atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Mīlestības motivācija
vilks
Iesūtīts: 2010.02.22 10:32:44
Kas jūs motivē mīlēt tos cilvēkus, kurus mīlat?

Vai un kādā veidā iespējams mīlēt tos, kas dara pāri, kas ienīst, kas sabojā dzīvi sev un citiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
armilo
# Iesūtīts: 2010.02.22 12:05:57
Ezītis, „jāskatās pēc iekšējās balss + racionālā prāta.”
Pilnīga taisnība – jāklausās pēc iekšējās balss. Kristietim sirds balss ir Dieva balss, bet kas runā ne kristieša iekšējā balsī es neesmu tik drošs. Kristietis lūgšanā ieliek savu problēmu Dieva rokās, un caur sirds balsi saņem Dieva atbildi. Tā nav tukša teorija. Es pats šādā veidā esmu saņēmis atbildes uz vissmagākajiem jautājumiem savā dzīvē. Kas attiecās uz mazāksvarīgām lietām, kuras ir atrisināmas ar cilvēka spēkiem, tad tur tiešām pietiek ar racionālo prātu.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.22 12:06:16
Jošs Mulders
OK, varbūt ka tā, nezinu.
Bet jautājums bija, vai tu vari mīlēt tos, kas tev dara pāri? Un kādā veidā?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.22 12:07:59
liepa
Nu ja, bet reizēm atkal gadās, ka viņus tomēr mīlam. Tātad - VAR! Es jau nesaku, ka es tā varu.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.02.22 12:13:00
"Mīlestība ir pats gars, un mums nav zināms no kurienes tas nāk un kurp aiziet." ( Žaks Maritēns [Jacques Maritain] (1882-1973), franču filozofs, ja nemaldos - neotomists, t.i. katoļu filozofs) Nu i vot, vēl viens viņa smadzeņu atgremojums ir sekojošs: "We don’t love qualities; we love a person; sometimes by reason of their defects as well as their qualities." Pamēģināsim pārtulkot... uff..! : "Mēs nemīlam īpašības; mēs mīlam cilvēku; dažkārt viņu trūkumus pat tikpat stipri, cik viņu labās īpašības." Tāda tā pasaule ir iekārtota, ar pretenzijām lūdzu pie tās Radītāja.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.22 12:13:51
Bet jautājums bija, vai tu vari mīlēt tos, kas tev dara pāri? Un kādā veidā?

Principaa varu... jo pats esmu miileets un zinu miilestiibu. Bet vai praksee... ceru, ka nebuus tas jaapaarbauda Es zinu, ka neesmu ljaunatminiigs, bet vai es varu un protu miileet ienaidniekus - es nezinu! Un nezinu vai girbu zinaat!
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.02.22 12:36:24
vilks

varbūt var sacīt tā, ka kristietis cenšas mīlēt tā kā mūs mīl Dievs. Viņa mīlestība ir tā, kas arī motivē mūs mīlēt. Lai gan kristiešiem tāpat ir raksturīgi bieži palikt pie nosacījuma palīgteikuma, kas sākas ar ja ...
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.02.22 12:38:51
Jošs Mulders
vai tu vari mīlēt tos, kas tev dara pāri
dzīve tik un tā mums nodarīs pāri...
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.02.22 12:42:03
*Duksis
"We don’t love qualities; we love a person; sometimes by reason of their defects as well as their qualities." Pamēģināsim pārtulkot... uff..!

p.s.īpaši, ja šamai personai ir blondi mati
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.22 12:48:09
liepa

Drizak gan butu jajauta, ko konkreti saprotam ar jedzienu milestiba? Kadas darbibas? Citadi tas kristiesiem ir tik loti izpludis jedziens, ka nevar vispar saprast, par ko isti iet runa.

Kristietībā mīlestība nav kādas konkrētas darbības, bet gan iekšēja attieksme, vēlme, kas izpaužas darbībās

Nekristiesu milestibai nav areja motivaciju, milestiba nak no iekspuses, ta nav pienakums, tas ir brivas jutas.

Tas ir nepatiess apgalvojums, jo jūtas rodas tieši no ārējiem iespaidiem - otra cilvēka izskats, smarža, raksturs, runas veids un balss intonācija, tas ko viņš saka, dara - tas viss izraisa kaut kādas jūtas mūsos, tāda mīlestība ir uz sevi vērsta - tā meklē ieguvumu priekš sevis un jūtas mēdz būt tikai ir signāli, ka labumu avots ir atrasts, taču ne vienmēr - jūtas mēdz būt arī aptiesas, taču pie cilvēkiem dabīgā veidā tas ir ļoti reti sastopams un pat tad tās jūtas ir izkropļotas.

Es personigi nespetu milet svesu laundari, tas ir viennozimi.

Laundara milesana manuprat ir iespejama tikai viena skumja gadijuma, ja esi si laundara mate vai tevs.


Un te arī parādās cilvēciskās mīlestības ierobežotība un vājums - tā spēj mīlēt tikai pret atlīdzību un tikai tad, kad pašam tas ir patīkami. Vai tev patīk, ja tevi mīl tikai dēļ tā, ko tu vari piedāvāt?
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.02.22 12:56:10
liepa

VDerībā ir viens interesants stāsts par Dāvidu. Viņu piemeklē dažādas likstas un ligas un tad, kad viņam ir jāizvēlas, ko darīt viņš saka tā: "Labāk ir krist Dieva rokās, nekā cilvēku." Jo Dievs izglābs, bet ar cilvēkiem bieži neko nevar zināt.
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.02.22 13:04:33
liepa

No ka izglabs?

Pirmkārt no sevis paša, ieciklēšanos ap savu EGO.
armilo
# Iesūtīts: 2010.02.22 13:07:45
Liepa, Dievs noteikti mīlēja kanaaniešus. Par to var spriest kaut vai no tā, kāda laba un auglīga zeme tiem bija dota. Vīnogu ķekars bija tik liels, ka to stiepa divi vīri! Kāpēc Dievs izdzina šo tautu? Kāpēc Dievs iznīcināja pirmo civilizāciju plūdos? Acīmredzot šīs tautas bija degradējušās līdz galējai pakāpei, un darīja ko tādu, ko Dievs vairs nevarēja pieļaut.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.22 13:08:26
Ctulhu
Dievs glābj Būtību, tb, Dvēseli, nevis miesu. Miesas ta visas tā kā tā iet bojā.
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.02.22 13:12:03
Ctulhu

Nu Jeftas meitu VD dievs kkaa neizglaaba.

Tas ir pārdomu vērts stāsts. Plaša tēma. Viena iespēja, kā varētu atbildēt. Jefta redz tikai sevi, savus solījumus, reliģiskus principus utt. un viņam šķiet, ka ar to Viņš kalpo Dievam. Līdzīgi, ja paskatāmies ar ko tad kārdina Jēzu (vakar baznīcās lasīja šo Rakstu vietu), lēkt no Tempļa jumta. Viņš tiek izaicināts būt par ticības "mačo". Bet tie nav upuri, kas patīk Dievam. Bet tas nebūt nav viss, ko var par šo tēmu pasacīt.
armilo
# Iesūtīts: 2010.02.22 13:13:53
liepa, "Tja un aiz milestibas lika sos izkaut. Nu luk sada veida milestiba man un domaju ari citiem cilvekiem nav vajadziga. Tev tada veida milestiba ir vajadziga?"
Vai varētu vēlreiz pārlasīt manu komentāru. Ctulhu, atšķirībā no Tevis, saprata domu.
armilo
# Iesūtīts: 2010.02.22 13:16:06
Ctulhu, piemēram?
Vispirms jau elkdievieba, un tālāk viss no tās izrietošais - orģijas, zvērības, bērnu upurēšanas utml.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2010.02.22 13:17:06
liepa

Glābšanas tēma ir daudz plašāka. Piemēram, mūsu personīgā attīstība. Ja Tu esi jau sasniegusi pilnību, tad ar to apsveicu.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.22 13:17:54
liepa

Dievs mileja tikai judus vai ari kaniesus, kurus judi izkava? Kads var atbildet?

Sāksim ar to, ka Dievs redz un zina vairāk, nekā mēs un VIņš iespējams redzēja, ka Kānānieši būtu noveduši israēlu no ticības un beigās - gan paši nonāktu ellē, gan arī viņus līdzi parautu. Dievs zina, katra cilvēka dzīvi, pirms cilvēks ir dzimis, taču Viņš iepriekš nenosaka cilvēka brīvās gribas izvēles, Viņš vienkārši zina, ko katrs izvēlēsies. Ja tev teiktu, ka Dievs ir pieļāvis kārtējo spontāno abortu, vai ka kādu zēnu ķer smaga un nāvējoša slimība - tu teiktu, ka Dievs viņu nemīl, bet ja tas zēns vai tas abortētais zīdainis būtu bijis Hitlers?
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.02.22 13:18:58
Ctulhu
Nu un kur tad dievs bij noliidis? Kaapeec neatrisinaaja situaciju, sadodot Jeftam pa kaklu un izglaabjot meitu?

Tāpat kā dzīvē ir daudzi stāsti, uz kuriem mums pašiem ir jātbild. Ko mēs līdzīgā situācijā darīsim?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.22 13:28:43
Ctulhu, Dievs redz dziljaak... redz motiivus un redz to staciju uz kuru tas vilciens brauc!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 125 , pavisam kopa bijuši: 3115