atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem mācītāji (: DISKUSIJA LUTERĀŅIEM:)
p.l.dassy
Iesūtīts: 2010.03.04 15:30:36
kas ir mācītājs?
vai mācītāji ir mācītāji kā RKB priesteri - koncekrēti = uz mūžu īpašs statuss?
kas mācītāju padara par mācītāju?

vai mūsdienās mācītāji nav tādi (kā cita suga), kas paši paaugstinās? prasot cieņu un visādas citādas īpašas attieksmes... ? vai arī citi paaugstina?

vai piekrītat apgalvojumam:
ja mācītājam nav draudze - viņš nav mācītājs...
ja neviena draudze negrib mācītāju - viņš nav mācītājs...

piemēram, ko , jūsuprāt, Luters saka par mācītājiem?

p.s. šī diskusija nav ne par vienu personīgi, bet par tēmu kā tādu !
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.03.06 21:48:13
Aivars

Pareiz. Beidzot Tu runā kā ozijs. Par tēmu skaidrā valodā. Bet par tulkojumiem un ņemtajiem oriģināliem....pastrīdēšos. Pavēro pats Bībeli, kurām ir skaidrojumi. Pat tur ir pieminēti vairāki varianti. Šie oriģināli bij daudz tūkstošiem. Nebij tik vienkārši pie kanona izveidošanas. Katrs rakstīja pēz savām zināšanām.
Veco derību rakstīja rakstu mācītāji, tur bij cits standarts. Kļūdīties vispār nedrīkstēja. Apustuļu vēstules planēja un pārrakstījās no rokas rokā. Nekādu prasību nebij.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.06 21:58:45
Aivars Lapšāns
Nu nebija tie daudzi tūkstoši. Nestles-Ālanda grieķu izdevumos, kur apkopots viss kritiskais aparāts, zem katras lappuses ir zemsvītras piezīmes, kas aizņem pietiekoši mazu daļu, un lielākotiess attiecas uz pavisam nebūtiskām pārrakstīšanās kļūdām, kas kādos atsevišķos manuskriptos pamanītas.
Nu nespēlējās ticīgi ļaudis, kas paši bijās Dievu, pārrakstot Dieva vārdu.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.08 14:25:23
Svētais

Lūk, kā reiz degšana vis nav vien emocionāla, tā ir Svētā Gara rosināta dziņa kalpot un nodoties, un starp citu - arī izrādīt kaut kādas emocionālas izpausmes...nez, kaut kā aizgājuši otrējādā galējībā luterāņi esam. Neaizmirsīsim, ka slikti ir uz emocijām balstīties, bet emocijas balstīt Dieva Vārdā ir labi un svētīgi. Nu piemērs - kā mācītājs var pateikt alleluja (slava Dievam) ar pilnīgu bezemociju sejas izteiksmi, kā noskaldot ar cirvi, tas liecina, ka dievkalpojums tiek veidots, kā rituālu teātris, nevis patiesa sirds attieksme no mācītāja
lingita [188.112.189.148]
# Iesūtīts: 2015.03.13 12:09:35
Mācītājs ir gan aicinājums no Dieva ,un tai pašā laikā mācīt ,tātad izpildīt funkciju.Ir tikai viens mācītājs Kungs Jēzus Kristus,bet pārējie savā starpā brāļi un māsas. Mācītājs ir Dieva vārda kalps.kurš kalpo ar Dieva vārda sludināšanu citiem. Viņš ir tāds pats brālis Jēzū Kristū kā pārējie brāļi un māsas ,tikai aicināts no Dieva sludināt Dieva vārdu citiem. Kad Jēzus kalpoja citiem ,Viņš pildīja Dieva gribu sludinot ,dziedinot ,atbrīvojot ,Dieva uzdevumā.Viņš bija Sava Tēva Dēls sūtīts izpildīt Sava Tēva gribu.Funkcija -mācītājs nav paaugstinājuma status.Viņš ir Dieva gribas ,uzdevuma pildītājs.Tie kas grib būt pirmie ,lai ir kā pēdējie .un visu kalpi.Jēzus nenāca lai viņam kalpotu ,bet lai Viņš kalpotu citiem,mīlestībā ,lēnprātībā, pacietībā ar skaidru sirdi ,lai tos iegūtu Dievam.Jēzus teica ,ka tie kas pilda Mana Tēva gribu ir Mani brāļi un māsas. Jēzus teica ,ka turiet cits citu augst
NAURIS [213.226.141.118]
# Iesūtīts: 2019.09.05 08:24:35
Kas mus laikos ir macitajs,vai pati baznica? Nekas galigi nav pec bibeles,to vairs neviens nelasa,baznicas pilnas ar kautkadiem teliem,bildem,kuru prieksa klanas,macitaji kuri par pakalpojumiem prasa naudu ka ..... Baznicas stav cenu stendi.Ko Jezus ar tadiem darija. Piedalas politika,sveti visu ko var iesvetit,ari karogus,piemineklus,kas ir elki.Viss ir pret Bibeli,tapec tadas ekas nemajo Dieva vards.
incognito
# Iesūtīts: 2019.09.05 20:35:09
Klau, Nauri! Tiešām baznīcās stāv cenu stendi? Kad pēdējoreiz biju savā draudzē (ak vai, tas gan bija pirms kāda mēneša), nekāda cenu stenda vēl nebija. Šķiet, vecās derības laikos bija tāda ideja, ka Dievs mājo īpašos Viņam celtos mājokļos - papriekš saiešanas teltī, vēlāk templī. Bet jau praviešu laikos tapa skaidrs, ka tā tomēr nav: "Tā saka Tas Kungs: "Debesis ir Mans tronis, un zeme ir Manu kāju pamesls. Kur būtu tāds nams, ko jūs Man varētu celt, un kur būtu tāda vieta, kas Man derētu par dusas vietu?" (Jes.66:1) Respektīvi - manuprāt, ēkās nemājo ne Dievs, ne Viņa vārds. Gandrīz tādiem pat vārdiem tas ir teikts Apustuļu darbu grāmatā:"Bet Visuaugstākais nedzīvo rokām darinātos namos(..)" (Ap.d. 7:48)
NAURIS [213.226.141.118]
# Iesūtīts: 2019.09.06 08:37:11
Pareizi,dievs ir visur,bet vina vards majo tur kur patiesi savacas vina kalpi,tad kapec tas nav baznicas?Vai tas bildes un karajosie teli ir Dievam tikami,vai par tiem Dievs nebridinaja tureties pa gabalu un iznicinat?ari nosaukt kadu baznicu kas tiri kalpo pec bibeles.Vai macitajs nav tas kurs kalpo pa velti? Ja apskatas macitaja pakalpojuma snieksanas saraksta arpus baznicas,paveras biznes,vai nav rakstits,kas ir par naudu,tas nav no Dieva?Kam mes patiesiba kalpojam?Man ir jautajums par luteru,kas vins bija sirdi Dieva prieksa,vai ir pareizi celt baznicas un celt draudzes cilveka varda,bet ne Dieva varda? Man ir milijons jautajumi,kapec izmanto bibeli,bet nepilda kas tur teikts,kas ir jaievero?Vai pasauligais liek ta rikoties un nesaredzet,ir sapigi uz to visu noskatities.Es mekleju patiesa Dieva vardu,zinu kadam tam ir jabut,bet nekur neredzu,apciemoju daudzas baznicas,viena svin valsts svetkus,citas no gridas lidz griestim piebasts ar elkiem,ka dabuju mukt.
dafne
# Iesūtīts: 2019.09.06 12:32:25
NAURIS [213.226.141.118]Nauris baigi iededzies par Bībeli,bet to raksta ar mazo burtu,kā tādu lubeni.Nu nav kristieši tādi analfabēti par kādiem tos taisa ateisti.😊
NAURIS [213.226.141.118]
# Iesūtīts: 2019.09.07 20:25:32
Dafne,ar gramatiku tev viss izskatas labi,paldies,bet vai Bibeli tik pat citigi lasi un pildi? Kapec es meklejot ticibu pec Bibeles ieteikumiem un pamacibam,meklejot krietiesus pec ta ka Jezus piekodinaja,meklejot namu kur nekarajas elku teli,kur nevalda nauda un grezniba,neko no sava prata,bet tiri ka Dievs to ir ielicis Bibele,kur netiek pieminets un godinats pasauligais.Kapec es vienmer sanemu visur parmetumus,atraidijumus? Jusu gadijuma lai pastastitu man par Dievu un atbildetu uz saposiem jautajumiem,lai raditu celu ka Jezus to macijis,es sanemu aizradijumus par gramatiku. Seit nav ta milestiba un siltums ko Jezus noradija ka atpazit vina sekotajus,padoma par to,pirms apspied tos kas mekle Dieva vardu,jo ari cilveki ar daudzam personobas problemam,tai skaita ari gramatika,ir Dievam mili,Dievs mil pec sirdim.
Aivars
# Iesūtīts: 2019.09.08 16:39:38
NAURIS [213.226.141.118]
Cienītais, jūsu teksti rāda, ka pats Bībeli neesat lasījis, un mēģinat Jēzum piešūt savus tekstus

Kamēr pielūgsiet savu paštaisnības un egoisma elku, labāk nemēģiniet tiesāt citus kristiešus par viņu `sirds siltumu` un nemāniet pats sevi!

dafne
# Iesūtīts: 2019.09.09 00:04:29
NAURIS [213.226.141.118]nepiesējos gramatikai,bet attieksmei.
incognito
# Labojis incognito: 2019.09.09 18:40:49
Nauri, ja Jūs meklējat ticību pēc Bībeles ieteikumiem, rekomendētu apmeklēt alfakursu kādā draudzē. Tas ir tāds lekciju un sarunu cikls, kas dod zināmu skaidrību par to, kas un kāpēc praktiski notiek baznīcā. Labāk vienreiz ieraudzīt paša acīm, nekā par to ilgi runāt. Kurss ir bezmaksas, tiesa gan, tā kā vakara sākumā tiek piedāvātas vakariņas, dalībnieki ir aicināti, ja vēlas, piedalīties vakariņu izdevumu segšanā (parasti ap 2 eur).Bet, ja tas ir šķērslis, protams, to var arī nedarīt. Tā ir sagadījies, ka drīzumā šāds kurss sāksies Rīgas vecās Ģertrūdes draudzē: http://gertrude.lv/2019/08/izmegini-alfu-6/ Rekomendēju apmeklēt. Tur būs iespēja arī uzdot visus interesējošos jautājumus gan par attēliem baznīcā, gan naudas lietām.
dafne
# Iesūtīts: 2019.09.19 23:08:18
Ja par mācītāju tēmu.Pēdējā laikā esmu aizdomājusies par to pēc kā LELB nosaka kuru ordinēt par mācītāju,bet kuru nē.Kas tur ir tas izšķirošais?Vai sekmīgi pabeigta LA vai kādas rakstura īpašības.Kādos gadījumos neordinē?
Aivars
# Iesūtīts: 2019.09.22 22:44:50
dafne
Ne vienmēr ir jāpabeidz LA.
Potenciālā mācītāju kandidatūru izvētī ordinācijas komisija, bet praktiski jau izšķirošais vārds pieder arhibīskapam. +Janis noteikti to visu var paskaidrot smalkāk.
dafne
# Labojis dafne: 2019.09.23 00:37:55
Aivarsnu,teoloģija ir jāapgūst un kāda attiecīgā skola jābeidz.Tas tā kā skaidrs.Mani mulsina fakts,ka to izlemj kāda komisija,vai,vēl trakāk-viens cilvēks.Bet kāpēc ne draudze?Es domāju tā draudze no kuras nāk potenciālais mācītājs.Draudze izvirza savu kandidātu,šis izmācās un atgriežas savā draudzē kā mācītājs.Tālāk komisija un arhibīskaps "pieskata".Un draudze arī iesaistīta un nes atbildību.
Aivars
# Iesūtīts: 2019.09.26 23:21:28
dafne
Patiesībā tā tēma ir sarežģīta tieši tādēļ, ka dzīvojam nevis ideālā, bet grēcīgā pasaulē. No vienas puses presbiters Ārijs (kurš noliedza Kristus dievišķību) bija populārs Konstantinopoles draudzē, bet viņam nebija taisnība. No otras puses- taisnība nebija pāvestam un kardināliem, kuri bija gatavi Luteram ādu pār acīm nomaukt.

Ja man būtu ideāla formula, es to noteikti neslēptu zem pūra.
Pagaidām man atliek tikai vēlēties, lai draudžu atsauksmju un ordinācijas komisijas diskusijā nedominētu voluntāri norādījumi "no augšas" kādu lēvaldu iestumt LELB mācītāju rindās
incognito
# Iesūtīts: 2019.10.14 19:53:13
Man liekas, ka ne tikai draudze ir tā, kas aicina cilvēku kļūt par mācītāju. Galu galā galvenais aicinātājs ir tā noslēpumainā persona, ko mēs saucam par Svēto Garu, kas ieliek kādam jaunam cilvēkam sirdī domu iet mācīties LA vai LU TF, lai kļūtu par mācītāju. Iespejams, tāpēc arī, sistēmai neesot perfektai, tā tomēr strādā.
Aivars
# Iesūtīts: 2019.10.14 21:33:25
incognito
pa lielam tā tas arī ir
dafne
# Labojis dafne: 2019.10.14 21:57:13
Nez vai tas tik vienkārši ir,jo arī sievietēm tādas domas sirdī ienāk...vai ieliek,nezinu.Sievietes jau noteikti pašas izdomā,ka vajag.
Otrs..kāds cītīgi izmācās,bet šo neordinē.Arī tas nav izskaidrojams.Kā var nobalsot "pret Svēto Garu"?
Aivars
# Iesūtīts: 2019.10.16 00:17:40
dafne
Pret Sv, Garu regulāri ir nobalsots gan Gabatā, gan daudzās citās vietās.
Cita lieta - kā nenobalsot pret Sv. Garu.
Un kā atšķirt Dieva aicinājumu no paša/pašas iedomības vai pat psihiskām kaitēm?
Diemžēl nav jau tā, ka tikai Y hromasomas iztrūkums vai esamība būtu droša pazīme. Arī puišeļi un večuki ir gan rāvušies pēc mācītāja amata, gan aplauzušies līdz ārprātam. (un ne jau vienmēr tikai pašu vainas dēļ)

Es neredzu gatavas receptes. Tikai atgādinājumu par to, ka arī Baznīcā sastopas rūdīti grēcinieki.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 111 , pavisam kopa bijuši: 35829