvā vien samierināšanos ar savu likteni.
Jo, lai kāds tiktu konfrontēts ar situāciju, ko nevar izmainīt, nav vajadzīgs Dievs. Un lai ar to samierinātos, arī ne - vienkārši citas iespējas jau nav kā vien samierināties.
Piemēram, japāņi, kas tagad tiek konfrontēti ar nāvi un postu, ko viņi darīs? - samierināsies, ko tad citu?
jauniņais [84.237.208.39]
# Iesūtīts: 2011.03.22 14:55:03
παλαιό ανόητος
nu, šai diskusijā var redzēt, ka maz ko esi sapratis no kristietības. Lieta tāda, ka kristieši tic Dievam, kurš dod un arī ņem. Dievs ultimate nozīmē ir tas ``liktenis``, ar kuru samierināties. Šī izpratne izriet no tā, ka Dievs ir ārpus laika esošs, un visu zinošs. Otrā daļa sākas tad, kad pievēršamies laiciskā cilvēka attiecībām ar mūžīgo (sal. predestinācija/determinisms vs brīvā griba problēmu, kas ir aktuāla ne tikai kristiešiem). Tālāk negribu braukt, gan jau, ka tev pašam ir kkādi uzskati šitai jautājumā.
Otrā lieta - vai visiem kristiešiem jābūt spīdošiem veiksminiekiem etc. Šeit mēs varam paskatīties uz kristietības dibinātāju, kurš pēc visiem standartiem būtu ``lūzeris``. Visa šī mācība ir vērsta uz to ka vienīgā PATIESĀ manta ir tā, kas ir ``debesīs`` - garīgā. Tātad, viss atkarīgs no tā, vai tu esi ``lūzeris`` attiecībā uz šo garīgo mantu vai nē. Uz to ar
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2011.03.22 22:24:35
jauniņais [84.237.208.39]
Paldies par iesaisti sarunā.

Skarot pirmo daļu,- likteni parasti nepielūdz; kristieši Dievu gan pielūdz un mēģina nodibināt kaut kādas personīgas attiecības ar viņu. Man liekas, tas nozīmē, ka Dievs `likteņa`aspektā ir salīdzinoši nesvarīgs priekš kristiešiem, salīdzinot ar citiem aspektiem.

Par otro daļu - jāatceras, ka kristietības dibinātājs netiek īsti uzskatīts par cilvēku, tāpēc lietot cilvēcīgas mērauklas - lūzeris/vinneris nav korekti. Kristietības dibinātājam kalpoja eņģeļi, viņš pārvērta ūdeni vīnā un staigāja pa ūdeni; tas, kas cilvēkam būtu lūzerisma pazīme, dievam ir vien ekstravagance.
Rosalie
# Iesūtīts: 2011.03.23 14:37:46
kaa pret sienu (:

ja Dievs nedaliitosar saviem kalpiem bagaatiibaa un speekaa - tavs formuleejums - dziives nasta, t. sk. situaacijas, ko mainiit nav muusu speekos, nebuutu panesamas ...
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.03.23 15:26:31
παλαιό ανόητος
Par otro daļu - jāatceras, ka kristietības dibinātājs netiek īsti uzskatīts par cilvēku, tāpēc lietot cilvēcīgas mērauklas - lūzeris/vinneris nav korekti.

Jēzus bija īsts cilvēks. Un Viņš cieta un mira pa īstam.
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2011.03.23 16:54:55
Rosalie
Ir cilvēki, veselas tautas, kas netic kristiešu Dievam, tātad nesaņem no viņa palīdzību. Viņu dzīve nav pārāk atšķirīga no kristiešu dzīves. Vien, ja kristietim kaut kas atgadās, tas mierina sevi, ka šis pārbaudījums ļauj izdzīt lepnību; nekristieši mierina sevi kaut kā savādāk.

Mārtiņš
Es vien gribēju teikt, ka nav jēgas Jēzu iztēloties par lūzeri, jo būt par lūzeri ir tīri cilvēcīga situācija.
P.S.
Pārlasīju Halcedonas koncila formulējumu par divām dabām:
"Kristus, Dēls, Kungs, Vienpiedzimušais, tāds, kam ir divas dabas, kuras savā starpā ir nesajauktas (ασυγχυτως, inconfuse), nemainīgas (ατρεπτως, immutabiliter), nedalāmas (αδιαιρετως, indivise), nenošķiramas (αχωριστως, inseparabiliter). Šo abu dabu vienība nekādā ziņā nenoliedz to atšķirīgumu; drīzāk ar to abu dabu raksturīgās īpašības saglabājas un savienojas vienā personā (προσωπον) un hipostāzē (subsistentia)."

Neko nesapratu. Ko viņi ar to īsti gribēja pateikt? Tas ir apmēram kā teikt apaļš kvadrāts, imho.


Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.03.23 22:14:37
παλαιό ανόητος
Ir cilvēki, veselas tautas, kas netic kristiešu Dievam, tātad nesaņem no viņa palīdzību. Viņu dzīve nav pārāk atšķirīga no kristiešu dzīves.

Jā, ticīgo un neticīgo dzīves īpaši neatšķiras (raugoties no praktiskuma, labklājības), jo Dievs rūpējas par visiem

Es vien gribēju teikt, ka nav jēgas Jēzu iztēloties par lūzeri, jo būt par lūzeri ir tīri cilvēcīga situācija.

Lielajā piektdienā Viņš tiešām kļuva par lūzeri visas tautas un pat savu tuvāko mācekļu priekšā. Viņa nāve bija īsta gan Viņam, gan pārējiem - kam tā nesa bēdas un satriektību (Viņa sekotājiem), gan kam triumfu (vajātājem).
Un tikai pēc šīs sagrāves seko Augšāmcelšanās.
Dievs nespēlē teātri, izlikdamies miris un raudinādams skatītājus. Dievs ir PATIESĪBA, un viss, ko Viņš dara, ir pa īstam. Iemiesošanās cilvēkā notiek pa īstam (Vārds tapa miesa, kļuva par cilvēku), un pa īstam Viņš mirst.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.03.23 23:46:09
KPax.
Lai jau aizliek
Rosalie
# Iesūtīts: 2011.03.24 11:41:38
nomet ironiju, un buus shtokos ... noteikti labaak, nekaa, ja muslims vai hindu tevi pa savam nolaad
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.03.24 14:18:36
KPax.
Nē, nevis ka kaut kas cits varētu būt patiesāks. Bet tamdēļ, ka viss labais nāk no Dieva. Arī hinduistiem.
trispadsmitais
# Labojis trispadsmitais: 2011.03.24 19:53:41
παλαιό ανόητος
Neko nesapratu. Ko viņi ar to īsti gribēja pateikt? Tas ir apmēram kā teikt apaļš kvadrāts, imho.
klau, tu nevari iedomāties, cik ļoti tu trāpīji desmitniekā! tieši tā, apaļš kvadrāts! tas ir tieši salīdzinājums, ko Kūzas Nikolajs izmantoja lai aprakstītu dievišķā/cilvēcīgā apvienošanos Kristū. Iesaku palasīt De Docta Ignorantia (ok, varbūt ne, šausmīgi sarežģīti priekš manis bija , ja šitai forumā var sūtīt kkādus PM, atsūti epastu, es tev nosūtīšu PDFā 1u baigi jēdzīgu grāmatu par Kūzas Nikolaja filozofiju)
tu intuitīvi uztrāpīji uz, manuprāt, vislabāko salīdzinājumu! ņemu savus vārdus atpakaļ par tavu kristietības neizprašanu tev tas ir iekšā
ja galīgi negribas lasīt, varu mēģināt domu paskaidrot šeit
p.s. esu tas pats jauniņais, ja kas. izdomāju iereģistrēties.
p.p.s. par to kūjieti - nevis grāmata, bet tikai viena nodaļa. tas tā, lai nesabiedētu
trispadsmitais
# Iesūtīts: 2011.03.24 20:05:05
sorry par spamu, bet gribēju ko piemetināt par to, kas ir itkā šī foruma galvenā tēma.
par Kūzas Nikolaju es uzzināju, lasot Roland Omnès - visai slavens franču kvantu fiziķis kurš par viņu ieminējās starp rindiņām savā magnum opus - Quantum Philosophy . Sauc sevi par katoli
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.03.24 21:45:08
Patīkami dzirdēt kaut ko jauku par sevi pat ja zini, ka tā nav taisnība. - Es tiešām neko nesaprotu no kristietības.
Tomēr par Kūzas Nikolaju labprāt palasīšu.
Svilpaste
# Iesūtīts: 2011.03.27 22:10:52
Maija Doveika.
Svilpaste
# Iesūtīts: 2011.03.27 22:13:15
Par dažiem aktieriem gan nevar īsti saprast, savulaik atmodas laikā Akvelīna Līvmane un Jānis Paukštello aktīvi piedalījās dažādos katoļu pasākumos, vadīja kristīgas nometnes, bet tagad Līvmane ir astroloģe, bet Paukštello kādā Jāņu koncertā, ko translēja TV, klaigāja uz skatuves, ka mēs, latvieši, esam pagānu tauta!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 3 , pavisam kopa bijuši: 33866