atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sv. Petera baznica
Katolis
Iesūtīts: 2010.02.14 19:03:36
Saema tomer akceptejusi atdot Sv. Petera baznicu LELBam.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Merlins
# Iesūtīts: 2010.02.16 21:47:35
masiks [212.93.96.2]

Ja Tavi iemesli ir pašsaprotami, nevis subjektīvi aizspriedumi pret baznīcu, tad vajadzētu liekēžu rindā turpmāk uzskaitīt visus pasākumus, kam valsts sniedz atbalstu subsīdiju vai atlaižu veidā. Citādi kaut kā nepārliecinoši iznāk.

"Es atbalstu dotācijas bibliotēkām, jo tās izglīto ļaudis, nevis izklaides pasākumiem."


Zinu, ka nepiekritīsi, bet arī baznīca izglīto ļaudis un nav izklaides pasākums." Un arī bibliotēkās ir daudz grāmatu par teoloģiju, sportu un operu.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.02.16 21:54:26
Merlins
nesaprati. Neesmu pret kādu konkrētu cilvēku izklaidi. Baznīcā iešanu ieskaitot. Esmu pret to, lai valsts apmaksātu šādu filatēlistu pulciņa rosīšanos. Operai un baletam nav ne vainas. Nav ne vainas arī Madonnas koncertam. Problēmas sāk rasties, kad kādu no tiem sāk dotēt. Ja mākslinieki vai sportisti spēj TĀ uzstāties, ka ļaudis gatavi daudz dot lai to redzētu - viss ir OK. ja viņi saņem savu aldziņu šākātā, pofig cik labi ir uzstājušies - tad arī gala rezultātā pofig uzstāsies.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.02.16 21:58:03
masiks [212.93.96.2]
Domāju, Tavam uztraukumam nav pamata. Cik zinu neviens mācītājs, ērģelnieks, draudžu darbinieks vai kaut vai dežurants dievnamā nav no valsts apmaksāts. Ja runa par atbalstu dievnamiem kā kultūras pieminekļiem, tad pēc analoģijas būtu nevis filatēlistu pulciņi, bet brīvdabas muzejs, raiņa un brīvības piemineklis, utt. Tikai dievnamos vēl ir vesels pulks ar brīvprātīgajiem, kas nāk valstij palīgā šos kultūras pieminekļus apkopt.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.02.16 21:58:51
Merlins
es pat varu mazliet pavilkt tālāk paralēles: ja mācītāja alga un labklājība būtu atkarīga no tā, kā viņš uzstājas - visi būtu TIK atraktīvi kā Ļeģjājevs, nevis kā pusbeigtas zivis, kā tas nereti ira...
protams, iestātos reāla bīstamība, ka baznīca kļust par macītāja privāto biznesu (gluži kā augstāk minētajam kungam)... bet tur nu es kādu līdzekli nezinu. neesmu par to domājis.
Merlins
# Labojis Merlins: 2010.02.16 22:01:37
masiks [212.93.96.2]

Bet Tu atbalsti valsts dotācijas tādai izklaidei, kā iešanai uz bibliotēku?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.02.16 22:01:56
Aivars
ja? nu paldies, nomierināji. Tāda sīka dāvaniņa, kā baznīca vecrīgas centrā jau tāds nieks vien i. šūmei nav pamata.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.02.16 22:05:10
Merlins
Jā, principā atbalstu. Jo tur bez lubu romāniem ir arī nopietnas grāmatas. Un tādas parasti tur ir pārsvarā. Tā ir izglītība, un par izglītību valstij gan būtu jāmaksā.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.02.16 22:06:13
Merlins
Pie kam... bibliotēkas pēdējā laikā intensivi pārceļas uz virtuālo vidi. Tas praktiski neprasa nekādus liekus līdzekļus.
Merlins
# Iesūtīts: 2010.02.16 22:27:08
masiks [212.93.96.2]

Nu tās tad ir Tavas privātās preferences vai, ja vēlies, aizspriedumi. Piemēram, pagājušajā svētdienā baznīcā bija runa par ļoti nopietnām lietām. Cilvēki klausījās ļoti uzmanīgi.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.02.17 07:59:54
Merlins
jā, iespējams. Bet tas labi, ka pieminēji baznīcas runu svētdienā un cilvēku klausīšanos.... te tāds jautājums pacēlās - cik daudz naudiņas LELB ir samaksājis par TV translācijām svētdienas rītos?
Cik es saprotu - jaunāpaaudze ar Ļeģjajevu katru rītu uzstājas komerctelevīzijā. Un tas laikam nav par velti....
Merlins
# Iesūtīts: 2010.02.17 09:40:36
masiks [212.93.96.2]

Un cik Tu samaksāji par Panorāmu, 100 g. kultūras, laika ziņām vai ko nu Tu skaties?
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.02.17 10:38:46
Atceros, mūziķis Jānis Lūsēns bija parēķinājis, cik dotācijās no valsts saņem pat ne galvaspilsētas teātris. Summa, rēķināma miljonos.
Jo, redziet, citādi bankrotētu nabaga "gaismas un kultūras" nesēji ar savām postmoderni dziļdomīgajām lugām, kuras pašas par sevi varbūt būtu kāda pagraba teātrīša cienīgas. Bet tā nodokļu maksātājiem jāuztur sazin kādi frīki ar viņu hobijiem.
Bet ja jāuztur, kāpēc tad vaimanāt, ja arī baznīcai kas ( daudz, daudz mazāk ) tiek.
Merlins
# Iesūtīts: 2010.02.17 18:07:31
Ctulhu

Sabiedriskie mediji nav vajadzīgi?
Kultūra?
Gan jau vēl kas ienāktu prātā, ja padomātu.

Kāds šobrīd Latvijā sabiedrībai ieguvums no tā, ka valsts finansē fundamentālos pētījumus?
Es savā laikā Universitātes observatorijā novēroju sudrabainos mākoņus par nodokļu maksātāju naudu. Kāda jēga?
Merlins
# Iesūtīts: 2010.02.17 18:12:05
Ctulhu

Priekš kam, piemēram, arheoloģija? Kāds tautai no tās labums?
Merlins
# Iesūtīts: 2010.02.17 18:15:18
Ctulhu

Nu un reliģija nav zimes civilizācijas elements?

Pieņemsim, no atmosfēras augšējo slāņu uzbūves izpratnes iegūst avācija. No cilvēka garīgo norišu slāņu izpratnes iegūst vaimandieniņ cik nozaru.
Merlins
# Iesūtīts: 2010.02.17 18:36:01
Ctulhu

Vnk Tu esi zinātnieks un Tev šķiet, ka zinātne jāfinansē, lai gan daudziem tā ir pie vienas kājas. Viņiem neliksies pārliecinoši, ka arheoloģijas pētījumi palīdzēs Dombrovska valdībai izvest valsti no krīzes. Es piekrītu, ka zinātne jāfinansē, bet redzu, ka jāatbalsta arī, piemēram vēsturiski vērtīgo sakrālo celtņu saglabāšana. Par sabiedriskajiem medijiem - ir tāda lieta kā nacionālais pasūtījums, kas izriet no tā, cik lielām sabiedrības grupām tas ir interesanti. Izrādās, ka dievkalpojumu translācijas TV un "Svētrīts" radio ir ar pietiekami lieliem reitingiem, lai tos šai pasūtījumā iekļautu. Pēc pēdējās tautas skaitīšanas, 580 000 Latvijas nodokļu maksātāju sevi nosauca par luterāņiem. Cik sevi nosauca par zinātniekiem? Bet tomēr zinātnieki pa laikam sabiedriskajā TV un radio runā. Tikko bija ļoti interesants raidījums, kur viens cietvielu fiziķis veselu stundu stāstīja par ūdeņraža dzinējiem. Tas nebiji Tu?
Merlins
# Iesūtīts: 2010.02.17 18:47:59
Ctulhu

Nuja. Tādēļ jau tur rāda visādas ziepju operas un šovus. Labi vēl, ka reizi nedēļā parāda dievkalpojumu. Tie daudzie seriālu fani tieši tāpat kā Tu sacīs: "par to es esmu gatavs maksāt nodokļus, bet par arheoloģiju ne."

Merlins
# Iesūtīts: 2010.02.17 18:49:00
Ctulhu

"Jaa, ja taas eekas satur svariigu veesturiski - tehnisku informaciju savaa konstrukcijaa, tad vinju saglabaasana iet zem fundamentalaas zinaatnes."

Tā gan ir laba ideja! Tāds arguments man nebija ienācis prātā.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2010.02.18 13:03:47
No arhitektūras viedokļa Pēterbaznīca ir vairāku stilu visumā neveiksmīgs sajaukums - no priekšpuses gotika, no pakaļpuses baroks. Kas gan tā par arhitektūras pieminekli? Ja nu vienīgi piemineklis kādai līdz galam neiznēsātai iecerei, jeb mācību uzskates līdzeklis, piemineklis tam, kā baznīcu nevajadzētu celt. Nu i vot, vajadzētu to neiznēsāto baznīcu sadalīt divās daļās: gotiskais tornis ar fasādi viena daļa (paliek valstij, jo ticīgajiem nav īpaša vajadzība ar ātrgaitas liftu vairākas reizes dienā braukt debesīs, lai būtu tuvāk pie sava fātera) un baroka stilā pie torņa un fasādes piebūvēto šķūni varētu atdot ticīgajiem, lai tie tur izdarās, kā viņu sirdis kāro.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.02.18 13:12:36
Ahā, no arhitektūras šitas arī neko nejēdz... .
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 208 , pavisam kopa bijuši: 10319