atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu 11. novembris Mācītāju konferencē diskusijas par satversmes grozījumiem attiecībā par sieviešu kalpošanu V
vilks
Iesūtīts: 2010.01.17 22:39:28
Turpinam sarunu.
Iepriekšējās diskusijas beigas šeit - 51. lapa un 52. lapa.

Runājam par tēmu,jā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 38 . 39 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.01.21 02:39:45
Mārtiņš

ļoti skaidrs skatījums uz lietām . Tas , ko Tu raksti ir eva;nģēlijs visdziļākajā izpratnē - Jēzus mīlošā sirds un attieksme pret kašķa cēlājiem. Jēzus principā visur nostājās pret ,,ledus sirds,, attieksmi . Visur Jēzus redz cauri cilvēka nodomam kaut ko aizliegt. Bet aizliegšana audzē paauKstināšanos. Tāpēc jau aizkars krita, ka paauKstināšanās reliģijā kļuva par karjeru, titulu un ienesīgu amatu.
Tavs ,,modelis,, kristīgajā pasaulē darbojās pirmos trīssimts gadus, kur vīri un sieva bij vienotā evaņģēlija pasludināšanas komandā. Romas impērijā šis efekts bij tik nospiedošs , ka miljoni pieņēma kristietību. Kas tagad notiek? Dažās baznīcās , piedod , desmit cilvēki divdesmit gadus. Skultes draudzē bij vēl nesen tāds tukšums , ka uz Dievkalpojumu atnāca draudzes vec;akais un grāmatvedis.....Es nevēlos vēl piemērus teikt, jo man ir tā izdevība redzēt Latvijas draudzes. Un man ir tiesības izteikt viedokli un arī ieteikumus , kā draudzes savest kārtībā. Augošas.
Līdz ar Konstantīnu , kurš it kā gribēja labu, pasludinot kristietību par impērijas vadošos reliģiju, sākās pārgrupēšanās kristietības sistēmā , kur akcents tika likts uz ēkām un vadošājiem cilvēkiem tajās.
Jau 4.gs iezīmēja toloģijas faktorus - varas nodrošināšanas institūcijas baznīcā, vēl gadsimts un sākās represijas pret visu kas bij svēts. Tas tupinājās līdz Luteram , kad Dievs uzklausīja svēto asins kliedzienu un inspirēja jaunu kustību. Protestantismu. Jautājums - kas Latvijā ir palicis no protestantisma? Nu , kas? - ka mēs nepielūdzam Mariju? Es protams pārs`pīlēju, bet to es saku tiem , kuri nezina ko dara. Protams , ka ir luterāņi milzīgs duadzums , kuri ignorē tradīcīju, formāli - jā , bet sirdī dara un kalpo protestantisma garā. Nu , kādam tas baigi nepatīk...
rainars
# Iesūtīts: 2010.01.21 22:12:52
[Offline]
# Iesūtīts: 2010.01.20 19:45:42
Nerunīgais

Šeit jau notiek tāda interesentu diskusija sava prieka pēc. Nopietna argumentācija būs jāapkopo citā formātā un līmenī.

Vēlu Dieva Svētību !
Merlins
# Iesūtīts: 2010.01.21 23:38:03
Aivars Lapšāns

"par tiem papīriem. Tie ir hierarhijas papīri. Tu zini pats , ka garīgajā sfērā atsaukties uz dokumentiem ir grēks."

Par kādiem papīriem un dokumentiem Tu te runā?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.21 23:50:37
Jocīgu pasaku izlasīju. Hanss Kristians Andersens "Sētas gailis un vēja gailis" (187. lpp. krājumā "Hanss Kristians Andersens Pasakas II", Atēna, Rīga, 2009.) Nez ko autors ar to domājis?
Ivo Pavlovičs
# Labojis Ivo Pavlovičs: 2010.01.22 11:09:32
Mārtiņš saka: To visu rakstu, jo saskatu iespējamas paralēles ar Jēzus veikto apustuļu izvēli. T.i., Viņš izveidoja tādu komandu, kas neradītu lieku satraukumu sabiedrībā , lai atbilst tā laika normām, piem., ka normālas sievietes ar svešiem vīriešiem apkārt neklīst.

Es saku: Nu ja. Neizgītoti zvejnieki, muitnieks un vispār neordinārā Jēzus un mācekļu uzvedība neradīja satraukumu sabiedrībā. Komanda kas neradīja satraukumu. Palasi, padomā! Tur ir provokācija pēc provokācijas. Netikle pie Jēzus kājām u.t.t. Sākot jau ar Jēzus izcelsmi u.t.t.

Ja Jēzus būtu gribējis, tad viņš arī aicinātu sievietes, bet viņš to nedarīja.



Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.22 11:22:19
Ivo Pavlovičs
Neizgītoti zvejnieki ,...... aha intelektuāli un zinātniski attīstītās unversitāšu Eiropas šovinists pamodās.
Tā jau tas ir, ka zvejniecības uzņēmumus parasti vada tie, kas neguva nepieciešamo doktora grādu zosu ganīšanai.
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2010.01.22 11:28:35
Aivars saka: Nu viens skaidrojums varētu būt ļoti praktisks - rēķinoties ar sabiedrības aizspriedumiem, ka sievietes liecībai ir nulles vērtība, viņš kā to pirmo misijas grupu izvēlas puišus Bet Tev jau šis skaidrojums nepatiks

Es jautāju: Varbūt vajadzētu izrediģēt Rakstus, un atbrīvot no aizspriedumiem? Vai arī kaut kādā veidā Bībelē zemsvītras piezīmēs norādīt - tie ir konkrētā laikmeta izspriedumi, kuri uz mums neattiecas?
Ak jā, tas jau laikam ir izdarīts.

Redz, te jau ir tas par ko Kristofers (senāk) un Indriķis norādīja. Rakstu izpratne!!!
Redz, par to Baznīcu un tradīciju runājot ir tā, ka Svētie Raksti ir skaidrojami, izprotami un interpretējami Baznīcas kontinuitātes kontekstā, nevis frivoli.
Kristofers
# Labojis Kristofers: 2010.01.22 11:32:03
Nevienam no tiem apustuļiem, kurus Kungs Jēzus Kristus aicināja savas zemes dzīves laikā, nebija teoloģiskās izglītības. Vairums šķiet vispār bija vienkārši neizglītoti ļaudis.
Pirmais ar teoloģisko izglītību bija Pāvils. Bet arī viņš teica: "Dieva valstība nav vārdos, bet spēkā." (1. Kor. 4:20)
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.22 11:33:19
Ivo Pavlovičs
Varbūt vajadzētu izrediģēt Rakstus, un atbrīvot no aizspriedumiem?
Kur Tu ko tādu redzi?
Piedāvāju atbrivoties no aizspriedumiem, lasot Sv. Rakstus.
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2010.01.22 11:33:24
Aivars Tā bij mana replika par "perfekto" komandu, nevis izglītību kā tādu. Tas nav mans pārmetums, bet tas, kas varēja un radīja problēmas tiem, kuri uz šo Jēzus sekotāju pulku lūkojās. Kā Jāņa ev.7,48 ir attieksmi raksturojoša replika pret Jēzu un viņa sekotājiem: "Vai gan kāds no valdības vīriem vai no farizejiem tic Viņam? Nē, tikai šī tauta, kas nepazīst bauslības, - lai nolādēti viņi!"
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2010.01.22 11:34:56
Aivars Es to redzu jūsu pārinterpetācijas spējās.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.22 11:37:30
Kristofers
Protams, protams. Ebreju puikas Bar mizvot atzīmēja sinagogā komiksus šķirstot, un viņu nacionālajai pašapziņai nebija nekā kopīga ar Sv. Rakstu studijām. Trīs `talmadim` gadi pavadīti "rabi Ješua` skolā arī tāds štrunts vien ir, un Pēteris Vasarsvētkos īstenībā nemaz nejēdz interpetēt pļaujas svētku tradīciju Jaunās misijas gaismā.
Ivo Pavlovičs
# Labojis Ivo Pavlovičs: 2010.01.22 11:43:33
Aivars Bet tomēr, tavuprāt, viņi bija aizspriedumaini, vai ne? Nu un mēs (patiesībā jūs) šos aizspriedumus kuros dzīvoja Jēzus, ap. Pāvils, apustuliskie tēvi, baznīctēvi, reformātori, un Baznīca līdz pat pagājušā gadsmimta vidum tagad vieglu roku kliedēsim un atausīs pasaulei bezaizspriedumu patiesības gaisma? Tā?

Es joprojām par S O
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.22 11:43:41
Ivo Pavlovičs
Nu un ko no tās replikas Tu izsecini? Es redzu vienu nicīgu izteicienu, kas nemaz neatbilst realitātei, par ko liecina pats Jānis, norādot uz Nikodēmu.
Bet Tev laikam tas pants ir `nemaldīgais Dieva Vārds` nevis kāda snobiska garīdznieka izteikta frāze? (Atvaino par `uzbraucošo` stilu, bet apmēram tā sadzirdu tos pārmetumus, ko bez īpaša pamata izdāļā)
Kristofers
# Iesūtīts: 2010.01.22 11:47:04
Aivars tā angļu palaga sakarā

Visiem mums ir tendence atsaukties uz autoritāti un tradīciju. Tāpēc arī Tu savu argumentāciju iesāc, sakot: ...anglikāņu bīskapa un ievērojam JD teologa ...

Tātad jautājuma būtība ir pavisam vienkārša - vai mēs atsaucamies uz mūsdienu bīskapu un teologu tradīciju, vai arī uz to tradīciju, kuras sākums ir Kristus un apustuļi.

Nav nekādu ticamu vēsturisku liecību, ka Baznīca savos pirmajos gadsimtos būtu garīgajā amatā ordinējusi sievietes. Apustuliskā tradīcija ir ordinēt tikai vīriešus, un ap. Pāvils 1 Tim 3,5 un Tit 1 dod pirmos kanoniskos noteikumus, kādiem kritērijiem šiem vīriem ir jāatbilst.

Viss ir vienkārši un saprotami. Tikai ne tam, kas uzpūties un nezina nenieka, bet slimo ar prātošanas un ķildošanās sērgu, no kā ceļas skaudība, ķilda, zaimi, ļaunas aizdomas, prātā sajukušu un patiesību zaudējušu cilvēku naidošanās (1. Tim 6:4-5)
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.22 11:48:10
vai pazīsti kādu, kas nav aizspriedumains?
Paši Raksti liecina par aizspriedumainiem ļaudīm, kas tiek konfrontēti ar Kristus vēsti
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.22 11:52:28
Kristofers
Jūdiem jūds, grieķiem grieķis. Ja jārunā ar ļaudīm, kas pieņem tikai bīskapu parakstītas interpretācijas, tad gribot negribot jānorāda uz konkrēta viedokļa paudēja tituliem
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2010.01.22 11:54:18
Aivars Aizspriedumi ir jūsu jājamzirdziņš, ne manējais. Mani interesē Dieva gribas atklātā patiesība. Ne prātuļojumi un sapņainās modernistu pārdomas.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.22 11:55:47
Ivo Pavlovičs
Nu un ko Tu ar to gribēji pateikt?
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2010.01.22 12:01:01
To pašu! Kas ir autoritāte uz ko paļaujies!?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 38 . 39 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 30 , pavisam kopa bijuši: 32902