atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem mācītāji (: DISKUSIJA LUTERĀŅIEM:)
p.l.dassy
Iesūtīts: 2010.03.04 15:30:36
kas ir mācītājs?
vai mācītāji ir mācītāji kā RKB priesteri - koncekrēti = uz mūžu īpašs statuss?
kas mācītāju padara par mācītāju?

vai mūsdienās mācītāji nav tādi (kā cita suga), kas paši paaugstinās? prasot cieņu un visādas citādas īpašas attieksmes... ? vai arī citi paaugstina?

vai piekrītat apgalvojumam:
ja mācītājam nav draudze - viņš nav mācītājs...
ja neviena draudze negrib mācītāju - viņš nav mācītājs...

piemēram, ko , jūsuprāt, Luters saka par mācītājiem?

p.s. šī diskusija nav ne par vienu personīgi, bet par tēmu kā tādu !
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2010.03.04 21:01:09
Maris
nu vot.. šite ar rodas problēma, ko saka Raksti?! ko saka Jēzus?
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2010.03.04 21:05:29
armilo
mani nevajag saprast
jo patiesībā ir lietas, kuras man nav skaidras un ir lietas, kuras ir skaidras...
sirds nu itin nemaz nav satraukta, bet jautājumi ir... man ir kaut kāds savs gūtais priekštats, bet es vairāk meklēju un gribu to pilnveidot, tāpēc varbūt tik neskaidri izsakos

vai norādītu lpp, kur mācītāju ordinācija tiek saukta par sakramentu
Becina
# Iesūtīts: 2010.03.04 21:07:02
Es domāju ka mācitājs ir aicinājums un profesija
jugla3 [81.198.32.191]
# Iesūtīts: 2010.03.04 21:12:23
Becina vāciski tas nozīmē vienu un to pašu (Beruf)
Becina
# Iesūtīts: 2010.03.04 21:16:23
jugla3 [81.198.32.191] vacu valodu nasaprotu
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2010.03.04 21:28:34
Becina
par profesiju viss skaidrs, tas ir sabiedrībā pieņemts statuss
bet aicinājums?!
aicinājums uz ko un priekš kā?
jancis [78.84.254.16]
# Iesūtīts: 2010.03.04 21:28:46
Mācītājs arī ir cilvēks un viņš nečurā kristāla traukā.
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.04 21:29:28
dassy, "Ja ordinācija tiek skaidrota saistībā ar Vārda kalpošanas amatu, tad mums nav iebildumu saukt to par ordinācijas sakramentu." ATA Apol.XIII, 204.lpp.
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2010.03.04 21:38:05
Aivars
izlasīju, bet paslīdēja garam atbilde..
visi esam grēcinieki
kā Tu pamatotu, ka ordinācija mācītāju paaugstina no citiem Dievticīgajiem?

es nedomāju, ka mācītājs vairs nav mācītājs izejot pa baznīcas durvīm... protams nodarbošanās/profesija ir visu laiku...

es domāju vairāk par to, ka jūs esat izredzēta cilts, ķēnišķīgi priesteri , svēta tauta, Dieva īpašums, lai jūs paustu Tā varenos darbus, kas jūs ir aicinājis no tumsas Savā brīnišķīgajā gaismā,
10 jūs, kas citkārt nebijāt tauta, bet tagad Dieva tauta, kas nebijāt apžēloti, bet tagad esat apžēloti. 1.Pēt.2:9-10
un
no Jēzus Kristus, kas ir uzticīgais liecinieks, mirušo pirmdzimtais, zemes ķēniņu valdnieks. Viņam, kas mūs mīlējis, kas mūs ar Savām asinīm atsvabinājis no mūsu grēkiem
kas mūs darījis par ķēniņiem, par priesteriem Dievam, Savam Tēvam, Viņam lai ir slava un vara mūžu mūžos! Āmen! Atkl. 1:5-6
Becina
# Iesūtīts: 2010.03.04 21:38:27
p.l.dassy
varbūt aicinājums sludināt,mācīt citiem Dieva vārdu,kalpot Dievam un ari cilvēkiem .
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2010.03.04 21:42:30
Becina
labo, ja nepateikšu pareizi, manprāt Tevis teikto var teikt vienkārši: kalpot cilvēkiem (protams, ar Dieva Vārdā un ar Dieva Vārdu, Sakramentu neaizmirstot) bet jautājums tālāk, vai tā kalpošana kā īpaši paaugstina?
Becina
# Iesūtīts: 2010.03.04 21:55:54
p.l.dassy es nezinu,varbūt vajag pajautāt kādam mācītājam ,ko viņi domā kas ir mācītājs.
Svētais
# Labojis Svētais : 2010.03.04 22:03:16
vai tā kalpošana kā īpaši paaugstina?

uzdrīkstos piedalīties, jo biju izgājis iesvētes mācību, un pievērsos Jēzum kā luterānis un pāris gadus arī tāds oficiāli skaitījos

Šī kalpošana tieši pretēji uzliek lielāku atbildību gan Dieva , gan cilvēku priekšā, un tāpēc ir teikts, netopiet daudzi par mācītājiem. Ja kāds top nepareizas motiv[acijas vadits, tad vina slogs ir smags. Kur nu vēl par kaut kādu paaugstināsšanos vai ipasu statusu var būt runa . Bet tas kaa grēks var but piemitoss katram cilvekam un tie , kas ir augstaka amata tiem lielaks kardinajums taja iekrist ( bet ne vienmer) Jezus saka, ka kalps nav lielaks par kungu, pec notikuma kad mazga kajas un saka macekliem, ka jus mani saucat par kungu un macitaju un es tads esmu. ja nu es juusu kungs esmu kajas jums mazgajis, tad jums pienakas to pasu darit. taa ka tas ir loti atbildigs uzdevums, kas uznemas so amatu un protams ir nepieciesams aicinajums uz to. es negribetu but par macitaju
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2010.03.04 22:44:12
armilo
labi, viens teikums. bet paskaties kontekstu. runa taču iet par Dieva Vārdu
tas ir Dieva spēks par pestīšanu ikvienam, kas tic, jūdam visupirms un arī grieķim.
un
Jes. 55:11 tāpat tas ir ar Manu vārdu, kas iziet no Manas mutes. Tas neatgriezīsies pie Manis tukšā, bet tam jāizdara tas, ko Es vēlos, un jāizpilda savs uzdevums, kādēļ Es to sūtīju."

bet tad jau roku uzlikšana arī ir sakraments?(pirmo reiz dzirdu)

bet ja Sakramentu raksturo Dieva pavēle, tad kur ordinācijā ir apsolījumi? apsolījumi taču ir Evaņģēlijā, bet ne jau pašā mācītāja amatā?
vai es ko nepareizi saprotu?

protams, godāt mācītāja amatu.. pilnīgi piekrītu, tas ir saskaņā ar 4 bausli... bet tad te var sākt vilkt paralēles, vai mani vecāki ir attiecībā pret mani jāpaaugstinās? tas ir kas cits nekā godāt... un vai pakausīt ir godāt? bija laiks, kad mani vecāki mani gribēja atturēt no baznīcas... ja es viņiem būtu paklausījusi... tad šaubos vai es būtu te... un varbūt man būtu attiecības, kuras ir grēcīgas! Dievs vairāk jāklausa nekā cilvēks, bet vai tas nozīmē, ka es negodāju savus vecākus? viņus es godāju, bet vai viņi ir īpašāki kā es? augstāki?
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2010.03.04 22:58:55
Svētais
tieši tā , pirmajos gs tas bija pašsaprotami...
zini, kāpēc?
jo viņus vajāja un parasti nogalināja pirmos kā martīrus (tas nav smieklīgi!) un pēc tam parastos tā saucamos lajus... toreiz bija izdevīgāk būt parastam ticīgam... un arī liels risks!

un otrs, par ko mācītājs ir atbildīgs? manuprāt, par pareizu Dieva Vārda sludināšanu...
vispār šausmīgi, ja tā padomā... (vispār labi nebūt mācītājam. man ir sava izpratne, kurā varu kļūdīties, bet mācītājiem vēl jāatbild par to, ko viņi ir runājuši un darījuši, mācītāja amatu pildot)
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2010.03.04 23:10:16
bet par draudzi, manuprāt, var runāt, ja mācītāja amatu uzskata par profesiju, nodarbošanos...

jo draudze taču aicina mācītāju ? vai tad ne? un ja nav draudzes, kam tad mācītājs sludinās Evaņģēliju un izdalīs sakramentu? ja tie ir galvenie mācītāja pienākumi... jo jēgu un amatu dod darbība(Dieva Vārds) attiecībā pret draudzi? ne?

nja.. ko teiktu paši mācītāji, bet tā godīgi!
artur [86.179.193.200]
# Iesūtīts: 2010.03.05 01:11:36
Citētās Rakstu vietas no 1.Pēt. un Atkl.1. luterismā tradicionāli tiek attiecinātas nevis uz mācītājiem jeb garīdzniekiem, bet gan uz visiem kristiešiem, t.s. vispārējo priesterību. Un arī mācītāja amats jeb profesija ir skatāma saskaņā ar mācību par vispārējo priesterību. Tāpēc arī tradicionāli luteriskajās Baznīcās ordināciju var saņemt tikai tad, ja ir konkrēts draudzes aicinājums kalpošanai.
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2010.03.05 01:55:27
armilo
labi, ja Tu uzskati, ka mācītāja amats ir sakraments, tad kāpēc tas nav atzīts?
un tādā gadījumā, ko tas nozīmē?!
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2010.03.05 01:55:47
artur [86.179.193.200]
tā arī ir atbilde!
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.05 02:05:51
dassy, šis jautājums nav atbildams pāris vārdos, bet 2:00 naktī rakstīt palagu galīgi nav noskaņojums. Ar labu nakti!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 47 , pavisam kopa bijuši: 33545