atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu ELBL atsakās no separātiskās sadraudzības mācības
indriķis
Iesūtīts: 2010.01.17 13:53:29
Evaņģēliski luteriskā brīvbaznīca Latvijā - draudžu kopība, kura izveidojās sadaloties KLB, pēc ilgām un rūpīgām teoloģiskām pārdomām un analīzes atsakās no separātiskās sadraudzības mācības kā no cilvēku izveidotas shizmatiskas doktrīnas, kura nodara vairāk posta nekā dāvā svētību Baznīcai, draudzēm un kristiešiem.
Praksē šī mācība, kas tapa izveidota, lai norobežotos no maldu mācībām , izpaužas sektantiskas un šķeltnieciskas mentalitātes izveidošanā pat ortodoksi ticošu kristiešu starpā, nepieļaujot pat tās adiaforās , baznīcas vēstures gaitā izveidojošās atšķirības, kuras nav pretrunā ar LTA un Svētajiem Rakstiem.
Tomēr 100% mācības sakritība nepastāv pat šo mācību apliecinošu kristiešu starpā, tai paliekot vairāk par dievbijīgu vēlmi, nekā realitāti.
Rezultātā no altāriem tiek ekskomunicēti patiesi kristieši, kuri nav pelnījuši šādu attieksmi.
Ņemot vērā, ka Baznīcai ir jānorobežojas no maldiem, par adekvātu tiek uzskatīta bīskapu (mācītāju) sadraudzība.
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.01.17 14:04:58
Evaņģēliski luteriskā brīvbaznīca Latvijā - draudžu kopība, kura izveidojās sadaloties KLB, pēc ilgām un rūpīgām teoloģiskām pārdomām un analīzes atsakās no separātiskās sadraudzības mācības kā no cilvēku izveidotas shizmatiskas doktrīnas, kura nodara vairāk posta nekā dāvā svētību Baznīcai, draudzēm un kristiešiem.

Praksē šī mācība, kas tapa izveidota, lai norobežotos no maldu mācībām , izpaužas sektantiskas un šķeltnieciskas mentalitātes izveidošanā pat ortodoksi ticošu kristiešu starpā, nepieļaujot pat tās adiaforās , baznīcas vēstures gaitā izveidojošās atšķirības, kuras nav pretrunā ar LTA un Svētajiem Rakstiem.

Tomēr 100% mācības sakritība nepastāv pat šo mācību apliecinošu kristiešu starpā, tai paliekot vairāk par dievbijīgu vēlmi, nekā realitāti, sadraudzībai no garīgas dimensijas paliekot par baznīcpolitisku norisi.

Rezultātā no altāriem tiek ekskomunicēti patiesi kristieši, kuri nav pelnījuši šādu attieksmi.

Ņemot vērā, ka Baznīcai ir jānorobežojas no maldiem, par adekvātu tiek uzskatīta bīskapu (mācītāju) sadraudzība, kura, praksē pareizi pielietota, brīdina par šādām mācībām un norobežojas no šādiem mācītājiem bez labticīgu kristiešu un baznīcu automātiskas ekskomunikācijas.

Šai ziņā Baltijas bīskapu kopējais aicinājums par situāciju luterismā ir ievērības un nopietnas attieksmes cienīgs paraugs.

Tāpat baznīcās ir nepieciešams tāda veida ekumēnisks dialogs, kas nekļūstot par pret kristīgās mācības patiesumu vērstu unionismu, meklē vienotību patiesībā , uz kuru kristieši un draudzes ir aicināti.

Praksē ELBL draudzes pieņem pie sava Altāra citu luterāņu draudžu un baznīcu kristiešus, nemudinot viņus pamest savas draudzes.

Tāpat ELBL norobežojas no KLB laikā LELB izvirzītajām apsūdzībām heterodoksijā, kuras bija izvirzītas par pamatu šo baznīcu atšķirtībai.
Atšķirības mācības uzsvaru un akcentu starpā ir neizbēgamas un tā ir realitāte, kas atrodama jau JD draudzēs.

"Dzīvojiet tā , kā to prasa jūsu aicinājuma cieņa , visā pazemībā , lēnībā un pacietībā, cits citu panesdami mīlestībā, cenzdamies uzturēt Gara vienību ar miera saiti: viena miesa, viens Gars - jo vienai cerībai jūs savā aicinājumā esat aicināti - viens Kungs, viena ticība, viena kristība; viens visu Dievs un Tēvs, kas pār visiem, ar visiem un iekš visiem."( Ef.4:1-6)
armilo
# Iesūtīts: 2010.01.17 14:25:51
"ELBL atsakās no separātiskās sadraudzības mācības"
Laba ziņa! No sirds priecājos par jums brāļi. Vēlu jums arī turpmāk Svētā Gara vadību.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.17 18:11:43
Jauki!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.01.17 19:57:23
Allelujā!
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2010.01.17 20:04:02
Amen!
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.01.17 20:50:19
Je-drit-vai-kociņ!
Uldis
# Iesūtīts: 2010.01.17 20:57:19
Draugi

par ko jūs sauciet alleluja un par ko amen!!! Par ko jūs priecājaties?! Par KLB sagrāvi? VAi jus ir kauns vai nav?! KLB ar šo tipiņu nav nekāda sakara, un mēs ar viņu sadraudzībā neesam bijuši. To Indriķis ir izfantazējis. KLB ir Dieva svētīta. Pat ja arī KLB nebūs, tad būs Augsburgas ticības apliecības draudzes.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.17 21:04:50
Uldis
Tad tā jūs savējos pār bortu metat? Vispār jau Augsburgas ticības apliecības draudzes ir pilna kava arī LELB, šķiet, arī LELBāL un citur.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.01.17 21:10:29
Aivars

Vai tad mēs kaut ko esam pārmetuši? Ja nemaldos - mūs pārmeta.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.17 21:28:49
Kurš bija tas kapteinis āķis? Es spriežu pēc lāga puikām, kas reiz KLB pievienojās spārnotu cerību iedvesmoti.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.01.17 21:34:02
Uldim taisnība, mums tiešām nav nekāda sakara un tas ir šīs sadraudzības mācības tiešs rezultāts.
Tāpēc arī esam no tādas atteikušies
Par KLB svētību lai rūpējas KLB biedri.
Bet pārmest shizmu gan ir Dieva svētita lieta, vai ne. No sirds iesaku to arī KLB biedriem.
Paldies pārējiem brāļiem.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.17 21:36:47
Indriķis, apsveicu... malači...

Kas svarīgi, arī "mūsējiem" ir jāizvērtē viss tas, kāpēc pati situācija vispār radās... pagales vienas nedeg...

Ehh zinātu tikai kuras ir jūsu draudzes, jo šķiet manā apkaimē nevaid...
Uldis
# Labojis Uldis: 2010.01.17 21:39:37
indriķis

Kas ir teicis šādus vārdus: mīliet savus ienaidniekus? Kas ir teicis šādus vārdus: svētījiet tos, kas jūs nolād.

Ko tu nolādi? Vai tie nav kristieši? Ko tu apmet ar dubļiem? Vai brāļus Kristū? Kā vārdā? Vai lai sevi padarītu tīru? Vai tāpēc, lai izplenītos atzinību Vanaga priekšā?
skolniekss
# Iesūtīts: 2010.01.17 21:41:23
Ko tad tagad, leksiet kurš augstāk?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.17 21:43:28
Uldis
OK, stulbs jautājums, bet vai KLB līderi iegūtu sirdsmieru un justos kā mājās LELB, ja Vanaga vietā būtu cits arhibīskaps?
Uldis
# Iesūtīts: 2010.01.17 21:47:27
Aivars

Es spriežu pēc lāga puikām, kas reiz KLB pievienojās spārnotu cerību iedvesmoti.

Teikšu tev atklāti. Tad, kad ši epuiši izteica gatavību pievienoties mums, es viņiem neticēju, izņemot Egonu Muduli. Viņš ir vienīgais, kuru es pazinu un kura ticība ir rūdīta krāsnī. Uldis Alpe - es viņu pārlieki labi pazinu, lai viņa noticētu. Dāboliņa un Gaisiņa nodomi bija pārlieku skaidri rakstīti viņu acīs un sirdīs. Ko es varu sev pārmest - tā ir mana gļēvulība, ka toreiz stingri nenostājos pret šiem trijiem. Bet dievs man ātri atklāja, kas ir kas un kādi ir šo kungu patiesie nodomi.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.17 21:52:45
Uldis
OK. Un kā ar Didzi, Uģi un Ivo? Nav gan iznācis kādu laiku parunāties. Bet jautājums paliek.
jānis no rīgas [95.68.103.207]
# Iesūtīts: 2010.01.17 21:58:24
Uldis Tu vecs mācītājs un "Dievs" ar mazo "d" raksti?
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.01.17 22:10:33
Uldi , ar tavām replikām es rēķinājos, jo redzu ; joprojām ir spēkā paradokss - shizmatiskas grupas ļoti nevēlas pa īstam atbrīvot pat tos cilvēkus, no kuriem pašas reiz tikušas vaļā.
Vai tiešām es tevi nolādu? Dzīvo vesels un Dieva mierā.
Tu gan mēģini to reiz skaisto KLB brīdi ar tagad sakrājušos žulti aizdarīt, ak tu taisnprātīgais siržureģi.
Ko tu mums vari pārmest, ja esam atzinuši ka pašmērķīgs separātisms ir garīgs strupceļš.
Un kāpēc lai mēs turpinātu atstumt LELB brāļus?
Piemēram, Jāni Kalniņu, kurš man pirmais evaņģēliju sludinājis vai Ivo Pavloviču - savu kursa biedru un pat to pašu +Jāni tikai tāpēc ka kādās lietās mēs domājam savādāk?
Kā vārdā?
Kristus vārdā?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.18 10:54:43
Uldis
Ja tomēr varētu no Tevis dzirdēt atbildi, kāpēc sliecies ELBL atteikšanos no konkrētās sadraudzības izpratnes interpretēt kā izpatikšanu Vanagam? Vai tas nozīmē, ka KLB šo mācību uztver pirmkārt kā ieriebšanu konkrētam arhibīskapama, un Tu norādi, ka privāts kašķis ir pārvērsts doktrīnā ar konfesionālu nozīmi?
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 58 , pavisam kopa bijuši: 1660