atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Ticīgie ateisti
Merlins
Iesūtīts: 2010.03.04 00:05:10
Nīderlandes protestantu baznīca, kas izveidojās, apvienojoties luterāņu un reformātu baznīcām, ir nolēmusi neturpināt disciplinārlietu un neko neuzsākt pret mācītāju, kurš sevi pasludinājis par ateistu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.04 14:12:35
Dajosssj to skaidrotaaju ! -> Raksti + Dziives Pieredze Rakstu gaismaa!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.04 14:20:20
Jošs Mulders
Es arii pieljauju, bet pagaidaam neticu!
Nu, iespaids palika, ka tu nevis pieļauj, bet nekādi nepieļauj! Ar materiālistiem te viss skaidrs, viņi nedrīkst pieļaut, jo nevar izskaidrot. Tāpēc lietā tiek likta pašsuģestija, pareizs režīms, cherry picking, fitoterapija utt. Protams, otrā galā, pie homeopātiem, arī nekā 100% pārliecinoša nav.
Bet tu pēc dabas esi materiālists, nevis mistiķis. Tikai nekādi nesaprotu, kā tu par kristieti esi kļuvis.
Līdzība apmēram kā Buiķis un torsionu lauku ticētājs.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.04 14:25:07
Ctulhu
Diez vai. Ticība ir tāda stabila lieta. Tu domā, Buiķis kādreiz atmetīs ticēšanu Šipovam un torsioniem?
Bet, interesantāk būtu, ja jūs ar Mulderu samainītos vietām pēc 5 gadiem.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.04 14:36:06
Nujaa, bet to tiessji taapat var atspeekot, kaa visas paareejaas konstrukcijas.

Principaa jau atspeekot var dajebko, ar alternatiivu paradigmu! Ij viss!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.04 14:36:09
Ctulhu
Vai tad kristietim tāpat nav jātic smalkajām pasaulēm u.c.? Eņģeļi un ļaunie gari, tie taču ir SB, nevis psiholoģiski arhetipiski tēli.
Jā, luterismā uz tiem neliek būtisku svaru, bet nenoliedz, atzīst!

Jaa, tad aciimredzot taas buutu citas personiibas.
Man nez kāpēc tā liekas, ka tas pats ES vien paliek, vienalga, vai viņš mainījies.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.04 14:37:19
Es arii ticu mistiskajam... tachu es nenjemos spriest par shii "mistiskaa" labumu... taapeec es labaak pieturos pie materiaalaas pasaules, kuras labums ir stipri taustaamaaks un tuvaaks... bet ar gariigu substanchu "eeshanu" es esmu stipri uzmaniigs!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.04 14:43:34
Tomēr NPB uzsver, ka nepievienojas Hendrikses mācībai, bet vēlas to izmantot kā iespēju sākt "konfesionālu diskusiju" par to, "ko mūsu ticība Dievam īsti nozīmē."
Tā izskatās, ka tā Nīdrelandes baznīca tiešām pati nezin, ko nozīmē tās ticība un kam tā tic.
Mācītājs, kas netic Dievam, tas ir tiešām oksimorons.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.04 14:45:42
Ctulhu
Lobotomija un alkohols jau fiziski sačakarē smadzenes, bet idejas nē.
Katrs no mums, ja paskatās "dzīves ceļu" atpakaļ, redz, ka personība ir stipri mainījusies, var būt citas vērtības un motīvi, pat pavisam pretēji. Tomēr, tas ES, ir tas pats, tas ir tie visi ir MANI pārdzīvojumi, nevis kaut kāda tur cita, jo es tagad esmu savādāks.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.04 14:53:58
Ctulhu
neviens no sejienes kristiejiem nav vareejis korekti nodefineet dievu.
bet neviens nesaka, ka Dievs neeksitē.


Ja cilvi tur izoparametriskajaa kameraa, kameer vinjam nojuuk telpas,. laika orientaacija un tad pietiekami advanceeti ielaadee smadzenees kaadas idejas, var sanaakt pavisam cic cilveex...
Bet, ja viņu athipnotizē atpakaļ un izārstē, tad parādās praktiski tas pats vecais.
Tas ir bijis, tie gadījumi ar smadzeņu skalošanu, kad cilvēku nozombē par fanātisku teroristu, bet pēc tam tomēr var atjaunot.
Un tad jautājums, vai tas atjaunotais cilvēks ir tas pats, kas iepriekšējais, vai pavisam cits cilvēks?
Tā ir filozofija par upi, kurā divreiz nevar iekāpt.
Man domāt, ka ES esmu tas pats, kas bija bērnībā, kaut arī ļoti atšķirīgs.
Tāpat, ja man izčakarēs smadzenes (vai mocīs ellē, iepriekš atņemot visu labo, kas man nepienācās), es būšu tas, kas to jutīs, nevis kāds cits.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.04 15:04:51
Ctulhu
Tāds piemērs: Kādu A nohipnotizē, un iestāsta, ka viņš ir B. Pēc laika athipnotizē atpakaļ.
Tagad A ir atmiņas par to, ka viņš ir bijis kā B.
A tomēr uztver "sevi kā B", nevis ka "tas bija kaut kāds B, ar kuru man nav nekāda sakara".
Apmēram tas pats man ir pēc sapņa, kurā es biju Tauriņš. Tas ir, "es biju kā", nevis - kā savādāk pateikt? Viltus atmiņas par Tauriņa būšanu?
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.03.04 16:01:00
Jūs, vīri, kā jau parasts, esat ceļā arī uz šīs diskusijas sačakarēšanu...
Izlasiet tēmu, lūdzami!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.04 16:19:01
liepa = telepaats?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.04 16:23:07
Ctulhu, projekcijas... slikc arguments! Bet, protams, domaat taa vari! Tikai liepas gadiijumaa tas ir tas, ka fantaaziju projiceeshana par realitaati, peec tam ej un pieraadi ka neesi kamielis!
pich007
# Labojis pich007: 2010.03.04 16:23:18
liepa

visi ir meļi un šī ir viena liela konspirācija?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.04 16:25:30
Ctulhu
PSRSā par neticēšanu partijai varēja norauties, visa karjera pagalam.
Tāpēc bija jāslēpj.
Šeit vispār nav saprotams, kas tas par "mācītāju" tādu. Varbūt ka nekad nav ticējis, tagad būs populārs, un savāks pie sevis draudzi - ateistus? Vai arī pie viņa viegli ies cauri tādas lietas kā homo laulības u.c?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.04 16:29:49
Ctulhu
Tas ir, viņš kristietību uzskata par labu psihoterapijas metodi?
Nu, cilvēki jau visādi var būt, mani vairāk pārsteidz organizācijas attieksme, kāpeč viņu vēl nav izmetuši ārā.
pich007
# Iesūtīts: 2010.03.04 16:31:24
Ctulhu

varbūt jams ir ļoti gudrs un labi izpētījis placebo efektu?
vienīgais- atklātība, ka viņš netic Dievam, visu sagrauj
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.04 16:32:09
EM, nu redz tur jau bij versija, shamaa maaciiba nav buutiski atshkjiriiga no citu liberaalteologu maaciibas...

Mani izbriina, ka maaciitaaja sludinaatais tiek salidizinaats nevis ar Bazniicas Maaciibu, bet ar citu maaciitaaju sludinaato! Fignja kaut kaada sanaak... Kaada shkjirba ko sludina citi maaciitaaji, ja tu nesludini to, kas rakstiits Bazniicas Maaciibaa... tad taa teikt - briivs!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.04 16:33:08
Jošs Mulders
Mani izbriina, ka maaciitaaja sludinaatais tiek salidizinaats nevis ar Bazniicas Maaciibu, bet ar citu maaciitaaju sludinaato!
Precendents laikam. Ja jau tos citus neizmeta ārā, un šis ir līdzīgs, tātad viss kārtībā.
pich007
# Iesūtīts: 2010.03.04 16:33:49
vēl viena lieta, ko nevajadzētu ignorēt- viņš netic Dieva eksistencei, bet tic Dieva ietekmei uz cilvēku prātiem, lai kas tas arī nebūtu
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 91 , pavisam kopa bijuši: 33791