atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Mīlestības motivācija
vilks
Iesūtīts: 2010.02.22 10:32:44
Kas jūs motivē mīlēt tos cilvēkus, kurus mīlat?

Vai un kādā veidā iespējams mīlēt tos, kas dara pāri, kas ienīst, kas sabojā dzīvi sev un citiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.23 16:26:38
Ctulhu

agape nav racionāla attiecībā pret sevi, jo, piemēram, dot, pretī neko neprasot nav racionāli, atdot savu dzīvību glābjot citu cilvēku arī nav racionāli
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.23 16:40:30
Ctulhu

Ir racionaali. Tu uzlabo vidi ap sevi.

Es teicu NEKO neprasot, tas nozīmē, NEKĀDU labumu sev no tā negūstot, pat ne vides uzlabošanu, būt gatavam pat saņemt tikai ļaunu par labu darbu

Ir racionaali.

Jo - ja izdziivosi - buusi varonis.
Bet ja neizglaabsi un izdziivosi - buusi lupata un ar sjo atzinju tev buus jaadziivo. Ljoti nepatiikami drosi vien...


Un ja neizdzīvosi? Un ja izdzīvosi un neviens tāpat neuzzinātu par to?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.23 16:53:53
Ctulhu

Tas nav iespeejams. Labums jau automatiski rodas, ja labu dara.

uj, ne vienmēr vai arī tas mēdz būt pārāk niecīgs

Nu tad neko - tad tu vnk vairs nekaa nejutiisi jo tevis nebuus.

Un kāds tad labums no tā? Tad tu pazaudē visu, daži cilvēki varētu sadzīvot un arī vēsā mierā sadzīvo ar gļēvuļa statusu

Tas nav svariigi, jo pats tak zinaasi, ka neesi izdariijis ko vajag.

Nu es domāju - ja tu izdari kā vajag un neviens par to neuzzina
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.02.23 18:37:59
Ctulhu
Kaa viegli redzams racionaalie iemesli #5 un #6 ir identiski ar ``miilestiibas iemesliem``#1 un #2.
Secinaajums - iista agape ir racionaala.


Gandrīz tā.
Mīlestības iemesli rada gan mīlestības sekas, gan racionālas sekas, bet racionāli iemesli rada tikai racionālas sekas. "Taustāmais" rezultāts var būt vienāds, bet ne motivējošais. Un lūk šī motivācija kāpēc mēs tā rīkojamies izriet no gara, kurš mūs vada.
Secinājums - agapei var būt racionālas sekas.

Gnidrologs
Cilvēks mīl, jo tas viņam pašam sagādā emocionālu labsajūtu. Visa muiža.

Cilvēks patiesi mīl tad, ja turpina rīkoties arī tad, kad šī emocionālā labsajūta zūd.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.24 12:40:18
Ctulhu

Nepareizi, ja Tu esi izdariijis labu peec buutiibas, tad arii sekas ir labas.

Nu nav vis tā vienmēr, neesi dzirdējis teicienu - nepateicība pasaules alga

Nee, visu ne. Labaak tak ir iet biojaa, nekaa dziivot ar negatiivu apzi nju - piemeeram, ka esi gleevulis.

Ir cilvēki, kuriem pie kājas

Vinji degradeejas.

droši vien

Atkal - pats tak tu to zini un tas tev dod iekseeju komfortu.

Nav jau svariigi, ko zin/nezin citi, ir svariigi, ko zini tu pats.


Nu lūk, atkal viens savtīgs iemesls - iekšējs komforts, patiesa mīlestība nemeklē savu labumu, pat ne gandarījumu, tā meklē cita labumu
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.24 13:03:47
Gnidrologs
emocionālā labsajūta visu laiku ir motivācija dēļ kuras mīl.
Šķiet, ka emocionālā labsajūta ir visu motivāciju pamatā. Tāds uzdevums, just pēc iespējas vairāk patīkamu emociju pēc iespējas ilgākā laikā. Uz to visi tiecās, arī kristieši, un pat altruisti (altruists jūtas labi, ja kādam ir izdarījis ko labu).
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.24 13:18:58
Ctulhu
Jā, tikai jāuzmanās, jo vajag max ilgā laikā tās emocijas. Citādi sanāk narkomāns, īslaicīgs kaifs un pēc tam bedre.
Kā arī, pie tām labsajūtām klāt ir arī harmonija ar savu sirdsapziņu u.c. tādas lietas.
Man ir tādas aizdomas, ka cilvēks nevar īsti patīkami justies, ja nedara labu, jo cilvēkā labais ir tā teikt "ieprogrammēts".
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.24 13:20:45
Ctulhu
Ar ko atskiras M-sekas no R-sekaam?
Sekas var būt vienādas, piem tīrs dupsis zīdainim.
Taču mīlestība ir emocija.
Racionālais prāts nav emocija, vismaz ne tik lielā mērā kā mīlestība.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.24 13:22:06
Ctulhu
Jā, + vēl tas, ka zinātniski var pētīt, kāds tas emo ir, un kā to labāk izmantot.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.24 13:23:53
Ctulhu
Driizaak emocijas ir R-praata instrumenti, nu tjipa subroutines taapat kaa intuicija etc.
Vai otrādi. Racionālais prāts ir emociju instruments, jo emocijas ir pamatā un prāts tiek izmantots, lai iegūtu emociju. Kaut vai - prieks, laime no kādas tur sarežģītās problēmas atrisināšanas. Ja nav tās emocijas, uz ko tiekties, tad - "priekš kam man tas jādara"?
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2010.02.24 13:28:24
Ctulhu
Vienkaarsaaks komplekss nevar vadiit sarezgiitaaku.
Drīzāk, nevis vadīt, bet būt svarīgāks.

Faktiski sanaak, ka + emocijas ( priex/laime) ir vnk normaala SB funkcioneesanas reziima indikators.
Var teikt arī tā. Piebilstot, ka katras SB mērķis ir normāli funkcionēt, jeb, sasniegt tās emocijas.
Maris
# Iesūtīts: 2010.02.25 11:49:39
Vai un kādā veidā iespējams mīlēt tos, kas dara pāri, kas ienīst, kas sabojā dzīvi sev un citiem?
Ir Viens kurš dzīvo un ir Viens kurš mīl - tas ir Tēvs, Dēls un Svētais Gars. Vienīgais veids kā mīlēt tos, kas dara pāri, kas ienīst, kas sabojā dzīvi sev un citiem(lai gan neticu, ka kāds būtu tik varens, ka varētu kādam dzīvi sabojāt), ir ļaut Jēzum to darīt caur mums. Mums nav jāimitē Jēzus, bet Jēzus pats vēlas dzīvot savu Dzīvi caur mums.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.25 12:01:09
Maris
neticu, ka kāds būtu tik varens, ka varētu kādam dzīvi sabojāt
Tur pat necik varenam nav jābūt. Kaut ko sabojāt bieži vien ir ļoti vienkārši.
Maris
# Iesūtīts: 2010.02.25 12:03:04
Ezīt, es runāju par to, ka nav nekā, kas kādu no mums spētu šķirt no Dieva mīlestības.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.02.25 12:05:31
Maris
A ko? Jums tur zātans jau takā atcelts un par neexistējošu pasludināts?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.25 12:05:55
Maris
Nu, ja tā mīlestība jau ir atklāta, tad visdrīzāk, ka neviens nevar šķirt. Taču, ja cilvēks vēl ir tikai ceļā uz mīlestības atklāšanu, tad visādi var notikt.
Maris
# Iesūtīts: 2010.02.25 13:26:52
masiks [212.93.96.2]
Ticot Tēva visvarenībai, no sātana vairs nav jābaidās. Dievs viņu lieto cilvēku dzīvēs, lai vestu pie Sevis.
Maris
# Iesūtīts: 2010.02.25 13:59:22
Ticu, ka esmu jauns radījums Kristū. Taču no vecā cilvēka manā dvēselē(prātā, gribā un emocijās) ir vēljoprojām palikušas šie velna izkropļojumi, kurus Tēvs savā mīlestībā pamazām atklāj un dziedina. Pirmā Ādama dēļ, kurš tika saindēts ar sātanu, es piedzimu izkropļots kā cilvēks, taču Jēzus dēļ, es tagad varu dzīvot atjaunotā dzīvē - ticībā. Savā ziņā pateicoties sātana darbam(kuru, ja Dievs gribētu, spētu novērst), es šodien pazīstu savu Radītāju tā kā neviens eņģelis debesīs. Tāpēc es arī teicu, ka Dievs viņu lieto.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.25 14:05:51
Dievs nelieto sātanu. Dievs vērš visu par labu, ko sātans cilvēka dzīvē ir samaitājis. Sātans nav viņa pakalpiņš.Dievs dod gudrību kā cīnīties pret viņu un līdzekļus ar kādiem jācīnās.Cilvēkam Jēzū ir vara pār velnu.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.03.01 13:47:38
Svētais

Dievs nelieto sātanu, bet panāk, ka sātans rezultātā pipilda Dieva plānus, piemēram - Kristus krusta nāve, kristiešu vajāšanas, dzelonis Pāvilam un daudz kas cits, ko Dievs pavērsis pret velnu viņa paša rīcības efektu. Dievs ir visu izkārtojis tā, ka galugalā Viņa griba un plāns īstenojas. Kā ir rakstīts - apgrēcībai gan jānāk, bet vai tam, caur ko tā nāk. Tas nozīmē, ka Dievs nevienu neapgrēcina, nedz arī ir apgrēcības avots, bet viņš ir ļāvis vaļu, lai bezdievīgie un dēmoni paši sev sagādā sodu
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 70 , pavisam kopa bijuši: 3747