atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Homoseksuālistu un lezbiešu aizliegums kalpot LELB
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2010.01.30 12:32:36
Piedāvāju kompromisu. Draudzes varētu izskatīt un pieņemt sinodē lēmumu par homoseksuālu mācītāju un lezbiešu mācītāju neordinēsanu. Šis likums būtu nepārsūdzams kā LELB galvenais virzības satuss uz laiku beigām. Aicinu izteikties tikai LELBiešus.Vai tāds lēmums būtu vajadzīgs? Lūdz bez teoloģijas - jā , vai nē un ar paskaidrojumiem , balstoties uz rakstiem ,ja vēlaties...
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.30 12:34:27
Lūdzu , izsakaties ar cerībām uz LELB draudzes vienotību šajā gadā. Es aicinu būt atbildīgiem par mūsu protestantisko konfesiju.
Merlins
# Labojis Merlins: 2010.01.30 13:17:34
"pieņemt sinodē lēmumu par homoseksuālu mācītāju un lezbiešu mācītāju neordinēsanu."

Īpaši tiem, kas visu zina vislabāk un par visu ir ļoti labi informēti, atkārtoju vēlreiz un ļoti lēnām: Tādu lēmumu LELB sinode pieņēma jau 1996. gadā.

"Lūdz` bez teoloģijas"

Lieliska devīze un nepārsūdzams galvenais virzības statuss uz laiku beigām!
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.01.30 18:43:09
Merlins

Es esmu šokā. Tad Tu man , Merlin , esi melojis un paniku cēlis, ka Lapšānam būs mati jāplēš, ka pēc gadiem būs pilns ar homoseksuālistiem no sieviešu ordinācijas.
Nu , man vispār vairs nekas nav skaidrs. Kāpēc gan viena daļa , kuri ir pret SO izmantija šajā forumā Zviedrijas HSL politiku? Diezgan nesmuki.

,, atkārtoju vēlreiz un ļoti lēnām ,, Kaut kā neatceros , ka man to Tu būtu rakstījis , ja Tu uzrunā ,,viszinošos,,.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.01.30 18:45:33
Merlins

Vai šis 1996. g. lēmums ir satversmē? Un kā viņš ,,skan,, ?
Merlins
# Labojis Merlins: 2010.02.01 08:54:14
Trilobīte

"A ja tas cilvēks dzīvo celibātā, arī nevar?"

Itkā jau varētu, kamēr dzīvo "celibātā". Tomēr ordinācija ir domāta uz mūžu, bet dzīvošana celibātā ir tā brīža stāvoklis bez garantijām. Pieredze rāda, ka viņiem/ām domas mainās. Tad rodas ordinēti geju aktīvisti kā M.Sants, kurus nākas ar skandālu atcelt. Tādēļ labāk nevajag.
jnr-1972 [95.68.103.207]
# Iesūtīts: 2010.02.01 10:13:47
liepa,iedomājies laulību cermoniju, kur homosex lasa Svētos Rakstus par to, kā Dievs ir radījis vīrieti un sievieti un devis uzd. - augļojieties un vairojieties... stāsta par mīletību un draudzību vīrieša un sieviešu starpā, atgādina par to, ka ģimene ir arī bērni... Tev tas nešķiet absurdi?

Visticamāk, ka šāds homosex nelasa šīs Rakstu vietas un absurdi muld par mīlestību... ir jau dzirdēts.
Merlins
# Iesūtīts: 2010.02.01 10:21:27
liepa

Būtiskais šeit ir publiskais ieļaunojums un liecība jeb signāli, kurus baznīca dod. Mācītājs ir ne tikdaudz tas, ko viņš saka, bet tas, kas viņš ir. Ja mācītājs ir aktīvs homoseksuālists, vai laulības pārkāpējs, vai zaglis, vai melis - kā viņš varēs brīdināt cilvēkus, ka tāds darbības ir grēks, kas draud ar pazušanu, ja pats kādā no tām atklāti dzīvo? Ja baznīca ordinē tādus par mācītājiem, ko cilvēki lai secina par baznīcas nostāju un mācību?

Ja cilvēks savus grēkus spēj tā noslēpt, ka neviens nekad par to neuzzin, tad gan tas paliek viņa un Dieva ziņā. Sakramentu kvalitāti tas neietekmē, jo tos sniedz Dievs, nevis cilvēki. Sludināšanas kvalitāti gan tas visticamāk ietekmēs, jo īsts sprediķis ir Svētā Gara iedvesma. Dzīvojot grēkos, Gara darbība tiek apslāpēta un sprediķis pa lielam iznāk tikai tāds paša domu produkts.

Īsi sakot, dzīvošana homoseksuālismā vai citādā grēkā atņem cilvēkam kvalifikāciju būt par mācītāju. Un vissliktāk ir tad, kad cilvēks sāk pierādīt, ka tā dzīvot ir normāli - kā tas ir geju aktīvistu gadījumā.
jnr-1972 [95.68.103.207]
# Iesūtīts: 2010.02.01 10:25:25
Kā jau Merlins agādināja, bieži šī privātā dzīve nepaliek ..privāta. Piem. mācītājs Māris Sants viņam doto kanceli un citu atribūtiku sāka izmantot homosex propogandai...

Katrā amatā ir kādas dotības, kas ir nepieciešamas. Piem. arī fiziska kāda locekļa defekts ir traucēklis veikt kādas darbības. Homosexualitāti varētu saukt ne tikai par grēku, bet arī par invaliditāti, kas traucē būt par priesteri/mācītāju.
Merlins
# Iesūtīts: 2010.02.01 10:34:58
liepa

Pieiesim ar loģiku, kura Tev patīk. Mācītājs ir profesionālis, ko pieņem darbā veikt zināmus uzdevumus. Darba devējs - baznīca - viņu ordinē sludināt baznīcas mācību un izplatīt tās ētosu. Ja darba ņēmējs kādu iemeslu dēļ šo uzdevumu pilda slikti un arī sabotē savu kolēģu darbu, tad viņš ir slikts strādnieks kurš jāatlaiž.

Nu vai bija pēc kreisās puslodes?
jnr-1972 [95.68.103.207]
# Iesūtīts: 2010.02.01 10:35:31
liepa, ticēt jau var visam kam... un darīt to ļoti godīgi. Kristīgajā Baznīcā tic konkrētām lietām (pa lielam). Stāstot, ka Dievs ir gribējis homosexuālistus un, ka "Dievam ir vienalga, kurā caurumā bāž, galvenais, ka mīl" (citāts no M. Santa) ir cita ticība un lai cik tā ir godīga, tā neiet kopā ar kristīgo ticību....

jnr-1972 [95.68.103.207]
# Iesūtīts: 2010.02.01 10:43:01
liepa, Man patīt kardināla Pujāta k-kur rakstītais (aptuvens citāts): "Ja cilvēkam sava rīcība un uzvedība jāsāk pierādīt izmantojot dzīvnieku pasaules dzīvi, tam man nav ko teikt...."
jnr-1972 [95.68.103.207]
# Iesūtīts: 2010.02.01 10:43:39
tad man nav ko teikt
Merlins
# Iesūtīts: 2010.02.01 10:44:21
liepa

Ja cilvēki skatās, ka baznīca tur savu mācītāju rindās aktīvu homoseksuālistu, tad viņa kolēģi var sprediķot cik grib, ka homoseksuālisms ir grēks - vienalga viņiem neticēs. Tātad, ar savu seksuālo dzīvi šis darbinieks sabotē savu kolēģu darbu. Tas būt apmēram tā, kā zaļā dzīvesveida un velosipēdu lietošanas propagandists braukātu apkārt ar hammeru.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.01 10:46:26
liepa, nosauc to ziidiitaaju kas nedaudz atshkjiras no cilveeka? Ar kaadiem kriteerijiem tu operee?

Un "Dieva radiibas" veel nenoziimee identitaati!
Merlins
# Iesūtīts: 2010.02.01 10:48:17
liepa

Starp citu, daži priesteri pedofīli spēja sabotēt katoļu (un ne tikai) baznīcas darbu visā pasaulē tikai tāpēc, ka viņus laikus neatlaida. Zinu - Tu teiksi, ka pedofīlija ir noziegums, homoseksuālisms nav. Taču tā ir šī brīža situācija. Kriminālkodeksi mainās. Arī homoseksuālisms pirms ceturtdaļgadsimta Latvijā bija krimināli sodāms. Paskaties šeit.
jnr-1972 [95.68.103.207]
# Iesūtīts: 2010.02.01 10:49:33
liepa, Pujāts vēlējās atgādināt, ka cilvēkam ir dots cits tēls un būtne uz ko tiekties un kam līdzināties. Palasi Rakstos, ko Tavs Radītājs Tev vēsta. Sāc ar radīšanas stāstu 1. Mozus grāmatā.
Merlins
# Iesūtīts: 2010.02.01 10:50:18
liepa

JD tas ir rakstīts un VD jeb levītiskie aizliegumi attiecas arī uz JD laiku, ja tie ir tajā atkārtoti un uzturēti spēkā. Paskaties šeit.
jnr-1972 [95.68.103.207]
# Iesūtīts: 2010.02.01 10:54:10
liepa ir slinka lasītāja... kā bērns tikai bombī ar jautājumiem.... :-) ej lasīt!!!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.01 10:56:08
liepa, kaapeec ne... Tas ka kleptomaanija savaa zinjaa ir invaliditaate, nekaadiigi nenoziimee, ka tagad no kriminaallikuma tiks sviitrota zaadziiba kaa noziegums!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.01 10:56:29
liepa ir slinka lasītāja... kā bērns tikai bombī ar jautājumiem.... :-) ej lasīt!!!

Aha... arii pamaniiji!
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 54 , pavisam kopa bijuši: 35772