atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par kādu drošību runā Baznīca?
vilks
Iesūtīts: 2010.01.21 14:24:59
Šodien citā diskusijā a_masiks uzdeva jautājumu Par kādu drošību runā baznīcā? (izņemot pestīšanu?). A par dajebkādu atbildību - katrā sprediķī 10 reizes... un man šķita, ka par to būtu vērts parunāt atsevišķi.

Sarunas kontekstā vairāk bija runa par konkrētu Dieva palīdzību un svētību, ko cilvēki saņem, laulājoties baznīcā.

Tomēr es gribētu parunāt plašāk - kas ir tas labums, ko kristietis saņem, būdams kristietis?

Tēma nav tikai kristiešiem, tomēr ikviens diskutētājs aicināts sniegt vispirms pats savu viedokli par šo, kā arī sniegt pamatojumu (Bībelē, ATA vai citur) savam viedoklim.

Tēma NAV paredzēta strīdiem starp kristiešiem un nekristiešiem, nedz par Dieva esamību, nedz par to, kuri ir labāki vai sliktāki u.tml.
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Merlins
# Iesūtīts: 2010.01.23 15:08:56
liepa

"Pestisanu nopelna nevis ar labiem darbiem, bet ar ticibu Pestitajam"

Vnk. šo Tavu teikumu var saprast: "Pestīšanu nopelna ... ar ticību Pestītājam. Taisnība, luterāņi māca, ka grēcinieks top attaisnots tikai viņa ticības dēļ uz Kristu. Taču ticība nav viņa nopelns, bet Svētā Gara dāvana.
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.01.23 15:14:21
Merlins
Diivaini... a kapeec SvGars ir daavaajis treshdaljai cilveeces ticiibu Allaham, nevis Jeezum?
Merlins
# Iesūtīts: 2010.01.23 15:24:47
masiks [159.148.73.94]

Svētais Gars dāvina ticību uz Kristu. Kas dāvina ticību uz Allāh, man nav zināms.
Merlins
# Iesūtīts: 2010.01.23 15:55:03
liepa

Pasaki to Binladenam. Redzēsi, kas būs!
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.01.23 16:39:52
Kristietība man dod to drošību un stabilitāti un sirdsmieru (dvēseles mieru) - sauc kā gribi - ko cilvēki meklē uzdodot existenciālos jautājumus - kas es esmu, kurp mēs (kā cilvēki) ejam, kāpēc viss ir... etc.

Tb Kristietībā man ir atbilde uz to, ko cilvēki saprot (reti kad gan) zem jēdziena "dzīves jēga" etc...

Tb Kristietībā ir mans metafiziskais fundaments... ikdienā gan es tāpat kā visi citi cilvji maxāju rēķinus, strādāju, dalos ar politiskiem u.c. uzskatiem, dažreiz balsoju, dažreiz gudri ļurinu par jautājumiem, kurus maz saprotu... ēdu, dzeru, guļu, mīlējos, urbinu degunu un dmāju kā naglu sienā iedzīt... (protams, ne jau reizē)

Kristietība man palīz redzēt daudzas lietas... kontextuāli un saistīti pat tur, kur tās nav saistītas, redzēt atbildes tur kur citi tās neredz kā arī redzēt neatbildēto tur kur citiem viss šķiet skaidrs... Kristietība man dod morālo fundamentu ikdienas dzīvē starp cilvēkiem, pat ja konkrētos administratīvos un kriminālos likumus es nepārzinu... Kristietība man dod domāšanas formātu... to es mācos lasot un skatoties kā sprieduši Kristus un apustuļi un vēlākie baznīctēvi...

Bzzz... droši vien veselu palagu varu sarakstīt...

Klāt vēl visam, ikdienā aizstāvot savu ticību un cenšoties izprast Dieva prātu nākās aizmaldīties tādos (ne)ceļos, kur nekad nebūtu domājis iemaldīties ikdienas dzīvē... tādās lietās kā vēsture, lingvistika, kvantu fizika un pat man mīļotās IT atsevišķas nozares ir tikušas apstaigātas tieši kristietības motivēts... cenšoties saprast un ieraudzīt tās kopsakarības un cenšoties ieraudzīt bildi pēc iespējas kopistiskāk!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.23 16:41:05
Allahs ir tacu tas pats Yahwe, ja kas. Tatad ari SG.

Šis uzskats ir aplams
Merlins
# Labojis Merlins: 2010.01.23 16:50:55
liepa

Esmu palasījis ne tikai īsu aprakstu bet pat vidēju.

Uz to var dažādi paskatīties. No vienas puses, musulmaņi tic, ka Muhameds ir saņēmis atklāsmes no Ābrahāma, Īzaka un Jēkaba Dieva. Tiktāl itkā viss būtu. Taču islāma Allāh ir radikāli, galēji monopersonāls. Kristieši pielūdz Tēvu, Dēlu un Svēto Garu. Trīsvienība ir kristietības pamats, bet musulmaņiem apgrēcība un zaimošana. No šī viedokļa nevar teikt, ka Allāh = TDSvG.

Tādēļ muslimu Allāh nav nekāda sakara ar Svēto Garu un nav pamata sacīt, ka Sv.G. dāvātu ticību uz Allāh, kura noliedz viņa paša (SG) eksistenci.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.01.23 17:11:15
Padalīšos ar novērojumiem.

Senos laikos, pirms kļuvu kristietis, manu uzmanību piesaistīja atsevišķu man pazīstamu cilvēku reakcija grūtās situācijās un objektīvas nedrošības apstākļos - tikai saprātīga rīcība, paļāvība, ka būs labi; varētu teikt, ka tā drīzāk izskatījās pēc nereaģēšanas. Un, laikam ejot, varēja redzēt, ka viņi ar savām grūtībām tiešām ir tikuši galā un nekas slikts nav noticis. Agrāk vai vēlāk uzzināju, ka visi šādi uzmanību piesaistījušie ir kristieši.
Nu es zinu, ka tā bija paļāvību uz Dievu, kas nepamet savus bērnus.

Tagad, kad mūzu zemē iestājās krīze, esmu ļoti daudz dzirdējis pamatotas un arī pārspīlētas vaimanas par teju vai pasaules galu. Tādās reizēs es nereti jūtos gluži vai vainīgs pie visām negācijām, jo šķiet, ka man vienīgajam iet labi. Esmu arī vairākkārt mierinājis pazīstamus cilvēkus, pielietojot visādas metodes no paļaušanās uz labo līdz racionālus pamatojumu skaidrošanai, ka panikai nav iemesla utt. Visi šie cilvēki ir dažādu paveidu neticīgie vai arī atkritēji, kuri vairs netic Evaņģēlijam. Tajās reizēs, kad esmu dalījies ar savu pieredzi, ka es pats paļaujos uz Dievu un manas praktiskās/profesionālās iemaņas un situācija ir tikai otršķirīgas, diemžēl neko labu pretī neesmu dzirdējis.
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:18:59
Merlins
vai tas noziimee, ka taadu lietu kaa ticiibu (rel. izpratnee) var daavaat dajebkursh, kam nav slinkums? A daavaataaja personiibu raksturo tikai daavaataas ticiibas objekts?

/neliela demagogjija Muldera stilaa/
Vai tas, ka TU nezini - kursh daavaa ticiibu Allaham - noziimee to ka tas nevareetu buut SvGars?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.01.23 17:29:19
masiks, nevarētu gan... jo tas ir kristietīas imperatīvs, Dievs nevar pats sevi aizliegt Tādējādi Sv. Gars nevar dāvāt ticību, kas reizē viņu aizliedz un noliedz un reizē viņu par Dievu pasludina...

Ij nevajag referencēties uz mani un manu stilu, es cenšos tik rupjas loģiskas kļūdas nepieļaut formulējumos.
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:35:50
Jošs Mulders
jo tas ir kristietīas imperatīvs, Dievs nevar pats sevi aizliegt
kapeec gan? Tas tachu ir tavs pienjeemums par Dievu, nevis pasha Dieva domas par seviim.

Tādējādi Sv. Gars nevar dāvāt ticību, kas reizē viņu aizliedz un noliedz un reizē viņu par Dievu pasludina..

stils ir stils, nevis konkreeti argumenti. Un taads nu ir tavs stils... pofig, ka tev nepatiik ja citi taa dara. Sorry, bet neesi monopolists..

to tachu noliedz tava logjika, nevis Dieva....

Ij nevajag referencēties uz mani un manu stilu, es cenšos tik rupjas loģiskas kļūdas nepieļaut formulējumos.
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:36:56
Upsss sajuka rindinjas


Tādējādi Sv. Gars nevar dāvāt ticību, kas reizē viņu aizliedz un noliedz un reizē viņu par Dievu pasludina..



to tachu noliedz tava logjika, nevis Dieva....

Ij nevajag referencēties uz mani un manu stilu, es cenšos tik rupjas loģiskas kļūdas nepieļaut formulējumos.

stils ir stils, nevis konkreeti argumenti. Un taads nu ir tavs stils... pofig, ka tev nepatiik ja citi taa dara. Sorry, bet neesi monopolists..
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:37:43
kapeec gan? Tas tachu ir tavs pienjeemums par Dievu, nevis pasha Dieva domas par seviim.



Mini 3x no kurienes man tāds pieņēmums?

stils ir stils, nevis konkreeti argumenti. Un taads nu ir tavs stils... pofig, ka tev nepatiik ja citi taa dara. Sorry, bet neesi monopolists..

Pagaidām tev neizdodas atkārtot manu stilu, pārāk daudz loģiskas kļūdas pielaid!
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:39:41
Jošs Mulders
Mini 3x no kurienes man tāds pieņēmums?

Dievs, tieshiem vaardiem to nav teicis, taapeec esi to logjiski izsecinaajis. A kaada Dievam dalja gar tavu logjiku, ij kas tu taads buutu, lai Dievs sekotu tavai logjikai?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:41:32

Dievs, tieshiem vaardiem to nav teicis, taapeec esi to logjiski izsecinaajis. A kaada Dievam dalja gar tavu logjiku, ij kas tu taads buutu, lai Dievs sekotu tavai logjikai?


Kā tu zini, ka nav teicis? Kā tu vispār spētu atšķirt Dieva Vārdu no dajebnkāda cita vārda?
Merlins
# Iesūtīts: 2010.01.23 17:56:21
masiks [159.148.73.94]

Teorētiski, protams, nevar apgalvot, ka Svētais Gars nevarētu cilvēkiem iedvest arī tādu ticību, kas noliedz Viņa paša (SG) eksistenci. Tikai tad būtu jājautā par nolūku, sevišķi ņemot vērā Jēzus vārdus, ka tam, kurš zaimo Svēto Garu netiks piedots ne šajā, ne nākamajā pasaulē. Tā būtu līdzīga problēma kā sirds nocietināšana faraonam 2.Mozus grāmatā. Tai vismaz varēja saskatīt kādu nolūku, bet šai gadījumā tas būtu vismaz problemātiski.

Jā, es domāju, ka ir pareizi sacīt, ka ticību uz Kristu dāvina Sv.Gars, bet cilvēks to pieņem (vai nepieņem). Savukārt ticību dažādām citām personām vai idejām noteikti var iedvest, kam vien nav slinkums un kam tas izdodas.

Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.01.25 11:07:24
Grindologs, Rakstos stāv rakstīts... Un - Es to spēju, jo protu lasīt... burtiņus māku, kas vajadzīgs Rakstu lasīšanai!

Bet redzi... masiks jau visszinīgi izteica apgalvojumus par Dieva dabu un kaut ko ko viņš ir vai nav teicis, man interesē kā MASIKS to zin, jo Rakstus jau viņš neuztver kā Dieva atklāsmi... tādējādi man interesē kā masikam ir atklājies tas, ko viņš uzdod par Dieva atklāsmi un un dabu!

Iļi mums atkal gadījums, kad subjektīvā neticība kaut kam tiek traktēta kā realitātes fakts?
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 63 , pavisam kopa bijuši: 1591