atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Atklāsme
S.R.(katole)
Iesūtīts: 2010.02.18 09:16:03
varbūt jums ir ko teikt par šo Balss prātojumu.

vai tiešām Dievs ir tāds, kādu mēs, cilvēki, ar to saprotam? Man kaut kā liekas, ka Viņš ir daudz daudz lielāks, bagātāks, neaptveramāks, dziļāks un ar plašāku skatu, nekā dažkārt tulkojam mēs.
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.02.18 09:17:34
Kādam Dievam jūs ticat? un vai viņš nav stipri līdzīgs jums pašam?
sicilia
# Iesūtīts: 2010.02.18 09:19:54
es piekrītu Balsij.....
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.02.18 09:27:46
sicilia
es savukārt domāju tā, Dievs mums, cilvēkiem ir atklājies ļoti spēcīgā, tiešā un nepārprotamā veidā. lai tikai vēl spējam sagremot visu doto Atklāsmi,domāju pat tas visiem nav dots. labi, ja cilvēkam ir kāda privāta atklāsme, labi. bet tā neko nepieliek klāt Dieva Atklāsmei par sevi. lūk tā. tīrā spekulācija par tēmu - a kas tur ir vēl aiz tā stūra?
sicilia
# Iesūtīts: 2010.02.18 09:31:00
S.R.(katole)
es atkal domāju, ka mēs Dievu katrs uztveram citādāk..... vienam tas ir gādīgs Tēvs, citam bargs soģis, citam bankomāts no kura tikai kačāt vajadzīgo utt.utt.utt. Izprast un tuvoties Dievam tādam kāds Viņš ir, ir mūsu dzīves uzdevums
Tāpēc es ar domāju, ka Viņš ir daudz daudz lielāks, bagātāks, neaptveramāks, dziļāks un ar plašāku skatu, nekā dažkārt tulkojam mēs.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.02.18 09:36:56
sicilia
protams, nevienam nav aizliegts ziloni uzskatīt par lejkannu. varbūt nedaudz nopietnāks cilvēks vēlēsies uzzināt par lietu objektīvus faktus nevis tikai savu vēlmju vai iedomu augļus.
tieši un konkrēti Atklāsmi, nevis pasaku par Jēzu.
armilo
# Iesūtīts: 2010.02.18 09:38:59
Vai nevarētu būt, ka taisnība ir abām, Balsij, un S.R? Balsij tajā ziņā, par ko runā Pāvils miglainajā spogulī, bet S.R. tajā, ka Dievs ir devis pilnīgu un pabeigtu atklāsmi par cilvēces pestīšanu.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.02.18 09:46:09
armilo
tas ir skaidrs, ka tad, kad mēs Viņu redzēsim vaigu vaigā jebkuri jautājumi būs lieki. man bija svarīgi pateikt, to, ko mēs par Dievu varam uzzināt šeit , mēs varam uzzināt vispilnīgākajā veidā. un ir viegli aizmaldīties savā iztēlē un piedomājot arī kļūdīties, ja sākam "zīmēt dieva portretu izejot no neaptveramām fantāzijām".
tas protams noteikti nav tas, ko domāja Balss izsakot savas pārdomas - tās ir manas refleksijas,tikai un vienīgi.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.18 09:47:26
Reiz jau teicu - es cilveeks prostojs - ticu taadam Dievam, kas autinjos ietiits un siliitee guloshss!

Meegjinaat savu fiiblo praatinju un apzinju uzvilkt Dieva lielumam kaa zekji... ha.. es pat nesaprotu kaa kvadraatiskam kjiegjelim apalji rinkji uudenii var rasties... kur nu veel shito!
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.02.18 09:49:49
Man nav nekādu privātu atklāsmju.
Kādreiz šādas domas nāk prātā, kad dzirdu sīkos, detalizētos kašķus, kurš tad nu vispareizāk ir pārmetis krustu vai izdarījis vēl kādu darbību vai ievērojis kādu noteikumu...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.18 09:54:36
RRB, bet veel ir taada lieta, ka shii doma nekaadiigi nedriixt buut atmazka greekam vai nolaidiibai... sak, Dievu jau neviens nepaziist visaa visumaa, taakaa mees nevarm teikt, ka shitais te kaareiz buus vinjam netiikams... Jaa mees VISU par Dievu zinaat nevaram, bet to, ko vinjsh pats atklaaj, par to gan mees varam teikt - Dievs taads ir!

Tieshi taapeec, lai mees neziimeetu sev pashizdomaatus elkus un teelus - un arii "Dievs, kuru neviens nekaadaa viizee nevar aptvert" faktiski ir elks - jo Dievs pats mums devies zinaams, redzams un aptaustaams... Jeezuu Kristuu - 1 Jaanja 1:1 tieshi par to runaa... Un liidz ar to Jeezus Kristus ir tas Dievs ar kuru pietiek pestiishanai... mums gan ir apsoliijums, ka veelaak mees redzeesim Vinju kaads Vinjsh ir... bet shobriid jaapienjem tas, ka Dievs pats mums devies par tik zinaams par cik mees vispaar vinju varam uztvert!
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.02.18 09:55:11
Jošs Mulders
neiet jau runa par to, ko tu nevari, bet gan par to, ko tu vari.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.18 09:57:16
S.R. nuja... varu es izlasiit Rakstus... un ticeet saskanjaa ar savu ticiibas meeru !!! Es droshi zinu, ka nekljuudiishos, ja teikshu - Mans Dievs ir Naacaretes Namdaris
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.02.18 10:09:04
Jošs Mulders
tā ir, un ne vienmēr tas, kurš būs sapratis Atklāsmi, būs arī tas, kurš tai nemaldīgi ticēs. ticības mērs. katram piešķirts pēc vajadzības un spējām?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.02.18 10:13:26
varbūt jums ir ko teikt par šo Balss prātojumu.

Normāls prātojums. Zinot, ka Balss nav jaunatgriezta jūsmotāja, vērts ieklausīties - īpaši tiem, kam viss ir perfekti skaidrs.

vai tiešām Dievs ir tāds, kādu mēs, cilvēki, ar to saprotam? Man kaut kā liekas, ka Viņš ir daudz daudz lielāks, bagātāks, neaptveramāks, dziļāks un ar plašāku skatu, nekā dažkārt tulkojam mēs.

Protams, tā ir, t.i., atzīstam, ka mēs nespējam aptvert Dievu un jebkuri mūsu spriedumi, secinājumi, vērtējumi, apzīmējumi utt. būs nepilnīgi.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.18 10:19:23
S.R. Ticiiba ir Dieva daavana... liidziigi kaa dziiviiba. Dziiviiba mums dod iespeeju dziivot un rosiities, analogjiski ticiiba. Un pateicoties shai daavanai mees varam, to ko mees varam... tai skaitaa arii (teoreetiski) atmest sho daavanu... vai to kopt un audzeet citiem, Dievam un arii sev par godu un prieku. Dievs gan dod daavanu, bet sagaida, ka mees to lietosim... jo pati daavana dara muus speejiigos to lietot... tas ir tas, ko mums Luterismaa maaca - Dieva Vaards ir tas, kas paveic, to ko pats sola!

Taa nu arii atmazka - es taa ticu un vairaak nevaru, buus legjitiima tikai iesaaceejam - tas kursh sanjeemis ticibias daavanu, bet neaug tajaa... tas ir koks, kas augljus nenes, tas ir tas, kas savu talentu ir noracis un gaida Kjeeninju, bet augljus tas nenes!
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.02.18 10:25:34
Mārtiņš
tēlaini runājot mana pārliecība ir tāda - Dievs cilvēkiem ir devis Atklāsmi, kura ir saprotama katram cilvēkam, sākot no maza bērna, garīga invalīda līdz zinātņu doktoram un profesoram. tāda ir Dieva pedagoģija.
katram, pēc ticības mēra.
ja cilvēks vēlās ielūkoties kaut kur vēl tālāk par Atklāsmi, tad tā ir tiekšanās pāri pār šo mēru, ko es nevērtēju pozitīvi. tāds lai savaldās.
joks,joks.
par to, ka Dievs ir pāri pār cilvēka saprašanu, tas nu tā kā laikam visiem ir skaidrs jau samērā ātri.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.18 10:33:39
Man domāt (pieņemot, ka Dievs ir), ka Dievs dod dažādas atklāsmes atkarībā no tā, kāds ir cilvēks pēc rakstura un cik cilvēks ir attīstīts. Pēc rakstura, piem, vienam ir labāk personisks pārdzīvojums, un tad tie būs harizmāti. Citiem varbūt - racionāla domāšana, vēl citiem vēl kas. Kam labāk autoritāte, kam brīvības. Tāpēc ir daudz dažādu kristiešu grupu.
Tiktāl kristīgi, bet tā kā šī nebija atzīmēta kā tikai kristiešu diskusija, tad - tas pats ir spēkā dažādām reliģijām, un te jau parādās ne tikai raksturs, bet cilvēka attīstības līmenis. Kaut gan, caur dažādām reliģijām var nonākt pie viena un tā paša. Te atkal piemērs par kalnu, kurā kāpjot no dažādām pusēm, cilvēki nonāk arvien tuvāk viens otram.
Piem, klausoties, kā dažādu ticību cilvēki stāsta par Dievu, mīlestības pilni - nav nekādas atšķirības starp viņiem, tai brīdī viņi ir kalna virsotnē satikušies.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.02.18 10:33:59
Trilobīte
par to jau es arī runāju.
ja kāds domā, ka spēs izdomāt vairāk nekā tas ir iespējams, tad tā ir kļūda.
p.s. pati gleznoji?
jancis
# Labojis jancis: 2010.02.18 10:34:53
S.R.(katole) fotoshops Tās ir manas domas, kuras man neviens nav prasijis
Aivars
# Iesūtīts: 2010.02.18 10:43:08
Nez, ko par šo visu domā pats Dievs?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 157 , pavisam kopa bijuši: 24759