atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem "Avatar" filma
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2010.01.25 11:13:35
Noskatījos subj.

Kādas ir jūsu domas, kas noskatījušies?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
tā, kas daudz nerunā
# Labojis tā, kas daudz nerunā: 2010.01.25 23:16:16
paldies, Aivars > mani šajā gadījumā interesē nevis produkts, bet produkta iegūšanas principi
incognito
# Iesūtīts: 2010.01.26 09:21:59
Nu.. no kristīgā viedokļa šī filma droši vien atklāj interesantu potenciālu problēmu, kas gan īsti nav apskatīta - vai, satiekoties ar citplanētiešiem, būtu viņiem jāstāsta par Kristu, ja citplanētieši nav pakļauti pirmdzimtajam grēkam, jo nav Ādama un Ievas pēcnācēji un tāpēc Pestītājs viņiem nav vajadzīgs.
Bet, atgriežoties pie aktuālā Avatāra - nu, Kamerons veiksmīgi iedzīvina Rietumu civilizācijas būtiskos mītus, šajā gadījumā mītu par paradīzi un tās zaudēšanu. Stāsts, protams ir vienkāršs kā divreizdivi, toties smuki dizainēts. Es no vairākiem cilvēkiem esmu dzirdējis, ka Pandoras skaistā daba atstāja uz viņiem tādu iespaidu, ka, atgriežoties pelēkajā Rīgā, gribējās iet uz filmu vēlreiz.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.01.28 12:05:50
Ha, arhetipiskā tehnokrātiskā muskulīnā sabiedrība ar veco karakalpu un biznesmeni priekšgalā pret feminīno kokos dzīvotāju cilti ar māti dievieti un pārbēdzēju. Lai gan filmas uzdevums bija mudināt riebumā novērsties no baisajiem helikopteru braucējiem, brīžam gan jutu simpātijas arī pret tiem.
Kaspis [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2010.01.28 12:08:16
Vakar noskatījos. Viena aina, kur viņi visi lūdzās to koku dziedādami tādas kā baznīcas melodijas ļoti atgādinājā Tezē pasākumu...
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.28 12:31:11
Kaspis [87.99.85.145]
Vai Tu vedini domāt, ka `viņi` jau ir mūsu vidū?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.28 12:33:31
Kaspis, man atkal atsita vairaak Aafrikaanju ritmus... baigi labi kopaa gaaja ar Civilization IV (speele) saakuma muuziku... Bet tas bij imo kaareiz kaut kaads indiaanju motiivs aranzheets muusdieniigaa muuzikaa - manupraat labs maaxlinieka darbs!

Principaa filma uzdod arii interesantu jautaajumu - ja tev ir labi pusplikam kokos, tad nafig kompjus? Taapat jau i-nets vinjiem bija... taads biologjiskais!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.28 12:59:22
Jošs Mulders
Nu tad beidzot sapratu, kādēļ tā filma Tevi tā satraukusi!
Gribās Tevi mierināt ar latvisko "tavam mūžam pietiks!" Gan jau tik ātri vajadzība pēc kompjiem, un līdz ar to pēc to apkopes nepaŗies.
bitch
# Iesūtīts: 2010.01.30 14:15:45
Neesmu redzējusi. man gan ir gadījies dzirdēt, ka daļai cilvēku 3D filmas izraisot kko līdzīgu jūras slimībai. Plānoju kaut kad aziet, cerībā, ka nevajadzēs meklēt maisiņu
armilo
# Iesūtīts: 2010.02.01 13:52:01
Mulders, "Kādas ir jūsu domas, kas noskatījušies?"
Filmas trailers mani neuzrunāja. Neskatīšos šo filmu.
armilo
# Iesūtīts: 2010.02.01 14:08:16
Ctulhu,
trailer [`tre³l¹]

Angļu - latviešu vārdnīca

n
1) autopiekabe; treilers

2) vīteņaugs

3) reklāmkadri (jaunas filmas)

Var jau būt, ka filma ir labāka par tās reklāmu, taču pirmais iespaids bieži vien ir noteicošais. Vismaz man, attiecībā uz filmām, tas darbojās perfekti.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.01 14:17:06
Ctulhu, aha... taatad noskatiijies!

Nu re...

Principaa imo message ir interesanta... tobish, ja sky-people buutu pacietiigaaki uniecietiigaaki, vinji vareetu mieriigi ar Navi sarunaat kaut kaadu resursu apmainju... Paraadiijaas cilveeku domaashanas viena no klishejaam, tu nevari dabuut no kaada kaut ko, ja vinjam no tevis neko nevajag!
Tas ir taads interesants message par pateereetaaju sabiedriibu, taa rada ne tikai piedaavaajumu, bet jau shii piedaavaajuma pieprasiijumu... jo labi saprot, ka cilveekiem, kuriem tavas cackas nevajag, tu neko arii nepaardosi!
Te paraadaas taa interesantaa lieta, ka sabiedriiba, kura ir pashpietiekama, ir arii gana stipra... vismaz stipra pret pateereetaajsabiedriibas maaxliigo "skrieshanu"

Jaa interesanti ka visai krasi nodaliits tika - labie bij zinaatnieki un dabasdraugi, ljaunie bij militaaristi un bankjieri!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.01 14:18:02
Ctulhu, a veel ir filma - Pandorum - afisha un trailers vispaar ne po tjeemu baisi un neiepriecinoshi, bet pati filmas ideja, izpildiijums, jautaajumi un atbildes - SUPER - uzskatu ka viena kaarteejaa ljoti labaa fikjene! Laigan saku - ieteerpta pabaismiigaas dreebiitees!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.01 14:46:04
Moraale: Cjista biologiska civilizacija ir skaisti, bet nestabili un bezperspektiivi. Ibo nespeej sevi aizsargaat no aarpus - planetariem faktoriem.

Eeee... tad tu palaidi garaam to vietu, kur taa zinaatniece pateica, ka vinjai shkjiet visa planeetas biosfeera ir viens super SB... Taatad pati planeeta savaa zinjaa bij SB, un taadeejaadi (to arii beigas paraadiija) planeeta pati organizee savu aizsardziibu... tikai tur sanaaca taa, ka planeeta mobilizeeja savas ieksheejos resursus, tb zveerinjus un NAVI lai ar kaadu kaiteejumu tiktu galaa... savukaart, ja buutu extraplanetaars uzbruceejs, tad taa teikt... vinjam naaktos reekjinaaties ar planeetas izmeera SB... tur es teiktu ka driizaak kaadiem citplaneetieshiem buutu jaapieraujas pirms saakt planetaaro bombardementu pret taadu planeetu!

Prosto planeeta reagjeeja uz reaalu apdraudeejumu, kad tas uzradaas... Taakaa es tik vienkaarshi neteiktu, ka biologjiski baazeeta technologjija ir slikta... iipashi ja taas platforma ir visa planeeta!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.01 14:46:50
Ja sastingusi tradicionaala bez zinaatkaares - stipra ir tikai, kameer neatnaak kaadi advanceetaaki tipi ar advanceetaakiem strokjiem.

Man personiigi kaareiz shkjita, ka Pandora bij sasniegusi vienu LJOOTI augstu advanceetiibas liimeni...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.01 14:48:32
Jošs Mulders
es tik vienkaarshi neteiktu, ka biologjiski baazeeta technologjija ir slikta... iipashi ja taas platforma ir visa planeeta!
bet ja nāk Meteorīc? Tā, tehnoloģiski viņu jau orbītā ar jadronjām bumbām var sašķelt, bet tāda plenēta neko nevar iesākt.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.01 14:58:30
bet ja nāk Meteorīc? Tā, tehnoloģiski viņu jau orbītā ar jadronjām bumbām var sašķelt, bet tāda plenēta neko nevar iesākt.

Nu bet katrai situaacijai var piemekleet savu "meteoriitu"

Bet paskaties kaut vai uz savu kjermeni - zobu emalja, lieta, kas ugunii nedeg un uudenii neshkjiist... Tb materiaals... Paveero tur tos jociigos zveerinjus par tiem ILZ bij raksts - shamie iztur, karstumu, axutumu, kosmisko starojumu un hvz veel sazinko... Paveero biologjisko diversifitaati... materiaalus un to ko biologjija speej! Viens meteoriits... nu ko tas var izdariit, tas buutu kaa tev uz aadas ar nazi iedurt... nu saapees, asinjos, buus recovery-laiks... bet principa fignja... Ja veel taa ir distributeetaa apzinjas sisteema, tb holograafiska, nevis ar CNS, vispaar... nesaraujot planeetu gabalos tu shamo nemaz neizniicinaasi!

Nu a ja pie tevis atnaak civilizaacija ar planet-destruction capability, tad tevi nekaada technologjija neapdraudees!

A ja paskataas uz to ko speej mazi zveeri - tie pashi elektriskaas rajas, shaaveejzirneklji, indes chuuskas... Tad taadai planeetai ierochu arsenaals ir taads, par kuru muusu militaaristi un sci-fi rakstnieki tik sapnjot var... saakot no EMP un beidzot ar BiologjiskajiemIerochiem... Ja planeeta ir arii sapraatiiga, taa var apzinaaties arii citas savas kapabilitaates... arii radioaktiivos iezhus, un taa teikt... luudz visus Kosmiskos Dievus, lai shaada tipa planeeta tevi neieskaita savu primaaro ienaidnieku sarakstaa...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.01 14:59:53
Aha, tur bij otra vieta, kur Neitira saka, ka taa padariisjana neciinaas ne par, ne pret kaadu - tikai saglabaa liidsvaru - tb tas vnk ir sarezgiits homeostats.

Bet tas arii ir dziiva organisma galvenaa funckija - reagjeet uz izmainjaam sevii un apkaartnee, lai nodroshinaatu savu ilgtspeeju... Ne vairaak un ne mazaak... Principaa jau taa doma bij taada, ka pashu NAVI uzskats par planeetu bij primitivizeets, tikai taa zinaatniece iemeta aakji luupaa... ka mosh dariishana ir ar hiper-SB
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.01 15:01:02
Aha, piekriitu, bet atkaartoju - ierobezota meerogaa, aiz atmosferas robezjaam opereet vinji nevar - un te cilveeki vinjiem ieliek.

Kaa tu to zini? Ja planeetai ir elektromagneetiskais lauks taa JAU operee aarpus atmosfeeras, pasargaajot savu biosfeeru no kaitiigiem kosmiskiem starojumiem! Ja planeeta ir dziiva, taa var arii vadiit sho starojumu un atshaut visaadus kosmiskos kugjus vai shamos neitralizeet na podljotje!
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.02.01 15:01:42
A ko Eiva+Navi vareeti iesaakt pret no augstaam orbiitaam palaistaam ballistiskaam raketeem ar kimiskaam vai kodolgalvinjaam?

EMP

Savukaart taads fire-power kas KAITEETU planeetai peec buutiibas, arii nahrenizeetu dajebkurus resursus, kas buutu shiem shaaveejiem interesanti! Ja vien interese nav elementaaru radioaktiivu mineraalu savaakshana - bet tam nevjag lopnjiit dziivu planeetu, pietiek asteroiidus harvestot - tie pat radioaktiivi nebuus!

Protams, ka JEBKO var izniicinaat pie noteiktiem apstaakljiem... visadvanceetaako civilizaaciju var taa vai citaadi nomushiit, atrodot tai pareizu pieeju!
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.02.01 15:15:56
Pricjom tur planetas pasjas EM lauks?

Eeee... ir hipoteeze, ka biologjiska dziiviiba nav iespeejama uz planeetaam bez EM lauka!

Es jau tikai spekuleeju par planeetas speejaam iepretiim tevis spekuleetiem uzbrukumiem!

Es noraadu, ka biologjija kaa technologjiskaa baaze nav nedz sliktaaka nedz vaajaaka par metaalu un uguni! Iipashi ja kaut vai Zemes dziivo radiibu paveero... kas speej existeet gan baigos miinusos, taa pat vulkaaniskajos avotos... dziljumaa un augstumaa... attiistiit milziigus aatrumus un uzraadiit baigo izturiibu... un noturiibu!

Kaa arii atsevishkju materiaalu sinteezes aatrumaa un kvalitaatee... Juus kjiimikji tikai varat sapnjot par taadaam sinteezes iespeejaam, kaadas notiek dziivajaa dabaa... Daudz tu zini taada izmeera un "kapabilitaates" mehaaniskus aparaatus kaa kakjis, kurus arii var nomest no 5aa staava, un shamie veel pilnveertiigi darbosies?

Iedomaajies, ja mees vareetu buuveet maajas nevis ar celjamkraaniem, bet ar vadiitaam termiitu kolonijaam... aizsuuti shos uz meenesi, ij lai buuvee tur kaameer mees te Teeju dzeram klubkreeslaa!

Biologjisko technologjisko liimeni es uzskatu par vienu no augstaakajiem iespeejamajiem shajaa visumaa!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 60 , pavisam kopa bijuši: 11377