atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Aptauja kristiešiem - kādi jautājumi jums pēdējā laikā ir svarīgi un kā jūs tos risināt?
vulfijs
Iesūtīts: 2010.02.17 10:38:20
lasīju viedokli, ka radies iespaids, ka vairumam kristiesu jautajumi par Dievu nemaz neinterese, vini labak tadas tejas klacas taisa.

Man šķiet, ka tas nav taisnība. Gribētos zināt, par kādiem ar ticību, Dievu, Baznīcu un kristīgo dzīvi saistītiem jautājumiem pēdējā laikā jūs esat aizdomājušies? Kādi jautājumi jums ir svarīgi?

Papildus jautājums - kādā veidā jūs risināt tos jautājumus, kas jums ir svarīgi?

Šai tēmai ir vairāk aptaujas raksturs, bet es visādā ziņā ceru, ka te varētu dzimt arī kādas jaunas idejas diskusijām.
AutorsZiņas teksts
vulfijs
# Labojis vulfijs: 2010.02.17 10:42:20
Kopā ar vienu draudzeni mēs pēdējos mēnešos esam lasījušas/pārdomājušas vienu reformātu izcelsmes Bībeles studiju (drīz,šķiet, beigsim) un tā mani ir mudinājusi domāt par visādiem kristietības pamatjautājumiem.

Piemēram, par to, ko īstenībā nozīmē evaņģēlijs, kas pārmaina cilvēka dzīvi un neļauj viņam vairs palikt tam, kas viņš bija agrāk. Kā izpaužas visu pārveidojošā Dieva mīlestība.

Vai, kas man pēdējā laikā ir ļoti svarīgs jautājums - par to, kā piedot un izlīgt gadījumos, kad ar cilvēkiem ir nepārvaramas vai vismaz ļoti ļoti grūti pārvaramas domstarpības. Nu, nevis tikai virspusēji piedot, bet patiešām izlīgt situācijās, kurās ir bijis naids, nesarunāšanās, nesaprašanās, vilšanās u.tml.

Kas svarīgs ir jums?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.17 10:44:25
Kas ir Dieva pārmācība? Šis jautājums man ir aktuāls, un drīzumā studēšu par to Dieva Vārdu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.17 10:45:13
Mani joprojaam neatstaaj mans "hobijs" - Ekleziologjija! Bet konkreeti taa koncentreejies uz konkreetiem jautaajumiem neesmu - es taads garastaavoklja cilveeks, dazhreiz uzrodas kaada teema... un tad uz paaris meeneshiem nogrimstu taas studeeshanaa... Tagad "miera" periods!
vulfijs
# Iesūtīts: 2010.02.17 10:49:04
Pieliku papildus jautājumu - kādā veidā jūs risināt jautājumus, kas jums ir radušies?
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.02.17 12:10:42
1. Mīli savu tuvāko kā sevi pašu .
2. un piedod mums mūsu parādus, kā arī mēs piedodam saviem parādniekiem.
risinu ar ticīga cilvēka lūgšanu.
sica. [78.84.147.219]
# Iesūtīts: 2010.02.17 12:14:06
1. Mīli savu tuvāko kā sevi pašu .
2. un piedod mums mūsu parādus, kā arī mēs piedodam saviem parādniekiem.
risinu ar ticīga cilvēka lūgšanu
3. kā apvaldīt dusmas...

njā... vo sēžu diomāju, intresējos, uzklausu padomus
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.02.17 12:43:53
Jautājumi, kas mani nodarbina (brīvs uzskaitījums):
* kristīgas dzīves praktiskie aspekti ģimenes kontekstā
* kas ir kristīga teoloģija?
* kopu matemātikas pielietojums daudzdimensiju datu analīzē
* kā atrisināt lielus finansiālus jautājumus ierobežotu (nepietiekamu) ienākumu situācijā?
* pašdisciplīna, lieko nodarbju atmešana, laika resursu nelietderīgas tērēšanas apkarošana
* un daudzi citi
danar
# Labojis danar: 2010.02.17 13:38:08
Mani nodarbina jautajums-ka palikt kristietim ikdiena,kristietibas praktiska dala,kaa varu liecinat sava gimene, darba vieta u.c.
-kristiga audzinasana
-un ka atgut to degsmi uz Dievu,kura bija sakuma (laikam sis bus num.1.jautaj.)
risinu dazadi,gan ludzot,gan lasot..ari klausoties
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.02.17 23:58:21
Man līdzīgs jautājums kā danar otrais. Bet tas jau mums nevienam nav jauns - kā palikt jeb atgriezties pie pirmās mīlestības uz Dievu?
Risinājumu neesmu atradusi un domāju, ka diez vai tāds vispār ir iespējams. Attiecības vnk ir iegājušas citā fāzē - līdzīgi kā laulībā.

Praktiskās dzīves jautājums - kā rīkoties, ja cilvēki ( kristieši ) ļoti nelabprāt un tikai ar atgādinājumiem atdod aizdevumu (viņiem nav akūtu finansiālu grūtību). Jūtos negodīgi izmantota. Man apkārt ir tik daudz cilvēku, kam šī palīdzība šobrīd būtu daudz, daudz vajadzīgāka... Atzīstos - jūtos sarūgtināta.

Tad tāds ļoti plašs jautājums - vai tiešām Dievs ir tāds, kādu mēs, cilvēki, ar to saprotam? Man kaut kā liekas, ka Viņš ir daudz daudz lielāks, bagātāks, neaptveramāks, dziļāks un ar plašāku skatu, nekā dažkārt tulkojam mēs.
jancis
# Iesūtīts: 2010.02.18 07:38:00
Mani nodarbina jautājumi, kas ir saistīti ar vīrieti, sievieti un Dievu, attiecības šo trīs personu starpā. Un risinu es tos un risinu, bet izskatās, ka ne es tos risinu, lai arī kā gribētu. Bet lietas virzās un mainās, vienīgi ir lietas, kuras nevar sākt no jauna un arī nevajag, jo tikai tā varam apzināties savas eksistences sekas.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 61 , pavisam kopa bijuši: 314