atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Ticīgie ateisti
Merlins
Iesūtīts: 2010.03.04 00:05:10
Nīderlandes protestantu baznīca, kas izveidojās, apvienojoties luterāņu un reformātu baznīcām, ir nolēmusi neturpināt disciplinārlietu un neko neuzsākt pret mācītāju, kurš sevi pasludinājis par ateistu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.04 16:35:02
Ctulhu
Kaareiz taapeec, ka metode darbojas
Darbojas tikai kā psihoterapija. Toties visa teorija un ticība sabrūk. Vai ir vērts? var atrast tcitu mācītāju, labu psihologu, bet ticīgu.
Mēs jau arī nezinām, kas tas ir par cilvēku, varbūt ka pat nekāds labais psihoterapeits nemaz nav.
vilks
# Iesūtīts: 2010.03.04 16:35:54
Man šķiet, ka Latvijas ultrakonservatīvajā vidē tas izskatās citādi kā tur uz vietas. Principā liberālā teoloģija Vācijā (un pieņemu, ka tieši tāpat Nīderlandē) ir plaši izplatīta gan mācītāju, gan draudze slocekļu vidū. Tieši tāpat izplatītas gan ir arī konservatīvas draudzes un konservatīvi mācītāji. Cilvēki vairumā gadījumu (īpaši lielākās apdzīvotās vietās) var izvēlēties tādu draudzi, kurai vairāk atbilst viņu personīgā kristīgā pārliecība. Ja Nīderlandes baznīcas vadība konstatēja, ka šī mācītāja uzskati būtiski neatšķiras no citu liberālo teologu uzskatiem, tad acīmredzot tā arī ir. Kā arī šis minētais citāts, iespējams, izrauts no konteksta un izklausās ļaunāk kā īstenībā ir.

Kā arī Cth taču no Kārļa sj tekstiem konstatēja, ka viņš ir ateists...kas nepavisam nav taisnība.

Man personīgi daudz vairāk no citiem tēmas atzariem patika tas par apofātisko teoloģiju. Iespējams, ka arī daudz aprunātā mācītāja grāmata un izteikumi ir mēģinājums veidot/formulēt liberālā spārna apofātisko teoloģiju..kas nenozīmētu atkrišanu no ticības, bet gan paraudzīšanos uz Dievu un ticību citām acīm.

Var, protams, gadīties, ka minētais mācītājs ir pārkāpis kādu robežu, ko viņam kā mācītājam un kristietim nevajadzētu pārkāpt..tomēr nedomāju, ka to ir iespējams noteikt bez viņa grāmatas izlasīšanas.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.03.04 16:38:41
A taa bazniicas maaciiba tak arii ir vnk citu maaciitaaju ( zinaamas vinju grupas, kas koncilaa sapulceejaas) sludinaatais.

Luteraanju bazniicaa tam buutu jaabuut Rakstiem + LTA kaa sho rakstu interpetaacijai!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.04 16:40:25
Mana doma ir balstita uz psihologiju. Biezi tiesi siki informejoties par bibeli un studejot to rodas saubas (esmu lasijusi teologijas studentu diskusijas), tapec to, ka macitajs varetu studiju laika klut atteists, uztveru ka loti realu lietu. Ne jau visi protams, bet dala noteikti. Ta nav fantazija, lai ari tev to gribetos saukt par fantaziju.

Pagaidaam fantaazija... tava inetrpetaacija par studentu diskusijaam
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.04 16:41:04
Nu kur problema? Savaac koncilu un - hops - bazniicas maaciiba jau ir bik citaada.

Nu tas arii shkjiet sheit notiek... un taapeec, piemeeram, LELB var ar taadiem vairs nedraudzeeties!
jugla3 [81.198.32.191]
# Iesūtīts: 2010.03.04 16:41:31
Gnidrologs teologos primāri jau nemāca par mācītājiem vai kļūt kristīgiem cilvēkiem - tam ir domāti konfesionāli garīgie semināri
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.04 16:42:38
Ctulhu
Tu jau ar varētu bišku piemācīties un tad dabūt diplomu.
Tas gan būtu jautri!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.04 17:22:00
vilks
Kas Tev liek domāt, ka Latvijā ir `ultrakonservatīva` vide?
jugla3 [81.198.32.191]
# Iesūtīts: 2010.03.04 17:25:22
Aivars paskaties kāda teologiskā literatūra Latvijā tiek tulkota un iespiesta! (salīdzināt var kaut vai ar tiem pašiem ēstiņiem)
vilks
# Labojis vilks: 2010.03.04 17:35:02
Aivars
padzīvoju gadu Vācijas teologu vidē, atbraucu atpakaļ un salīdzināju

+mums tak ir vesels pulks kristiešu (iesk. mācītāju), kuri uzskata LV par pēdējo īstās kristietības bastionu samaitātajā Rietumu pasaulē. tāda retorika raksturīga ir konservatīvajiem kristiešiem, nevis citiem.

p.s. mans apraksts attiecās uz kristiešu vidi, nevis visu sabiedrību. sabiedrība mums ir lielākoties ateistiska.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.04 17:42:19
vilks
sabiedrība mums ir lielākoties ateistiska.

a tikko iet runa par visādām kristiešu tiesībām uz aktivitātēm - tā izrādās ka 1/3 - luterāņu, 1/3 katoļu un 1/3 - pareizticīgo. Ij sjo. A kur te redzi ateistisku????
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.04 17:43:19
vilks
mums tak ir vesels pulks kristiešu (iesk. mācītāju), kuri uzskata LV par pēdējo īstās kristietības bastionu samaitātajā Rietumu pasaulē
Vai tā nav vienkārši poza un maķenīt iedomība, ne konservatīvisms? Man jau liekas, ka Latvijas kristiešu vidē, fikso ideju netrūkst, un nemaz tāda diža paaudžu pēctecība nav vērojama.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.04 17:48:05
vilks

dati no wiki:

Roman Catholic – 500,000[61]
Evangelical Lutheran Church of Latvia – 450,000[61]
Latvian Orthodox – 350,000[61]
---------------------------------------------
1`300`000 kristīgi ticīgo no 2`000`000 pīpļiem. Nemaz neskaitot kuplo sačkajogistu skaitu....
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.04 17:48:54
Ctulhu
nuja.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.04 17:50:23
Aivars
Vai tā nav vienkārši poza un maķenīt iedomība, ne konservatīvisms?

A ko? Uzskaitīto īpašību starpā ir kāda atšķirība?
incognito
# Iesūtīts: 2010.03.04 17:54:55
Runājot par to, ka Latvija ir pēdējais veselā saprāta bastions, tāda ideja ir vispār Latvijā ļoti izplatīta. Ka latvieši ir vienīgie kas māk strādāt; ka pie mums vienīgajiem ir normāla attieksme pret homoseksuālismu, nevis tā kā Eiropā, kur bērnus jau skolā padara par tādiem; ka latvieši ir vienīgie, kas māk pagatavot garšīgu ēdienu un tā tālāk. Bet tāds domāšanas veids iet mazumā, jo daudzi cilvēki ir pabraukājuši šur tur apkārt.
vilks
# Iesūtīts: 2010.03.04 17:59:56
Aivars
nemaz tāda diža paaudžu pēctecība nav vērojama.
ā, tu domā konservatīvismu kā sekošanu paaudžu manotjumam? Nu tas mums kā reizi nav. Drīzāk neofundamentālisms vai kā to sauc, proti, cieša/burtiska turēšanās pie kādu "zelta gadsimtu" (piemēram, patristikas un Reformācijas laika) tekstiem un formulējumiem. Domāju, ka tas izriet no tā, ka absolūtais vairums LV kristiešu ir pirmās paaudzes kristiešu ar pieredzi zem 15 gadiem. Pat LELB mācītāju vairums nav bijuši kristieši ilgāk kā 20 gadus. Tāda jauneklīga melns/balts teoloģija pie mums valda.

Ctulhu
ok, varbūt ateistiski/sinkrētiski/kristīga sabiedrība. bet ikdienas izvēlēs pamatā ateistiska (skat šķiršanās un abortu statistiku).
incognito
# Iesūtīts: 2010.03.04 18:01:00
Ctulhu
Es īstenībā domāju, ka kaut kas tāds ir katrai tautai.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.04 18:01:21
vilks
Tātad, tas nav konservatīvisms, bet fundamentālisms ar eklektikas elementiem.
vilks
# Labojis vilks: 2010.03.04 18:06:50
Ctulhu
tu novirzies no tēmas.
tas bija tikai piemērs. ja tevi neapmierina - vari ignorēt. mani šī atkāpe neinteresē, nedz šai gadījumā savu uzskatu pierādīšana.
ja godīgi, man vairāk interesē saruna ar Aivaru, nevis kārtējā bezjēdzīgā izplūkšanās ar tevi, masiku vai kādu citu standarta oponentu.

Aivars
LV apstākļos to sauc par konservatīvismu [iepretī "ļaunajam liberālismam"]. šis termins ir labāk saprotams.

un pirmās paaudzes kristietība reti saprotas ar kristietību, kas ir bijusi daudzās paaudzēs valdošā ideoloģija, kā tas ir Vācijā un droši vien arī Nīderlandē. tāpēc (atgriežoties pie tēmas) domāju, ka mēs tā īsti nevaram saprast kontekstu, kurā minētais mācītājs ir sacījis savus tekstus. tāpēc arī pirmā reakcija, kas daudziem rodas, lasot par šādiem gadījumiem, ir "nu luk, atkal pūstošie Rietumi". Man gan liekas, ka mēs esam tikpat pūstoši, tikai citās vietās.
Vai arī tu domā citādi?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 128 , pavisam kopa bijuši: 2195