atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi kas ir laulība? TĒMA KRISTIEŠIEM
Ingars
Iesūtīts: 2010.01.17 12:15:17
Ar ko atšķiras kristīgā laulība no vienkārši sarakstīšanās vai vienkārši kopā dzīvošanas?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2010.01.17 12:15:36
Ar ko atšķiras kristīgā laulība no vienkārši sarakstīšanās vai vienkārši kopā dzīvošanas?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.17 13:08:22
Ingars
Laikam gan ar to, ka abas puses ir Kristus priekšā solījušās un lūgušas svētību. Citas atšķirības varētu nebūt.
bitch
# Iesūtīts: 2010.01.17 13:41:35
Nu, kristīgā laulība ir apstiprināta ne tikai vispārējās sabiedrības, bet arī savas draudzes priekšā, ja nu tur kādam citādi nedarāpo, ka minētie subjekti ir precējušies. svētību manuprāt var palūgt tāpat. to, ka laulība, kas nav noslēgta baznīcā, nav pierē ņemama, visticamāk ir izdomājuši tie, kuri papriekšu apprecējušies, tad kļuvuši par kristiešiem un pēc tam izdomājuši, ka vajag atkratīties no piereģistrētās otrās puses, jo tas jau neskaitās.
Donachka
# Iesūtīts: 2010.01.17 14:25:19
Ingars
vienkarsha kopaadziivoshana ir neregjistreeetas attieciibas, shodien viens, riitdien otrs, vai cik labi, vai cik skaisti, neuzliek nekdu pienaakumu, Bibliski sauktas kaa netikals attiecibas.
pa manam ne ar ko neatshkjiras Taa ir cilveku savieniiba, kas apstiprinaata juridiski, kas uzliek zinaamas tiesiibas un zinaamus pienaakumus abam puseem, kaa arii parada paarejai pasaulei, ka shis viirietis/shii sieviete man ir iipass/iipasha. Ir jau skaisti runat par Dieva svetiibu tajaa visa ( kjipa, lauliibas bazniicaa), bet mana pieredze rada, ka lauliibas ilgspeeleejamiiba atkariiga tikai no cilveeku velmes to uzturet un saglabaat. Kristieshiem, protams, ir normali preceties bazniicaa.
armilo
# Iesūtīts: 2010.01.17 14:30:46
Mēs te varētu pastrīdēties vai kristīga laulība ir sakraments? Pamatu šādai idejai piešķir Kristus Vārda klātbūne. Un viss, kas tiek Kristū darīts, ir kaut kādā mērā sakramentāls. Tikai nestāstiet man tagad, kas luteriskjā izpratnē ir sakraments, es to zinu. Labāk pameditējiet par laulību, kas Kristū dibināta.
Donachka
# Iesūtīts: 2010.01.17 14:36:36
armilo
Kaada starpiiba ir Sakraments vai nav.
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2010.01.17 14:50:31
armilo
Domāju, ka nevajag tik daudz idealizēt. Svarīgi ir lai esi ar Kristu. Un Svarīgi ir pakritušu, ar vien no jauna, stiprināt ar Vārdu. Laulība ir sava veida Debesu Valstība uz zemes. Un tā nevar pastāvēt uz meliem un izlikšanos.
Donachka
# Labojis Donachka: 2010.01.17 14:53:41
skolniekss
Domāju, ka nevajag tik daudz idealizēt. Svarīgi ir lai PATS esi ar Kristu.
atljavos drusku uzlikt uzsvaru tavai domai, kurai pilniiba piekriitu.
skolniekss
# Iesūtīts: 2010.01.17 14:55:46
Donachka Paldies par precizējumu. Tā arī ir domāts, tik man neizdodas tā precīzi izteikties.
armilo
# Iesūtīts: 2010.01.17 14:57:32
Donachka, starpība ir tāda, ka Kristīga laulība ir Kristus svētīta, vadīta, uzturēta un apsargāta, kamēr laicīgā laulība ir bez garīgas vadības. Kristīga laulība viennozīmīgi ir spēcīgāka savienība par laicīgo, jo atbildību par to ir uzņēmies pats Kristus. Ja ir kādas problēmas un laulība draud izjukt, tad Kristus to nepieļaus. Ja kas ir ielikts Dieva rokās, tad to neviens nevar izraut (ja vien paši kristieši neaiziet prom no kristus labprātīgi).
armilo
# Iesūtīts: 2010.01.17 15:02:13
skolniekss, Kristus ir ideāls (svēts), un līdz ar to, viss, kas nonāk savienībā ar Kristu top ideāls/svēts.
skolniekss
# Iesūtīts: 2010.01.17 15:16:50
armilo Jā, armilo, jā. Viss top ideāls un Svēts...
Donachka
# Iesūtīts: 2010.01.17 15:30:30
armilo
Ja ir kādas problēmas un laulība draud izjukt, tad Kristus to nepieļaus.
Kaads naivums tavaa vecumaa!
armilo
# Iesūtīts: 2010.01.17 15:41:29
Gnidr., Dona, es runāju no savas personīgās, un citu kristiešu pieredzes. Ar statistiku, gan nenodarbojos.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.17 16:30:05
mjā, atkal supererudītie "kristieši" ar savu dziļo izpratni bagātina niekalbju atziņu
Donachka
# Labojis Donachka: 2010.01.17 17:38:36
armilo
no savas personiigaas pieredzes runat nevaru, bet no citu kristieshu - shkjirtenju pieredzes gan ( diemzheel).
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.01.17 20:07:58
armilo - kur tu esi rāvis visas šīs idejas? Rakstos nu gan nekā tāda neatrodam. protams, Dievs sargā visu, ko mēs nododam Viņa rokās, bet tas arī viss!

Es teiktu tā - fakts, ka laulība tiek noslēgta baznīcā, rāda līgavaiņa un līgavas izpratni (diemžēl ne vienmēr ) par laulības dziļāko būtību - vīra un sievas tapšanu par vienu, laulības gultas svētumu utml. neatkarīgi no tā, vai laulība noslēgta baznīcā vai teiksim, uz savstarpējas vienošanās pamata (nereģistrēta kopādzīvošana), iepriekš minētie laulības raksturotāji paliek nemainīgi; mainās vienīgi subjektu attieksme pret to.

Lai kā tas arī vienam otram nepatiktu, es tomēr apgalvoju, ka baznīcā noslēgtas laulības fakts pats par sevi nav noteicošais laulības stabilitātē. Ja arī statistika uzrādītu, ka starp baznīcā laulātajiem ir mazāks šķiršanās procents, tad tam par galveno iemeslu ir tas, ka kristieši principā nopietnāk izturas pret šo iekārtojumu. Viņu zināšanas un prakse, ka pie Kristus var un vajag vērsties dažādās situācijās, palīdz viņiem atrisināt laulības krīzes utt. Tikai nepūlieties iestāstīt, ka kristiešiem tādu nav!
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.01.17 20:43:37
Laulības baznīcā varētu netieši nozīmēt to, ka lēmums dibināt ģimeni nav bijis sasteigts, ir pārdomāts un nav nejaušs. Tādējādi šādas laulības varētu netieši liecināt par to, ka turpmākajā laulības dzīvē būs mazāk riska faktoru, kas spētu padarīt šo laulību nestabilu. ... . Tā domā ateists Duksis, kura vecāki - arī ateisti - savulaik salaulājās Doma baznīcā Rīgā. Tiesa gan, šai laulībai bija lemts pajukt.
Sicilia
# Iesūtīts: 2010.01.17 20:45:23
*Duksis
piekrītu Duksim, tikai ar noteikumu, ja šīs laulības tiešām ir pārdomāta un nejaušas vai no sērijas - laulāties baznīcā ir smukāk, jo tur labāk interjers un spēlē ērģeles
Adonika
# Iesūtīts: 2010.01.17 22:22:12
Manuprāt, vienīgā atšķirība ir tajā, ka baznīcā laulājoties tiek lūgta Dieva svētība laulībai. Savādāk neredzu nekādu atšķirību.
Arī nopietnība ir diskutējams jautājums, jo mūsdienās daudzi izvēlas baznīcu kā laulības reģistrācijas vietu tāpēc, ka tur smukāk kā zagsā. Lielas un skaistas kāzas nav manīts, ka būtu stabilas laulības veicinošs faktors.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 44 , pavisam kopa bijuši: 11387