atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi kas ir laulība? TĒMA KRISTIEŠIEM
Ingars
Iesūtīts: 2010.01.17 12:15:17
Ar ko atšķiras kristīgā laulība no vienkārši sarakstīšanās vai vienkārši kopā dzīvošanas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.25 16:14:05
Ctulhu, tad visticamāk viņi paši sev ir "civillikums" un var salaulāties un tāda laulība būs leģitīma, pat tad, ja šie atgriezīsies "civilizācijā"... Te gan var sanākt kāreiz otrādais prikols, ka konkrēta valsts neatzīst laulību, bet Dievs to jau ir atzinis... tad tīri juridisku formalitāšu dēļ, iespējams šiem būs jāsarakstās!
A ja viņi dzīvo uz savas mazās saliņas, kur paši sev ir valsts... tad domājams arī viņu likumi ir saistoši konkrētā teritorijā!

Būtībā tas būtu tīri interesanti uzzināt, čista teorētiski, vai šodien kaut cik atzīta likumdošana kaut kā paredz un regulē šitādus jaunkolonizācijas gadījumus! Tur jau tas prikols bij, ka šādu likumu neesamības dēļ viens frukts kolonizēja juridiski visas saules sistēmas planētas un to pavadoņus...
Jo IR kaut kādas starptautiskās normas kas šito atrunā, tik vot tu tā jautā... ka es atbildēt nevaru... keiss katrā gadījumā gana inčīgs, lai kādreiz tam pievērstos aiz neko darīt!
Ingars
# Iesūtīts: 2010.01.25 16:45:17
Kā jūs man visi esat apnikuši ar savu oponēšanu, nevar vienkārši piekrist un miers
Sicilia
# Iesūtīts: 2010.01.25 16:47:22
Ingars
nu ja gribu, lai visi piekrīt, tad netaisi tēmu vienkārši iedomājies, ka mēs piekrītam tam, ko tu domā (lai gan mums liekas, ka bieži tu nedomā pareizi )
Ingars
# Iesūtīts: 2010.01.25 16:51:42
Sicilia
Es? Nepareizi? NEKAD!!! Man vienmēr ir taisnība...nu izņemto tās reizes, kad es kļūdos
Sicilia
# Iesūtīts: 2010.01.25 16:53:25
Ingars
vo voi izņemto tās reizes, kad es kļūdos

un tu esi tāds pats kā mana māsa - ātrāk ieskriesi ar galvu sienā, nekā atzīsi, ka kļūdies :
Ingars
# Iesūtīts: 2010.01.25 16:56:38
Sicilia

Nu bet, ja nopietni runājam, šoreiz nebūs vis tā reize, galugalā, ja esam Dieva bērni, tad tā arī izturamies, nez citādi zūd jēga visai tai laulības padarīšanai, tad jau tiešām vienkārši dzīvo kopā un miers
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.25 17:03:08
Ingars
Manuprāt, Tu te visu laiku no nepareizā gala mēģini pierādīt, ka vienkārši juridiski reģistrētu laulību, vai čiki-briki attiecības normāli kristieši uzskata par nebūtisku, salīdzinot ar laulību, kas slēgta Dieva priekšā.
Varbūt, drīzāk ir tā, ka tieši laulības nozīmības apzināšanās, kristieti mudina arī šīs attiecības apstiprināt likuma priekšā un lūgt Dieva svētību.
Sicilia
# Labojis Sicilia: 2010.01.25 17:04:32
Ingars
nu teikšu kā ir..... vienīgais, ko es ieguvu no laulības - iespēja atkal pieņemt Kristus miesu, jauns uzvārds un smuks dārgs gredzens viss pārējais man bija aŗpus laulībā kopā dzīvojot....
galvenais, jau ir 2 cilvēku attiecības.
kāpēc svarīga šķīstība? reiz lasīju vienu līdzību. Tiek teikts, ka cilvēki ir 2 ābolu pusītes. Dzivojot ar vienu otru, katru reizi tiek nokosts pa kumosam. Tāpēc, kad cilvēki beidzot viens otru satiek un salaulājas, kopā sanāk nevis vesels ābols, bet serde
a tā... viss atkarīgs no cilvēkiem, jo laulība negarantē, ka būsi laimīgs, ka būs saule, ka būs tikai prieki. (sobstveno mans vīrs tā arī man teica - es tev negarantēšu vienmēr laimīgu un vieglu dzīvi, bet varam mēģināt tādu sev nodrošināt)
Ingars
# Iesūtīts: 2010.01.25 17:08:42
Sicilia

Lūk - par to jau arī ir runa, nepielaišana pie vakarēdiena nozīmē, ka pirms tam tu dzīvoji grēkā. Es nemaz necenšos iegalvot, ka laulība baznīcā garantē laimīgu kopdzīvi, nē, bet, ja tu sāc ar Dievu un turpini ar Dievu, tad tu to vari izcīnīt daudz vieglāk, nekā bez Dieva. Jo tu taču piekritīsi vismaz šajā viedoklī, ka attiecību kopšana ir smaga cīņa
Sicilia
# Iesūtīts: 2010.01.25 17:14:48
Ingars
attiecību kopšana ir svarīga lieta un es piekritī`;su, ka kristietim laulība Dieva priek`;sā ir svarīga (vismaz man kā katolei noteikti), bedt nepiekritīšu, ka Dievam liela nozīme VISU cilvēku attiecībās....
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.26 00:15:24
danar
Kad viirs atzist sievu un sieva viru...

Jā, bet kas tas ir un kad tas notiek?
Principā atbilde interesē kā ilustrācija cilvēka darbības pilnai atbildībai Dieva priekšā vai, pareizāk sakot, mūsu izpratnei par to.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.26 00:22:45
Jošs Mulders
Civila Sarkastīšanās (Zagsā) ir identiska Laulībai Baznīcā gan no juridiskā, gan Dieva viedokļa... vismaz Latvijā! Un tas tikai tāpēc, ka Latvijas Vara ir pilnvarojusi Baznīcu (atsevišķas konfesijas) laulāt, tādējādi atzīstot šīs laulības legalitāti Diev Kalpones - Valsts - priekšā!

Vai tas nozīmē, ka visu, ko valsts var iedomāties uzskatīt par laulību, arī tu atzīsi? Dažas valstis jau visai tālos neceļos ir aizgājušas...

Kopā dzīvošana nav laulība ne pēc Kristīgā ne Civilā priekšstata!

Iedomājamies, gluži parasta situācija - divi cilvēki dzīvo kā vīrs ar sievu, laulājušies vēl nav, bet ir solījušies un plāno to darīt. Sievietei iestājas grūtniecība. Ko Dievs par viņiem domā? (to, ka grēcinieki, to mēs jau zinām apriori)
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.01.26 09:03:31
Jošs Mulders
Civila Sarkastīšanās (Zagsā) ir identiska Laulībai Baznīcā gan no juridiskā, gan Dieva viedokļa... vismaz Latvijā!

Latvijā Dievam ir īpašs viedoklis!
Urā, es jau sen to zināju!
danar
# Labojis danar: 2010.01.26 10:35:50
MārtiņšSeksualas attiecibas..ar to ari iesakas atbildiba.Tas ari varetu but laulibas sakums.
Man reiz macitajs ta ari teica,tas ar kuru pirmo reizi veidojam sis attiecibas uzskatams ari par pirmo viru(sievu.)
Bet personigi neesmu so jautajumu dzilak papetijusi.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.01.26 11:59:25
danar
Tieši to pašu arī man teica kāds mācītājs savā laikā.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.01.26 13:40:05
Ingars
Tad kādēļ nez tāda jezga par to pirmslaulības šķīstību? Kādēļ bībelē vispār minēta atšķirība starp precētiem un neprecētiem?

Atšķirība ir tā, ka tiklīdz divi kļūst par vienu miesu, tā uzreiz iestājas savstarpēja atbildība abiem vienam pret otru ģimenes ietvaros un Dieva priekšā. Arī par laulības mērķi kā tādu.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.01.26 15:03:32
No augstāk minētajām atbildēm par laulības un tai pielīdzināmās atbildības sākumu izriet kāds labs secinājums un doma par laulības Baznīcā nozīmi.
Tā ir laulālajamo agrākā 6.baušļa pārkāpšanas nožēlošana vienlaicīgi ar publisku jaunās laulības pasludināšanu un apņemšanos turpmāk šādi (laulību pārkāpjot) vairs negrēkot un vienmēr atgriezties pie šīs - nu jau īstās laulības.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.26 15:11:50
Latvijā Dievam ir īpašs viedoklis!

Latvij`a ir t`adi likumi, kas atziist arii bazniicas lauliibu (atsevishkajam konfesijaam) par likumiigu!

Es nezinu kaa ir citaas valstiis... iespeejams, ka kaadaa Kjiinveidiigaa valstii Bazniicas lauliiba nav legjitiima peec Kjiinas likumiem, taapeec arii nebuus legaala! Tieshi taapat kaa Bazniica nevar Valsts likumus izdot, taa nevar arii Valsts civillikumu korigjeet! Tas ka Paavesta Bazniica jau izzsenis ir iedomaajusies, ka taa ir kompetenta korigjeet, iecelt un atcelt arii Valsts likumus, tas jau nevienu nepaarsteidz, tik meesli vien no taa sanaaca... Kristus nenaaca kaa Laiciigas Valdiibas un likumu dibinaataajs!
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.01.26 18:34:29
Jošs Mulders
Es nezinu kaa ir citaas valstiis... iespeejams, ka kaadaa Kjiinveidiigaa valstii Bazniicas lauliiba nav legjitiima peec Kjiinas likumiem, taapeec arii nebuus legaala!

Labāk pastāsti, kā šī doma (laulības legalitāti nosaka valsts) iet kopā ar Dieva viedokli par laulību.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.01.26 21:39:57
Jošs Mulders
Necepies, tā bija tikai vārdu spēle!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 68 , pavisam kopa bijuši: 33768