atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Jautājums kristiešiem - kas jums dod pārliecību par savu ticību?
vilks
Iesūtīts: 2010.02.15 13:26:43
Būtu interesanti kopīgi par to padomāt.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2010.02.15 13:27:51
"Kā es varu būt pārliecināts par savu ticību" ir viena no Alfas tēmām. Acīmredzot ikvienam kristietim vajadzētu būt kādam priekšstatam par šo..kāds tas ir jums?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.15 13:29:46
Da tie vienkaarshie vaardi "Es tevi Kristiiju Dieva Teeva, Dieva Deela un Sveetaa Gara Vaardaa"

Taakaa Dievs nemelo, un par vinja vaardu "Lai Top" iistumu var paarliecinaaties - teixim aizstaisot acis un aatri skrienot pret klinti - tad tieshi tik pat paarliecinaats es esmu arii par shiem - manas Kristiibas vaardiem! Pietam tie tika teikti tieshi man - nevis taa generaali - no jumta nobljauti puulii!

Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.02.15 13:31:20
Savukaart, ja cilveeks par savas ticiibas objektu padara pats savu ticiibu, tad tas ir kaa klausiities savaa dzirdee - ja tu to dari - tu pazaudee dzirdi. Tas taapat kaa domaat vai tu miili - ja tu to dariisi - tajaa briidii tu nevareesi nevienu miileet - jo tavas uzmaniibas centrs buus tevis pasaha miilestiiba... kurai vairs nav uz ko tiekties, jo visa tava uzmaniiba kolapsee pati sevii! Analogjsiki ar ticiibu!

Un manurpaat Harizmaatu lielaakaa kljuuda ir taa, ka vinji savu ticiibu (paradox!!!) padara par savu elku

Vinji koncetnreejas uz roku, nevis uz to, ko roka satver!
vilks
# Iesūtīts: 2010.02.15 13:35:35
Jošs Mulders
man kaut kā šķiet, ka manu ticību apliecina tas, ka es turpinu saukt uz Dievu un joprojām varu apzināties, ka vienīgi Viņš ir arī manas ticības devējs un uzturētājs.
izklausās kaut kā jokaini, bet, tā kā ticība nav kāds mans darbs vai pašsuģestija, līdz ar to es varu arī nebaidīties par to.

par to, vai ir kādi ārīgi absolūti simtprocentīgi pierādījumi Dieva esamībai, es neesmu droša. drīzāk par to, ka ikviens, kas vēlas, var saņemt pats sev visu komplektu ar pierādījumiem - ja vien tos tā no sirds palūdz.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.02.15 13:38:29
vilks, nuja... tur taa lieta, ka arii es savu paarlieciibu par paarlieciibu nebalstu pats savaa paarlieciibaa, bet gan externaalaa klintii - Dievaa! Es pilniigi un galiigi speeju izjust to, ka ticiiba ir Daavana... milziiga Zheelastiibas Daavana, kuru man Dievs ir pieshkjirisi - noteikti ne mana skaistuma un gudriibas deelj, kursh, protams, arii ir liels... bet Dievam tas nav ukazs. Vinjsh vienkaarshi - nu laikam jau baigi mani miil - ka shitaatam fruktams ieshkjiebj ticiibu, ar kuru es varu sanjemt visu, ko Dievs grib man dot... tik dazhkaart man ir sajuuta, ka mana truba ir aizseereejusi ar manu greeku, un Dieva SV> Gara daavanas nevar taa iisti pie manis izspraukties, jo es pac tur kaut kaadus vecus zaabakus priekshaa turu!

Taa nu taa mana Sv. Gara uudens apgaades sisteema paliek uz pasha Sv. gara pleciem... skaltioes un tiiriit to kalkjakmeni kas manii iraid... bet par to arii es neshaubos, jo zars, aks uzpoteets uz koka iemanto dziiviibu no koka nevis pats no sevis!

Nu un taa kaa es katru riitu pamostos un uz Dievu ticu, tad es zinu, ka shodien veel Dievs savu Garu man dod... lai es atkal vareetu paskraapeet to kalkji nost!

Laikam mana paarlieciiba par manu ticiibu naak no taa, ka es vienkaarshi ticu

Tas ir taapat kaa mana paarlieciiba par manu existenci naak no taa, ka es domaaju!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.15 13:41:02
par to, vai ir kādi ārīgi absolūti simtprocentīgi pierādījumi Dieva esamībai, es neesmu droša. drīzāk par to, ka ikviens, kas vēlas, var saņemt pats sev visu komplektu ar pierādījumiem - ja vien tos tā no sirds palūdz.

Tur taa lieta, ka Dievs pieraadaas subjektiivi caurs Sv. Garu un objektiivi caur Kristus Vaardiem... kas meklee, tas atrod, kas luudz tas sanjem, kas klaudzina, tam atver!
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.15 14:36:01
vilks
Pārliecību par savu ticību man dod atklāsme, ko es saņemu no Dieva Vārda.
armilo
# Iesūtīts: 2010.02.15 14:38:10
„kas jums dod pārliecību par savu ticību?”
Dieva Vārdā dotie apsolījumi, kā arī personīgā pieredze attiecībās ar Kristu.
Kristofers
# Iesūtīts: 2010.02.15 22:25:14
Vispār tas jautājums ir dīvaini formulēts. Atbilde sanāk tautoloģiska: pārliecību par ticību dod tas, ka es patiešām ticu, t.i., manu, ka manā sirdī patiesi mīt mīlestība uz manu Pestītāju. Mulders pareizi norādīja, ka šādi formulētā jautājumā pati ticība kļūst par ticības objektu, kas ir nonsenss.
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.02.16 10:48:56
Kristofers, vai ta nav dīvaini, ka cilvēks, kas iziet cauri savām un citu slimībām, draugu miršanām, visādām mokām un tomēr saglabā atvērtu sirdi, acis, ausis, - un pēc tā visa saka: ,,Es tomēr ticu." - vai tas dikti pārliecinošs arguments?

Man spēku ticības pārliecībai dod tieši tādi cilvēki. Kā viens teica - viņi ir 5.evaņģēlijs.
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.02.16 10:57:22
Man ticības pārliecību dod tas, ka Dievs mani uzrunāja, uzrunāja, un kad es Viņam atsaucos, tad dāvināja man tādu dziļu, dziļiu iekšēju mieru un pārliecību par to, ka esmu Viņa mīļais bērns.
To vēl papildina un apstiprina visādi Dieva darbi, atbildes un piedzīvotie brīnumi kā savā, tā citu ticīgo dzīvēs.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.16 12:34:54
Es piekrītu Svētajam
Kristofers
# Iesūtīts: 2010.02.16 15:55:58
Domāju, ka korektāks jautājuma formulējums būtu šāds:
Kas jums dod pārliecību par Baznīcas ticības patiesumu?
Tātad, kas jums dod pārliecību, ka ticības apliecībā minētās lietas ir patiešām tiesa . Un it īpaši to, ka patiesība ir tas, ko Baznīca apliecina 2. ticības loceklī - par ticību uz Kungu Jēzu Kristu? Kas man dod pārliecību, ka Viņš patiesi ir visas cilvēces un arī mans Pestītājs?
rainars
# Iesūtīts: 2010.02.16 15:59:13
Kristofers tad iznāk ka tic tam ko apliecina ?
Papucs
# Iesūtīts: 2010.02.16 20:17:59
1.Var piekrist Kristoferam.
2.Ir lietas, ko zinu, ir lietas, ko nezinu. Bet kam es ticu? Nu, piemēram, ja Bībelē rakstīts par ķerubiem, tad es tam ticu, jo pats redzējis neesmu.
3. Ja iet runa par ticību Dieva esamībai Baznīcas izpratnē, tad man tā nav nekāda ticība, bet pieder pie lietām, kas ir zināmas, jo esmu ar Viņu runājis. Viņš tieši Pats apliecināja, ka ir tāds, kā baznīca pamatos māca.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.02.17 00:11:04
Pēc Bībeles ticība nāk no sludināšanas tb no Dieva Vārda. Man pārliecību par to dod liecības par to ko Dievs darījis manā un ne tikai manā dzīvē.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.02.18 20:09:31
Man pārliecību ticībai dod - īsti nezinu ka to noformulēt, tā ir kaut kāda sajūta, ka Dievs (Radītājs) ir tikpat reāls kā jebkas cits, par ko esmu pārliecināts vēl pirms personiski varu to pārbaudīt. Šī sajūta, man šķiet, drīzāk ir intelektuālas dabas, bet emocionālā pusi es biežāk piefiksēju kā ignorances, "pofigisma" avotu.
Salīdzinājumam varētu minēt, ka es zinu, ka Eiropā ir piem., Berlīne - pilsēta Vācijā, kas reiz bija vienas ļaunuma impērijas centrs, tagd ir citāda utt. Ir daudz liecības un informācijas par pilsētu, par ļaudīm, kas to apdzīvo, ir pat zināmi cilvēki, kas sakās tur bijuši. Un es ticu, ka tāda Berlīne patiešām ir. Bet tikai tur ierodoties es, ka lai saka, pārliecinos par to, ka tā tiešām ir liela pilsēta, ka Brandenburgas vārti arī pastāv utt.
Līdzīgi es ticu, ka ir Dievs, lai gan tieši vaigu vaigā redzējis neesmu.
Vēl viens salīdzinājums - kā mēs zinam, ka mūsu miesiskie vecāki tiešām ir mūsu vecāki. Atbilde - tikai ticība uz ierobežotas pieredzes un liecību pamata. Nekas vairāk - bet gana spēcīgi, lai par to nešaubītos.

Tālāk - pārsvara intelektuālas atklāsmes ceļš ar praktiskām liecībām, ka, runājot ap.Jāņa vārdiem - Jēzus ir Kristus jeb Dievs sevi ir atklājis Jēzū. Un visbeidzot - tas ir vienīgā saprātīgā izvēle, kā dzīvot saskaņā ar Dieva gribu. Censties tā dzīvot
Kristofers
# Iesūtīts: 2010.02.19 09:34:27
Es teiktu tā - manu ticības pārliecību par Baznīcas ticības apliecības patiesumu dod praktiskā ticības dzīves pieredze, ka Dievs ir uzklausījis manas lūgšanas, kad es pie Viņa esmu vērsies kā pie tāda, kā par Viņu māca Baznīcas ticības apliecība, un tādā veidā, kā māca Baznīcas ticības apliecība.
armilo
# Iesūtīts: 2010.02.19 12:37:26
Es zinu arī, kas ne kristiešiem dod pārliecību par kristiešu ticību. Vakar iznāca saruna ar kādu vīru. Viņš teica, jūs liekat man palasīt Bībeli, bet paši nemaksājat valstij nodokļus un braucat ekskursijās uz ārzemēm. Pirmajā brīdī domāju, ka vīrs runā pilnīgi nesaistītas lietas. Vēlāk sapratu, ka daudzus no baznīcas attur tieši kristiešu dzīves veida piemērs. Tā, lūk. Un tagad es domāju, kas ir svarīgāk, vai šeit forumā vest pie prāta ateistus un atpakaļ uz ceļa nepareizos kristiešus, vai vienkārši sākt godīgi dzīvot? Un tikai tad, ja kāds jautās, kas ir Tas, kura dēļ tu tā dzīvo, varēšu pasludināt arī evaņģēliju. Šāda gavēņa pārdoma man ienāca prātā šorīt. Mēs varētu 40 dienas pamēģināt dzīvot godīgi. Godīgi pret Dievu, un godīgi pret savu valsti un savu tuvāko.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.02.19 12:43:16
armilo, taapeec ir teiciens - "Uzmanies kaa tu dziivo, tu vari buut vieniigaa biibele, ko kaads lasiis"

Pasaulee ir bailiigi cilveeki.
Pasaulee ir drosmiigi cilveeki.
Un veel pasaulee ir tie, kuriem drosmiigie sekos!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 115 , pavisam kopa bijuši: 2527