atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Nedrīkst būt neviena ticība (pārliecība) vai ideja, kuru nedrīkstētu apšaubīt
vilks
Iesūtīts: 2010.02.15 14:02:27
Oriģināls kādā skeptiķu foruma idejas aprakstā = No idea or belief should be above question.

Ko jūs par to domājat?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.02.16 14:52:18
Jošs Mulders
"zeme ir plakana" - šķiet kādreiz bija tāda axioma. Savā ierobežotajā axiomātiskajā sistēmā to nebija iespējams apstrīdēt...
Toreiz tā bija visnotaļ patiesa.
tagad - vairs nē.
Kas mainījies? Axiomu, ka zeme ir apaļa - var apstrīdēt un pierādīt.
To, ka zeme ir plakana - var apstrīdēt. vai var pierādīt?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.16 14:57:40
Es apsaubu to, kas man liekas nepatiess. Apsaubisana ir darbiba ko katrs veic individuali, tu apsaubi to, kas tev neliekas patiess. Kur tu saja apgalvojuma redzi problemu?

Nee uiss ok... es uzdevu jautaajumus, tu atbildeeji... viss skaidrs. Ir ok!

Es teicu, meginat atrast patiesibu. Katrs var meginat atrast to patiesibu, kas vinam liekas patiesa, apsaubot visu to, kas ir vinaprat ir nepatiess. Tu vari manus apgalvojumus apsaubit, ja vini tev neliekas patiesi un es savukart varu tavus apsaubit, ja man tavi liekas nepatiesi. Piekriti, ka varam ?

Ir ok, bet shaadi tu pati skalji pasaki, ka patiesiiba tev "liekas" patiesa... taatad chista gaumes un personiigo subjektiivo preferenchu jautaajums - patiik, znach patiess, nepatiik, znach nepatiess - saucaas postmodernisms!

Kuru ideju tu nevari apsaubit? Vai doma, ka ari citi to nevar apsaubit?
Piemeeram, ideju par savu existenci... nekaadiigi nesanaak apshaubiit, kaa shaubos, taa secinu, ka man tach jaaexistee lai shaubiitos - taatad neapshaubaams fakts!

masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.02.16 15:01:04
Jošs Mulders
Piemeeram, ideju par savu existenci... nekaadiigi nesanaak apshaubiit, kaa shaubos, taa secinu, ka man tach jaaexistee lai shaubiitos - taatad neapshaubaams fakts!
tiešām? a es ta visu laiku domāju, ka esi tikai kāda megavīrusa implikācijas Matrixā....
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.16 15:02:31
"zeme ir plakana" - šķiet kādreiz bija tāda axioma. Savā ierobežotajā axiomātiskajā sistēmā to nebija iespējams apstrīdēt...

Protams ke nebij... Arii Ptolemaju geocentriskais modelis balstiijaas uz zemi kaa atskaites sisteemu... Tachu abas shiis idejas bij spiestas atkaapties kaut kaadu fenomenu priekshaa, kuri neiekljaavaas shajaas axiomaatiskajaas sisteemas, taapeec to vietaa naaca citas!

Tas ir logjiski, ja tava sisteema ir par iisu, lai apmierinaatu tavupraat buutiskus fenomenus, tad tu maini vai upgreido axiomaatisko sisteemu! Piemeeram aritmeetika ir par vaaju lai opereetu ar irracionaaliem dailjskaitljiem, ir jaapaplashina kaut kaada axiomaatiskaa sisteema, definiicijas etc.

Pietam zemes liekumu nenjem veeraa praktiski neviens cilveeks, kas ieviesh mazdaarzinjus... pat meernieku kantori zemi uztver kaa konusu (bij veel citi modelji) Tie darbojas ikdienaa... protams pie spec gadiijumiem var izdot bugu!

Arii klasiskaa mehaanika nejem veeraa relativitaati... taatad kaut kaadas pielaides taisa!

Viss atkariigs, kaadus pamatpostulaatus cilveeki izveelaas uz kaa buuveet "patiess/nepatiess" sisteemu!

Teicu - visveixmiigaakaa buus taa, kurai izdosies savu axiomaatiku ietraapiit pashaa realitaates saknee! Uz doto momentu viens neliels kandidaats ir kvantu fizika! Bet nu LHC raadiis!

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.16 15:03:29
tiešām? a es ta visu laiku domāju, ka esi tikai kāda megavīrusa implikācijas Matrixā....

Nu bet es jau runaaju par to ko ES nevaru apshaubiit! Luuk savu existenci ES nevaru apshaubiit... Tu, iespeejams, vari... Bet savu existenci tu diez vai vareesi apshaubiit... nesanaaks!
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.02.16 15:03:53
Ctulhu
nē. nevis Mulders kā vīrus, bet gan Mulders kā vīrusa ģenerēta reakcija. Tb - Mulders pats nav vīruss. Viņš ir vīrusa interfeisa reflekcija.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.16 15:04:40
Nju un kaapeec Tu domaa, ka ar monoteismu nevar iziet liidziigi?

Pagaidaam nav pamats taa domaat Necenshos skriet pa priekshu un uzmineet... nav man taada daavana! Dziivosim redzeesim!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.16 15:05:37

Tava fiziska eksistence tacu nav ideja (tu esi taustams un redzams), es prasiju kuru ideju tu vari apsaubit?


Ideja par manu existenci!

"Sataustaams" un "Redzams" ir tikai elektromagneetiski signaali ko tavi juteklji suuta tavaam smadzeneem un taas to interpetee, kaa tu zini, ka shos elektrosignaalus tev nesuuta viens liels Matrix?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.02.16 15:06:03
masiks, whatever es esmu - svariigi ka es ESMU

Luuk un sho esiibu apshaubiit buus gruuti! Ja vien tu nepienjem, ka Mulders ir tevis pasha gjenereeta "iluuzija"
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.02.16 15:06:21
Ctulhu
OK, nu bet tad vinjs dotajaa momentaa tomeer eksistee kaa sjii virusa iipasjiiba.
jā, tas gan tad tā ir.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.02.16 15:09:46
Ctulhu
Arii ja Mulders ir Masika genereeta iluzija, vinjs eksistee kaa Masika genereeta iluzija.
vienīgi tad existence nav pati par sevi, neatkarīga, bet gan kā masika ilūzijas darbs.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.02.16 15:13:37
Ctulhu
OK, kaada starpiiba. - atšķirās nosacījumi, pie kuriem sāk un beidz existēt. Acīm redzot - tieši šie 2 robežgadījumi arī ir tie, kas definē existenci.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.02.16 15:16:43
Ctulhu
hmmm.... `palkanā zeme` - pie kādas strktūras sāka existēt, un pie kādas izjukšanas beidza???
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.16 15:19:19
par "idea or belief" apsaubisa nevis par kada parbaudama un pieradama objekta eksistences apsaubisana (cilveks, koks, saule utt)

Nesashaurini!

Ko noziimee "paarbaudaams" ar ko paarbaudiisi? Kaapeec tevis lietotais paarbaudes metode ir uzticama? Vai taa ir neapshaubaama? Vai tu mums nupat esi atklaajusi kaadu neapshaubaamu absoluutu ideju par to, ka existee neapshaubaamas paarbaudes metodes, kuras dod neapshaubaamus patiesiibas atklaasmes?

Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.02.16 15:21:38
Ideja ir ideja un eksistence ir eksistence, tas ir divas dazadas lietas.

Pareizi... un " ideja par X existenci" ir veel 3aa lieta Taa ir IDEJA!

Teixim ideja par rentgena staru existenci ienaaca kaadam onkulim praataa... Citam ienaaca praataa ideja par rozaa unikornu existenci, nu luuk... a Dekartam ienaaca praataa apluukot ideju par personiigo existenci Kursh to var aizliegt?

Ko tad tu saproti ar ideju par eksistenci?
Tieshi to arii saprotyu - ka ir ideja par kaada X existenci!

Es saprotu, tas butu tas, kad eksistenci nevar pieradit, bet ir ideja, ka tomer tas kaut kas eksiste.
Nu un kaa peiraada kaut kaa existenci? Nu luuk kaa tu zini, ka kreesls uz kura tu seedi tieshaam existee, nevis ir tevis nosapnjots izteeles auglis... Sapnii tach arii meedz lietot taustaamas un saskataamas lietas, vai shamaas existee?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.16 15:23:14
Mulders izmanto vecu veco teologu triku, jautajumu parformulet, novirzit no sakotnejas jegas.

Mulders nesashaurina tieshi jomu uz tev eerto. Es akareiz tevi aizvedu tur kur tu ar savu paarlieciibu jutiisies nemaz ne tik eerti... tieshi taa iemesla deelj, lai paraadiitu ka tava paarlieciiba peec buutiibas ir subjektiiva ticiiba kaut kaadiem rpopozaaljiem... kaut kaadaam idejaam!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.16 15:25:32
Nu tavu esamibu es varu parbaudit, tu pats ari:-)

Es varu! Es savu existenci nemaz nevaru apshaubiit... Bet kaa tu zini, ka es existeeju? Kaa tu zini, ka es neesmu tevis izdomaats virtuaals oponents un tu pati neesi nozaaljota trako namaa iesleegta?

Nesagrozi jautajumu, tas ir samera lets triks, ko biezi izmanto garidznieki, ja uz kaut ko nevar atbildet.

Es arii nesagrozu!

Ideju par dajebko var apshaubiit. Viss! Ja tu uzskati, ka ir idejas, kuras nedriixt apshaubiit... teixim tava zoologjiskaa paarlieciiba par to, ka Sauliite existee... tad mee sesam atradushi vienu ideju, kuru tu vismaz uzskati par neapshaubaamu - tas ir Saules existenci!
Kas savukaart noved pie taa, ka origjinaalais teema ir nonsenss... taatad existee taadi apgalvojumi, kuri nav apshaubaami!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.16 15:27:05
Mums augsa ir konkrets jautajums un tu vinu parformulee.

Nepaarformuleeju... Es to tieshi taa arii uzdevu.

Tas TU paarformulee, ievieshot veel kaut kaadu diivainu terminu "paarbaudiit"!!! Ko noziimee paarbaudiit - neko citu - kaa kaadu ideju prestatiit kaadaam axiomaam, kaadai metodologjijai! Tas arii viss...

Zinaatne, piemeeram, visas idejas paarbauda pret materiaalistiskajaam axiomaam un to, kas no taam jau ir izvests... Taa notiek zinaatniskaa paarbaude! Nu un? Taa ir tikai viena paarbaude pietam pret kaadaam konkreetaam axiomaam - par lietu dabu - kuras driixta rii nepienjemt, vai pienjemt daljeeji!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.16 15:29:25
Ideju ja, bet eksistenci ne. Jo eksistenci var pieradit, var parliecinaties, ka tiesam kaut kas eksiste.

Nu es tev devu piemeeru - tu tagad nupat kaut ko pateici - pieraadi, ka tu runaa patiesiibu! Es apshaubu ka tu speesi pieraadiit ka kreesls uz kura tu seedi existee... Es saku, ka tu iedomaajies sho kreeslu... kaa sapnii... un visu pasauli ap sevi, bet iistenibiaa tu esi trakonamaa nozaaljota... tu sho visu sapnjo! Pieraadi ka tas existee? Viss tavs pieraadiijums buus apstiprinaajums tam, ko tu jau taapat pienjem par iistu - tobish kreesls existee taapeec, ka tu pati vinju izdomaa!
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.02.16 15:30:34
Mes par idejam runajam, par IDEJAM!!

Jaa! Un Ideja par liepas existenci IR Ideja... visai pozitiiva ideja, jo visu laiku sho forumu piespamo kaut kaads diivains fenomens un parakstaas ar vaardu "liepa". Es izvirzu hipioteezi par kaada cilveeka existenci... shii ideja IR apshaubaama! Jo var gadiities, ka tas ir vesels kolektiivs, tie ir citplaneetieshi, jeb Ctulhu ar savu Alter-Ego!

Taas ir vesels leerums dazhaadu ideju par liepas fenomena existenci!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 37 , pavisam kopa bijuši: 2104