atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kāpēc ateisti tik aktīvi raksta kristiešu forumā?
Rudens rozes balss
Iesūtīts: 2010.01.20 10:47:24
Liela daļa no visaktīvākajiem rakstītājiem šajā kristiešu forumā ir ateisti (vai vismaz sevi tā definē).
Kas ir tas iemesls, kas liek viņiem šeit apgrozīties, dažiem pat gadiem ilgi, un turpināt izdomāt jebkādus pretargumentus kristietībai?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
pich007
# Iesūtīts: 2010.01.20 15:45:49
Nerunīgais

sanāk atkārtoties par terminiem, bet- ok:
Reliģija ir uzskatu un ticības kopums, kas attiecas uz kaut ko pārdabisku, svētu vai dievišķu, kā arī morāle, paražas, rituāli un organizācijas, kas ar to saistītas.

tev ir cits skaidrojums, kas nepārprotami norāda uz zīdaiņa reliģiskajiem uzskatiem?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.01.20 15:47:05
masiks [212.93.96.2]
Nevaru nepiekrist, ka ticēt ir jāmācās, tas nenāk dabiski.
pich007
# Iesūtīts: 2010.01.20 15:48:47
masiks [212.93.96.2]

savā ziņā jau taisnība ir, ka zīdaini nevar arī par ateistu uzskatīt.
bet, ja ateismu uzskata par neitralitāti reliģiskajos jautājumos, tad to var attiecināt arī uz bērnu. ne vienmēr ateisti ir tie, kas citā formā runā par dieva esamību/neesamību. ateists var būt arī pilnīgi neitrāls cilvēks
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.01.20 15:56:37
Pič, nu nesanāk tak jēdzīgi ar tādu definīciju va ne? Bet ar kādu definīciju sanāk?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.01.20 15:56:52
masiks [212.93.96.2]
Es reizēm iedomājos tādu lietu. Vai tu pieļauj iespēju, ka visas definīcijas par kādu lietu/vārdu/jautājumu ir nepilnīgas, un ka viņas varētu definēt arī savādāk?
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.01.20 15:58:50
pič, un vēl... ateisms manā terminoloģijā gan nebūtu neitralitāte religiskos jautājumos
pich007
# Labojis pich007: 2010.01.20 16:01:12
Nerunīgais

tu man prasi, lai es sameklēju termina formu, kas atbilst tavam apgalvojumam, lai gan pats es tev nepiekrītu?

es arī tev varētu pateikt, ka Sibīrijā dzīvo rozā truši, kas pa naktīm lidinās. un tagad atrodi apstiprinājumu manam apgalvojumam.


nosauc savu definīcijas variantu un parādi, kā tas apstiprina tavu apgalvojumu par reliģioziem bērniem
pich007
# Iesūtīts: 2010.01.20 16:03:23
Nerunīgais
ateisms manā terminoloģijā gan nebūtu neitralitāte religiskos jautājumos

kas nav ar mani, tas ir pret mani, vai ne?

manai sieva nu nepavisam neinteresē jautājumi par Dievu. viņa ir vai nav ateiste?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.01.20 16:04:17
liepa
Nu jā ir cilvēciski cilvēki vienojušies par kaut ko un nodefinējuši. Bet , protams, ka pastāv arī lietas, kas ir ārpus definīcijām, jo definīcijas to nevar nodefinēt, un nav varējušas. Piem. kā darboijas Dieva Vārda spēks + ticība tavā dzīvē. To nevar izmērīt un nodefinēt. Teiksim kā var izmērīt "ticības spēku" ? Šādas definīcijas nav. Jo viņa darbojās katrā konkrētajā situācijā izejot no apstākļiem un atrisina kaut kādu apstākļu sarežģījumus pārdabiskā vai dabiskā veidā ( kā nu Dievs to sakārto)
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.01.20 16:17:46
pič, lūk, kad saruna kļūst par pratināšanu, man ne seviķi patīk tāds laika patēriņš, ja? Iesp. būsi pamanījis, ka sarunai vajadzīga ir vismaz 2 cilvēku vēlēšanās sarunaties, varbūt arī būsi ievērojis sakritību, ka ja viens izbiedz sarunu, otrs var turpināt sarunāties ar sevi, var arī ar rozā trušiem sarunāties par sievas ateismu.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.01.20 16:21:22
liepa
Dieva vārda unikalitāte ir tieši tāda. Ja tu tici Dieva Vārda apsolījumiem savā dzīvē, runā tos un apliecini, tad tie piepildās. Ne vienmēr tu vari izdarīt visu pareizi, vai ticēt "pareizi". Taču Dievs ir tas, kas atbild uz sirds ticību un mutes liecību saskaņā ar saviem apsolījumiem vienmēr un visos gadījumos.
pich007
# Iesūtīts: 2010.01.20 16:22:07
Nerunīgais

nekas tāds nebūtu noticis, ja tu nebūtu izmetis apgalvojumu bez seguma. ja nevari pamatot, kāpēc pēc tavām domām zīdaiņi ir reliģiski, tad kāpēc vispār par to ieminējies?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.01.20 16:22:38
masiks [212.93.96.2]
Ko darīt ja ir kaut kādas lietas ko nevar nodefinēt vai tās ir kļūdaini nodefinētas? Kādu mērinstrumentu tad lietot?
OzoLS [87.110.87.173]
# Iesūtīts: 2010.01.20 16:27:50
masiks [212.93.96.2] man, lūdzu, laimes definīciju!
Svētais
# Iesūtīts: 2010.01.20 16:32:46
liepa
Notiek otrādi, jo nav atklāsmes, neiztur ticībā, nezin kā lietot Dieva Vārdu.

Kas notiek ja nav vienma ši priekšstata un otram ir? Tātad nevar nodefin`;et vai vienoties uz vienu kopsaucēju. Tā tas arī dzīvē regulāri notiek, un jo sevišķi ticības lietās.
incognito
# Iesūtīts: 2010.01.21 09:40:37
Vispār, protams, jautājums interesants. Daudzi forumieši te ir pārceļojuši no Virtuālās Baznīcas, kopā ar diskusiju tēmām. Piemēram, Muldera - Ctulhu diskusijas, man šķiet, nav neko mainījušās pēdējo desmit gadu laikā. Lai gan, rau Mulders tagad apgalvo, ka Ctulhu ir kļuvis par kristieti, lai gan pats to vēl neapzinās.
Cik var saprast, dažādiem foruma dalībniekiem ir dažādi mērķi. Bet protams, ja kristiešus traucē nekriškāņu klātbūtne, mēs varam izgaist, lai kristieši varētu jau dzīves laikā izjust to brīnumjauko sajūtu, kas viņus gaida paradīzē - visapkārt vieni vienīgi kristieši!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.01.21 09:49:52
incognito
mēs varam izgaist, lai kristieši varētu jau dzīves laikā izjust to brīnumjauko sajūtu, kas viņus gaida paradīzē - visapkārt vieni vienīgi kristieši!
Ja mēs izgaistu, tad kristieši sāktu vienkārši vairāk plēsties viens ar otru, tipa Mulders-Jona, u.c. kombinācijas.
Mēs saliedējam kristiešus.

P.S. Pēdējā laikā mūsu ir pārāk daudz, laikam jau tāpēc kristieši ir tik neapmierināti.
pich007
# Iesūtīts: 2010.01.21 09:54:05
tāda sajūta, ka bez nekristiešiem šis forums pazustu, un vienīgi ikdienas sarunas kaut cik uztur pulsu
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.01.21 09:57:40
pich007
Nē, kristiešiem ir daudz ko savā starpā pārrunāt, tai skaitā izplēsties, kurš ir pareizāks kristietis!
To varēja labi redzēt VB, kur bija forumā atsevišķa nodaļa - tikai kristiešiem.
pich007
# Iesūtīts: 2010.01.21 10:03:27
EzītisMiglā

tā VB laikam sen ir slēgta.. no sākuma pat nesapratu, ar ko tiek apzīmēts burtu salikums VB.
man gan liekas, ka tā plēšanās ir vairāk starp luterāņiem un katoļiem. tomēr man tas īsti nav saprotams, jo bībele taču viena.
dusmojās par dažādām interpetācijām?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 17 , pavisam kopa bijuši: 4317