atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Evaņģelizācija ar dziesmām (kristiešu tēma)
Ingars
Iesūtīts: 2010.02.26 11:14:12
Padalīsimies pieredzē, ierosinājumos, kā vislabāk izvēlēties dziesmas evaņģelizācijas pasākumam. Vai pareizāk ir uzreiz izvēlēties slavas un pielūgsmes dziesmas un sagaidīt, ka klātesošie tūlīt atsauksies, vai varbūt sākt ar dziesmām, kurās nav pieminēti vārdi Dievs un Jēzus, bet kuru vārdi stāsta par Jēzu līdzībās, par Dieva mīlestību un darbiem, par dzīves jēgas meklējumiem, cilvēku ilgām un tikai tad, kad cilvēki paši nonāk pie atziņas, likt priekšā slavas un pielūgsmes dziesmas?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.26 11:14:22
Padalīsimies pieredzē, ierosinājumos, kā vislabāk izvēlēties dziesmas evaņģelizācijas pasākumam. Vai pareizāk ir uzreiz izvēlēties slavas un pielūgsmes dziesmas un sagaidīt, ka klātesošie tūlīt atsauksies, vai varbūt sākt ar dziesmām, kurās nav pieminēti vārdi Dievs un Jēzus, bet kuru vārdi stāsta par Jēzu līdzībās, par Dieva mīlestību un darbiem, par dzīves jēgas meklējumiem, cilvēku ilgām un tikai tad, kad cilvēki paši nonāk pie atziņas, likt priekšā slavas un pielūgsmes dziesmas?
vilks
# Iesūtīts: 2010.02.26 11:18:39
Te nu man vajadzētu vairāk informācijas - kāda tipa evaņģelizācijas pasākums tas ir un kāds ir pasākuma saturs?
Kāda auditorija?

Cik ilgi cilvēki klausīsies? [piemēram, ielu evaņģelizācijā ļaudis paklausīsies vienu/divas dziesmas max un ies prom, slēgtā pasākumā telpās, iespējams, sagaidīs beigas]

Visādā ziņā es pirmās neliktu slavēšanas un pielūgsmes dziesmas, ja auditorijā vairākums ir cilvēki, kam tās neko neizsaka. Vai vismaz ne tādas "Jēzu es mīlu tikai tevi".
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.26 11:20:20
vilks

Ok RUNA IR PAR ALFAS KURSU - tātad evaņģelizācija ilgā laika posmā un dziesmas tikai kā sastāvdaļa
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.26 11:21:52
Vai vismaz ne tādas "Jēzu es mīlu tikai tevi".

Jo neviens nedziedās ar sirdi tam līdzi, ja tā nebūs patiesība
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.26 11:24:41
Mani draugi, kas ir muzikanti, speciāli izvēlas dziesmas, kas liek aizdomāties par dzīves jēgu utml., neiepinot Jēzus vārdu iekšā. Tā varbūt ir kā sagatavošanas daļa tam, ka pienāk brīdis un viņi dzird spre`diķī Dieva Vārdu un sirds līdz tam ir sagatavota ar ``sīm dziesmām, un tad var atsaukties evanģēlijam.

No otras puses es domāju, ka dziesmā parādīt savu mīlestību kungam ir brīņišķīgi, jo cilvēki jau tver to netveramo, tavu sirds attieksmi pret Dievu, kas izpaužas dziesmā slavējot viņu. ( Ar to domāju, ka tas nav "priekšnesums"tiem cilvēkiem kas klāusās, bet tava personīgā slavas došana Dievam, kas cilvēku arī uzrunā )
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.02.26 11:24:49
Ingars
baigi nebibliskā dziesma - vajag tā -Jēzu, es mīlu tevi, sevi, savu tuvāko un arī ienaidnieku.
danar
# Iesūtīts: 2010.02.26 11:25:04
IngarsObligati ir jadzied Alfas kursa?
sica. [78.84.153.254]
# Iesūtīts: 2010.02.26 11:25:11
mums ir daudz par svēto garu.... uz tām sākumā neviens nepavelkas. dzied reāli kalpotāji....
ir tādas emmmm laikam līdzības nu tur Ir jāsargā, kas mīļš un svēts... tur jau katrs ie;liek savu un aiziet baig labi
lai gan sākumā reāli uz dziedāšanu vismaz pie mums gandrīz neviens nepavelkas. diezgan negribīgi to uztver. dzied kalpotāji..
a mošs mums cilvēki skarbie
sica. [78.84.153.254]
# Iesūtīts: 2010.02.26 11:25:34
danar
emmmm cik sapratu no visa pasākuma - jā
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.02.26 11:29:47
sica. [78.84.153.254]
vajag cilvēkiem dziesmu vārdus iedot.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.26 11:33:27
Svētais

Nu konkrēti alfas kursa gadījumā derēs šis tavs viedoklis:
Mani draugi, kas ir muzikanti, speciāli izvēlas dziesmas, kas liek aizdomāties par dzīves jēgu utml., neiepinot Jēzus vārdu iekšā. Tā varbūt ir kā sagatavošanas daļa tam, ka pienāk brīdis un viņi dzird spre`diķī Dieva Vārdu un sirds līdz tam ir sagatavota ar ``sīm dziesmām, un tad var atsaukties evanģēlijam.

Bet
No otras puses es domāju, ka dziesmā parādīt savu mīlestību kungam ir brīņišķīgi, jo cilvēki jau tver to netveramo, tavu sirds attieksmi pret Dievu, kas izpaužas dziesmā slavējot viņu. ( Ar to domāju, ka tas nav "priekšnesums"tiem cilvēkiem kas klāusās, bet tava personīgā slavas došana Dievam, kas cilvēku arī uzrunā )
derēs tam pašam alfas kursam, kad dalībnieki būs atzinuši un tiešām dziedās no sirds, nevis tāpēc, ka visi dzied, jo es personīgi justos ļoti neērti, ja būtu neticīgs ticīgo starpā un pēkšņi man jādzied līdzi tādi vārdi, kas nepavisam nebūtu patiesi no manas mutes, jo dziesma ir samērā emocionāls izteiksmes veids un pat ja es tikai izrādu savu sirds attieksmi un citi to vēro, ir tomēr jābūt momentam pirms tam, kad ir ticis saprasts, par ko un kāpēc es slavēju Dievu

Ps. varbūt tev ir kādi dziesmu vārdi ar akordiem, ko atsūtīt
vilks
# Iesūtīts: 2010.02.26 11:35:25
Ingars
Alfa kursā, starp citu [jautā administratoram] ir speciālas vadlīnijas dziedāšanai.
Mūzikas vadītājam būtu vajadzējis tās no kursa administratora saņemt. ja nav - varu mēģināt atrast.

Princips īsumā šāds - pirmajos vismaz 3 vakaros iespējami neitrālas dziesmas, īpaši pirmajā. Tādas, kur par Dievu runāts trešajā personā, par Viņa radīto pasauli, varbūt Svētā pieminētās dziesmas, kas liek aizdomāties par dzīves jēgu. Nav jau daudz tādas vajadzīgas, mēs vismaz vairāk kā 3 dziesmas vienā vakarā parasti nedziedam.

Pārējos vakaros dziesmas tiek pieskaņotas vakara tēmai, parasti tādas, kas saka kaut ko par šo tēmu vai liek par to domāt. Reālas slavēšanas un pielūgsmes dziesmas mēs vispār liekam tikai nedēļas nogalē un vakaros pēc nedēļas nogales.

Vēl ļoti iesakāmi ir iekļaut alfa kursā arī tādas dziesmas, kuras tiek dziedātas dievkalpojumos un parastajos draudzes pasākumos. Piemēram, ja runa ir par luterāņu draudzi, tad kādus no foršākiem korāļiem.

Jo neviens nedziedās ar sirdi tam līdzi, ja tā nebūs patiesība
nu, ne tikai. ja uz Alfa kursa pirmo vakaru būs atnākuši cilvēki, kam ar Dievu ir ļoti attālas attiecības vai nekādas, un viņiem liks dziedāt "Jēzu tu mans vienīgais glābējs" vai vēl trakāk "Jēzus vārdā ejam uz priekšu un ieņemam zemi", viņi, visticamākais, otrrreiz vairs neatnāks.

danar
Obligati ir jadzied Alfas kursa?
Alfa kursa mērķis ir dot cilvēkiem iespēju iepazīties ar kristietību ne tikai intelektuāli (lekcijās un daļēji diskusijās), bet arī praktiski. Izmēģināt, ko nozīmē dievkalpojums (tam domāta dziedāšana), Bībeles lasīšana un lūgšana, kristīgā sadraudzība (tam arī domātas diskusijas un kopīgās vakariņas).
Tāpēc arī būtiska alfa kursa sastāvdaļa ir dziedāšana. Tomēr neviens nav spiests dziedāt līdzi, vienkārši ir iespēja piedzīvot, kā tas ir - dziesmā dzirdēt un piedzīvot to, par ko tiek runāts un domāts.
vilks
# Iesūtīts: 2010.02.26 11:36:35
sica. [78.84.153.254]
nu bet kurš tad liek dziesmas par Svēto Garu pirmajos vakaros/ sākumā...tā jau tāda viesu spīdzināšana.

a ūberkristīgās dziesmas lai paliek komandas tikšanās reizēm un komandas lūgšanām.
vilks
# Labojis vilks: 2010.02.26 11:40:42
Ingars
Mēs šajā alfa kursā pirmajā vakarā dziedājām "Kur paliek vējš", "Kad vēji kalnos rāpjas" (to mēs vispār kaut kad prikola pēc izvēlējāmies, jo skaista dziesma, bet kaut kā mums ļoti ļoti patīk) un "lai tevi sargā un palīdz Dievs".

Citus gadus esam dziedājuši arī "šī ir tā diena, ko Dievs mums devis," "Ak nāciet un sāciet to Kungu slavēt" no LELB dziesmu grāmatas.
Citas tā uzreiz neatceros.
Vēl pirmajiem vakariem, manuprāt, no man pieejamajām dziesmām diezgan labi der arī "Dievs zin manu vārdu", "Tavās rokās ir sākums un beigas", varbūt "Nav tādu rūpju".


Bet vispār, ja no Svētā varētu dabūt jaunas dziesmas par dzīves jēgu, es arī būtu ļoti ļoti ļoti pateicīga...
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.26 11:41:56
vilks

Un ko tu domā par to, ja neticīgie redz, kā ticīgie slavē vai tas tomēr arī nederēs alfas kursa pašā sākumā
danar
# Iesūtīts: 2010.02.26 11:48:07
vilksPaldies par info...mes sava draudze kadus 2 gadus atpakal meginajam Alfa kursu organizet,bet kaut ka aktivistu pietruka un nekas nesanaca
Piekritu, par musu pasu koralliem...tie ir ari pietiekami uzrunajosi
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.26 11:49:23
Hmm, par korāļiem runājot - man patika Valmierā Talsu draudzes slavētāju grupas aranžējumi
danar
# Iesūtīts: 2010.02.26 11:50:48
IngarsPati Valmiera nebiju,nezini vai ir iespeja kaut kur i-neta noklausities?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.26 11:51:59
Ingarsvilks

Mūsu draudzē īpaši nav tādas dziesmas, bet aizsūtīju vēl epastu draugiem, redzes, ko viņi atbildes.
vilks
# Labojis vilks: 2010.02.26 11:52:50
Ingars
Hmm. Kā es esmu sapratusi alfa kursu, tas ir vērsts uz viesiem, proti, mēs mēģinām viņiem likt justies gaidītiem. Ja viņi atnāks un ieraudzīs, ka te notiek kaut kāds harizmātisks pasākums, viņi var izdomāt, ka tas nav priekš viņiem un vairāk nenākt.
Alfa kurss jau nav ticīgo izrādīšanās pasākums, kur nu viņiem būtu jānodmeonstrē, cik labi viņi māk darīt kaut ko.

Galu galā - viņus tak var aicināt uz dievkalpojumiem, lai nāk un skatās, kā ticīgie slavē.

Bet var jau būt, ka ir cilvēki, kas domā savādāk.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 114 , pavisam kopa bijuši: 473