atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Likteņdārzs - budistu projekts uz Daugavas salas
Jāniss
Iesūtīts: 2010.01.12 19:51:20
Uz Daugavas salas pie Kokneses top Likteņdārzs mūsu mirušo tuvinieku piemiņai, īpaši to, kas gājuši bojā represijās. Par katru pieminamo var iedēstīt kociņu. Daudzi to jau izdarījuši, valsts prezidentu ieskaitot.
Bet, pārsteigts būs katrs, kurš ar acīm meklēs lielo Krustu, jo – neatradīs. Izrādās, ka no sabiedrības ir rūpīgi slēpta idejas būtība – Likteņdārza autors ir budistu mūks, arhitekts Shunmyo Masuno, kurš šajā projektā ir ielicis sava veida jaunu liturģiju, kas pamazām ieved budisma tīklos, skat.:
http://www.koknesesfonds.lv/?lang=1&mid=2&pname=main&mid2=7
Parks izveidots pēc budistu ticības principiem un caur to, it kā nemanot latvieši caur saviem senčiem tie atrauti no savām kristīgajām saknēm un ielikti budisma klēpī.

Šī mēnēša žurnālā TIKŠANĀS ir labs raksts par šo projektu.
Arī šeit raksts: http://www.lv.lv/?menu=exblogi&sub=&type=full&id=250
Te notiek plaša diskusija: http://visulatvijai.lv/news.php?readmore=1156318916
Gribu jautāt, vai kāds zin vēl kaut ko tuvāk?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Tas Pats
# Iesūtīts: 2010.01.13 21:42:45
"Kristīgo sakņu nav zemgaļiem, kuršiem, latgaļiem, sēļiem, lībiešiem, bet latviešiem - ir, jo latvietība ir veidojusies kristietības zvaigznājā, ja tā varētu salīdzināt."

Uldi, "aiz matiem" pievilkts pamatojums no "praktiskās astroloģijas rokasgrāmatas"?
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2010.01.13 21:44:44
Ctulhu Kas budismam vainas? Religija kaa religija. Ne taa sliktaakaa.

Budisms nav reliģija !
Tas Pats
# Iesūtīts: 2010.01.13 21:52:45
smīns [212.93.96.2], kāpēc tik nikns? Vai tev nav vienalga, kādu birku piekar budismam? Birkas tak atrodas šo cilvēku galvās un budismu ne sabojā, ne uzlabo.
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2010.01.13 21:59:59
smīns [212.93.96.2]Lielākās grūtības sagādāja tas, ka Budas mācībā nebija dogmu, konkrētas struktūras, kosmogonijas, priekšrakstu, tās pamatā bija tikai individuāls pārdzīvojums.

Tīrs budisms nav reliģija - ko pēc tam ir atvasinājuši tā ir cita lieta.
Tīrs budisms ir tikai individuāls pārdzīvojums.

Un mums katram ir individuāli pārdzīvojumi - katram savs personiskais budisms.
Tas Pats
# Labojis Tas Pats: 2010.01.13 22:03:59
smīns [212.93.96.2], patiesības labad gan jāteic, ka dēļ nepatikas pret jēdzienu "religija" un visu , kas ar to ir saistīts, es labprātāk budismu par filosofisko sistēmu saucu. Bet šī, protams, ir mana problēma.
Tas Pats
# Iesūtīts: 2010.01.13 22:10:24
smīns [212.93.96.2]. Es nepieminēju terminu "ticība". Pret to man nav iebildumu. Mani sarūgtinas tas, ka cilvēki pārāk bieži ar ticību, kas ir viņu privāta lieta, saprot "reliģiju", kura ir no ārpuses uzspiesta.
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2010.01.14 09:31:10
tas protams ir krietni parspileti teikts.
ja tur butu ari uzcelts budistu templis un ttur spredikotu muki vinu tad vel butu no ka bities, bet neka tada jau nav un nebus..
ne jau vienmer cita religija pati pa sevi ir slikta nu ja kristiesi neko tadu neizgudroja nu izdomaja to budists, kas no ta.
mes ari gadus skaitam no Kristus dzimsanas bet ar fenikiesu izdomatiem cipariem
pich007
# Iesūtīts: 2010.01.14 09:54:56
man nav īsti skaidra Jāniss paranoja attiecībā uz šo dārzu. vēl jo vairāk tāpēc, ka pats apgalvo, ka idejas būtība tiek rūpīgi slēpta no sabiedrības.
no kā ir bailes? tiešām domā, ka caur šo dārzu Latvijā ienāks budisms? un tas, ka japānis kaut ko sludina- cik ir tādu cilvēku, kas viņā ieklausās? labi ja daži desmiti cilvēku. bet to, ka prieka vēstneši un jehovieši Latvijā zombē tūkstošiem cilvēku, turklāt uz tavas ticības bāzes- par to brēku nevajag celt, vai ne? baļķis un skabarga.
silti iesaku Jāniss vienkārši novērsties no šīm šizofrēniskajām domām, turpināt pielūgt savu dievu un Likteņdārzu uztvert kā parastu skaisti iekoptu vietu.
Jāniss
# Iesūtīts: 2010.01.15 00:09:38
pich007
Tev nāksies palikt ar savu paranojas neskaidrību vispirms jau tava sātaniskā simbola dēļ, nedomāju kaisīt pērles cūkām.
Manuprāt, tas ka šīs lapas administrators vai nu neapzinās savu atbildību, vai tēlo superdemokrātu, ir nepieļaujama rīcība, jo rezultāts acīmredzams - baznīcas portālā kā īstie saimnieki iekārtojušies mūsu valsts, pamatvērtību un ticības nīdēji, mūsu vēstures noliedzēji gatavi katru diskusiju momentā novest līdz absurdam.

Kāda jēga tad šim forumam? Lai būtu kur izmiet to, kas vairumam latviešu ir svēts?

Ar šo brīdi izeju no šī portāla, lai vairs te neieskatītos.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.15 01:27:41
Uldis

Kristietība veidoja latviešus, nevis pagānisms.

Jā , jo ko Dievs mīl , to Viņš pārmāca. Letgaļi, kurši , lībieši, vendi bija bieži vien savā starpā karojošas ciltis. Gāja karagājienos uz ugauņu zemēm ....draudzējās ar krieviem , prūšiem....
Bet Dievs evaņģēliju mīlošai tautai var ienest arī ar zobenu. Kā tas daļēji Latvijas teritorijā notika. Kaupo valstiņa pieņēma Dievu caur evaņģēliju , savdabīgā veidā - darot it kā lībju ticējumu, kur zirgam bija jāiet uz priekšu.
Es esmu arī praktizējis budismu un pēc Janiss informācijas esmu vienkārši šokā. Kā tas varēja notikt? Un pilnīgi piekrītu Taviem un Jāņa skaidrojumiem.
Es tikai jums , ,,budisti,, gribu papaust , ka nav vērts iziet to ceļu ko gaju es. Visi mai draugi kas ar to nodarbojās sen jau ir kristieši tāpat kā es. Pat jau mācītāji. Tā kā , lai ātrāk saprastu atšķirības , dariet tāpat kā mēs - iestājieties kādā Bībeles studijas grupā un jums būs skaidras atšķirības.
Uldi, es ar Jāni, esmu pazīstams un šodien braucot pa Kurzemi, izteicos ja šito naudu , kas tur saziedota, varētu novirzīt kādiem praktiskiem tautas attīstības mērķim.....
Esmu priecīgs , ka šajā jautājumā Tevi redzu pat kompetentāku nekā mani. Lai Dievs Tevi svētī!
Domāju , ka Jānim jānāk atpakaļ uz šo forumu....
armilo
# Iesūtīts: 2010.01.15 02:17:07
Jāniss, "Manuprāt, tas ka šīs lapas administrators vai nu neapzinās savu atbildību, vai tēlo superdemokrātu, ir nepieļaujama rīcība"
Lapas administrators apzinās to, ko vēl daži, visnotaļ jauki un dedzīgi kristieši neapzinās, proti, to, ka Dievs liek savai saulei spīdēt pār taisniem un pār netaisniem. Neuzmet lūpu brāli pie pirmajām grūtībām. Esi mīļi gaidīts atpakaļ!
jenocs
# Iesūtīts: 2010.01.15 03:46:45
Jāniss
Dievs pieļauj ļaunumu ,neierobežo to ar varu,neierobežo,ne mani,ne tevi,ne budistus,žēlastības laikmets zinies vai!
Alfrēds [81.198.132.67]
# Iesūtīts: 2010.01.15 07:37:57
Jānissam
Laimīgu taciņu aprobežotais šovinistiskais paranoiķi, kurš nespēj samierināties ar domu, ka kāds var domāt arī citādi nekā tu. Forums no tavas pazušanas tikai iegūs.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.15 08:30:36
Alfrēds [81.198.132.67]
Laipni lūgts sniegt savu vērtīgo ieguldījumu foruma saturā. Pagaidām no lietotāja `Alfrēds` ir tikai 2 indīgi komentāri.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.01.15 08:38:09
Daudz ir sliktu cilvēku, bet es pacietīšu apvainojumus, kā zilonis kaujā - no loka izšautu bultu, jo mācu citiem to, kā cilvēkam pašam kļūt sev par gaismekli, kliedēt sev tumsu visapkārt. "Nekas nav nemainīgs šajā pasaulē. Viss atrodas nepārtrauktā bezmērķīgā skrējienā. Svētlaime - tas ir miers, bet nekur visā Visumā mums to neatrast. Lai arī ko netvertu mūsu skats, visur nemiers, neapmierinātība, nepārtraukta skriešanās ar savu ēnu, bojā eja un dzimšana, kura, savukārt, tiecas pretim savai bojā ejai. ... . Viss dzīvais cenšas izvairīties no ciešanām, viss dzīvais baidās nāves - atpazīsti sevi katrā dzīvā būtnē - un neesi par ciešanu un bojāejas cēloni. ... . Ciešanu cēlonis ir dzīves alkas, vēlēšanās, kaislības, tieksmes. Atbrīvoties no ciešanām ir iespējams tikai atsakoties no visām vēlmēm, apspiežot sevī visas kaislības. ... . Esi taisnīgs, nekalpo ļaunumam, neatsaki lūdzošam, - viņš taču neprasa no tevis daudz. Sekojot šīm trijām notieksmēm tu tuvosies svētumam! ... . Visi labumi - niecība salīdzinot ar labumu, ko sniedz patiesība; visas baudas - niecība salīdzinot ar patiesības saldmi; patiesības svētlaime pārspēj visus priekus." (Buda)
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.15 08:41:39
Gnidrologs
Kristietība nekādas tautas neveidoja. Tik pat labi varētu teikt, ka zoroastrisms un manihejims veidoja Āzijas iedzīvotājus. Tautu veidošanās notiek pakāpeniskas sajaukšanās, migrācijas u.c. ļoti vienkāršu ģeopolitisku procesu rezutātā. Politiskas vai reliģiozas smadzeņu skalošana ietekmē tikai attiecīgās kultūras mēmes, taču tieši tā pat kā daudz kas cits.

Jebkura pastāvoša ideoloģija veido atbilstošo areālu iedzīvotājus. Taču ietekmes spēks uz tiem ir apgriezti proporcionāls šo iedzīvotāju absolūtajiem garīgajiem pamatiem.
Arī mūs tagad un šodien Latvijā veido gan islāms, gan budisms, gan citi "-ismi". Un jo vājāks ir pamats, uz ko tu stāvi, jo vairāk stiprāka ietekme uz tevi.
Par to tagad runā daudzi filozofiskās domas, politoloģijas u.c. speciālisti, īpaši Eiropas islamizācijas kontekstā. Pa lielam visi ir vienprātis, ka totālā de-ideoloģizācija ir Eiropas nāciju nāves priekšvēstnesis. Pa lielam atšķiras tikai izmisuma līmenis un ieteiktie risinājumi.
Alfrēds [81.198.132.67]
# Iesūtīts: 2010.01.15 08:45:20
Mārtiņam
bet ko tādam cilvēkam var pateikt? Viņam taču par visu jau ir gatavs viedoklis. panikas poga nospiesta un histērija sākusies - Latvijas nācija ir apdraudēta, budisms= sātanisms, kristiešus apspiež, forumā sātanisti vien tusē, moderi pārdevušies!!! Vai saprātīga diskusija maz ir iespējama, ja cilvēks saņemot pirmos pretargumentus, aizspiež ausis, pagriež muguru un dodas prom, atstādams sliktu iespaidu gan par sevi, gan kristiešiem kopumā?
p.s. Es te uzturos pamatā kā lasītājs, ne rakstītājs, taču ir teksti, kas mēdz nokaitināt. Jāņa rakstītais bija viens no tiem.
Alfrēds [81.198.132.67]
# Iesūtīts: 2010.01.15 08:45:20
Mārtiņam
bet ko tādam cilvēkam var pateikt? Viņam taču par visu jau ir gatavs viedoklis. panikas poga nospiesta un histērija sākusies - Latvijas nācija ir apdraudēta, budisms= sātanisms, kristiešus apspiež, forumā sātanisti vien tusē, moderi pārdevušies!!! Vai saprātīga diskusija maz ir iespējama, ja cilvēks saņemot pirmos pretargumentus, aizspiež ausis, pagriež muguru un dodas prom, atstādams sliktu iespaidu gan par sevi, gan kristiešiem kopumā?
p.s. Es te uzturos pamatā kā lasītājs, ne rakstītājs, taču ir teksti, kas mēdz nokaitināt. Jāņa rakstītais bija viens no tiem.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.15 08:51:58
Par pašu Likteņdārzu.
Atbalstu, ka tiek koptas un veidotas mūsu senču piemiņas vietas.
Tomēr kā latvietim un valsts patriotam man grūti saprast, kāpēc jātaisa starptautiski konkursi, ja runa ir par nacionālo, t.sk., tautas iracionālo dabu. Vai tā nav kārtējā bezpamatu cilvēku nostāja?
Un budiskā ideoloģija ar (budistu) meditāciju namiņu diemžēl tikai apstiprina, ka par tautu ir piemirsts, vismaz - pajautāt tautai. Latviešiem ir spēcīgas kapu kultūras tradīcijas, kas nozīmē, ka latvietim ir viedoklis par piemiņas vietām, un nav prātīgi to ignorēt.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.15 08:53:43
Alfrēds [81.198.132.67]
Vai tu esi kristietis?
Bet, ja nav ko teikti - paklusē.

Mat. 15:11 Ne, kas mutē ieiet, sagāna cilvēku, bet, kas no mutes iziet, tas sagāna cilvēku."
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 156 , pavisam kopa bijuši: 10267